Manžel mi povedal, že nič nerobím

27. júl 2022

Ahojte. Som na RD s ročným synom. Mám manžela, malému je super otec, vie sa s ním zahrať, majú spolu dobrý vzťah. Dnes večer mi manžel povedal že ja okrem starostlivosti o syna nič nerobím.. a že aj tá starostlivosť o syna nie je nič závratné, lebo že veď vidí cez víkend keď nie je v práci, že je to v pohode. Vie ho prebaliť, nakŕmiť, ale napr to jedlo synovi pripravujem len ja. On v podstate ani nevie co syn poriadne je. Tak sa mu to zdá asi moc jednoduché.
Ja vlastne ani neviem co čakám, ale veľmi ma to zranilo😔
pritom som prvorodička a synček je dosť náročný už od mala, hlavne pri mne sa tak javí, pri ňom je často kľudnejší - asi za to, že on nemá cici 🙈
A keď mi toto povedal.. proste ma to položilo.. tak som mu povedala že teda od zajtra naozaj nič nebudem robiť. Neviem či som dobre zareagovala ale fakt mám chuť úplne rezignovať😒

ropucha6
27. júl 2022

Ved mu navrhni, ze sa teda vymenite 🙂

selest
27. júl 2022

Musis ho s nim nechat viac sameho. Bez navareneho jedla, idealne nech musi spravit aj nejake domace prace, uspat..

opica_skorica
27. júl 2022

Nech robí on čo ty (okrem kojenia) a aj nech vyvára….. veď sa zbadá.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heidy222
27. júl 2022

Teraz uplne bez srandy, keby Bola povinna materska alebo RD pre muzov, na MK by bolo o 50% menej novych for

viestta
27. júl 2022

No niektorí muži si to tak predstavujú. Stačí, že ostanú pol dna sami s dieťaťom, tak sa im oči otvoria. Aspon tým normálnym pri kompletných ženách, ktoré všetko dopredu nenachystaju a nechajú to iba a len na jeho pleciach. Tie co všetko nachystajú sa precitnutia u pána tvorstva nedočkajú.

kikuska872
27. júl 2022

Chod cez víkend niekam s kamoškou aspoň na deň ( urob si program) malého nechaj jemu , samozrejme aj s domácnosťou ( nevar, neupratuj ), keď sa vrátiš uvidíš ako mu to "dokonale" išlo.

patka06
27. júl 2022

Ak už nekojíš, sprav si pekný víkend mimo domu a syna nechaj mužovi, nech sa komplet postará, môže aj vyprať a upratať ak stihne

autor
27. júl 2022

@ropucha6 povedal že kľudne.. že mám ísť do prace a on bude s malým doma.
@selest áno už viackrát som sa zastrájala že na ňom nechám naozaj celú starostlivosť o malého aby videl čo všetko to obnáša, ale keď potom mi príde ľúto malého, že vlastne najviac na to doplatí on.
@opica_skorica

viestta
27. júl 2022

@heidy222 keby bola povinná materská pre mužov, bolo by menej nešťastných zien

heidy222
27. júl 2022

Akoze doplati dieta, vsak Si vybuduje vztah z otcom 😊

patka06
27. júl 2022

Neboj, malý na to nedoplatí.
Horšie pre neho bude vystresovaná matka, ktorú manžel uráža

luccija
27. júl 2022

Ved ako pise nadomnou v sobotu sa zober a chod....povedz mu nech nakupi, navari, poprace, ide s malym von ideal 2 x, uspi, povenuje sa mu a uvidime ci vecer nezaspi rovno s nim.Pokym ho nehodis do vody bude mat take blbe reci.Takych hrdinov je vela aj mne raz muz povedal, ze hovorim ako keby som bola jedina mama na svete.

viestta
27. júl 2022

Nie my na nič neoplatí. Jest mu dá, keď nenavarí, záplata to výživami z pohára, prebaliť prebrali, zabaví ho. Co by tak malo malému chýbať? Jedine, ze by bol kojeny, tak na kojiť ho nemôže. Ináč všetko musí zvládnuť, hrdina.

opica_skorica
27. júl 2022

Choď do práce, keď chceš, ale napíšem ti jednu životnú pravdu:
Starostlivosť o domacnosť je tiež práca.
A na plný úväzok.
Zatiaľ u tvojho muža nedocenená.

ummimaryam
27. júl 2022

Bože môj, ja tak neznášam ľudí čo toto hovoria. Vždy mi stupne tlak. Že nič nerobíme?! Nočné vstávanie a kŕmenie je nič? Uspavanie, celý deň sa venovať malému, kúpanie, navariť obed, večeru, umyť riad, oprať, povedať, zložiť, povysávať, vymeniť prádlo, to je akože nič ?
Rola matky je tá najdôležitejšia, ty doslova dávaš komfort a pocit bezpečia dieťaťu, formujes ho na celý život. Manžel to tak nedá ako ty.

Ale fakt by si mala mu to dať vyskúšať. Nech sa stará, ale nielen o malého, ale celú domácnosť vrátanie varenia, upratovania. A riadne ho zvoz aj niečo není hotové

luccija
27. júl 2022

Ten jeden den na to nedoplati, ale necakaj od muza, ze povie, ze to bola fuska bude hrdina a macher ako super zvladol.A ono jeden den je jeden den robit to iste 365 krat v roku aj ide na nervy.Plus mozno aj v noci vstavas...naozaj sprav si svoj den aj, keby som sa mala prechadzat po obchodnom dome das si obed pozries obchody neboj sa maly je uz dost velky...a, ked jeden den nebude mat tip top stravu nic sa nestane

mimi3008
27. júl 2022

@selest presne, ale tak aby sa staral, ze bude varit, upratovat a udrziavat domacnost. moj manzel tiez furt, kym sme mali len 1 syna, ze co mi trva doobeda 2 hodiny, kym vyjdeme von na prechadzku (pratanie a varenie asi nebral do uvahy). Potom, ked som bola v porodnici s druhym, mi stale do telefonu hovoril, ze su do pol hodiny od zobudenia von. Ale varili im babky a ten bordel keby ste videli, co bol doma, ked som sa vratila...

mamamasama
27. júl 2022

Juuuj, len mu ho nechaj pekne. Možno postačí aj na deň. A nalož mu plný koš prádla, riady, nakáž upratať a umyť podlahy, poskladať a požehliť prádlo. Proste bežné denné činnosti. Môjmu som toto urobila v pondelok. Prišla som domov až o piatej. Zrelaxovaná a on chudák spotený, unavený, ani tretina vecí zo zoznamu nebola hotová a to s malým ani nestihol vybehnúť na dvor, či na nákup. Tak som sa len usmiala a povedala, že takto to mám každučký deň. 🙂

autor
27. júl 2022

@viestta veď práve, že aj keď som si niekam šla niečo vybaviť alebo pokecať s kamoskou alebo čo, tak som mu aj pripravila jedlo aby to len ohrial a pod. Ja to ani nemám problém nachystat, beriem to úplne v pohode, len som si myslela že aj manžel to ocení a že to vidí, ale po dnešku som sa zjavne mýlila 😞

A baby horšie je že takto na celý deň nemôžem odísť, ja ešte malého kojím, tak cca 4 krát za deň si pýta. A to že odídem na pár hodín do dňa niekedy, to mu zjavne nestačí na to aby si uvedomil, že to nie je len tak.
Lebo on chodí do práce, potom príde a ešte sa venuje malému. Napr aj uspať ho večer vie. Akože ja mu to neberiem, naozaj je dobrý otec a vo veľa veciach ma vie plne zastúpiť, len mi to prišla taká podpásovka od neho toto čo dnes povedal.

heidy222
27. júl 2022

Moj muz bol kazdym dietatom 6 mesiacov doma a mam z toho 0 vycitiek svedomia, lebo sice Robi niektore veci inak Ako ja, vari ine veci, Ale je to ich milujuci otec. Dieta potrebuje milujucu blizku osobu, je jedno ci Matku alebo otca

bbebe
27. júl 2022

baby oni si to za ten jeden den neuvedomia. a hlavne vedia ze to je len na chvilku.... aj to odflaknu, hlavne ze dieta prezije v ten den a aj tak budu mat reci ze sak je to pohodickaaa. a hlavne dieta sa bez matky sprava uplne inak ako s matkou. vacsinou je bez nej uuplne zlaticko a chlap si este povie ze na co sa vlastne stazujes.....

aliaray1
27. júl 2022

Sup sup nech ide teda na matersku on

luccija
27. júl 2022

A, ked Ti povedal, ze okrem starostlivosti o syna nic nerobis ako to myslel?ved preto si na RD ci mas studovat, pracovat z domu ci?Velmi by ma urazil

syslik81
27. júl 2022

a robis aj doma? ci len navaris a staras sa o syna? to ze si prvorodicka je co za argument // ako nehnevaj sa aj ja som prvorodicka aj posledno kedze ma len jedno som na nu sama a domacnost cista dieta ciste navarene o zvierata postarane a cuduj sa svete aj ja som mala cas na seba .. a arocne dieta? je chore? ak nie a pri muzovi je ok tak ho asi rozmaznavas-casta chyba matiek a potom sa stazuju ... a mozno to vsetko robis a muz si to nevazi ale aj on sa namaka v praci .. castokrat su financie na muzovi plus pride domov a este pomaha doma- podaktory ,.. zrejme obaja cakate od toho druheho pochvalu za to aky ste skvely a pritom ste rovnaky ...

marianarem
27. júl 2022

Tiez si zial myslim, ze za jeden den mu to nedocvakne :( Aspon taj tyzden-dva by bolo treba. No ja by som sa ho spytala, co podla neho robi on. Ze chodi do roboty? Do roboty, kde moze prist a robit iba tu robotu nemusi permanentne periferne sledovat, ci dieta nevyliezlo na parapet, ci si nedalo do ust nejaku somarinu? Kde ho nikto netaha za nohu, neskace po nom...ved to je uplna pohodicka 🙂

autor
27. júl 2022

@bbebe preesne, to ako keby si o mojom malom písala. So mnou je oveľa horší ako s ním.

No a zienky presne toho sa obavám, že aj keby mal byť celý deň sám, tak to už nejak prežije a bude ešte väčší frajer že to je malina.
A áno, malý ešte neprespí celú noc, zobudí sa aspoň dvakrát na cumlík a potom okolo 4tej ráno sa kojí (chvalabohu to časté nočné kojenie už nemáme). A počas dňa si na spánok musím ľahnúť s ním, pretože bez niekoho pri sebe žiaľ nespí dlhšie ako 20min . Ten čas využívam na to že hľadám na internete buď ohľadom jeho stravy že čo kedy zaradiť alebo dokupujem veci na oblečenie čo mu treba a pod. Ale toto manžel nevidí, on keď si s ním cez víkend ide ľahnúť tak si fajne pospí.
A keďže veci okolo domácnosti nemôžem robiť počas synovho spánku,riešim ich až keď je manžel doma.

heidy222
27. júl 2022

@syslik81 ja to Vidim tak, ze muz zavidi autorke, mozno Fakt chce byt s nim Doma, proste byt so svojim dietatom, mat sabatikum, mozno Ma prace plne zuby. A autorka je tiez Rada s dietatom, do prace ist nechce aby,,dokazala chlapovi" Ale samozrejme chce Uznanie za svoju pracu: co Si zasluzi
Autorka moze to tak byt, alebo som vedla?

autor
27. júl 2022

@mamamasama haha predstavujem si ako nakladá pracku alebo žehlí 😂 neviem či by vôbec vedel zapnúť pracku 😀 ale zas navarit upratať to vie, tieto činnosti si počas víkendu aj pekne podelíme.

pinkgirl
27. júl 2022

Ber to ako "mužský výlev"🤷 ...potreboval si do teba štuchnúť a vsadil na tú najcitlivejšiu strunu. Zjavne sa mu to podarilo.
A čo si PÁN manžel predstavuje, že máš ešte robiť? Teda okrem toho, že sa staráš o dieťa, seba, jeho a domácnosť aby ste nepomreli hladom a na špinu?! To máš doma šiť topánky, opravovať autá na dvore či čo, aby si vykázala dostatočne plnohodnotne využitý čas doma na MD/RD?!!!
Naodsavaj mlieko do mrazničky a vypadni z domu na 3 dni. Nech si vezme dovolenku a bude s dieťaťom a ty si zatiaľ oddýchneš u rodičov.