Manžel je na materskej a má lepší vzťah s dieťaťom

spageta1
2. jan 2015

Ahojte, bola som na materskej do 7. mesiacov veku nášho drobca a potom sme sa s manželom vymenili a ja som nastúpila do práce. Manžel má všeobecne veľmi dobrý vzťah s deťmi, tie ho doslova milujú. Odkedy je s malým doma on, začínam mať pocit, že malý už má otca radšej ako mňa, na čo strašne žiarlim a je mi z toho do plaču. Keď sa s ním aj hrám ja a zjaví sa ocko, malého hneď prestanem zaujímať a už pozerá len po ňom. Vôbec neviem ako si mám to dieťa nakloniť trochu aj na svoju stranu, je to pre mňa akoby o mňa nestál a som z toho totálne frustrovaná. Máte niekto podobný problém?

marcelatje
2. jan 2015

@spageta1 malé deti si vždy viac obľúbia osobu ktorá sa o ne stará. Zvyčajne to býva matka, no môže to byť aj otec, starý rodič, alebo aj úplne cudzí človek (adopcia napr.) majú to tak dané od prírody, naviažu sa pretože samé sú ešte bezbranné a niekoho takého jednoducho k životu potrebujú aby prežili (to platí aj v prípade že sa daná osoba o dieťa nestará príkladne, ale dáva dieťaťu jesť a napĺňa jeho základné biologické potreby). Nepíšeš koľko rokov má tvoj syn, no napríklad moja dcéra začala ostatných (vrátane najbližšej rodiny) akceptovať až okolo dvoch rokov.
Chápem že ako matka automaticky očakávaš že budeš prvoradá, no asi u vás platí vyššie spomínaný princíp. Nehľadaj za tým nič iné. Príde obdobie kedy sa od teba nebude chcieť ani pohnúť 😉

nini1010
2. jan 2015

Verim,ze to musi byt pre teba naozaj tazke.Je to bolestive ked matka vidi ze dieta sa ma k niekomu viac ako k nej samej.Myslim si vsak ze momentalne s tym nic nezmozes.Deticky sa naviazu na tych,ktory su s nimi neustale.Predpokladam ze ste krok ze si sla do prace dokladne zvazili a mala si dovody pre ktore si sa tak rozhodla.Chapem to lebo ja som sla do prace ked mala dcera 14 mesiacov.Jedine co mozes je momentalne sa od toho odosobnit a uzivat si cas s dietatkom ked si doma na maximum.Odloz varenie,upratovanie,vsetko bokom a trav vecery a vikendy s nim.Ver mi ze ho mozno stravite plnohodnotnejsie ako keby si bola doma.Ono sa to podda,neboj sa 🙂 A nepoznam nic krajsie ako ked ma doma caka moje vysmiate dietatko a bezi ku mne s otvorenou narucou 🙂

janinah
2. jan 2015

do plaču? to hádam nie.......ale môžem povedať,že ja som vyrastala v prítomnosti otca/mal prácu takú,že bol skoro stále doma/ a mama chodila do práce do mesta a doteraz mám k otcovi lepší vzťah,aj mamu ľúbim,ale otec je č. 1 😉

nini1010
2. jan 2015

Ked som raz videla ako sa moje dieta tuli k ucitelkam z jasliciek a specialne k jednej a rozdava im pusinky a chce byt pri nej viac ako pri mne velmi sa ma to dotklo ☹ potom som sa tak na nu divala a uvedomila som si ze to neznamena ze ma ma rada menej ale to,ze je tam proste stastna.ze ma rada tety ucitelky a ony maju rady ju a co moze byt viac ako vediet ze je tvoje dieta tam kde je stastne ? 🙂 doma alebo ked ma nejaku bolacku je maminka aj tak number one 🙂

pemizb
2. jan 2015

moj ani na materskej nie je a synator chce len jeho. dcera len mna. su to dvojky a od mala sme si ich museli na noc delit. no a teraz svojho syna nemozem ani obliect. ked je tatinko v praci, musi prist dedko. so mnou sa nebavi. a to uz ma dva roky. je tazka povaha a skusam ako mozem, len aby si navykol aj na mna. zatial nic nefunguje. zato dcera je nalepena len na mne a bezo mna ani krok. ale pomojka sa aj s ostatnymi. giez neviem co mam robit...ja len dufam ze z toho vyrastie. ale kamoska ma tiez dvojicky a maju uz sest rokov a u nich to je stale tak.... ☹

0silvia0
2. jan 2015

@spageta1 mala by si byť šťastná, že má s manželom taký krásny vzťah. Tvoje dieťa nemôže za rozhodnutie, ktoré ste s manželom urobili. Ak by si bola doma ty, pravdepodobne by bolo vaše dieťa naviazané viac na teba. Skús to manželovi želať a nežiarliť, aj keď je to asi ťažké. Mimochodom, deti väčšinou uprednostňujú jedného rodiča viac ako druhého, je to normálne. Ja som tiež ako dieťa mala bližšie k otcovi, vedel pochopiť, bol to taký typický otcovský typ, ktorý sa o svoje deti obetavo staral a venoval im každú voľnú chvíľu. Moje deti sú zase nalepené na mne a k manželovi majú taký väčší odstup.

andrejka1974
2. jan 2015

@spageta1 nebud z toho smutna, ono sa to zmeni, moje dcerky inklinuju tatovi fakt ovela viac ako synovia mnew, starsia dcerka, ked je tato doma ja nemam sancu ani vecer s nim spat, a som vyslana do detskej izby 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 bud rada, ze maju taky skvely vztah 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

siska53
2. jan 2015

@spageta1 ano,mm ..lebo mala ho skor odmieta..nema totiz vela casu na deti.. Ale uz si ju postupne ziskava blbnutim a pod. A maly? Ten zas hrat sa chce prevazne so mnou ale na prechadzku von len s tatinom. So mnou velmi nechce,ked je tato doma..a len oni dvaja musia vyjst prvi z bytu,my s malou az po nich,prosto siho zas takto uziva a aj viac mu vravi,ako ho lubi.. A to som s nim bola doma do 4,5r.a aj vtedy to tak bolo..

Tatinovia su vseobecne vzacnejsi..my sme zas boli cele hin za nasim otcom,ked dosiel domov,mamu sme odmietali...
Viem,ze ta to trapi,no skus pokracovat v hrani s nim blbnite spolu,to maju najradsej,ja sa s detmi aj po byte nahanam schovavacku sa hrame a kadeco.

siska53
2. jan 2015

@nini1010 no..hadam ked je tatinko doma,tak zastupi maminu aj vo veci minimalne upratovania,ak aj nie varenia..aspon ja by som to takto ocakavala. A mamina pomaha,ale menej,venuje sa po navrate najma dietatu.

jalucija
3. jan 2015

@pemizb ahoj moje dvojky su este malicke a rada by som predisla takej situacii ako u vas. Mas nejaku radu?

lamarlene
3. jan 2015

pozri...každý chce to, čo nemá. podľa mňa lepšie, ako by o malého nestál a táral sa bohviekde. otec je pre syna aj tak smerodajnou postavou, on ho učí byť čestný,stáť si za chlapským slovom a správať sa k ženám 😉 hraj sa s nimi oboma ak na ňom tak lipne a teš sa z dobrého fungovania rodiny..kde môžeš pridať svojou spokojnosťou a láskou, žiarlivosťou a plačom nič nevybuduješ. prajem veľa šťastia a zdravia tebe aj tvojej rodinke takto do nového roka 🙂

pemizb
3. jan 2015

@jalucija ahoj,odporucam striedat si deti. my sme ich povodne chceli mat v jednej izbe.....ale to sa nedarilo. kazdy sa inokedy budil, tym padom sme sa budili vsetci styria. hlavne musis vydrzat...ked bude plakat niektory. no a uplne najlepsie by bolo keby ste sa striedali aj v izbach. ide o to ze ked ich budes chciet nechat spat uz same....tak je lepsie ked odides ty do inej izby a nie male dieta do inej. proste je zvyknute uz v izbe a citi sa tam bezpecne. preto skus aj striedat izby. myslim to tak ze v detskej izbe spite aj s jednym, aj s druhym. chapes, vsak? drzim palce. mas dievcatka? chlapcekov? ci tiez parik?

zutomad
4. jan 2015

@spageta1 ahoj,u nas je to podobne,ja som nastupila do zamestnania,ked mal maly 10.5 mesiaca,zijeme v zahranici a materska je tu len 6 mesiacov,ale teda my sa s mm striedame,ked ja pridem z prace on odchadza do prace. Nikdy som to tak nebrala,ja sa naopak z toho tesim,ze maju taky dobry vztah a krpec je s nim rad... skus to nebrat tak osobne,je to predsa jeho otec a mozes byt rada,ze sa mu s nim paci,co by si robila,keby si ho musela dat do jasiel a tam by mal ucitelku ''radsej'' ako teba? Tes sa z toho a netyraj samu seba,uz to ze sme museli od takych malych deti odist do prace je samo o sebe dost,nepridavaj si este 🙂

chlpatymartin
9. jan 2015

Vyhoď ho z domu!!!

maribell
9. jan 2015

@spageta1 na materskej som ja a starsi syn predsa lubi "viac" tatina 🙂 ked zastrngocu kluce vo dverach okamzite uteka za nim a krici ttataaa 😀 .. a ja uz neexistujem 😀 takze mozno by to bolo tak isto aj keby si s nim na materskej bola ty 🙂 .. nemas sa preco certit bud rada ze mas tak uzastneho manzela ktoreho deti miluju 🙂

ivuska09
8. feb 2019

Je to náročné ale nadruhej strane, radšej mať milujúceho otca a mamu ako iba mamu a otca, ktorrý sa nestrá. Venuj sa mu vo voľnom čase bude super.