Manžel mi vôbec nepomáha

tvks
8. jan 2013

dobry den,chcem poradit neviem co mam robit mam 2 deti a 3tie na ceste.4,3rocne a manzel mi s nimi vobec nepomaha.Su dost zivy a sama ich uz nezvladam uz som vyskusalal vsetko no marne.a este ked som tehotna no neda sa o to je to horsie ze som hned nervozna .Ako keby ani deti nemal nic vzduvh.Co mam robit?Prosim poradte mi!DAKUJEM

drobcek26l
8. jan 2013

Nič iné ma nenapadá len to že ušetri čas tým, čo potrebuje tvoj manžel. nevar mu, neper, nežehli a vyhováraj sa s tým, že napríklad nieje navarené preto lebo si to pri deťoch nestihla. Snáď pochopí že by ti trocha mohol pomôcť.

bonaquaba
8. jan 2013

Take Len ho treba zamestnat,cez vikend chod niekam ku mame a nechaj mu deti a potom ked bud sa s nimi take si ich vsimne a bude nuteny sa im venovat,
Moj mm tiez velmi nepomaha,ale detom sa venue pokial sa mu da,
Ja mam tri deti sest,pat a dvojrocne a poviem ti,ze nestiham ani dychat a u has doma to niekedy vyzera ako NA bojovom poli
Drz sa a Vela sil s detmi

tatiana7777
8. jan 2013

Tak to je smutne, a od neho nefer :( skus mu to povedat ze to nejde takto dalej, deti su Vase, nie len Tvoje preto by sa mal podielat na vsetkom! Drzim palce ;)

micha7
8. jan 2013

Ahoj... skuste si vecer spolu sadnut s manzelom a prediskutuj to s nim. Povedz mu co ti vadi a co chces zmenit. Musite komunikovat. Inak ja som tiez dost nervozna....,ale moj mi nastastie pomaha a to mam jedno dieta. Keby som mala dve a tretie na ceste tak to by nemal sancu. ...... ,aby som JA na VSETKO bola sama ako somar ???!!! a ON akoby sa ani nechumelilo???!!!!! Drizim palce! 😉

dodkap
8. jan 2013

juuj, tak trochu neskoro plakat nad rozliatym mliekom....proste je taky, aky je. Neviem, aky zazrak by ho zmenil. Asi len ako radia baby. Proste mu tie deti zavesit na krk a hajde niekam prec sama 🙂. Mozno zisti, ake to je tazke. Predpokladam, ze rozhovory s nim si uz vyskusala.

prasiatko30
8. jan 2013

Pokial ti nechce pomahat on tak nech ti zaplati pomoc do domacnosti - pani ktora by ti pomohla s domacimi pracami a obcas aj omrkla deti, deti dat do skolky - tie starsie teda urcite aspon na pol dna- tam sa aspon trosku odreaguju aj oni a naucia sa aj trosku discipliny. a odbremenit sa aspon takymto sposobom ked uz tvoj muz nechce pomahat on fyzicky tak nech sa postara aspon ekonomicky aby si sa nezblbla

lea641981
8. jan 2013

zavolaj si mamu na pomoc a ak ju neznasa zacne ti pomahat aby nechodila jeho svokra 😀 este lepsie ak si rozumies s jeho matkou a on nie 😅

lujza123
9. jan 2013

@tvks v anglicku som pozerala jeden serial, taka reality show, neviem ako presne sa to volalo tusim mama strajkuje ci ako. Vybrali tam zamerne take velke rodiny s 2, 3 a viac detmi kde vsetko robila len mama a tatko na to kaslal. Mame zaplatili tyzdenny pobyt vo velness a chlapov natacali ako si poradia. Strasne som sa na tom zabavala, zozaciatku sa ty chlapi tvarili ze pohodicka, uz po prvom dni padali na hubu vsade bordel decka im skakali po hlavach. Samozrejme ani jeden nestihol cely bezny zoznam povinnosti co mama robievala kazdy tyzden..no a na konci kazdy z nich priznal ze musi svojej zene viac pomahat

Nechcem byt hnusna ale vies ako si si vychovala tak mas. Naliehat na neho aby ti zacal pomahat si uz mala ked sa prve narodilo teraz to budes mat tazsie. Ale nikdy nieje neskoro ako sa hovori. Ked ho o nieco poziadas splni to? alebo frfle a rychlo si najde nieco ine len aby nemusel s deckami byt? Hmmmm zacni malickostami, napriklad najdi si tehotenske cvicenia a chodievaj tam...hodinu s deckami zvladne. Poziadaj ho aby jeden den v tyzdni varil on. Potom moze jeden den v tyzdni deti zaniest do skolky. Potom ich moze vziat v nedelu sam von aby si si oddychla...

Ale predpokladam ze ten tvoj je uz tak nauceny na luxus ze sa bude vykrucat zo vsetkeho...myslim ze najucinnejsia bude sokova terapia...na tyzden zmiznut ahotovo. Vyhovor sa na tehotenstvo ze mas problemy a ze musis mat kludovy rezim a na tyzden chod byvat k mame. Neboj s deckami to zvladne uz su velke..a hlavne ziadna lutost nad nim alebo detmi...im to len prospeje

lea641981
9. jan 2013

@lujza123 tak tak k tomu nemam co dodat 😀

diusik
9. jan 2013

@lujza123 dobre rady :o) lenze podla mna ona by to nespravila,ak to doteraz nezmenila...je mi luto takychto zien,mam pocit ze je uz neskoro.Ja ked si vsimnem ze MM uz moc "spohodlnel" tak mu to bud pripomeniem,alebo proste poviem na rovinu vymen plienku,vyber z vane,ohrej kakao... a pod.Samozrejme peknym tonom,ale to treba hned od zaciatku jak sa prve dieta narodi,aby si zvykal...raz mi tak povedal : " ale draha,ved toto je teraz tvoje zamestnanie" no nechci vediet jak som mu dala.Nevravim aby robil vsetko,ale sem tam nejaka mala pomoc vie vela spravit...Drzim ti palce
@tvks aby si dokazala spravit zmeny,ale bude to uz teraz tazke...

prasiatko30
9. jan 2013

@lujza123 no tak ja neviem ale toho mojho by to asi moc nejako nevyviedlo z kolajnic - len by som mu to musela s predstihom oznamit ale on je uplne schopny sa postarat o dve deti a este pri tom aj chodit do roboty - sice by si urcite niekoho nasiel kto by dohliadol na deti ked on je v robote ale rano ich zorganizovat do skoly, vybrat zo skoly dat im najest a vecer ich zorganizovat a ulozit nie je pre neho problem a este popritom aj nalozi do pracky ak je treba a mozem povedat ze ked on rano odchadza s deckami do skoly a ja som v robote tak nechava byt omnoho zorganizovanejsi akoby som to stihala ja - aj mycku pusti pred odchodom aby na obed bol cisty riad 😀 😀 😀

lujza123
9. jan 2013

@diusik no takto to robim aj ja...nenapadne pomaly ale vytrvalo nakladam povinnosti na vsetkych doma...no co som ja otrok? Ked pribuda sem tam nejaka povinnost clovek si to ani nevsimne zato ked mas zrazu robit kopu veci co nikdy predtym jasne ze to sa nikomu nepaci...
U nas sa upratuje zasadne len vtedy ked sme vsetci doma, uz to mame podelene kto povysava, kto umyva, uz aj 3 rocnu zapajam aspon prach utierat akoze hra

lujza123
9. jan 2013

@prasiatko30 😀 vsak tak to ma byt

prasiatko30
9. jan 2013

@lujza123 a je smutne ze to tak nie je vsade 😅

carolina85
9. jan 2013

ahojte ja mam podobný problém už som to ppísala v jednom fore, máme 5 detí- trošku väčšia rodinka - keď prišli dvojičky bol to šok, a už mi to dosť prerastá cez hlavu :-/, výchovu detí a starostilivosť o veľký rodinný dom , je toho na mňa príliš. Náš kolotoč začína od tej 7 pre mna aj skôr pokial jeden z chlapcov nerobí v noci cirkusi v tedy som celú noc hore. Ráno vstať nachystať mužovi niečo na oblečenie, na jedenie, nachystať synovi do školy desiatu, obliecť umyť 5 detí jediné čo mi ráno muž pomôže že syna odvezie do školy lebo to má cestou do práce obleciem seba, volakedy som chcela byť vždy upravená namalovaná teraz som rada keď sa stihnem osprchovať za 5 sekúnd, odveziem dievčatá do škôlky predstavťe si kočár pre dvojičky dve deti čo nesiem do škôlky cesta nám trvá asi pol hodinu, Mladšia dcérka je prvý rok v škôlke ešte stále nie je celkom stotožnená s prostredím takže je to velmi únavné, pol hodinová prechádzka nas5 to mám len chlapcov asi do takej 3 čo je celkom v pohode chvílu sa snimi pohrám čítam im spravím im papať začnem robiť obed pre deti, večeru pre muža lebo potom nemam čas, začnem upratovať hore dve deti stále pri sebe , nešťastné pády a modriny sús tále nedá sa to všetko odsledovať, kým upracem horné poschodie je 12 hodín dám deckám papať trochu sa s nimi pohrám idú spať na tie 3-4 hodiniky mam klud možem začať upratovať dole od kuchyne kupelne obývačky všetko proste hračky farbičky papieriky vreckovky kusy jedla to je všade každý deň, kym skončí príde chlapec zo školy i bud stráži chlapcov a ja odbehnem pre dievčatá alebo ide on pre ne alebo ideme pre ne všetci, dojdeme napapajú sa hraju sa kričia vrieskajú robia bordel dojde muž okol 6-7 pred tým sa všetko lesklo všade je zas bordel a že čo také som robila celý deň no vieš čo nič tu máš jedlo spracem po ďeťoch idem ich okupať synovi skontrolujem ulohy uložím dvojičky uložím deti upracem po mužovi a idem spať, žiadna romantika žiadny sex žiadne pekné slová, nič otočím sa na bok a spím až do 6 alebo som hore každe dve hodiny

lalinko2010
9. jan 2013

@carolina85 nechcem byť hnusná ale toto je na facku a hlavne pre manžela, že čo si robila celý deň - no nič, nohy som mala vyložené na stole a pozerala som TV, joj tieto reči. Máš môj veľký OBDIV že to všetko zvládaš!!!!! ja mám jedného syna, ale niekedy mám pocit že pobyt v nejakej liečebni to istí pre mňa! ale nevymenila by som ho, lebo viem že toto "zlé" obdobie pominie a príde pekné obdobie a bude super a ver že ty si povieš : ako mi je dobre že mám takú veľkú a úžasnú rodinu a hlavne úžasné deti!
ešte raz : Klobúk dole pred tebou! 🙂

carolina85
9. jan 2013

🙂 to je to užasné ako si každá maminka povie príde to dobré obdobie lenže mám novinku ono to nepríde nikdy :D, keď je malý tak ho zaujíma len papanie a maminka - to prináša zo sebou totalne nespatie a nonstop starostlivosť keď su väčšie tak sú to zubky potom trucovanie potom robenie scien kvôli škôlke keď to konečne prejde tak príde škola, ulohy, a oni by sa stále len hrali, nutiť ich aby sa učili a to ich budeťe nutiť ešťe minimálne 10 rokov potom este 3 roky stredna 3 roky vyska 2 roky výška vtedy sa stanu zodpovedný samostatný a už vás nepotrebujú ktoré obdobie je to krásne?☹ Milujem ich nikdy nelutujem že máme dvojičky vždy som chcela mať dvojičky, pre nás maminky je krásne to ze dojde obíme ma, dá mi pusu a všetky starosti sú preč ale inač krásne obdobie len bez problemov nebude nikdyy taká je realita 🙂

carolina85
9. jan 2013

a čo sa týka môjho muža chcem aby mi pomáhal chcem aby bolo všetko tak ako pred týmale ja cítím že sme od seba asi 1000 km ...:-/

tinka274
9. jan 2013

@carolina85 ach no mas to tažke .. a to sa ja stažujem pri jednom . aj u mna mas obdiv 🙂

zuzimino
9. jan 2013

@carolina85 Nechápem prečo manželovi chystáš oblečenie ty. Veď on dieťa nie je. Aj on nech si po sebe uprace a nie aby si to ty.

carolina85
9. jan 2013

on si to tak vyžaduje ☹ všetko dostane pod nos, tolko krát čo sme sa za to vždy hádali jemu mama robila raňajky keď ešte býval u mamy ☹ ja nie som jeho mama ale nebudem vystavovať deti zbytočným hádkam radsej to všetko držím v sebe, lenže už som si povedala dosť ja to sma nezvladnem:-/

dity13
9. jan 2013

Carolina, klobuk dolu! Ja mam len jedno dieta, ma 10,5 mesiacov a obcas som na pokraji sil. Tiez vacsinu casu travime same dve, preto je aj ona na mna dost naviazana, ale poviem pravdu, nieke"y mam uz toho dost, a hovorimsi,ze najradsej by som sama vypadla, hoci len na balkon! Verimti,ze pomoc by si potrebovala viac ako dost, aj ty si len clovek a ako hov(rim ja, nemas baterie,ktore si dobijes,ked je treba a ficis dalej! Tvoj manzel pravdepodobne nedokaze ocenit,to co robis, vserko to je prenho samozrejmost a najlepsi sposob ako mu otvorit oci je le9 jeden! Nechat ho aspon na par hodin celkom sameho so vsetkymi detmi, koniec koncov&su to aj jeho deti! Drzim palce a prajem vela,vela sily, potrebujes ju 100x viac, ako ja sama!

carolina85
9. jan 2013

@dity13 Vďaka za podporu super vedieť že v tom nie som sama , je jedno kolko detí mame aj tak je to ťažké, dneska neupratujem a nevarím uvidíme čo bude zajtra :D

maria117
9. jan 2013

@tvks komunikuj/ rozpravaj sa o tom s manzelom... Ak nevies ako,mozem odporucit knihu 5 jazykov lasky
Na druhej strane,myslim,ze kazda matka musi byt i dobra manazerka - co sa tyka riadenia domacnosti,lebo niekedy si ozaj musis vystacit s vlastnymi silami a vtedy je dolezite urcit si priority,co je dolezite,co pocka,co mozes delegovat na niekoho ineho... O tom sa mi pacila kniha Mamy v jednom kole...a ako z neho von
Prajem vela trpezlivosti a radosti v rodinke 🙂

dais
9. jan 2013

@carolina85 a @tvks jediné, čo pomáha podľa mojej skúsenosti je nezvládať. Keď to ja evidentne nezvládam, musel by byť muž úplný ignorant a debil aby nezačal spolupracovať. Lebo podľa mňa muž nemá čo "pomáhať" sú to naše deti a naša rodina a náš byt a náš život a nie že môj a on mi "pomáha". Samozrejme, pokým je žena doma a muž jediný nosí domov peniaze, dá sa povedať, že to hlavné slovo a povinnosti rieši žena, kým on zas pracuje a zarába. Ale bordel robia doma všetci a tak všetci upratujú aj jedia všetci a tak by mali pomáhať pri varení atď. Ale to je ideál, ktorý ani u nás doma nefungoval, lebo môj manžel vyrastal v rodine, kde všetko robila mama. Nebol zvyknutý a ani nevedel ako sa čo robí. Keď sa narodila malá, bolo toho na mňa veľa a on videl, že nezvládam a potrebujem, tak robil čo bolo treba, aj som ho vždy požiadala, aj k malej som ho naučila všetko zastať, aby vedel aj okúpať, prebaliť, prezliecť, nakr'miť a tak. Keď bolo trochu lepšie, už som zvládala, aj som koláč napiekla atď, zrazu sa to dosť zhoršilo z jeho strany. Bola som smutná, potom prišlo zas horšie obdobie s malou, nezvládala som a aké bolo moje prekvapenie, zas začal byť aktívny, dokonca pochválil, keď niečo bolo spravené, ocenil... A tak som pochopila: keď som výkonný stroj, čo je samostaný, všetko stíha, hoci s vyplazeným jazykom, štandardný, v detstve rozmaznaný manžel nemá dôvod priložiť ruku k dielu. A tak je to u nás tak, že jeden deň venujem viac vareniu aj napečiem, ale už napríklad neumyjem riad a kuchyňu, to spraví on, alebo stihnem poprať a požehliť ale už nie je teplá večera, alebo stihnem popratať, nakúpiť ale už zas nie je niečo iné spravené... proste si toho nenakladám tak aby som bola zrobená jak kôň, venujem sa deťom, čítam, štrikujem, telefonujem s kamoškami, som na nete, idem behať, cvičiť... veď aj ja mám nárok na normálny deň, veď ani on v práci nemá každý deň celý čas brutálne veľa práce... tak on pomáha, lebo vidí, že treba, a váži si to, čo je spravené a ja síce nie som dokonalá gazdinká a nemám každý deň poprané, upratané a teplú večeru ale deti sú spokojné, venujem sa im a aj sebe aspoň trochu. Ono je to aj od povahy závislé, ja našťastie nie som taká povaha, čo musí mať všetko dokonalé a vrtuľu v zadku, ja rada pracujem a tvorím ale ta dennodenná drina ktorú si nik nevšimne a jej výsledky zmiznú za 5 sekúnd ma teda vôbec nebaví. Takže ja trochu aj trpím tým, že nemôžem do práce (bohužiaľ to naozaj nejde) lebo tá práca ma baví ale teda dokola prať a žehliť a upratovať to je pre mňa ako za trest. Tak prečo by som mala makať ako blázon a nenechať trochu priestoru aj manželovi? Samozrejme, keď má toho v práci veľa, tak zas sa oňho postarám, čajík mu navarím, obľúbenú večeru nachystám aby som ho trošku potešila, že naňho myslím. A celkom nám to funguje 🙂

tvks
autor
9. jan 2013

@maria117 dakujem velmi pekne

dity13
9. jan 2013

@dais. Suhlasim, toto zabera aj u nas, ked uz mam vsetkeho azaz, proste sa na to ,,vykasle,, a az potom manzelovidojde, ze by mohol pomoct. Vtedy uz vie aj postel popostielat,aj riady umyt a aj dcerku prebali ci nakrmit. Ale ked vidi,ze vsetko fici aj bez jeho pomoci,tak samozrejme, by bol hlupy,keby nieco sam urobil,ked to netreba! A zvlast tu v gresku sa chlapi verejne posmievaju druhemu chlapovi,kotry zene pomaha! Toho som bola aj sama svedkom,tak som maola dost! :O

lujza123
10. jan 2013

@carolina85 ....nachystať mužovi niečo na oblečenie, na jedenie, upracem po mužovi, on si to tak vyžaduje..... je zas bordel a že čo také som robila celý deň no vieš čo nič tu máš jedlo .....prosimta precitaj si to po sebe par krat ved to je sialene, mas 5 deti a sieste dospele k tomu..a este ake drze ze sa ta pyta co si robila cely den

Je pekne ze nechces vystavovat deti hadkam ale takto ich vystavujes omnoho horsiemu...totalne vycerpanej strhanej mame, preboha vsak mysli na svoje zdravie nie na manzelove pohodlie

Pekne ti to napisala dais aj dity13 , nehraj sa na stroj co vsetko zvladne, ty dobre vies co na tvojho muza zabera. Proste rezignuj, fakt tu nic ine nepomoze, ked tvojho chlapa nebavia deti moze napriklad varit, to chlapom docela dobre ide castokrat su lepsi kuchari nez zeny. ...ale ako chystat mu oblecenie a upratovat po nom to uz je fakt sila

Nerob tu istu chybu ako matka tvojho muza, nebut sluzkou pre celu rodinu

didi44
5. feb 2013

@tvks ...strašná situácia....skús ho pošticovať, poštípať, vyhrážaj sa nu že odídeš k mamičke... 😀 😀 ..je veľa spôsobov, ako s ním vyjsť bez rebríka na poval...Ja mám kámošku, čo má 4 deti..a popri manželstve má už 5 ročný vzťah s milencom ..a manžel jej pri tom vôbec, ale vôbec nepomáha 🙂

gabrish
10. okt 2014

Chlapy su svine....hajzli...zeny ja vas obdivujeeeem!!!!ja by som ich strielala!!!!