Manžel pracuje na zmeny

zuzka3110
12. sep 2024

Ahojte,

je tu niektora z Vas ,ktorej manzel/pertner pracuje na zmeny?Denna a nočná,?
Ako sa s tym vysporiadavate?ja som si myslela,že si zvyknem,ale tie nočné veľmi tažko dávam.

cookie29
12. sep 2024

@zuzka3110 a akoze v com je konkretne problem?

katica06
12. sep 2024

@zuzka3110 muž tak pracuje celé roky, keď mal nočnú z pia/so či so/ne tak sa snažím nerobíť nič hlučné ale inak v pohode

viestta
12. sep 2024

Problem bol jedine to, aby mal klud na spanok po nocnej. S malym dietatom to bolo trochu zlozite. Uz je to lepsie, uz chape

romi0310
12. sep 2024

@zuzka3110 skus zapracovat na svojej samostatnosti. Alebo skus viac priblizit, kde je problem? Bojis sa byt sama doma cez noc alebo ti prekaza, ze nie je s tebou 24/7? Tieto veci by bolo dobre poriesit si sama so sebou, lebo zivot byva vselijaky a nezvladat taketo veci, ti bude len na skodu do buducna

deti95060810
12. sep 2024

chápem dobre že sa bojíš tmy resp. máš stres zo samoty? s tým sa musíš naučiť žiť.

zuzka3110
autor
12. sep 2024

@romi0310 sme rok manzelia a co mi je strasne luto,ze ak ma nocnu,striedame si klucky vo dverach.ked ma dennu odchadza skoro rano,pride domov o 7 vecer.do toho kazdy mesiac cca 3 nadcasy.Ked ma volno a mozeme byt spolu,ja som v robote,on ide zatial k jeho rodicom pomoct,nech netrci na byte.do toho obcas otcovi pomoct na fusku.ja mam nato strasne nervy,mam pocit,ze sme spolu strasne malo a som z toho zufala

louise
12. sep 2024

Manžel pracuje 19 rokov na trojzmenku (ranné, poobedné, nočné), strieda sa mu to po týždňoch. Preňho a jeho organizmus je to určite náročnejšie a keď to zvláda on, tak my sme sa ako rodina dokázali prispôsobiť. Zvládli sme to aj keď sa narodili deti, aj keď ich oboch bolo treba vodiť do školy či na krúžky. Keď má poobedné, vidíme sa len chvíľu ráno a v ten týždeň viac pretelefonujeme. Kým sme nemali deti, bežne som zaspávala pri rádiu alebo telke, aby som mala doma nejaký podmaz. A keďže mám už 20 rokov mačky, sama som vlastne doma nikdy nebola.

zuzka3110
autor
12. sep 2024

@deti95060810 nieee,to vobec.len manzel mi chyba

gribka1
12. sep 2024

Nevie si dohodnúť inú smenu?

zuzka3110
autor
12. sep 2024

@louise a nevadilo ti,ze ste spolu strasne malo casu?citim sa strasne sama,ked mse spolu takto.a velakrat sa kvoli tomu hadame,neviem sa cez to preniest

simsalabim
12. sep 2024

@zuzka3110 ved si najdi nejake zaluby, to musis byt na nom stale nalepena? To nie je zdrave...

louise
12. sep 2024

@zuzka3110 My si o to viac vážime čas, keď sme spolu. Keď nie je v práci on ani ja, delíme čas na spoločný s rodinou a kamarátmi a aby sme boli aj len sami dvaja. Dá sa na to zvyknúť a dokonca časom vidieť aj pozitíva. Ja sa skôr obávam, ako to bude vekom zvládať. Má väčší problém so spánkom, ako keď mal 30.

janka95
12. sep 2024

Úplne ťa chápem. Mne to môj partner vyčítal. Ja tak pracujem. O 4 budík prídem o 19 večer. A nočná o 16:30 a prídem o 7 ráno. A spím ak sa mi dá. Môj mal tiež riadne nervy na to. Je to náročné keď väčšinu času je človek preč. Ja mám to šťastie ale že je živnostník tak ak sa mu dá tak mu dám rozpis ako pracujem a snažíme si to dáko zosúladiť. Keby robil každý deň od rána do večera a len víkend bol doma. Tak sa asi nevidíme poriadne. Tento mesiac mám 3 víkendy celé a štvrtý piatok noc co v sobotu budem chcieť pospať.

susana09
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
12. sep 2024

známy v práci mi rozprával ako roky pracoval len na poobedné.
jeho manž. len ráno a on poobedné - kvôli deťom.
takže ľudia sa trápia stále a keď prídu deti tak ešte viac.. 😉

louise
12. sep 2024

@zuzka3110 Nie, nevadilo. Sme spolu 20 rokov, čiže sme spolu takto takmer od začiatku. Ja som chodila cvičiť, behať, s kamarátkami na rôzne akcie v meste. Má voľný každý víkend, tak sme veľa chodili na výlety. A keď sa narodila dcéra už bolo o program postarané a vždy, keď bol doma, venoval sa jej. Keď nemusí byť v práci, sme vždy na prvom mieste a trávi s nami takmer všetok čas (chodí ešte hrávať hokej a hokejbal).

anonymous87
12. sep 2024

Moj pracuje denna, nocna, volno, volno. Ak ma dennu je tam od 6-18, na nocnu odchadza okolo 17,00 a pride rano…ako nemam pocit, ze spolu travime malo casu 😅
Mne to u neho takto vyhovuje, ved tam ma dva dni volno 🤷‍♀️

alickapusinka
12. sep 2024

Aj môj muž robí aj denne aj nočne a čo mám robiť aj sviatky Veľka noc, Vianoce,Traja krali, Silvester, nový rok. Hoci kedy raz ak musí tak sa nič nedá robiť.Zvykal som si si veľmi precitlivela však ak ste spolu len chodili tak si nevedela že robi na smeny či ťa to prebralo až potom čo si sa vydala a žijete pod jednou strechou.Nie si sama v tejto situáci.Aj môj ma po nočnej 3 dni voľno niekedy 2 dni a tu som.

iinuska
12. sep 2024

My pracujeme obidvaja na smeny.Vec zvyku...

marca12
12. sep 2024

@zuzka3110 Moj tiez robil dlhe roky denne a nocne. Bolo to narocne hlavne v tom,ze malokedy sme mohli ist cez vikend niekam. Velakrat som bola sama na Vianoce,silvestra,Velku Noc...Teraz robi len denne a tiez mu niekedy vyjde robit aj cez vikend. Ja som si zvykla. On popritom este podnika,takze casu na seba mame ozaj malo. Ale nevadi mi to. Nepotrebujem byt stale s muzom. O to je potom kvalitnejsi cas,ked sme spolu a aspon sa nehadame 🤣

zmrzlinka2021
12. sep 2024

@zuzka3110
Môj manzel kvoli tomu zmenil pred rokmi pracu, aby viac mohol byt so mnou. Este sme boli bez dietata.

ivik4
12. sep 2024

Co ? Pracuje tak hadam aj polovica Slovenska

doriiis
12. sep 2024

7 rokov sme pracovali že muž cez týždeň na zmeny,ranná,nočná,poobedna a ja cez víkend.O podávaní kľučky by sme vedeli rozprávať.
Neprežívaj to tak autorka.

janickacrazy
12. sep 2024

@zuzka3110 choď na materskú a budete viac spolu, keďže ty budeš doma, neviem ako inak by si to chcela vyriešiť

zuzka3110
autor
12. sep 2024

@romi0310 ja si myslím,že dokážem byť samostatná.len mi to príde strašne málo,že sme spolu.rano odíde o 4,ak má dennú.pride večer o 7.ked ma nočnú príde pred 7 a ja po 7 odchádzam.kwd prídem po nočnej nie je doma.do toho si berie nadčasy aspoň 3 za mesiac .aspoň tie dni,keď ma voľno by som chcela,aby sme boli spolu normálne (po pol 5).no aj to býva tak,že ak má voľno ide k rodičom,my bývame na byte,tu by sa nudil.tak tam robí čo je treba,lebo majú veľký barak.medzitym ešte pomáha otcovi keď ma nejakú fušku (obcas).tak som z toho nešťastná,lebo aj tie dni,keď môžeme byť spolu sa stane,ze chodí neskôr.ako napríklad dnes ešte nie je doma.cez voľno sa snaží chodiť na 5 ale nie vždy.som z toho nešťastná.pride mi to strašne málo.

niekto2hy
12. sep 2024

@zuzka3110 Kolko km.dochadza do prace?

gribka1
12. sep 2024

@zuzka3110 Tak veď nech chodí pomáhať, keď si práci ty a on má voľno. Ak máte voľno obaja, trávte ho spolu. Nechýba mu to?

zuzka3110
autor
12. sep 2024

@niekto2hy 55km

zuzka3110
autor
12. sep 2024

@gribka1 ved chodí tak.vikend keď ma voľno sme spolu.len proste voľno cez týždeň,keď ide pomáhať to dopadne veľakrát takto.a ja z toho celý deň žalúdočné nervozitu,či príde do tej 5

gribka1
12. sep 2024

Takže koľko dní ste spolu za týždeň?