Manžel minul na hrách všetky penaize

26. jún 2024

Ahojte, pred pár dňami som zistila, že manžel minul obrovskú sumu peňazí na virtuálnych hrách, kde kupoval vo veľkom nejaké truhlice, mysliac ci, ze mu tam dá nejaké virtuálne hovadiny, ktoré si myslel, že ich predá a zarobí. Sme spolu 11 rokov, manželia vyše roka. Myslela som si, že ho poznám dokonale. Penize, ktoré minul, boli jeho dedictvo. Mame spolu hypoteku na starsi neprerobeny dom, ktory sme kupovali pred manželstvom. Tvrdil, ze hypo nebudeme vyplacat, radsej za peniaze zrekonstruujeme barak. Ja som ho do nicoho ani netlacila, sama som mu hovorila, ze nemusi ich davat do spolocneho majetku, nech si kupi byt ako investíciu napriklad atd. V skratke.. zo zdedených 123 000 na dom použil cca do 50 000 € a zvysok nejakch 77 000 € minul behom možno roka a pol na tieto.. nechcem byt vulgarna. Pregemblil! Nepriznal sa sam. Stale odkladal akúkoľvek prerabku, stale boli vyhovorky. Ked som spomenula prerabku bol podráždený atd. Posledne peniaze minul koncom minuleho roka. Tak som isla na jeho mail a nasla vypisy z uctu a bolo mi uz vsetko jasne 😒 Brali sme sa v case, ked uz toto robil, takze s obrovským klamstvom. A ja neviem co mam robit. Mam sa rozviesť? Pocas posledneho roka, bol extremne divny, ja som videla, ze nieco nie je ok, nikdy nebýval taky podráždený, nechcel so mnou spavat. No a vsetko dava zmysel, vedel co spravil, prisli vycitky atd, nevedel co spravi. Deti nemame, mam za sebou operaciu krcka maternice a plan bol, ze od augusta uz sa mozeme zacat pokusat o babatko. No teraz, neviem ani ci chcem s tymto clovek zostat. Rok a pol ma klamal, prehral vsetky peniaze, mame hypo a neprerobeny dom. Je tu niekto, kto zažil nieco podobne a manželstvo, vztah to vydrzalo? Som na prášky. Bojim sa dat šancu, ze sa to zopakuje ale nechcem ani urobit unáhlene rozhodnutie lebo inak je to dobry chlap a stale ho mam rada 😒

pe_mi
26. jún 2024

Ahoj,ťažko radiť,všeličo sa da preskakať v manželstve,ale toto..to by som ja už nedala

ivana3111
26. jún 2024

Urcite odporúčam pre neho liecenie, gamblarstvo patrí pod závislosti tak isto ako alkoholizmus alebo drogová závislosť. A tebe odporúčam, čím skôr podať návrh o rozvod a začať nový život ,kým máš čas a moznosti.
https://zdravoteka.sk/magazin/patologicke-hracs...
Fáza úplnej straty kontroly
Vo fáze straty kontroly, alebo aj tzv. fáze úplného zúfalstva, už hráč nie je schopný skoncovať s hrou bez pomoci iných. Napriek všetkým predchádzajúcim problémom, ktoré mu priniesla, zvyšuje stávky. Hre venuje všetok svoj čas, a všetok svoj majetok. A nie len svoj. Na získavanie finančných prostriedkov sa neraz uchýli k trestnej činnosti (krádeže, sprenevera).

V tejto fáze je jedinec už úplne izolovaný od okolia. Medziľudské vzťahy sú na bode mrazu, stráca rodinu, zamestnanie, kamarátov. Zostáva úplne sám zo svojou závislosťou. Postupne ho dobiehajú aj predchádzajúce resty, ako napríklad upomienky za nesplácanie úverov, exekúcie, neraz vymáhanie peňazí inými ľuďmi, či súdne procesy za krádeže.

domkakvet
26. jún 2024

Liecenie a rozdelenie majetku, tak aby ste nemali spolocny majetok.

dominikamacakova
26. jún 2024

Rozvod rozvod rozvod a nič iné len rozvod.

cyberk
26. jún 2024

Chlap, ktory takto rozhajdaka peniaze, nie je dobry chlap do zivota… ja by som brala nohy na ramena. Esteze nemate deti.

hipuska
26. jún 2024

Presvedč ho, nech všetok majetok prepisete na niekoho, komu ty dôverujes (mama?). Pretože, kľudne môže mať napoziciavane peniaze a môžu vám klopať na dvere exekútori.

vler
26. jún 2024

"Inak je to dobry chlap a stale ho mam rada 😒" takyto chlap privedia Teba aj deti ak nejake budete mat do financnej zahuby a horsie, doslova pod most!

autor
26. jún 2024

Dakujem za kazdu odpoved. Ja nastupujem teraz do novej prace, uspory nemame po prehrati vsetkeho nijake. On ma pracu, kde ked by na toto prisli okamzite ho vyrazia. Navrhla som mu samozrejme navstevu odbornika, suhlasil. Ze mi bude posielat vsetky peniaze. Z jeho uctu odchadza hypo, co ma tiez nasralo lebo tie pohyby, tie platby na hry isli z tohto uctu, toto ked uvidia v banke nam ani hadam nezrefinancuju hypo (konci nam fix o 3 roky). Pozicky ze nepobral, proste minul vsetky tieto zdedené a odvtedy uz nehral, nemal za co. Som sklamana najviac na svete, ked odmyslíme aj tie peniaze, tolko klamat, bola som naivna, verila som mu, v zivote by ma nenapadlo, ze sa da tolko penazi za tak kratku dobu minut na nejakych hrach.

luccija
26. jún 2024

Toto spraví iba gambler a je chorý na celý život.Si predstav, že teraz minul svoje peniaze, ale ešte nemusíš vedieť o všetkých dlhoch.Je klamár, chorý atď...ja by som sa rozviedla toto by som neprekusla.Nemas v ňom oporu, že ťa ako matku podrží celý život budeš striehnuť či nehrá,nemina.
Nechce ísť na liečenie ako sa k tomu postavil?

sasa1310
26. jún 2024

tak v prvom rade to boli iba JEHO peniaze. Kašlať na ne. Skôr ide o tu dôveru, o gamblerstvo a celkovo vzťah, kde nie je dôvera a od začiatku je klamstvo je začiatok konca

doriiis
26. jún 2024

Týpek minie za rok na online hre 77 000 a ona ešte rozmýšľa,či s týmto debilom mať deti a budúcnosť.🤦🏻‍♀️
Diagnózu máte zjavne obaja.

autor
26. jún 2024

@sasa1310 snazim sa aj ja na to pozerat AJ takto. Ze proste boli naozaj jeho zdedené. My sme začínali od nuly. Nikdy sme nemali nejak vela penazi. Mne pride jak keby mu totalne preplo, ze zrazu mal vela penazi. Sak to normalne neni. Ale tie klamstva ach.

luccija
26. jún 2024

Podľa mňa hra už dlhšie to nebude len dedičstvom.Mozno za menšie sumy, ale hral.Uz si ho nikdy nebudeš vážiť.On je chorý potrebuje odbornú pomoc a reálne sa vyliečia 2 z 10.

lonely66
26. jún 2024

@sasa1310 ja by som na tie peniaze vôbec nekašľala. však autorka mu navrhla, že si môže kúpiť za to byt (bol by jeho, lebo dedičstvo). avšak on navrhol prerábku. napokon ich prehajdákal. a nie je to 1230 eur, ale o pár núl navyše...

sasa1310
26. jún 2024

autorka: tu si treba uvedomiť, že tie peniaze nezarobil, tak mu neboli "drahé" resp. vydraté. Ja to vidím na vzdialenej rodine. Kto získal zadarmo prachy alebo bývanie, ten si to tak neváži ako ten, čo niečo získal vlastným pričinením. Jedine to by som mu dala poľahčujúcu okolnosť.
Keby ich zarobil, určite by ich nenatrepal toľko do tých "hier".
Na druhej strane u mňa je najhoršie čo môže byť vo vzťahu - klamstvo. Človek, ktorý ti je najbližší ťa oklamal a klamal vkuse 1,5 roka. Toto by som ja nepredýchala.

guudy
26. jún 2024

Ja poznam manzelov, kde on bol alkoholik. Deti nemali. Prepil vsetko co sa dalo, z casu na cas isiel na liecenie, ale vzdy do toho padol naspat. Zavisly sa uz nikdy nevylieci. Moze len abstinovat (aj tvoj) s rizikom relapsov.
Jeho zena skoncila niekolkokrat kvoli nemu na psychiatrii, on skoncil na voziku a nakoniec zomrel na komplikacie z alkoholu.
Velmi ti odporucam, aby si si aspon dieta s nim nespravila.
A ak s nim ostanes, zuzit BSM.

h2
26. jún 2024

Ja by som sa na tvojom mieste rozviedla. Deti nemáte, takže zbohom!

autor
26. jún 2024

@doriiis pre taketo odpovede som dala anonymnú diskusiu. Vies. Ja som s tym clovekom viac ako 11 rokov, milovala som ho, kym nemal peniaze z dedictva tak negemblil (alebo o tom neviem ale nemali sme nikdy vela penazi, nejake obrovske uspory pred tym, brali sme hypo atd to by videli aj na účtoch a hypo by nam nedali, keby pred tym hral). Vies, nez sa to stalo mne, tiez som bola raka radikálna. Ja nevravim ani ze s nim zostanem, ja tiez neviem. Nechcem to riesit hned v tomto hneve co mam v sebe. Chcem to riesit s “triezvou” hlavou. Ano ja mam asi tiez diagnozu, akt som na prasky. Ale dakujem za nazor

slovenka753
26. jún 2024

ahoj priamo nie je ale mama zazila podobne. zaklad je nastavit sa na to ze ti klamal a bude klamat. je to gambler ak taku sumu prehral, nech sa na to pozries akokolvek. ak s nim chces zostat nemoze mat k dispo peniaze bez tvojho dozoru, ziadne. musis mt nad financiami 100 percentnu kontrolu. plus zrusit BSM a vsetko prepisat na teba. inak by som vzth ukoncila ...
ale inak len po skusenostiach z detstva je gambler pre mna no go ...

sasa1310
26. jún 2024

@lonely66 viem, čo je to 77 000 eur. Prišli k nemu ako z jasného neba. Nezarobil ich, boli len jeho z dedičstva. Je to možno pre teba nepochopiteľné, ale on si s nimi mohol robiť čo len chcel, nakoľko nespadali do BSM. Samozrejme, že plány mali obaja a sklamal. Ja som riešila iba samotné peniaze že tak či tak boli len jeho.

luccija
26. jún 2024

A čo, keď su zdedene to znamená, že ich mohol prehrať?mohli ste vyplatiť hypo, alebo prerobiť celý dom, alebo kúpiť byt a mať ďalšie peniaze.Takto by som vôbec na to nepozerala ..boli a už nie sú kvôli jeho chorobe.A máte dlhy a neprerobeny dom.
Môj muž mal kolegu, ktorý zničil úspešnú firmu, auto predal všetko, lebo chodil s chlapmi na ruletu..žena s 2 deťmi odišla a chlap má exekúcie a žije od výplaty k výplate.A voľakedy pán v saku, kravate úspešný žiaľ chorý.

luccija
26. jún 2024

Keď chces nadhľad choď k psychologicke.

doriiis
26. jún 2024

Autorka....keby prehral 2000 €.Ok beriem,človek sa učí na vlastných chybach.Ja som tiež prišla vlastnou blbostou o dokopy 3000 € ( nie gamblerstvo).
Ale 77 000? Vieš jak dobre ste sa mohli mať za také peniaze? Vieš,koľko by zarobili,keby ste ich investovali.Do slova a do písmena si vyhodil možnosti a kúsok lepší spánok von oknom.Uz ste mohli mať splatenu aspoň časť hypotéky a ľahšie by sa vám dýchalo.
V živote nikdy by som neverila nikomu,kto dokáže to,čo tvoj muž.Zial,je to chorý clovek

enmery
26. jún 2024

Áno, takéto manželstvo môže vydržať-ty mu to budeš tolerovať, ospravedlňovať , takže on u Teba ostane a zruinuje úplne všetko. Je to gembler. A ty asi nie si tiež v poriadku, ak sa po tomto qa prehratí 77 000 zamýšľať, či to ešte s ním má zmysel. OD TAKÉHETO MUŽA SA ODCHÁDZA OKAMŽITE PO ZISTENÍ.

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. jún 2024

@sasa1310 a preto, ze ja som bola tohto nazoru, som mu do nich nezasahovala. Ano hneva ma na co ich minul, ze mu fakt muselo preskočiť.. ale boli jeho, zial. Keby boli moje alebo nase zarobené zase to inak beriem. Aj ked nehovorim, ze sa nerozvediem, tie klamstva a vsetko, plus diagnoza gembler. Je to tazke, lebo vzdy aa lahsie radi inemu, ked sa to toho cloveka netyka. Tiez, keby mi toto niekto opise, mu poviem, rozved sa. Len my sme spolu fakt velmi dlho, neni to take lahke ako sa zda.

guudy
26. jún 2024

Autorka, precitaj si urcite o spoluzavislosti….

miskajerry
26. jún 2024

len pozor, môže byť zapletený do dalsich dlhov

lonely66
26. jún 2024

@sasa1310 je úplne jedno, ako k nim prišiel. je to človek, ktorý nepozerá na budúcnosť, ale minie, lebo je chorý.

@oliolijanka vieš čo napadlo mne? niečo podobné. že on už možno dlhy mal, ona o tom ani netušila a to množstvo peňazí minul, aby ich splatil (alebo aspoň časť z nich).

doriiis
26. jún 2024

Tak potom autorka len jednu vetu pre teba mám: Kto chce kam a zvyšok si už dopln