Manžel nechce chodiť na výlety

30. mar 2024

Poraďte čo robit v tejto situácii.
Manžel nechce chodiť na výlety s nami, máme 2 deti škôlkara a školáka. Na výlety ako zoo, kúpalisko, hrady zámky, proste spoznávať okolie. Vždy mi povie že všetko je také drahé alebo že to je ďaleko a zabijeme s tým celý deň. Tým pádom nebudeme mať čas na iné veci ako robiť niečo okolo domu alebo v záhrade. Peniaze na výlety by sme mali o to nejde aj keď manžel je trochu zgrlavy, nerád si míňa peniaze.
Či mám ísť s deťmi bez neho, nebolo by to blbé?

dskjhfdlkdjhl
30. mar 2024

Chod sama s detmi.

erika237
30. mar 2024

Sama s detmi, pripadne nejaka kamartka s detmi v podobnom veku?

klip0
30. mar 2024

Asi by som išla sama, ale toto by mi veľmi vadilo. Aký program chce aby ste robili vašim deťom ? Robiť okolo domu nieje všetko, deti potrebujú aj iný spoločne strávený čas

lucik194
30. mar 2024

chod bez neho, skolak maly ruksacik, akoze “pomoze” nieco odniest,

zo zaciatku nieco male na okoli .... s tromi detmi nechod autom viac ako hodinku, nech viac neprecestujes.....

saska112
30. mar 2024

Chápem ťa. Chodím sama.Aj na lyžovačky. Ale niekedy ma to pekne štve načo ho mám 🤷🏻‍♀️

ceresnicka111
30. mar 2024

Určite sa vyberte sami, je škoda odoprieť deťom zážitky z cestovania a poznávania

barumienka
30. mar 2024

My chodime obcas aj spolu, ale nie vzdy sa muzovi chce. Istu dobu ma to strasne stvalo, ale potom som si uvedomila, ze ho nezmenim. Takze chodim s detmi aj sama, alebo s nejakou kamoskou (ci uz s dalsimi detmi alebo aj bez), a tiez so starymi rodicmi. Dokonca som s nimi bez muza bola aj u sestry vo Svedsku, letecky (este sme mali nejakych dospleych v partii, takze som mala pomoc). Bola by som radsej keby siel s nami, ale na druhej strane - pozerat sa na to, ako mu vsetko vadi, ako sa mu nechce s nami chodit... to radsej pojdem sama s nimi 🙂 a je nam hej 🙂

sissy27
30. mar 2024

Blbe bude, ked tvoje deti budu poznat len vlastny dvor a spominat na upindaneho lakomeho otca a frustrovanu matku. Sprav im normalne detstvo, muz nech sa zoderie na dome ked mu je to prednejsie ako vlastne deti.

martinkatinka
30. mar 2024

To chce kompromis. Jeden vikend vylet, druhy nech vymsli program detom on, ze s cim mu budu okolo domu pomahat.

ankare
30. mar 2024

Ja som taká rada,že bývame v byte. Môj muž je kutil a určite by chcel každý víkend tráviť prácou okolo domu, však robota sa vždy tam nejaká nájde. Takto behame skoro každý víkend po výletoch.
Ostáva Ti ísť len sama s deťmi. Prípadne zober niekoho so sebou, napr. mamku.

jarnajar
30. mar 2024

Choď kľudne sama. Môj rád chodí, ale niekedy nemôže, tak idem s deťmi len ja. Plno rodičov tak stretávam.

autor
30. mar 2024

Nemám s kým ísť kamarátky chodia s rodinou manželmi a deťmi. Rodičia a svokrovci nemajú záujem ísť s nami, ony už sa necítia fit na výlety. Práve preto chcem chodiť aby moje deti mali aj zážitky a spoznávali okolie. Mne to ako dieťaťu chýbalo my sme nikam nechodili lebo nemali sme na to peniaze. S manželom sa nemáme zle no on nechce míňať si peniaze. A keďže niekam ideme tak už automaticky si tam kúpime aj niečo na jedenie a pitie alebo zmrzlinu. A tiež na to hundre že všetko je drahé. Alebo že všade kopa ľudí keď ideme do zoo alebo niekam do galérií na hrady zámky. Všetko okomentuje a pokazí mi to výlet. Deti to tak ešte nevnímajú.

danieli
30. mar 2024

Ono je velky rozdiel, ci mas muza, ktory ta posle na vylet s detmi, hoci jemu sa nechce a je ti vdacny, ze robis program a venujes sa im, on porobi co ho bavi, alebo celkovo neuznava taketo travenie volneho casu, prva moznost by mi nevadila, zbalim seba deti a pekny den pred nami, druha moznost, ze niekam ides sama s detmi a po navrate mas pozerat na oduteho ufrflanca, ze ste minali a nepomohli okolo domu- toto nieeee, pekna je aj moznost vikendy striedat, ak by na to pristupil, jeden podla tvojich predstav a dalsi podla manzelovych

autor
30. mar 2024

@danieli Môj frfle aj na to keď idem sama s niekam deťmi, podľa neho mali sme sedieť doma a ušetriť si peniaze

micicka
30. mar 2024

Naplanuj vylet ty sama a jeho postav ho pred hotovu vec a ignoruj jeho negativny postoj. Verim, ze na vylete uz bude spokojnejsi. Sem tam chod sama s detmi. Inokedy naplanuj zase spolocny vylet. Moj tiez nechodi velmi rad, aj ma to jeduje. Ale ked uz niekam ideme, tak je v konecnom dosledku spokojny. Dost casto chodim sama s detmi. Uz som sa ako tak naucila neriesit to a proste ho postavit pred hotovu vec. A teda zabezpecim vsetko, aj hotel pre psov, ked ideme na viac dni a jemu len davam pokyny 😆

janickacrazy
30. mar 2024

Keď ste spolu chodili, tak ste tiež nikam nechodili na výlety? Nevšimla si si, že je lakomy?

danieli
30. mar 2024

Oj toto by mi velmi vadilo, ty budes casom frustrovana z tej domacej izolacie a manzel nervny, ze mu okolo domu nepomahate, skusala by som dohodu, striedat vikendy, kompromis bez hundrania, on s vami bez hlupych reci na vylet a vy okolo domu pomoct co treba

autor
30. mar 2024

@janickacrazy Chodili sme do kina na prechádzky, do mesta na podujatia a tak.
@danieli On nechce aby sme mu pomohli okolo domu. Ja mám na starosť záhradu to stíham obriadit v pohode, aj trávu pokosiť kosim ja.

zitaje
30. mar 2024

Ak tvojmu mužovi prekáža hlavne to míňanie, urob kompromis - nachystaj sendviče, zabaľ každému po banáne a jablku, naložte to do ruksakov a choďte niekam na hrad, do lesa alebo tak nejak. Tým pádom miniete len pár (desiatok) eur (doprava plus vstup na hrad, v prípade lesa ani to nie) a nie napr. stovku.

lonely66
30. mar 2024

a prečo deti "nepracujú" s otcom "okolo domu"? veď malé deti sú úplne blažené, ak môže pracovať napríklad na záhrade, alebo "píliť" drevo alebo neviem aké aktivity. proste pomáhať rodičom. je to milé, deti sa zabavia, muž bude spokojný a bude deti k niečomu viesť. a raz za čas (raz za 3-4 mesiace), nech zas on oželie deň a urobíte si výlet. treba komunikovať. mňa by napríklad nebavilo lietať niekde každú chvíľu.
ako často chceš alebo chodievaš takto s deťmi?

lonely66
30. mar 2024

teraz som si všimla príspevok o 21:04. tak teda ako vlastne chce s deťmi tráviť čas? či nijak? ty máš byť zatvorená s deťmi v dome a on bude robiť okolo domu?

koniarova
30. mar 2024

Aj mňa by zaujímalo,ako často chceš na tie výlety. Lebo úprimne ak chodím do roboty a mám rodinný dom,tiež by som víkend rada strávila doma. Samozrejme 1,2x do mesiaca by som išla s deťmi.

autor
30. mar 2024

@zitaje Robím to tak no aj to mu vadí lebo aj na sendviče musíme nakúpiť veci.
@lonely66 Lebo nechce deti mať pri sebe keď niečo robí vonku, povie že pri nich sa nedá nič robiť. Ako často chodíme von raz alebo dva krát za mesiac, no cez leto aj častejšie keďže deti majú prázdniny. Ja ich zvyknem zobrať aj na túru nech si manžel porobi svoje veci doma. No rada by som aby sm chodili niekam aj spolu ako rodina.
@koniarova 1-2 krát do mesiaca, cez leto aj častejšie keďže deti majú prázdniny nechcem aby boli stále len doma.

sissy27
30. mar 2024

A naco sa zenil a plodil deti ked je lakomy aj na jedlo pre vas?? Ved mal zostat sam a zaspavat kazdy vecer v bankovkach ked nechcel minat. Ja fakt nerozumiem, kde taketo skvosty zbierate…

lonely66
30. mar 2024

ono takto. 1-2x je dosť (aspoň za mňa). ja to ale nevnímam skrz peniaze na rozdiel od tvojho muža. to až teraz sa zmenil na lakomca?

erikab82
30. mar 2024

Nič v zlom, ale panvicou po hlavu takému chlapovi. Len raz by mi vyčital jedlo pre deti. Toto je presne typ, čo by deti nemal mať vôbec. Opýtaj sa ho, že prečo ich chcel.

alexnina777
30. mar 2024

A ako majú podľa neho trávit deti svoj volný čas?

lucik194
30. mar 2024

za mna ist 2x do mesiaca na vylet je uplne v pohode

mas mensie deti, aj pol denny vylet je super pre ne.
a ze urobit sendvice je pre neho problem ked urobis? vsak deti musia jest aj doma, aj doma zjedia ovocie na desiatu, nie len na vylete....

tak vyskusajte urobit kompromis, 1x mesacne pojdete vsetci spolu, 1x mesacne ty sama s nimi. deti by mali zazivat rozne situacie, vidiet rozne veci...... obohacuje ich to.....

miskajerry
30. mar 2024

A keď ste ešte len s manželom chodili, kupoval ti niečo?

nikpa
30. mar 2024

Blbý je on a ty pozeraj na deti, nie na to ci by to bolo blbé voči nemu. On sa necíti trápne, že deti oberá o zážitky?! Ak máš na to financie tak samozrejme zober deti a zbierajte zážitky a spomienky. On nech sedí doma.