Manžel mi chce vziať dieťa

izza
6. nov 2011

Prosim Vas o radu, s manzelom mame vazne problemy vo vztahu. Pred mesiacom sa nam narodilo dieta a manzel sa mi vyhraza, ze mi ho vezme a odvezie k svojim rodicom.Dieta je plne dojcene, moze nieco take urobit? Pozerala som minule spravy, kde mala jedna zena podobny problem, manzel jej vzal dvojrocneho syna a skryva ho u rodicov.Nasa legislativa umoznuje otcovi vziat dieta matke bez postihu, pretoze obaja rodicia maju na dieta rovnake prava.Az do rozhodnutia sudu teda dieta moze drzat bez toho, aby manzelke umoznil s dietatom sa stretnut. Neviem si predstavit, zeby mi vzal moj manzel nase dieta.Moze to spravit, aj ked ho dojcim? Dakujem za radu. Ziadost o rozvod som uz podala.

liz_lemon
6. nov 2011

nemoze ti ho zobrat len tak, je to unos, a to je trestne, chod na neho podat trestne oznamenie skor, nez nie je neskoro
a hned podaj aj na sude navrh na rozvod

filipal
6. nov 2011

@izza myslim, ze by si mala poziadat o predbezne zverenie dietata do starostlivosti, hned teraz, este kym vas rozvedu. pozri si v sekcii Paragrafy, tam su tieto temy, tam chodia aj pravnicky.

redangel32
6. nov 2011

suhlasim s @filipal. Toto by som spravila ako prvy krok!!!

fg1984
6. nov 2011

@liz_lemon v telke to dávali, že to nie je unos, pokial su manželia.

izza
autor
6. nov 2011

dakujem pekne za rady

annaopialova
6. nov 2011

ahoj nezoberu iba keby si bola alkoholik a drogovala povedz mu ze sa nebojis jeho vyhrazkam skutocne sa nemusis bat

marianka79
6. nov 2011

@izza prajem ti vela síl 😔 .........vziat ti ho nemože a dojčíš ho čo by si s ním on počal to ho netrápi preboha a jeho rodičia čo na to??? som tiež rozvedená ale toto som nezažívala odporúčam ak sa teda dá odstahovat sa po rozvode čo najdalej lebo bude vždy zapárat s tým už skúsenosti mám 😒 vela vela energie ti prajem

izza
autor
6. nov 2011

@marianka79 :neviem, ci to fakt spravi, ale vyhraza sa tym a ked si predstavim, ze mi vezme maleho, tak by som to neprezila.

marianka79
6. nov 2011

@izza vyhrážky som už tiež zažila a nič z toho neboj chlapi majú len rečičky a skutek utek 😉

wilagrande
6. nov 2011

tvoj manzel je slovak???ak je to slovak bol by to unos horsie by bolo keby bol cudzinec tam su uz komplikacie 😒