Manžel pije, no na liečenie ísť nemôže

lucka1623
15. máj 2021

Zdravím, potrebovala by som poradiť, s manželom sme na začiatku vzťahu si život užívali aj po večeroch pili ... Potom sme začali spolu žiť u jeho rodičov no a začal viac piť ja som pila len aby nevypil celé fľaše sám čoho by bol schopný no pak som otěhotněla a já som přestala a slíbil že přestane aj on, no neprestal vraj zo stresu pretože mal toho veľa pracovné a tiež jeho rodičia nám dávali zabrať aj keď viac mne niez jemu ... Ok tak krátku chvíľu na to som otehotnela zase a bolo to horšie a horšie z alkoholom no však sme sa rozhodli posunúť sa ďalej išli sme pracovať mimo Slovenska a začali sme nový život že nebude už v strede tak nebude piť a však stále nič nezmenil sa po dvoch rokoch som čakal s ním 3 Mimi začiatok bol super nepil má úžasnú prácu ale začal zase ... Ano pije doma nechodí nikam ale já potrebujem jeho pomoc celý týždeň ho skoro ani nevidím sama sa stratám o deti o domácnosť on len zarába síce je to super peniaze treba a pije len cez víkend ale práve vtedy môžeme byť spolu ako rodina a k tomu by mohol pomôcť aj mne nek si odpočiniem ale nemôžem sa na neho spoľahnúť ... Pije veľa cez víkend a potom spí... A ja som stále sama s deťmi... Myslíte že som sebec keď chcem aby prestal úplne piť keďže nevie kedy dosť ? Myslíte že som sebec keď chcem chvíľku pre seba ? A na liečenie ísť nemôže jeho príjem je jediný a veľmi dobrý .... Čo mám robiť ? V strede už byť nemôže ... Nemá z čoho jediné keď pije a ja na neho kričím v tej chvíli je v strede ale ja iste viac .....

kataina
15. máj 2021

čo to znamená že "je v strede" ?

deti95060810
15. máj 2021

@kataina asi v strese...

heleninamama
15. máj 2021

Vy potrebujete liečenie obaja. A ihneď. Ľutujem Vaše deti.

iwesska
15. máj 2021

Tak asi si treba zvazit,ci su ti prednejsie peniaze alebo manzel. Ja poznam taku rodinu,kde sa 2 surodenci - otcovia rodin,aj ich otec prepili na druhi svet. Ak chce,cesta sa najst da,ak sam nechce (aj taki su), tak bud sa budes dalej len prizerat,alebo sa rozvedies. Podla toho,co pises,pije vela a musel by mat extremne silnu volu,aby prestal sam od seba. Evidentne vsak nema motivaciu ani v detoch,tak tu uz jedine liecenie je jedina cesta.

ivkazba
15. máj 2021

Úprimne? Nemyslím si, že si sebec. Myslím si, že si dosť hlúpa a nezodpovedná žena, keď máš 3 deti s alkoholikom. Takže hľadaj cestu ako od neho odísť a postarať sa o seba a 3 deti bez neho. Alebo sa zmier s tým, že budeš mať takýto celý život a že ho kazíš ešte aj svojim deťom.

jaskolka
15. máj 2021

A čo chceš počuť? Ze máš muža alkoholika? A ze preboha prečo si si s ním urobila 3 deti? Lebo mne rozum zastavuje nad tym... Žena, preboha, kde máš rozum? Chlastali ste spolu, teraz chlasta sám... Len chudata deti... A nie tvoj muž nie je v strese, len je závislý ožran... A s tym neurobíš nič, ak on to nechce a nepôjde sa liečiť... A vieš čo, urobte si 4 dieťa... To ho určite "zmení" 🙉🙉Že dokafrete život vy dvaja, sebe, to je len vaša hlúposť... Ale dokafrete ho deťom... Som možno hnusná, ale nerozumiem, ako môže byť dakto taky "naivný" že si myslí, že ožran prestane piť, lebo "to sľúbi, keď sa narodí dieťa"

sasa1310
15. máj 2021

s alkoholikom si chodila, alkoholika si si zobrala, s alkoholikom žiješ, s alkoholikom máš deti. Všetko dobrovoľne. Vedela si, že je alkoholik. Tak čo vlastne teraz riešiš? Veď ty si si takého vybrala

anjelicek26
15. máj 2021

Ved pocas liecenia dostane PN... a ak vam to financne nestaci, tak sup do prace tiez... sama sa musis pozbierat, ak sa nepozbiera on budes tu pracu na zivot bez neho potrebovat aj tak... na alkoholika a jeho prijem sa spoliehat aj tak neda, ze vas uzivi cely zivot...

emmanovot
15. máj 2021

Podľa toho čo píšeš, tak to liečenie je nevyhnutné, skor či neskor a tým horšie sa bude z toho liečiť...

lvula
15. máj 2021

Je zrejmé, že sám si s tým poradiť nevie. Je to proste choroba, závislosť. Čiže mne prídeš naopak sebecká ty. Kvôli obave o stratu jediného a dobrého príjmu ho do liečenia netlacis, lebo by si prišla o svoj komfort. Ked ma taky dobrý plat, snad cosi mate nasetrene, pripadne zacni brigádovať aj ty a počas liečenia by mal on platenú PN. Z mojho pohľadu žiadne peniaze sveta nestoja za to aby som obetovala zdravie svojho muza.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka1623
autor
15. máj 2021

@heleninamama Ja nepijem ani nefajčím, starám sa o deti a domácnosť prečo potrebujem aj ja liečenie ? Som zatial mamička na plný úvazok kým mi neskončí materská potom idem do práce ... takže toto som nepochopila.

lvula
15. máj 2021

@cocolino234 cize keby dostal rakovinu, tiež by bolo ok ze by nedovolila mu ist do nemocnice, lebo peniaze potrebujú? Cize môže sa upit na smrť, lebo peniaze potrebujú? Je to to iste, tu tiež môže ist o jeho život. Za mna to sebecké je.

lucka1623
autor
15. máj 2021

@jaskolka ono to slubil pri prvom dietati ... druhe aj tretie bolo neplanovane a milujem ich a davam im vsetko co mozem zo svojej strany aj on ich ma rad ... len ten alkohol ... on aj ked pije nie je agresivny ani nic proste pije a spi potom v nedelu sa da do kopy a cisty ide do prace a cely tyzden nepije ... ale mne vadi aj to ked pije cez vikend ked mozeme travit cas spolocne a nie len ja z detmi

lucka1623
autor
15. máj 2021

@sasa1310 za mladosti si clovek uziva a nepil az tak ako po case ... potom pil docela dost cely tyzden a teraz pije len piatok vecer a v sobotu ... ja to neobhajujem ale milujem ho a chcem mu pomoct aby sme boli znovu stastny

anjelicek26
15. máj 2021

Tak aspon ma rozum a cez tyzden je triezvy. To uz je rozdiel medzi alkoholikom, co nasava kazdy bozi den a tomu, co ma este trochu mieru a dava pozor kedy a kde pije. Agresivny nie je. Napriek tomu toto nie je vzor otca a ani pre teba partner - pomoc, opora v zivote. Proste musite skusnut rozpocet a on musi na PN - liecenie je minimalne tri mesiace. A potom dosledne doma ziaden alkohol, porozpravat sa s kamaratmi, s ktorymi pije, ze si dava pauzu, inak to nema zmysel.

lucka1623
autor
15. máj 2021

@cocolino234 nasetrene samozrejme mame ... ja do prace ist nemozem pretoze nemam na koho nechat malicku a jasle su tu drahe celu vyplatu z brigady by som nanu dala ... a ja som brala prasky aby som neotehotnela ale aj tak sa stalo som rada ze je zdrava a som za deti rada milujem ich a staram sa o ne nic im nechyba jedine otec samozrejme sa snimi pohraje asi tak hodinku do kopy a deti ho miluju taky a cez tyzden vobec nepije ... v com vidim nadej ze by sa to mohlo vyriesit mimo liecenia

lucka1623
autor
15. máj 2021

@anjelicek26 on nema kamaratov a ani ja ... sme proste len mi .... a pije tak jednu nebo dve flasky cez vikend plus 2 l piva ... pije doma nikam nechodi on sa dost izoluje od ludi tak aj ja ... co mu vyhovuje a aj mne .. ja by som proste chcela chodit z detmi a snim na vylety a travit cas spolocne a po pripade sem tam aspon na hodinku mat volno pre seba ...

bluka2
15. máj 2021

@lucka1623 liečenie potrebuješ, lebo trpis spoluzavislostou. Inak by si deťom nechcela život s alkoholikom...

heleninamama
15. máj 2021

@lucka1623 Sú aj takí ľudia, ktorí nepijú, ani v dospelosti, ani v mladosti, a popíjanie po večeroch ako forma zábavy a užívania si u nich nehrozí. Ty si zrejme z prostredia, kde sa toto dialo normálne, inak si Tvoj postoj k takémuto napadnikovi neviem vysvetliť.
Ver, že mnohé ženy by takého chlapa odmietli a nie, že by pili s ním preto, aby nevychľastal sám celú fľašu a rodili mu deti.
Ty si spoluzavislá. Žiješ s alkoholikom, obhajuješ ho a bagatelizuješ celý problém. Preto potrebuješ pomoc aj Ty. Tu nejde o to, že deťom dáš jesť a postaráš sa, tu ide o to, že nemáš reálny pohľad na to, ako žijete.
Veľa vecí vysvetľuje aj to, že ste samotári, nemáš skúsenosť s normálnym fungovaním rodiny a úlohou muža v nej.

nevenka
15. máj 2021

@bluka2
@lucka1623 tiez si myslim, ze potrebujete vela pochopit obaja, hlavne Ty potrebujes pochopit, ze on je alkoholik, stale ho obhajujes, ze ved len cez vikend pije. Moj muz si da jedno pivo v piatok alebo v sobotu a je vybaveny. A nemusi to mat ani vtedy, hlavne v lete ma chut. Ale toto, co robi Tvoj muz, je zavislost.
Mala som takeho otca, pil cez vikend, 1 den, raz za mesiac alebo ked potreboval ventil. On sa ozral do nemoty, bol agresivny a vsetok pretlak a stresy si ventiloval na mame a na nas, detoch. Musela ho mama kontrolovat hlavne v noci v zime, chodil kurit a prikladal drevo ako besny. Vykrikoval, ze sa obesi a taketo veci. V tomto to este mas dobre, ze nerobi toto. Ale casom sa to moze zhorsit. Prosim Ta, kvoli detom, porozpravaj sa s nim, dohodnite sa nejak. Moj ocino prestal pit, ked mu zomrel brat na nasledky alkoholizmu a pridruzili sa aj zdravotne problemy. Osobne si myslim, ze mal davno za mlada traumu z povinnej vojenskej sluzby a mal davno byt lieceny na depresie. Trpi nespavostou dlhe roky a ma ubolenu dusu. Prizenil sa k svokrovcom a nikdy nebol ani panom domu. To si myslim, ze bola jedna z pricin. Ale bolo ich viac. Ziju spolu s maminou v podstate v pohode teraz, uz dlhe roky, uz maju sice svoje zdtavotne problemy, su davno na dochodku.
Ale ja so sestrou mame traumu z toho na cely zivot. Dodnes nemam rada opitych ludi, hlavne muzov, desia ma. A mam strach, ked ide muz raz za rok s kamosmi na "pivo". Ale moj muz nepije takymto sposobom a ked sa opije raz za rok, tak iba zaspi, nie je agresivny vobec a povie na druhy den, co za koninu zas spravil, ze mu je zle.

Tak prosim, rieste to, najdi najprv mozno nejakeho psychologa, ale skor psychiatra, chod za nim, spolu so zavislym treba liecit aj partnera. Lebo mas mylne predstavy o tom, ako to funguje...bude to coraz viac a vuac a horsie, ak s tym nieco nespravi.

sense
15. máj 2021

@lucka1623 nechaj mu cez víkend deti a chod ku kamoške ak sa opije aj vtedy a nebude chce ísť na liečenie tak by som odišla... A nie ze jeho plat potrebujete... Co by si urobila ak sa mu niečo stane a nebude môcť do prace?
A hlavne dbaj na to aby neprislo ďalšie dieťa... Pretože pochopím ak sa pritrafí jedno neplánovane ale 2?

stanulienkat
15. máj 2021

@sense presne som chcela napisat-dve neplanovane tehotenstva s alkoholikom? Nepoznate antikoncepciu? Alebo kolko ubohych deti pocnete neplanovane?

nevenka
15. máj 2021

@lucka1623 a este, moja mama mu naozaj nepomahala tym, ze by vypila s nim, len aby mal on menej, toto je spoluzavislost ako vysita. Moja mama sa alkoholu stranila, sem tam na oslavach si da za poharik alebo ked ju boli zaludok, tak daco horke bylinkove. A flase mu skryvala a tak.
Ale mozem povedat, ze som na mamu hrda, aj na otca, ze to dali a zachranili si manzelstvo a dostali sa z toho. Ak pre nic ine, tak pre tu bozsku trpezlivost a starostlivost o druhych, sa moja mama raz urcite dostane do neba. Verim tomu. Po materialnej stranke nam naozaj nic nechybalo. Neboli sme bohati, ale ani uplne socialne pripady. Nasi vedeli setrit, aj na byvanie nam prispeli obom. Mozno aj preto ocino nepil tak casto a vela a mal istu kontrolu nad tym, lebo celkovo to ma v povahe, setrit...🙂. Chvala Bohu za to. Jeho brat taky nebol. Mal kopu kamaratov a tak to aj dopadlo...☹

lucka1623
autor
15. máj 2021

@stanulienkat práve že hneď pri druhom som začala brať antikoncepciu a brala som zodpovedne a však po 7 rokoch som aj tak otehotnela aj keď som brala prášky .... A opakujem svoje deti milujem a nikdy by som to že ich mám nechcela zmeniť keby som manžela nemilovala tak už s ním nie som o deti by som sa dokázala postarať aj sama môj život nebol ľahký a pre svoje deti chcem len to najlepšie preto sa tu pýtam na rady a určite to budem riešiť už rázne

jaskolka
15. máj 2021

@lucka1623 tebe ťažko radiť. Ty budeš ho vždy obhajovať, miesto aby si treskla po stole a ultimátum že buď liečenie alebo zbohom vypadni. A prepáč, ale neverím veľmi tvojmu tvrdeniu, že "2x mi zlyhala antikoncepcia". A keď svoj sľub porušil, že teda neprestal chlastat ako sľúbil po prvom dieťati tam si to už mala razantne poriešiť, a nie tak ho obhajovať. Stále ho ospravedlňujes, čo by keby, a to je chyba. S alkoholikom a vôbec každým zavislakom sa nedá jednať tutumutu. Len razne bud alebo. Nehnevaj sa, ale skutočne tvoju naivitu nechápem...A ani nemám trpezlivosť s takými ľuďmi, čo si idú svoje napriek všetkému, na jednej strane "chcú radu" ale na druhej strane budú argumentovat, že takto nie a toto nemôžem a toto nepôjde. . Vážne si myslíš, že niekto ti napíše, len ho ešte viac miluj a on sa zmení? Zobud sa, on je závislý a nezmení sa, ani keď ho budeš milovať neviem ako.A oreoac že ti to píšem, ale pri takom štýle, je ľahko moznr, že o chvíľu čakás 4 dieťa, lebo ti "zlyhá antikoncepcia po 3x".

lucka1623
autor
15. máj 2021

@jaskolka nie mne zlyhala pri tretiom mimi .... druhe som cakala hned ako som dostala prvy menzes po prvom tehu ... zial po prvom som nestihla brat prasky..... a asi som teda naivna ... ja len som chcela skusit este nieco ine kym pristupim na liecenie ale ako vidim inu moznost pre neho nevidim ... 3 mesiace budem sama z detmi nejako to dam .... hlavne aby on bol uz cisty a navzdy ... a 4 dieta urcite nebude ... takto urcite nie ... ochranu mam dostatocnu teraz uz a k tomu ani sex uz nie je tak casto mozno tak raz za mesiac ... povedala som mu ze sex jedine ked nebude chlastat ... jedine triezvemu ... a vsak aj ked je triezvy nemam na to chut som vycerpana a som stastna ked si mozem lahnut a spat

annamalaga
16. máj 2021

Možno začal aj tým , že ste bývali u rodičov , ktorí sa do vás neustále starali a vadilo mu to. Len už moc preháňa no. My stiahneme 2 fľašky za posedenie 8 ľudí. Si neviem predstaviť vypiť 2 litre piva a ku tomu ešte 2 fľašky tvrdého za víkend. A teraz ste kde? V zahraničí alebo doma ??

maribell
16. máj 2021

Na liečenie sa treba pozerať pohľadom, čo tým získaš...nie čo tým stratíš