Manžel mi nechce dovoliť, aby som si kúpila auto

24. okt 2021

Ahojte , neviem prečo tu píšem či sa chcem nejakým spôsobom vyžalovať alebo ukľudniť, ale chcela by som vedieť aj váš nazor čo si o tom myslíte...či som blbá sebecká ja alebo manžel.
Ide o to že som na RD, naše bábo má rok a ja už nedokážem existovať bez auta...už ma unavuje chodiť do dr busom (máme to 30 minút busom) alebo byť odkázaná na druhých (sestru, brata, otca) keď potrebujem ísť l dr alebo na pohotovosť alebo na väčší nákup alebo keď chcem zobrať seba aj dieťa niekam na výlet.
Manžel robí v nemecku na turnusy 3 tyzdne tam a 10 dni doma .
Máme na pláne kúpiť auto do konca roka alebo po novom roku. Ale budeme si ho striedať . Raz si ho vezme manžel do nemecka na 3 týždne a druhy x pojde on s kolegom a auto tie 3 tyzdne nechá mne.
(Momentálne sme bez auta lebo sa nam pokazilo a uz šlo do šrotu)
No a dnes pri telefonate som medzi rečou spomenula mužovi že si chcem kúpiť auto dajaké do 3000 eur a ten do mňa vyskočil že mi to nedovolí že si mám chodiť taxíkom alebo busom s dieťaťom keď chcem a potrebujem k dr. Ja som mu povedala ze taxikom nechcem ze je to drahe toľké km platiť a je to takisto ze som odkazaná čakať na toho taxikára a nie ze si ppviem idem do obchodu sadnem do auta kedykoľvek..alebo sa niečo stane a ideme hneď na pohotovosť .
A že keď nechcem tak som ževrsj pyšná .... a slovo pyšná mi zopakoval asi 10x aby som si to uvedomila že keď nechcem chodiť taxikom a chcem vlastne auto (ktore si kupim za vlastne) tak že som pyšná no ...... tak sme ss poškriepili a potom má čaká správa že keď príde domov tak že ide ziadať o rozvod.
A to ked mi tato myslienks napadla som bola cels stastna ze si idem ulahcit zivot a skoncilo to tym ze sa chce manzel rozviesť a nezdviha mi ani telefón ma vypína .....
Ja už neviem čo si mam o tom mysloeť....
Prosim dajte svoj nazor s prijimam aj kritiku ak som ja ta vadná ... vďaka ženy
A za chyby sa ospravedlnujdm pisem to rychlo tak mam urcite aj pismebka popreskakovane v slovach
odpísovať rozvodové papiere

autor
24. okt 2021

Ten posledny riadok...to je omylom

karhu
24. okt 2021

kup si auto ak na to mas a jeho nechaj nech vychladne a ak nevychladne, tak si o vela neprisla a zariad podla seba🌞

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thereisabear
24. okt 2021

Iný by skákal meter dvadsať, že má samostatnú ženu, ktorú netreba vyvážať. Auto si kúp, ak sa kvôli tomu chce rozvádzať, tak máš na viac...

autor
24. okt 2021

@karhu už som sa aj s bratom o tom rozprávala tiež mi to vraví a ešte sa zasmial že keď si ho kúpim tak sa mi bude na ňom voziť (chlap)
Ďakujem za pozitívny komentár

dominika_sk
24. okt 2021

A načo mu vyvolavaš? Že on hra urazeneho a ty sa mu ideš pchať do zadku? Však nech sa rozvedie, nech to napiše do rozvodovych papierov. Žiadam o rozvod lebo žena si chcela kupiť auto za svoje peniaze. No debil🤦🏼‍♀️

fleur1111
24. okt 2021

Neviem v akej si finančnej situácii, ale pokial na to máš, tak si ho určite kúp. Aj bez jeho “dovolenia” a vyvazaj sa na ňom len ty s dietatom a on nech sa zariadi po svojom. A rozvádzať sa len kvôli tomuto je hlúposť z jeho strany, zrejme tam je aj niečo iné, neprechádzate nejakou krízou?

autor
24. okt 2021

@cocolino234 ja neviem jemu sa strašne jedná o to že mám chodiť taxíkom .... ohladom tohto sme ss už veľakrát pohádali lebo som šla busom s malou namiesto taxíka tak som bola vraj nezodpovedná a bol na mňa nasratý neviem ako dlho vždy, potom ho to prešlo a teraz zas ma "v hube" taxík

jaskolka
24. okt 2021

Takto, za svoje si nekúpiš, keď ste manželia, tak za "vaše", to len na okraj.
Ale inak jeho reakcia mi príde prehnaná,neviem prečo by si mala byť "pyšná" keď budeš chodiť autom. Keď fakt toto jedine by mal byť dôvod rozchodu, tak je to až smiešne.
Si si istá, že toto je jediný vás problém? Lebo ozaj mi to príde ako hlúposť,že rozviesť sa kvôli autu

autor
24. okt 2021

@thereisabear má kolegu ktoreho zena nema ani vodičák tak sa asi riadi podľa neho
A druhý kolega nechce žene auto ani len požičať
Tak neviem či je ovplyvnený kolegami alebo kde je problém

autor
24. okt 2021

@dominika_sk lebo som ten typ čo chce urovnať problém hneď a nie sa fučať kopec dní ....ale vidím ten prístup tak nemám záujem

autor
24. okt 2021

@fleur1111 no mám tých 3000 ušetrených to by mi vyšlo (už potom na opravy nie..ale to by sa doladilo potom ak by sa na tom aute niečo pokazilo)
Ja myslím že nám už aj prepína že je furt preč a cítim z neho už dlhšiu dobu že mu vadím, už ani neobjíme nedá pusu a tak keď je doma

diewcatqoo
24. okt 2021

Ze pysna.. on vie, co znamena to slovo? 🙂

limetka69
24. okt 2021

@jaskolka a preco? My mame tiez rozdelene financie, muz si setri, ja si setrim (skor minam) nemame spolocne peniaze, vydavky na poly. A zvysne peniaze mame kazdy svoje.

hipuska
24. okt 2021

Ako si ideš kúpiť auto za vlastné? A ak tak, napíš si ho na brata. Bo ty kúpiš auto a vezme ti ho do Nemecka a zas nebudeš mať nič. Títo chlapi, možno dru 12-ky v robote, donesú domov prachy ale po robote si ľahne s pivom v ruke a nič nerieši. A potom sa cíti ako poloboh, čo živý ženu. By som si odkladala peniaze a dala bacha aké ďalšie investície robím v rámci BSM

autor
24. okt 2021

@jaskolka za moje lebo toto mám našetrené koruny už dávno mimo vzťahu a rozmyslala som kde ich vyuzijem a dnes mi napadlo toto .......za spoločné koruny by som si len tak auto nekúpila len preto že chcem
Ako som už vyššie spominala ze uz asi odisla tá váseň keď sme viac od seba ako spolu

limetka69
24. okt 2021

Nenechaj sa zastrasit a utlacovat. Ja by som sa aj rozviedla s takym blbom

autor
24. okt 2021

@diewcatqoo tiež o tom pochybujem

autor
24. okt 2021

@hipuska veď ak si ho aj kúpim tak budem brata pýtať pomôcť so zapisanim a tak ..... už nebudem chlapa pýtať

denda007
24. okt 2021

Tiež si neviem predstaviť žiť bez auta s dieťaťom, a to som jazdila 30 rokov autobusom. Ale s tým dieťaťom neviem. Je iná doba, rýchla. Auto je potrebné. Kúp si ho....veď on raz vychladne 🙂

bloger
24. okt 2021

Tak možno sa o teba bojí len ti to nepovie tak na rovinu chlapi sa hanbia za city

autor
24. okt 2021

@limetka69 vďaka .... budem s tých žien čo by neodišli kvôli dieťaťu ..navyše som na RD tak by sme nemali kde bývať v takom pripade musim pockat aspon 2 roky kym ju nešupmem do skôlky a jo do práce aby sme boli v garzónke nejakej (momentalne sme na byte u mamy)

autor
24. okt 2021

@denda007 mne ide hlavne o to ísť do dr....minule som čakala hodinu a pol kým nas vezme doktor lebo sme bpli na termí objednaní a autobus mi inak nesiel s potom naspäť som čalala ďalsiu hpdinu s chorym dietatom ..... uz len kvolo tomu dietatu som to chcela

autor
24. okt 2021

@bloger bojí ? A prečo boji? .... vie že viem šoférovať ...ale s cudzím chlapom aby som sa sama vyvážala v taxíku to sa nebojí?

hipuska
24. okt 2021

No, a čo robíte s peniazmi, ktoré on zarobí? On si ich niekde odkladá? A máš ty prístup k nim? Keďže chodí mimo sr asi ma aj vyšší príjem, nie?

janulka88
24. okt 2021

Toto poznam, co sa tyka toho odlucenia- odcudzenia, presne to iste

janulka88
24. okt 2021

Zdielam vas nazor

zuzubb007
24. okt 2021

Kupila by som si auto, a ten dovod na rozvod? Prve co by ma napadlo, ze ma daku milenku, a padlo mu vhod na hadku tento dovod a vyhovorenie sa na auto, a este ked hovoris, ze ziadne dotyky a tak podla mna je to jasne

autor
24. okt 2021

@hipuska ostatné peniaze idú do domu ktorý staviame a platí si on traktor ktory si zobral na splatky

autor
24. okt 2021

@janulka88 ano uz tak fungujeme vyše 2och rokov a mám pocit že padáme dolu riadne .....ale nechce si najst prscu na svk lebo tu tolko nezarobi a ja som chcela ist ku nemu ale je tl tam strasne tazke nsjst pre nas byvanie ...takze sbi tak ani tak

bloger
24. okt 2021

Pozri ty ho poznáš určite lepšie je to len môj názor tak sa nehnevaj pekný večer