Manžel nemá záujem o dieťatko

cielitolindo
4. dec 2016

Ahojte...som nesmierne frustrovana z toho, ako sa manzel zacal spravat po narodeni nasej dcery. Absolutne nema zaujem, nepohladi ju, nezoberie na ruky (jedine na poziadanie), ked place je mu to uplne jedno...akoby ani neexistovala. Strasne sa kvoli tomu hadame a ja uz neviem ako dalej... najhorsie na tom je, ze zacinam mat k nemu odpor, zato ako sa chova... dcera mava koliky a je strasne placliva, ja som velmi unavena, ked ju niekedy aj pol dnam mam na rukach... mate niekto podobnu skusenost v manzelstve? Co robit?☹

alllexis13
4. dec 2016

U nas sa tiez situacia velmi zmenila prichodom deti...Chlapom to akosi nedochadza,ze by mali pomahat...Tiez sa hadame ☹Treba im narovinu povedat,s cim potrebujes pomoct...atd.Ale tiez mam z toho nervy.

sunshine29
4. dec 2016

Dieťatko ste plánovali ? Zmenil sa tak az po narodení alebo bol taky uz počas tehotenstva ? Skúsali ste si uz spolu sadnúť a narovinu sa o tom porozprávať ?
Ja by som sa mu snažila povedat ako sa cítiš a ze takto to ďalej nejde a spýtať sa ho prečo je taky ako je

sardinka336
4. dec 2016

Našťastie nemam taku osobnu skusenost ale mam kamaratky, kde muži akoby po splodení dietata ,,prestali existovať,,. Treba o tom komunikovat a razne ziadat o pomoc. Nepíšeš prečo ma tvoj muž problém starat sa o vlastne dieta, určite ho treba nekompromisne zapajat do tejto starostlivosti - prechadzka, kupanie. Muzi si to nevedia často ,,sami domysliet,, čo maju robit takze im to treba povedat. Hadky su pochopitelne ale asi k ničomu nevedu. A ak by tvoj drahy bol taky nechapavy ani po jasnom dohovore, tak mu treba dieta trošku nechat..ist s kamoškou von na kavu - stači hodinka dve a nech sa postara. Možno ,,terapia šokom a realitou,, v niektorých pripadoch pomože.

katka253111
4. dec 2016

Ja som bola na maleho na zaciatku tiez sama, dokonca chlap ho len sem tam prisiel pozriet... nafigu... potom sme to dali naspat nejako dokopy a je to lepsie, aj kednnie ideal.. ale prve mesiace to bolo len na mojich pleciach...ako maly rastol, tak uz on sam ho zapajal do cinnosti, ktore chlap predtym ani neriesil aj po poedani... ale napr s kocikom nechpdil sam nikdy... ale teraz yz v pohode prezlecie ked sa pocika, ci prebali ak ma nahodou plienku maly prave...nahysta ho, maly s nim rad papa, lebo na nom sedi na kolenach mu ako v aute a tak jedia...ci sa zahraju... ale zaciatky boli veeelmi tazke a vela placu bolo... :( drzim prsty...

zuzkaleng
4. dec 2016

Ties sme si tym presli ,skus si s manželom sadnúť porozprávať sa snim čo ťa trápi ,scim by ty mohol pomôcť ,napríklad okolo domácnosti ,nákupy ,česanie prádla ,vysávanie aby si nebola na všetko sama a aby si mohla odichnut ,ja mam syna ktorý má 5 rokou koliku od narodenia ties bol placlivy ,na rukách sme nosili ,nakoniec nám pomohlo to že keď som chcela niečo urobiť maleho som dala do kočíka a ukolisala ,kusok zaspal a medzi tým som robila čo som potrebovala alebo som spala vyskúšaj možno to pomoze

marcelatje
4. dec 2016

@cielitolindo my sme deti planovali no mali sme skreslene predstavy co to vlastne znamena 😂 plus dcerka bola velmi placlive babo plakala den noc prvych 6 mesiacov. Boli sme obaja velmi vycerpani, zmysly vybicovane na maximum, zapalna snura extra kratka. Ja som potrebovala oddych a chlap je bezradny ked dieta nevie utisit ani jeho matka. ...co uz by len on mohol spravit? Deti dokazu preverit aj ten najpevnejsi vztah. Prve dva roky boli pre nas utrpenim. Teraz je to uz parada 😉

snazilka1983
4. dec 2016

Akoby si opísala komplet moju situáciu. Žiaľ u nás sa to aspoň trošku zmenilo keď mala malá 1,5 r že začal sa s ňou mm aspoň občas baviť a tak.inak úplná ignoracia dovtedy. Je to smutné.

cielitolindo
autor
4. dec 2016

@alllexis13
@sunshine29
@sardinka336
@katka253111
@zuzkaleng
Tak v tom nie som sama? Aj vasi partneri boli taki? Ja mam normalne niekedy dojem, ze "cudzich" (= rodina, kamarati) zaujima to nase dieta viac, ako jeho. Som z toho nestastna... rodinu sme planovali, sme spolu 6 rokov, z toho 1 rok manzelia... Snazim sa s nim diskutovat, ale vzdy mi povie, ze on sa zaujima... Ja nemam na neho niekedy fakt nervy. Ako dnes, dcerka cele doobedie plakala, obed nedokonceny, kopec pradla. Jediny den - nedela, ked mi moze pomoct (lebo je v robote cely tyzden od rana do vecera), tak si da sluchadla do usi a pozera si videa na youtube. Neporazilo by vas? Pekne som ho poprosila nech mi pomoze, samozrejme neni problem: malu hodil do kocika, jednou rukou hojdal (dieta samozrejme rev) a v druhej pocitac...

cielitolindo
autor
4. dec 2016

@marcelatje no to si ma potesila :D Takze mam iba vydrzat? Uz mi to pripada tak, ze sa hadame kvoli kazdej malickosti... ja priznavam, ze som nervna, ale niekedy sa fakt nemozem premoct a vyletim na neho.

sunshine29
4. dec 2016

@cielitolindo mnoho chlapov si toto vsetko ani neuvedomuje amyslia si ze to co robia stačí .ako napr hojdať jednou rukou . Vieme to je asi frustrujúce ale asi mu treba povedat narovinu co ma robit dcérka ma kolko ? Co tak mu ju nachystat do kočíka a sup nech idu von a dat presne inštrukcie ze najbližšiu hod dve nech su vínku a ty si v klude porobis co treba
Tak isto vecer tu mas veci urob toto toto a toto . Poznám takých chlapov ktorým ked nepovieš na rovinu co maju robit tak to nevedia a proste si myslia ze robia dosť a nechápu ze vzdy sa da aj viac . Chce to cas a asi ho budes musieť jednotlive veci naučiť kedže aj pre neho to je nová situácia teda ak je to vaše prvé dieta

zuzkaleng
4. dec 2016

Drzim palce aby ste si tym čím skôr presli ,aby si to vydržala viem je to taske ,lebo nevies ako malej pomôcť ,skus keď to neprestane navštíviť gastroenterologicku pre dety oni vedia pomôcť pri kolíke sú nato dobre lieky ktoré pomáhajú ,alebo malej skus biogaja kvapky tie sme mali mi a pomáhali .

angela5
4. dec 2016

chlapi nemaju materinsky cit, oni nepremyslaju tak ako zeny.. Sme to my, ktore robime atmosferu v domacnosti, ktore sa starame o teplo domova, o poriadok, v podstate o vacsinu najzakladnejsich veci.. ale muz je tvor jesitny (a lenivy) a v zivote by to nepriznal.
Ja by som navrhovala, aby si si pravidelne, raz za tyzden ci dva, vyrazila na niekolko hodin s kamoskami na kavu, alebo nakupy a nechaj starostlivost na neho.. mozno sa mu aspon trosku otvoria oci.
A myslim si,ze by sme sa nemali snazit byt dokonalymi zenami, ono chlap si na to rychlo zvykne ze je stale cisto a poriadok, a nema zaujem pomahat.. Ukaz mu, ze to moze byt aj naopak..

missdiva
4. dec 2016

@cielitolindo podla mna nie je normalne, ze sa o dieta sam od seba nezaujima (nepride mi OK, ze si da sluchadla a pozera do pocitaca pokym dieta place a ty nevies co skor 🙄 ). Ja by som sa s takym pristupom muza nezmierila ani by som nevydrzala cakat ci sa raz zmeni pokial by som nevidela z jeho strany ozaj velku snahu.

sugarfree999
4. dec 2016

Ono to bude zniet zmiesne, ale na takychto chlapov funguje ta ista metoda ako na male deti. Ked chces, aby ti chlap pomohol, nemozes mu povedat, ze pomoz mi, lebo on nevie, co si ma pod tym predstavit. Musis mu dat na vyber z dvoch cinnosti. Nabuduce, ked bude sediet pri PC a pozerat videa na YouTube, prid za nim a spytaj sa ho "Dovaris dnes obed alebo urobis to pradlo?" A uvidis, ze on si vyberie. Moj manzel mi pomaha viac ako ten tvoj, ale nebyvalo tomu tak, mal tendenciu veci odkladat na neurcito a musela som ho niekedy vyzyvat, aby sa hecol. Ale teraz som vysoko tehotna a uz fakt nevladzem. A poziadam ho o pomoc - dam mu na vyber z 2 veci a funguje to! Prave napriklad doumyval kupelnu! Sam od seba! Lebo som sa ho spytala, ci dnes chce varit alebo upratovat. Ake jednoduche 🙂 A este mi povedal, ze ako mu to dobre padlo, ze si pri tom upratovani precistil hlavu. No kolko radosti! 😀

lenkaemka
4. dec 2016

Bože tak ja som mala veeeelke šťastie keď to tu čitam čo pišete vy... Náš ocino keď prišiel z prace tak malú krmil len on, zvládol isť aj sam s ňou na prechádzku aj pri kupani mi ochotne pomohol a nič sa na tichto veciach do dneška nezmenilo 🙂

marcelatje
4. dec 2016

@cielitolindo u nas to bolo dokonca tak ze po detoch viac tuzil muz, stale mi tym pili usi 😂 ale to co sa dialo veru necakal ani jeden z nas. Najvacsi problem vidim v nedostatku spanku a uplnej bezradnosti, to bolo zivnou podou vsetkych problemov. Ale musim povedat ze moj napriklad nemal absolutne ziaden problem s domacnostou. Ci uz varenie, pranie, upratovanie, okna, vysavanie......na co si len pomyslis vsetko urobil, ale s tym nemal problem ani pred detmi. No ja som potrebovala zmenit cinnost a nebyt 24/7 s placucim dietatom, co je zaberak na psychiku. Ale kedze on malej nevedel pomoct mal pocit ze ja to zvladnem lepsie 😒 no co ti poviem, nejakym zazrakom este zijeme vsetci, ale nebola to prechadzka ruzovou zahradou. Kufre som v duchu balila niekedy aj 3x denne 😂😂😂 ja radim vydrzat, s odstupom casu sa smejem na sebe co som stvarala, ale v danej situacii som si jednoducho nevedela pomoct, bola som uplne v koncoch..... blahorecim otca mojich deti ze to vtedy so mnou vydrzal 😍 inak najlepsi otec na svete, uplny partak s detmi. V tomto smere ziadne slova dostatocne nevyjadria moju spokojnost. Akonahle zacal ten 24 hodinovy plac ustupovat ihned sa zapajal. So synom sa zapajal od narodenia, on neplakaval vobec. Ten detsky plac chlapov asi desi ci co 😝

marcelatje
4. dec 2016

@lenkaemka ja len ze sa tu nebavime o malom, romantickom, vonavom, spokojne spiacom babatku. Su deti, nazvem ich "problemove" s ktorymi to az take jednoduche nie je. A kazdy jeden rodic nerad pozera na utrpenie svojich deti nech su v akomkolvek veku. No ak ide o babatko chlapi tak nejako predpokladaju ze matka hned vie co im je. Aj moj sa stale pytal ze preco place, no nakolko mi dcera verbalne nevyjavila svoj problem, odpovedat som mu nevedela 😂 Tiez mi odmietol asistovat pri cviceni vojtovky, nevedel zniest ten pocit ze dietatu robime nieco co ho vedie k takemu placu. Akakolvek hora svalov chlap je ak ide o jeho deti je to padavka.

marcelatje
4. dec 2016

@sugarfree999 moj sa najviac odreaguje pri vysavani a obalovani reznov 😂😂😂

angela5
4. dec 2016

ono by stacilo, keby pomahal aspon v niecom, a odbremenil zenu, ale ked nerobi vobec nic alebo len ked ho hodinu o to prosis, tak to uz je sila. To potom neviem, ci nie je lepsie byt bez muza.. skodime si sami sebe ze sa snazime o vsetko postarat a byt dokonalymi..

lenkaemka
4. dec 2016

@marcelatje ja sob bola večne urevane dieťa ale to vraj preto že som mala od narodenia exem na celom tele. Moja bola presny opak. Do štvrteho mesiaca prespala 22 hodin denne

cielitolindo
autor
4. dec 2016

@marcelatje len dufam, ze je to tym placom... 😉

teenushka
4. dec 2016

Aj som sa zasmiala. Verím, že je to na nervy. Som neskutočne vďačná za to, ze môj m. Nemá problém prebalit, okúpať, nakŕmiť a čo ja viem čo ešte. Malá sa ide z neho pokakat 🙂. Niekedy, keď je k disp. Ocko, tak ma odtlaca. Držím prsty a želám si, aby túto debatu precitali aj nejakí ockovia.

cielitolindo
autor
4. dec 2016
janickacrazy
4. dec 2016

@cielitolindo Možno len nevie, čo má s nou robiť, niektorí chlapi sú proste takí. Myslím si, že bolo by určite efektívnejšie, keby si mu malú nachystala pekne do kočíka a poslala ho na hodinu-dve von, to zvládne hádam každý chlap. 😀 Ty si zatiaľ v klude uvaríš obed, povešiaš prádlo, atd. Musíte si nájsť nejaký systém, moj muž je tiež celé dni v robote od rána do večera a máme 3 deti, no cez víkend poumýva wcko, kúpeľnu, ide s malým vonku alebo zoberie staršieho k babke, urobí nákup, proste veci, ktoré viem, že zvláda, tak tie mu dám za úlohu a ostatné robím ja. Držím palce.

anjelic
4. dec 2016

@cielitolindo pre mnohých chlapov je miminko ako mimozemšťan - nevedia čo s ním, sú bezradní, vydesení... Tým, že sa s ním hádaš si moc nepomôžeš. Možno má len strach z držania takého krehkého stvorenia, že mu ublíži. Možno, keby si mu riadne ukázala, ako bábätko držať, čo pomáha, aby sa utíšilo, napr. hladkanie bruška, jemné prihováranie a pod. . skrátka taký manuál v praxi, tak by bol možno nápomocnejší. A ak nevie pomôcť s bábätkom, tak mu prideľ úlohy v domácnosti - povysávať, poupratovať, požehliť, ísť na nákupy - čokoľvek, čo ťa odbremení. mnoho mužov je veľa krát aj po narodení dieťata odstavených na vedľajšu koľaj, hlavnú úlohu hrá vzťah matka-dieťa a dosť ťažko sa zapájajú sami.
Našťastie, môj taký nebol, ale moja kmotra mala so svojím priateľom ten istý problém, ona po cisárskom, bábätko nevrlé, priateľa a otec dieťaťa mimo - na počítači, pred telkou. Nepomohla si len sa nervačila. Situácia sa začala meniť, keď dieťatko rástlo a začalo vnímať- už to bol "parťák" na hranie. Sám sa začal zapájať...

tova
4. dec 2016

@cielitolindo no a teraz si predstav ze by si mala dvojicky ( napr. ako ja) jedno dieta uz musi zaspat aj ked o tej 23 hod. dajme tomu a spi aj ked len 2 hod. vkuse. pri jednom mozes tie 2 hod. spat. teraz si do toho predstav ze to druhe sa budi prave po hodine co prve zaspalo. U nas prve 2 roky vyzerali takto Jedeno zaspolo, po 1 hod. druhe bolo hore, 30 min. kym sa najedlo, prebalilo, odgrclo, a zaspalo. Kym som zaspala dalsich 15 min. po hodine mojho spanku prve bolo hore a dookola znova 30 min, jest, prebalit atd. Moje noci boli take ze som spala 4 krat po 1-1.5hod. vkuse cez noc a cez den fungovala naplno sama. Ja som hviezdy videla cez den ked som ich kocikovala a nie raz som ich dala do vajicka aby sa im nic nestalo na zem vedla seba nastavila budik na 10 min a zaspala do sekundy. Muz cez den pracoval o 18 hod. chodil domov, do tej pol noci ako tak pomahal. Po pol noci mu to liezlo na nervy a nadaval z toho som mala nervy ja tak radsej som vsetko robila sama. Nastastie teraz spia 10-11hod vkuse! prezlecieme, umyju sa, precitame knihu, zatvorim dvere a do 5 min. spia 🙂

marcelatje
4. dec 2016

@cielitolindo dryim palce aby bolo 🙂

emilia25
4. dec 2016

Tiez sme planovali deti.aj pri porode bol maleho som kojila aj dokrmovala tak v noci mi robieval mlieko kym som ho dokojila prebalil pomahal pri kupani.to iste robi pri dcerke ma 9 mesiacov dokaze ju vecer uspat nakrmit prebalit napusti mi vanicku.dnes mi doumyval okna ktore som nestihla.nema problem navarit umyt riad pozametat umyt podlahu.

evittam
4. dec 2016

@missdiva Presne ako píšeš. Ako nič v zlom, ale tie čo píšete, že to poznáte a je to normálne a treba vydržať teda vôbec nechápem. Môj chlap sa či už o syna alebo dcérku staral spolu so mnou, kúpal , prebaľoval, nakŕmil. Vôbec si nemyslím, že je v poriadku, že sa muž o dieťa nezaujíma - nie je to normálne.....

evittam
4. dec 2016

@sugarfree999 Heheh, presne tak. Tiež mám kamošky čo sa budú rozčuľovať, že chlap niečo neurobí - a ja sa vždy smejem v štýle "a povedala si mu to"? A že či sa mu bude prosiť - tak veď ak chceš aby vyniesol napríklad smeti - tak mu to poviem a nie, že sa budem za pol dňa rozčuľovať, že to nespravil a čakať na zázrak, že to dôjde....😂 U nás to funguje presne tak ako píšeš.