Manžel pije veľa kávy

13. jan 2023

Robím si starosti o manžela. Je závislý od kávy, denne vypije tak 8 kľudne až 10 káv. Niekedy si dá tú 3v1 v takom Tom sáčku, ale normálne pije Jacobs dá si do hrnčeka dve lyžičky kávy a mlieko. Myslím si, že to strašne preháňa a mám obavu o jeho srdce. Mohol by takto dostať infarkt? Už viackrát prestal piť kávu, ale potom sa k nej zase vrátil.

anjelicek26
13. jan 2023

Keby bol problem len ta kava, ale aj ten cukor a mlieko v takych mnozstvach dobre nebude na travenie, zaludok mu to este zvlada? Nemava bolesti. Chapem, ze potrebuje nejaky teply napoj, ze je to taky relax, ale nemohol by prejst aspon na caj? Postupne... Ja pijem tiez mam pocit vela kavy, ale to su dve doobeda a jedna poobede a uz viem, ze to je tiez privela... ale 8-10??

mirkava
13. jan 2023

Veď nemusí prestavať, ale tie 3 denne myslím bohato stačia. A dá sa to vôbec? 10denne? Pije okrem tých káv aj niečo iné?

babulkomale
13. jan 2023

Ak mu ide o chut, neporiesila by to bezkofeinova? Ak ho nakopne a potrebuje to, to je vacsi problem. Mozno skusit pupocnik azijsky, guaranu, ginko...
Alebo Caro, ci kakao s penou si robit....

autor
13. jan 2023

@mirkava Práveže pije málo tekutín. Takže celé zle.

elizita
13. jan 2023

Pije aj iné tekutiny? Ja poznám 2 staršie ženy čo pijú 8 káv denne a k tomu šálku čaju. Žiadne iné tekutiny 🤦 takže existuje viac takých ludi. nechápem,ja som raz v živote vypila 3kavy za deň a už mi búšilo srdce.

marca12
13. jan 2023

Moj tiez vypije vela kav za den a hnevam sa na to. Neviem,ci to pije pre chut alebo kvoli comu. Tie instantne podla mna nie su take zabijaky ako zrnkova kava,no aj tak je to vela. Jemu to nic nerobi,no ja uz pri druhej kave citim,ze mi nie je dobre.

mirkava
13. jan 2023

Skus ho "nalákať " na čaj. Miesto kávy si spoločne zalejte čaj. Možno mu chýba ten "kávový rituál "

autor
13. jan 2023

@mirkava Vôbec nie, už s to skúšala, čaj do neho nedostať. On je závislý skôr od tej chuti, neviem.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkava
13. jan 2023

Tak potom bezkofeinova. Aj keď podľa mňa instantná kava s mliekom nie je káva a ma aj ďaleko od kávovej chuti.ja pijem ráno silnú zrnkovu takmer horkú a poobede slabšiu,ale dve mi stačia

hilda08
13. jan 2023

No pri týchto instantnych by som sa nebála o srdce ale viac o travenie…odporucam cakankovu “kavu” chuťovo je podla mna velmi podobna

autor
13. jan 2023

On pije väčšinou Jacobs mletú, instantnú si dá len občas.

babylove77
13. jan 2023

Jacobs mletú ?chces povedať že vypije 10 normalnych káv za deň ?To sa podľa mňa nedá prežiť 😃 nepreháňas s tým poctom?

luccija
13. jan 2023

Určite je to veľa č na žalúdok, alebo aj tlak

1mina
13. jan 2023

Zdrave to naozaj neni, ja tiez milujem kavu a mam take nutkanie si dat aj ked mi ju netreba, ale neprekrocim tie 3 denne. Max 4 a to jedine na svadbe, oslave alebo pod. No ale chapem to jeho nutkanie si ju davat, ale skuste popracovat na alternativach, ja si robim potom caj, niekedy Caro, moznoze by mu stacila bezkofeinova kava.

janinamojka
13. jan 2023

To je zvyk...rituál.. to pochopí len ,,kavickar,,🙂ale 10 je už dosť.. Ale záleží aj či pije malú šálku, alebo veľkú a koľko kávy si dáva, koľko mlieka..možno to nie je také silné ako to na prvý pohľad vyzerá..

domiklik
13. jan 2023

Potajomky výmen za bezkofeinovu

autor
13. jan 2023

@babylove77 Vôbec nepreháňam. Dá si do veľkého hrnčeka (do takého kde sa robí čaj) dve lyžičky normálnej mletej kávy, lyžičku cukru a doleje mlieko..

autor
13. jan 2023

@luccija Tlak má na počudovanie v poriadku.

autor
13. jan 2023

Ja už som skúšala caro, meltu, ale nechutí mu. Jemu asi ide o tú chuť, skúsiť kúpiť bezkofeinovu.

anjelicek26
13. jan 2023

Len to, co on pije, nie je kava proste... je to 10 lyziciek cukru denne, vyse litra mlieka denne a dalo by sa pokracovat... jasne, ze mu ide o tu chut, ciste kalorie...

lilyianka
13. jan 2023

Mok muž niekedy tiež pil tak 4 a viac káv denne,brat aj 8 káv. Pili tie maličké pikolá ci ako sa to volá. Samozrejme sme mali doma aj stroj.
Až ra, jedného dňa mu začalo bývať zle ( nie z kavy) a zistili mu časom HIT. Odvtedy kávu nemôže vôbec. Pije len vodu a bylinkové čaje.
Brat tiež prestal sám od seba piť kávu.

alzbeta1301
13. jan 2023

Toez nemám problem vypit toľko kav a čistých bez mlieka cukru ale nič to so mnou nerobi :D niekedy mám dni aj týždeň že si nedam ani jednu ale priatel je na nej závislý a dava si cca raz za pól roka mesačný Detox. Ak má muz rad kavu nech skúsi vždy takto raz za čas nechať oddychnut organizmus.

janinamojka
13. jan 2023

Bezkofeinova ,,káva,, nie je pre kavickara to prave..

doriiis
13. jan 2023

Môj muž pije 7-8 káv denne.Velmi podobné zloženie ako pije tvoj muž.Tlak má 120/80 stále,je zdravý ako buk a je pravidelným darcom krvi a krvnej plazmy.
A sú štúdie na to,že ľudia čo pijú viac kávy práveže majú menšiu šancu na kardiovaskulárne ochorenie a cukrovku

slavomira236
13. jan 2023

Ja vypijem 4 turecké

doriiis
13. jan 2023

Ja vypijem 4- 5,keď som doma.Ked som v práci,alebo som nervózna tak viac.Mna káva ukludnuje

xsuzannex
13. jan 2023

Najdi v obchode bezkofeinovu co sa bude podobat na tu jeho a presyp mu to.. placebo 🤣

alzbeta1301
13. jan 2023

@doriiis som na tom rovnako :D pred týždňom som bola na zákroku brali aj krv aj merali tlak a že ukazkovy 120/80 že to dlho nevideli veru a vypijem aj 6-7 denne

doriiis
13. jan 2023

@alzbeta1301 ...to je paráda.Moj muž okrem dobrého pocitu,preto rád chodí darovať krv,lebo ho tam sestričky dotujú kávou a keksikmi aby mu neklesol tlak.😂