Manžel ma po hádke ignoruje

19. nov 2023

Ahojte, velmi prosim o rady, povzbudenie ci nazor na nasu situaciu.
S mm sme spolu 13 rokov z toho 3 svoji a deti nemame. Pozname sa dlho a ja viem, ze toto je jeho bezna reakcia na konflikty ale aj tak mi to vzdy velmi ublizi. Proste ma ignoruje. Nevola, nepise z prace ako zvycajne, doma na mna neprehovori, obchadzame sa ako cudzi. Ja som sa vzdy doprosovala chcela to riesit a radsej nech sa pohadame nez toto ale tentokrat som si povedala ze proste staci a ignorujem ho aj ja ale ze uplne. Neviem ci ho to prekvapilo alebo je rad ale na mojej strane proste uz mam v hlave ze sa bude chciet odstahovat, rozviezt.. isto mi poviete ze naco mi je taky chlap a niekedy sa to aj sama seba pytam ale ja asi neviem byt sama proste a zahodit tolke roky kvoli zas uplnej hluposti...co keby on toto povedal mne za covon sa nastval tak by aj tak na mna bolo zle ze prehanam a hrotim a neviem co.
A ja mam pocit ze vzdy je konflikt pre to ze on nevie zvladnut svoje emocie a je strasne jesitny. Najnovsie ho teda obmedzujem lebo sa mi zda ze vela pije aj ked podstata je zlozitejsia ale pre predstavu.
Co by ste mi poradili ako postupovat dalej?

klementinka58
19. nov 2023

moj sa tak oduval, pokial som ho ignorovala, tak sa ta ticha domacnost vliekla aj dva tyzdne. Tak som urobila opak, ked sa oduval, neriesila som to a normalne som sa snim bavila aj ked mi neodpovedal, az ho to casom uplne preslo to oduvanie.

h2
19. nov 2023

Zober sa a choď niekam preč. Kamkoľvek a nič mu nepovedz. A vráť sa neskoro a tiež mu nič nepovedz. Buď doma čo najmenej, nevar, neper, neupratuj. Len sebe, čo ty potrebuješ pre seba.

autor
19. nov 2023

Dakujem dievcata... ja ale so sebou strasne bojujem. Chcela by som idealne mat veci vyriesene, normalne sa o tom porozpravat. Ja som sa aj ospravedlnila, neviem co viac teraz mozem. Len mne toto nerobi dobre, uplne som taka akoby paralyzovala, nic sa mi nechce, nic nevladzem... ako ved neni to pevy krat takto ale ja sa chcem prestat stresovat, ze sa za ro so mnou rozvedie alebo niekam odide... on ma totiz aj tak vie asi rad trestat, ze ide vecer niekam von aj do 3 do rana lebo vie ze mi to nerobi dobre

autor
19. nov 2023

Proste ja neznasam tu neistotu, ze neviem co sa v nom odohrava. Ja chapem ze ma asi zranene ego, ze je nahnevany ale sakra o tom ma byt manzelstvo ze ma bude cielene trapit?

autor
19. nov 2023

@klementinka58 a tie 2 tyzdne si ako zvladla? Nebolo to pre teba trapenie? To ste sa 2 tyzdne obchadzali ci ako?

h2
19. nov 2023

Ach, to mi je ľúto, ja ťa úplne chápem, mne by také správanie tiež veľmi vadilo. Je to forma psychického týrania. A on vidí, že teba to trápi a chodíš sa mu ospravedlňovať a s ním to nehne, hrozné!
Neviem, čo iné by som ti poradila, než dať mu pocítiť na jeho vlastnej koži, aké to je. Ale neviem, lebo je aj možnosť, že sa budete takto ignorovať celé týždne a kto prvý príde s tým, nech to už prestane, bude považovaný za porazeného a ten druhý za víťaza. ☹️

pribinak
19. nov 2023

Toto je nechutne, je no manipulácia vydieranie a v podstate forma psychického nátlaku
Proste ticha agresia

Toto by som si rozmyslela či chcem deti s takýmto muzom. Už tu bolo viac takýchto tém a raz nejaká kocka písala že jej otec je schopný dá s jej mamou nebavit aj pol roka, ale servis plne využíva (navarené opraté upratané upečené)

Ak budete mat deti, tak deti v takomto vzťahu a on s tebou nebude komunikovat? No aj na hlavu sa mizes postaviť

klementinka58
19. nov 2023

tak jasne ze mi to nebolo jedno, ale tak co uz. Preto som sa s nim potom bavila normalne aj ked neodpovedal a jeho to oduvanie uz casom preslo uplne

ajuga
19. nov 2023

Ignoracia vo vztahu je forma prichyckeho tyrania. Ja to mam zazite a dnes sa aktualne zacalo dalsie kolo tichej domacnosti. Raduj sa, tes sa, ze nemate deti, lebo normalne pri detoch fungovat, tvarit sa, ze je vsetko ok, je mega narocne. Ja by som velmi zvazila fungovanie v takom vztahu. Pride dieta, pridu naozaj krusne chvile, to sa bude zduvat? Moj to robi(l) a bolo to extremne narocne. Na vsetko sama, lebo pan tvorstva je zduty.
Funguj uplne normalne, sprav si pekny den s knihou, na nakupoch a ty ho tiez ignoruj. A ked to robi castejsie tak ozaj popremyslaj, ci takto chces vo vztahu fungovat. Cakat, kedy sa zas zduje, davat bacha na slova, len aby si pana manzela niecim neurazila, neotravila.

autor
19. nov 2023

@klementinka58 akoze az tak, ze to uz prestal robit uplne?

0silvia0
19. nov 2023

Teraz este nie si v stadiu, ze s tym vies nieco urobit. Lebo trpis jak svina z jeho tichej domacnosti.
Moj manzel to robil kedysi tiez, kedze sme obaja ohnive povahy, ja som sa pridala a odula tiez. Ja som nikdy nedoliezala ani s nim nekomunikovala.
Uz dlhe roky to nerobime (sme manzelia 22 rokov). Uz sme z tychto traposin dozreli a naucili sme si zo seba robit prdel, s humorom to ide lepsie. Ale museli sme obaja dozriet.

autor
19. nov 2023

@h2 no ved presne... a mne nepride od neho fer ani to, ze ked ja sa chcem o tom bavit takcnie, lebo on nechce a mozme sa az vtedy, ked on chce...

mandzula
19. nov 2023

Precitaj si nieco o pasivnej agresivite.

klementinka58
19. nov 2023

no prestal tak pomenej az to ustalo uplne. Ale to nebolo z dna na den. Ked sa nebavil, tak som to neriesila, ale povedala mu chod na nakup, kup pecivo a pod a on siel a kupil. Normalne som sa s nim bavila, ale sla som aj cvicit aj von s kamoskami a povedala mu idem von a tak...zas nejake monology som s nim neviedla,ale bavila som sa s nim aj ked bol ticho

ale je to znak psychickeho vydieranie a tyrania to ticho, casto odkukane z primarnej rodiny.

autor
19. nov 2023

@pribinak to mas pravdu... kedze to nie je prvy nas takyto konflikt tak ja viem, ze s nim by deti boli veeeelke riziko... proste by mi musel najprv ukazat, ze sa vie normalne spravat... nie ze zmenim sa ked pridu deti...

autor
19. nov 2023

@ajuga tak ti drzim palce, sme v tom spolu 💔 nebudem klamat, ze som to nezvazovala ale ja som ten typ, ze stale verim a drzim sa nadeje... aj ked fakt mi to robi strasne zle, ja by som tak chcela niekedy byt na koni v tomto len co ked vnutorne proste sa desim rozvodu

autor
19. nov 2023

@0silvia0 dakujem... asi na to neni nejaky navod co? To je presne ono, ze ja tym vyslovene trpim.... uz som rozmyslal nad psychologom, aby som sa zbavila toho ze takto to ma byt... ze proste keby ozaj si idem dalej svoje, film, kniha, von dakde, proste normalne fungujem dalej tak ja by som sa citila, ze som nieco spravila zle a ze tym padom je iste ze ideme od seba... viem ze to vyznie debilne ked to po sebe citam ale takto to mam ja nejak navzorcovane 😥

autor
19. nov 2023

@mandzula precitam, dakujem. Ak je to ono, myslis, ze je nadej na zmenu?

pribinak
19. nov 2023

Keď prídu deti…..určite sa to nezmení…..naopak skôr k horšiemu.

Deti sú skúška aj pre pevný a zdravý a plne fuknckny vzťah a nie ešte pre vzťah, kde jeden manipuluje a týra

autor
19. nov 2023

@klementinka58 aha chapem... no to si nejak netrufam odhadovat, aka by bola reakcia keby mu poviem chod do obchodu 😁 asi by ma poslal do riti nech idem sama alebo daco take...

Ja som sa ho raz kvoli tomu pytala, ze ako sa riesili u jeho rodicov hadky... vraj mama kricala a otec bol ticho... tak mi napadlo ci si z toho nezobral on to, ze sa nechce citit tak ponizene ako jejo otec tak sa zamerne stavia do tej pozicie v ktorej si mysli ze ma na vrch? Ked vie, ze mne toto spravanie ublizuje tak to naschval robi aby on bol v prvahe?

autor
19. nov 2023

@pribinak naozaj myslis, ze ma manipuluje a tyra? Ja som na to tak nikdy nenazerala... teda na tu manipulaciu mozno trochu ano ale tyranie mi nenapadlo asi nikdy

kaktusik007
19. nov 2023

a ty si si tohto pasivneho agresora zobrala, zostavas s nim a nemienis ho opustit, aj ked vies ze deti s nim nie?????

boze zeny, to akoze vazne si nevazite same seba a ospravedlnujete taketo hovada????? lebo ved vsak on ma nebije, vsak on je inak fajn........ chce se mi blejt, velebnosti

autor
19. nov 2023

Kks a to ja sa povazujem za celkom silneho cloveka ale co so mnou toto vie spravit... ozaj rozmyslam, ze ci som az tak zle spravila... ale kazdy krat mam pocit, ze sme sa "hadali" pre moju chybu... ze on ked daco spravil co ma nastvalo tak to vedel tak pretocit, ze aj tak som ja ta zla a vlastne som ho vyprovokovala a mozem si za to sama a podobne

mandzula
19. nov 2023

@autor jedine v pripade, ze on sam bude chciet. Ked budete nazivat v mieri, povedz mu o tom, rozoberte, odkial tento typ spravania odkukal (zrejme z kmenovej rodiny, kde sa potlacali emocie), nekric na neho, maj zaujem debatovat, vypocut ho, povedz mu, ze ti to ublizuje, a ked urobi zmenu, hoci len minimalnu, pochval ho.
Ak snaha o zmenu nebude, netyraj samu seba a chodte od seba.

pribinak
19. nov 2023

Čo myslíš prečo jeho mama kričala ? Lebo to bolo zúfale ….praca deti domácnosť a debil nekomunikuje

https://www.forbes.sk/psycholog-o-konfliktoch-t...

https://dennikn.sk/2380121/je-to-jedna-z-najsof...

Daj si Google a zadaj ticha agresia a čítaj, vybrala som hneď prvé 2

kaktusik007
19. nov 2023

ano, tyra ta. to, co tvoj uzasny manzel predvadza je pasivna forma agresie a je to psychicke tyranie.

autor
19. nov 2023

@kaktusik007 vies co ano, zobrala ale on predtym nebol az taky... ako jasne ze skor nekomunikovala le nerobil mi toto, ze vyslovene naschvaly, 3 dni ignor a pod. To sledujem tak posledny rok ze je horsie... mali sme asi 2-3 take vacsie nedorozumenia a vzdy toto

klementinka58
19. nov 2023

neviem no moj posluchol a do toho obchodu siel kedze zrejme nechcel byt hladny. ono zalezi do akej miery to robi schvalne a ci sa v tom vyziva, ze ty sa trapis a preto je ticho.
Moj ked videl,ze to mam na haku a zijem si dalej ako vzdy tak proste s tym prestal, zrejme nechcel byt za debila kedze sa s nim normalne bavim a on je ticho

koniarova
19. nov 2023

Ty si žena riadne naivná. Tvoj muž sa nezmení ani meniť nemieni. A ty si na ňom závislá. Fyzická aj psychicky. A ešte k tomu aj pije. Zamysli sa,či chceš takýto život. Pokiaľ nemáte deti je milión krát ľahšie poslať tohoto chuja do riti.

kaktusik007
19. nov 2023

a o comze boli tie vacsie nedorozumenia??? lebo prave pri rieseni konfliktov uvidis, co je to za cloveka..... ak je dobre, svet je gombicka. az zataz / problem preveri vztah