Manžel je stále unavený

shawlin
2. jan 2024

Caute mozno mi pomozete s tymto problemom..manzel by vkuse spal..vstaneme s detmi rano o 8 on o 11.00 a unaveny mrzuty je ..pocas dna ked na gauci pozerame cosi zase oci zatvara v priebehu dna viackrat...vkuse rozprava jak by spal a ze je unaveny 🤷‍♀️ kde sadne berie ho na driemanie...co s tym ???🥺 tez mi je luto ze sa citim sama.cez vikend lebo chodi si zdriemnut ...proste uz nevladzem pocuvat vetu "spal by som" ... aj on uz ma starosti co sa.to deje preco je vecne nevyspaty

stellarstar
2. jan 2024

Štítna? Treba ist k dr

mmoonna
2. jan 2024

@shawlin k MUDr. základné odbery krvi. Tam začať

shawlin
autor
2. jan 2024

@mmoonna mal nedavno preventivu a vsetko ok mal

mmoonna
2. jan 2024

@shawlin tak nemá depresiu alebo vyhorenie z práce?

simca06022011
2. jan 2024

AK ma vsetko zdravotne ok, kontrolovali aj zelezo.. tak bude zleniveny. Je to bezne, ak niekto si zvykne tolko spat, polihovat, tak bude aj cele dni vyzadovat spanie. U mna by nenexistovalo aby sme vobec k tomu dosli, ze chlap do 11tej spi. jednak by ho hanba fackala, ale hlavne, ja rano vsetkych zobudim, vsetci maju ranajky a potom treba aktivity.. a nie pospavanie.
ak sa nietko nehybe, nesportuje, nema povinnosti, len pospavat = bude aj viac vyzadovat spanku. A to viem o com hovorim, prechrapala by som v klude cele dni. proste sa musim prekonat a aktivne fungovat napr. tyzden od rana do vecera a prejde to...

janinah
2. jan 2024

Na bežnej preventive neberú odber na štítnu zlazu ani na zalezo....to môže byť jeho problém.. a potom ešte dg zápal kosti lenivosti,a to už je vážna vec.

mk22
2. jan 2024

@simca06022011 píše ze vstávajú o 8h spolu.. On nespi do 11hod..

simca06022011
2. jan 2024

@mk22 no este raz si to precitaj...

maryetta
2. jan 2024

Je to dlhodobe ci len teraz? Lebo ja teraz sice som tehotna ale toto pocasie ma tak ubija ze ja by som ani z postele nevstala.

simca06022011
2. jan 2024

A iank ani stitnu, ale ani zelezo nevysetruju na preventivke, moze ist k dr a na tuto nadmernu unavu sa postazovat, a povysetruje co treba

iwesska
2. jan 2024

Ak je chorobne unaveny,zakladny krvny obraz nestaci,treba patrat po pricine.

nenne27
2. jan 2024

@shawlin diabetes, pecenove testy, zelezo?skus ho poslat k lekarovi

koniarova
2. jan 2024

A spomenul to na preventívke?

isis234
2. jan 2024

@mk22 čítaj... čo písla autorka.. vstaneme s detmi rano o 8 on o 11.00 a unaveny mrzuty je ...... On vstáva o 11 hod. a je mrzutý. Ona a deti vstávajú o 8 hod.

elenatomasova
2. jan 2024

@shawlin lenivý je podľa mňa..

isis234
2. jan 2024

Musí sa objednať obvodnému, nech mu urobia testy na železo, štítnu žľazu. Musí povedať lekárovi čo je vo veci, ..ako sa cíti,, že by len spal

dadka1997
2. jan 2024

Krvne testy, spravit ešte raz, skontrolovat štítnu zlazu, Fe,CRP...
Nema narocnu pracu ? Vyhorenie ? Psychicke problemy ? Rodinne problemy?

Ak toto vsetko vylúčiš právom je lenivý

alickapusinka
2. jan 2024

Nech ide na preventívnu prehliadku na odber krvi. A potom mu lekárka povie čo dalej. Môže mať únavový syndrom, môže to byť štítna žľaza, narko -epilepsia môže to byť aj čosi horšie. Až čim skôr pôjde tým to bude lepšie .Ja sa napríklad liečim aj na chronickú nespavosť mám od neurologa na to lieky a predtým pôjde na vyšetrenie spankograf.

ada12345
2. jan 2024

Otazka je, o ktorej hodine chodi spat a kolko ma rokov?

jesenzima
2. jan 2024

@shawlin to je z toho, že stále spí. Leží. Sedí.nehybe sa. Treba to telo naštartovať pohybom a aktivitami a nie len ležať. Keby si dal prechádzku, hneď ho to prejde...

ibatanecnica
2. jan 2024

@shawlin kolko ma rokov? Aku ma pracu? Mozno je to vekom

alazala
2. jan 2024

@shawlin a ako spí? Nechrápe náhodou? Môže mať spánkové apnoe - Tzn nemôže dobre dýchať a budí sa - ani si to nemusí uvedomovať , ale preto je nevyspatý. Treba riešiť s lekárom

daniela2202
2. jan 2024

@shawlin skús pozrieť príznaky myastenie gravis , možno sa tam nájde.... ale v poriadku určite nie je

shawlin
autor
3. jan 2024

@jesenzima hej on cez den ked je vokend unaveny je vstava az po nas hockedy na obed ked ho zobudim o desiatej tak ho mam este nechat lebo je vikend a on sa chxe aspon cez vikend vyspat no zaspava aj na gaici pocas dna nechce sa mu noc..ale pride vecer a a mu ozve kamos tak ide von a ja ostavam doma sama s detmi alebo mal projekt v pivnici robil si taku policku tak taklm aj ked zapal.priedusiek ma normalne tam siel ..aj na prechdzku vecernu chory siel ale cez den uplne hotovy..ja neviem..uz som mu povedala.vcera ze mozno on sam chxe takto mat ale mne je luto ze cwz vikend co ma cas na nas on lezi a ja som tym padom.na deti.sama..nepodava im lieky neprebaluje ich nelupe nedava im jest povacsine sa hram ja so statrim ..v lete on siel hrat na skusobnu bubny alebo bike a ja s malym na.detskom ihrislku..a je aj vela na mobile.... to dnes asi aj vela chlapov no.... muslela som.ze ked pride druhe budr sa viac venovat starsiemu sam to aj tak chcel ale spanok je priorita no ...aj ked ma deti rad..ano bol aj predtym soac ale teraz viac asi ..stale vstava az po mne aj ked ja som.kojola v noci aj 8x

simca06022011
3. jan 2024

@shawlin no vidis, ma proste vsetko prehodene a je lenivy cez den. Ja by som nic extra za tym nehladala. Proste si s nim musis spravit poriadky. A nie, vela chlapov nelezi s mobilmi, vela chlapov nevyspava do obeda... ;) Podla mna je to na vaznu debatu, ja by som toto netrpela a ani moj chlap by nebol ticho keby som vyspavala cele dni...

shawlin
autor
3. jan 2024

@simca06022011 to mi stale aj mama povie 😐 treba vstavat naraz..ale ako.to zmenit ked.on je taky cely zivot? Vcera som mu o tom rozpravala ale pohodlny je.... aj obed mu musim.na tanier nalozit lebo ze odomna mu viac chuti..ale toto ma konkretne z domu...mama im davala pod nos aj odkladala.riady po nich nechavala deti spat dlho..ked.tam niekedy ide na noc moj prvorodeny 5rocny tak ho nuti doslova do.desiatej spat s nou... u nas ale vstavame o osmej stale ..myslim ze manzel ma vela z vychovy co mal doma..

stanulienkat
3. jan 2024

Podla mna je tiez lenivy. Nechaj mu cez den deti a chod na damsku jazdu-kadernik, nechty.. Takisto vecer. Podla mna je to jeden unudeny chlap. Zrejme nie je zvyknuty sa podielat v domacnosti.
A velmi rychlo by som zrusila vetu, ze od teba mu viac chuti. Predpokladam, ze si ani tanier neodlozi po sebe.

simca06022011
3. jan 2024

@shawlin no zmenit sa musi on, inak sa ty budes prisposobovat... bohuzial, je pohodlny a lenivy. vidis ze ked ma utekat robit co ho bavi, za kamosmi a co ja viem kde, to hned aj silu najde v sebe. ja nie som tutka milucka doma, ja zacnem vrieskat a vsetko zacne lietat.. ci dieta zlenivene alebo chlap... a ked su papulovacky, som schopna za dve minuty sa obliect a nechat ich samych doma a odist. Ale teda moj ma skor depku z toho ak sa u nas pospava, teraz sme boli chori, drichmali sme cele dni, noci vyse tyzdna.. a proste nastartovat to aby sme vstali a zacali daco robit bolo hrozne, normalne dusno doma z toho... Ja by som to nedala, nema co robit cez den? povinnosti doma? treba to zmenit... ved si predstav ze takto budes zit cely zivot, cakat kym sa niekto vyspi... miesto otho aby ti pomohol, aby ste isli niekam von, alebo nejak aktivne robili nieco...
Zmen rezim, oznam mu ze vtedy a vtedy ides z domu, o deti sa postara... a chod. Cez tyzden po praci napr. 2x, cez vikend do rana... v nedelu nech robi ranajky, lebo aj ty si chces oddychnut predsa.. ;)

shawlin
autor
3. jan 2024

@stanulienkat rozmyslala som nad tym...pri prvom som aj skusila ale hned sa pytal ako dlho budem u mami... niekedy zobral maleho k babke na vikend ale idealne ak sla aj jeho mama ale zabavacka bola prave babka alebo prababka dokaze byt s malym sam ale aj ho bral na vylety ale tie klasicke domace navyky nema...stale uorednostnuje to ze on vstane az po mne... za 5 rokov ma nechal dlhsie spat 2x 😃 mozno..je to na debatu to hej ale ostane to tam a asi tym nic neporiesim 🤷‍♀️ vcera som mu povedala.ze je dost mozne ze to ma.stravou alebo rezimom ze v noci dlho hore je alebo lenivistou...a povedala.som.ze som smutna ked on vyspava a ja sedim pri detoch tak mu bolo luto

shawlin
autor
3. jan 2024

@stanulienkat no nie niekedy neodlozi ..alebo da do umyvadla ..nedava.ani riad do.umyvacky iba z donutenia.mozno do.5x dal za 3 roky ... doma.neni rad.... ked.je LETO kazdy den otazka od rana.ze co budeme robit??? Kam.ideme? Cize v lete by chodil kade tade aj s nami a.nestaci mu ist len do parku na detsle ihrisko ... ale leto patri hlavne aj jemu a.bicyklovym vyjazdom