Manžel na nás nemá čas

jazmina221
12. okt 2021

Manzel chodi na tyzdnovky, za cely tyzden sa ozve 2 krat, s detmi vobec nekomunikuje, vraj oni nemaju zaujem. Cez vikend robi okolo domu alebo ide za kamaratmi na 3hodinovy pokec. Nikdy s nami neplanuje ziaden volny cas, vzdy musim ja prva navrhnut, ci by sme niekam nesli. Ani k detom nema vztah, proste ho bavi vsetko mozne okrem nas. Neviem ci ma vyznam zostat v takomto vztahu.

kate211
12. okt 2021

@jazmina221 A porozpravat si sa skusala? Navrhnut, ze namiesto 3hodinoveho pokecu s kamaratmi by sa mal venovat rodine? Tieto tyzdnovky su narocne. Cely tyzden maka niekde mimo domu, cez vikend pracuje okolo domu, asi to ma tiez narocne. V pripade rozchodu by si to zvladla?

jazmina221
autor
12. okt 2021

@kate211 Rozpravali sme sa o tom viackrat ale on to verie, ze to je normalne, ze ide za kamaratmi povyzvedat novinky, kedze je tyzden prec.

kate211
12. okt 2021

@jazmina221 A ako su stare deti? Su este male? Ked ty naplanujes program na volny cas, tak vyhovie? Ty pracujes? Chodis s kamaratkami na pokec? Ked potrebujes s niecim pomoct, tak pomoze?

jazmina221
autor
12. okt 2021

@kate211 Dcera ma 8 a syn 6 rokov. Ked naplanujem, vacsinou ide, ale vidno na nom, ze by radsej travil cas inak. Ja do prace nechodim, lebo mi nema kto deti nosit do skoly a strazit, ked ochoreju. Kamaratky nemam, lebo byvame na dedine kde on vyrastal a ja sa tu s nikym tak dobre nepoznam.

kate211
12. okt 2021

@jazmina221 A neda sa vymysliet program tak, aby ho bavil a dali sa zapojit aj deti? Spytat sa ho, co by rad robil. Mne troska pripada, ze sa nudis. Deti uz mas v skole, chyba ti asi kamaratka, znami, pracovny kolektiv. Pozri sa na to aj z jeho pohladu: cely tyzden niekde maka, o vikende este robi aj nieco okolo domu, ten pokec s kamaratmi (pokial nesedia niekde v krceme) mu neber. Cas na rodinu by si tiez mal najst. A mate medzi sebou este nejaky vztah? Alebo riesite len veci okolo domu a deti?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kate211
12. okt 2021

@jazmina221 Na druhu stranu tiez nechapem naco s nim vlastne si. Cez tyzden s nim niesi, zavola dva krat, to ozelies. Cez vikend tvrdis, ze velmi nema zaujem travit cas s detmi, sem tam nieco spravi, potom ide za kamaratmi. Vas vztah nejak aspon funguje alebo uz spolu ani nespite? Ked sa nad tym zamyslis, co ta pri nom drzi? Tesia sa neho aspon deti? Maju radost ked pride na vikend domov?

amelie2017
12. okt 2021

Vies preco to robi? Lebo moze. Lebo vie, ze si bez prace a bez neho bez financii. Takze on si noze robit co chce.

kate211
12. okt 2021

@amelie2017 Suhlasim. Neni dobre byt doma so 6 a 8 rocnym a byt zavisla na chlapovi bez akehokolvek prijmu. Najhorsie co sa moze stat. Je to jednak nuda doma, jednak problemy s financiami a dalej strata kontaktu so svetom, pracovnych navykov.

jazmina221
autor
12. okt 2021

Chodila som do prace ked boli deti mensie a cakala som, ze cez vikend ked pride domov mi pomoze s detmi alebo s domacnostou, ale on len okolo domu. Ja mam na starosti domacnost, deti, zahradu, kedze on sa o to vobec nestara, a nebudem este chodit do roboty, ako predtym a vecer padat na hubu. Jemu to vyhovuje, ze je prec, dost zarobi,takze peniaze nie su problem. Mam pocit, ze mu vobec nechybame.

ivik4
12. okt 2021

No veru tiez by som sa este v praci niekde nepachtila keby mam vsetko ostatne ja na starosti ako slobodna matka. Vy mate uplne iny problem. Uz si sa s nim rozpravala o tom priamo? Aj si zvysila hlas,zdoraznila ako sa ma spravny chlap a otec spravat?

jazmina221
autor
12. okt 2021

@kate211 Deti sa na neho netesia, skor naopak tesia sa ked ide prec. On je aj dost vybusny typ a lahko sa rozculi za hlupost. Spime spolu raz za dva mesiace.

jazmina221
autor
12. okt 2021

@ivik4 Rozpravali sme sa o tom viackrat, ale on ma pocit, ze je to v poriadku a ja vymyslam. Inak som pokojny typ a razne som mu to este nepovedala.

kate211
12. okt 2021

@jazmina221 Ako prepac, ale deti mas uz v skolke. To co s tou domacnostou, detmi a zahradou tolko robis? Matky co maju takto stare deti pracuju, stihnu navarit aj veceru pre dieta, nachystat desiatu a troska popratat domacnost. To kolko hodin do tyzdna zabera ta zahrada? Mne to pripada, ze jemu to cele jedno. Cez tyzden prec, takze jemu varit ani nic podobne netreba. Cez vikend vlastny zaujem, deti sa tesia ked ide prec, vy uz vlastne ani intimne nezijete. Mas nejaky dovod, preco s nim si? Pochopila by som ze koli detom. Ale deti sa na neho ani len netesia. Deti nechodia na nejake kruzky, sport, jazyk, nieco umelecke? Su uz velke. Cele mi to pride tak, ze ty si s nim len koli tomu, aby si mala v pohode cas na domacnost a zahradu a venovat sa detom. Chlap peniaze donesie, naco sa starat viac. Len problem je v tom, ze ked je tyzden prec a o vikendu sa nezaujima, nemas nic zo vztahu. Nikdy nepochopim zeny, co su doma, ked deti su v skole. A trvaju na tom, ze sa staraju o domacnost a deti. Zalostne malo pre zivot. Keby aspon chlap bol za to vdacny, ale tomu tvojnu je to jedno. Cez tyzden prec, cez vikend nema zaujem. Aby si nenasiel milenku a teba neposlal kade lahsie s dost nizkymi alimentami. To do tej prace priam poletis.

ivik4
12. okt 2021

Pana boha aj keby sedela doma na riti 20 rokov lebo si to moze a chce dovolit tak nech je, to ze dnes musi kazdy druhy muklovat ako mulica a stihat tento otrasny uponahlany zivot neznamena ze tak chce a aj bude zit kazdy. Zas sa riesi nieco celkom ine

ivik4
12. okt 2021

@jazmina221 tak skus rázne na neho

jazmina221
autor
12. okt 2021

@kate211 Vsak praca nie je problem, aj ked budem chodit do prace tak sa vlastne nic nezmeni. Praca mi nenahradi rodinny zivot. Mozem ist hned zajtra a co? Ja sa zamyslam nad tym ci ma tento vztah vyznam a praca to urcite nevyriesi.

kate211
12. okt 2021

@ivik4 Samozrejme, ale ked obaja s tym suhlasia a jeden je vdacny druhemu za to co robi. Tu vidim problem v tom, ze autorkinmu manzelovi je to dost jedno. A kebyze ja zivim zenu, ktora je doma a deti su v skole, cely tyzden makam, zena sa stara o domacnost (to sa neda pochopit co na nej tolko robi, ked deti su prec) a pridem domov na vikend a niekto ma razne zacne poucovat, co mam vlastne robit, tak odidem. A posielat budem tabulkove vyzivne. Dom kludne necham zene a ked jej to vystaci nez je doma aj 30 rokov a hlada si niekoho na koho moze byt razna.

ivik4
12. okt 2021

@kate211 ale to si ty
Jej manzel je svojpravny . Ty si narazala na nieco celkom ine ,ako nechapes zeny co su roky doma a do toho Teba ani mna nic nieje.

kate211
12. okt 2021

@jazmina221 Podla toho co pises nema. Sudim podla vztahu k detom, detom k nemu, vztahu k tebe. Len nechapem, aku mas este motivaciu s nim byt.

sasa1310
12. okt 2021

@jazmina221 tak začni chodiť do práce, manžel nech zmení prácu a nech pracuje v meste, kde bývate. A je vybavené
Okrem toho na vozenie detí do školy stačí auto a keď sú deti choré, vtedy sa čerpá OČR alebo dovolenka

lenkalienka0
12. okt 2021

@kate211 aj ja som doma dlhsie a vyhovuje nam to

jazmina221
autor
12. okt 2021

@sasa1310 My sme pracovali obaja na SK ale on chodil z roboty stale nervozny, potom dostal ponuku robit tyzdnovky ako kamionista a je spokojny. Vraj za menej ako 1000 eur na SK robit nebude.

kate211
12. okt 2021

@ivik4 Mas pravdu, ze je to moj nazor a jej manzel je svojpravny. Ale sudiac podla toho ako sa chova, podla mojho nazoru coskoro zacne mat svojej 'raznej' manzelky, ktoru zivi za to, ze domacnost a deti jej zaberaju skoro vsetko cas plne zuby a posle ju kade lahsie. Je to len moj nazor.

sara07
12. okt 2021

a ked sa odstahuješ máš kam bývat, máš na najom, na všetko
pozri ked nechce s vami íst tak sa proste zbalte a chodte alebo chodte rovno na predlženy vikend ty a deti, prachy máte tak si to uži sama
urob si život po svojom, zober si pracu na 4 hod alebo začni podnikat a možno ta tieto veci ani nebudu trapit
chápala by som odchod keby máš v pohode kde byvat, nového partnera a myslíš že ti ako bude dávat tolko penazí ako teraz no to sotva

nwnw
12. okt 2021

@jazmina221 tak si s nim,lebo Ti to vyhovuje.
Tak inak: rozvedies sa a pojdes byvat sama s detmi. Vyzivne dostanes nejake napr 200€ + bude kupovat veci detom. Striedavu starostlivost asi vynecha. A co vyhras? Budes musiet chodit do prace,lebo ucty sa same nezaplatia a aj nakup treba platit. Okolo domu/bytu si budes robit sama alebo zaplatis majstrov. Ucit sa s detmi budes ty ana OCR pojdes Ty.
Bud rada ze Ti donesie peniaze, ze nemusis robit a mas svoj standard. Este ich mohol prechlastat s kamosmi a Ty by si makala aby ste mali z coho zit a ine.. plny MK ovela horsich pripadov.

Mne pripada ze sa nudis. Najdi si hobby alebo part time job.

sasa1310
12. okt 2021

@jazmina221 tak jasné, že nebude robiť za menej, keď to je len jeden príjem do domácnosti.

jazmina221
autor
12. okt 2021

@sasa1310 Vsak som mu navrhla, ze ked budem chodit do prace on si moze najst pracu tu na SK a budeme viac spolu, ale tvaril sa znechutene, ze jedine ak zarobi viac ako 1000 eur. To bolo cca pred pol rokom a vobec nic neriesi, jemu vyhovuje to co robi teraz a nechce to menit.

kate211
12. okt 2021

@jazmina221 Dufam, ze minimalne aspon polka domu je tvoja. Pokial viem, tak kamionisti maju prijem taky, ze polka na ruku. Alimenty ti daju tak 300 eur, pokial vobec. Budes platit najom, veci pre deti, stravu, poplatky. Makat budes musiet, aj domacnost stihat, aj deti obstarat. Bud rada, ze ti zabezpecuje takto pohodlny zivot, cez ten vikend aspon nieco spravi okolo domu a nevadi mu to. Zachovat sa moze aj inak. Ty si proste na nom zavisla. A pokial nie, najdi si prenajom, pracu a zi sama s detmi. Casom najdes mozno aj chlapa, ktory bude cez tyzden doma a bude sa venovat detom. Brani ti v tom nieco?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz