Manžel je málo doma

nk599
25. okt 2015

Ahoj chcem sa spytat ci su tu zeny co maju manzela stale v robote a malo doma . Chodi robit do zahranicia chodi domov na jeden po dvoch tyzdnoch takze dva dni v mesiaci . Mame dve male deti a vsetko je na mne . Ale mozem za to aj ja ze je prec chcela som dom novostavbu aj s velkym pozemkom . Kupil mi ho len ho musime splacat . Chyba mi doma , citim sa osamelo mam deti pri sebe ale chyba mi aj manzel doma . Cele dni noci som sama nemam skym kecat maznat sa som mlada a potrebujem vela pozornosti lasky mam toho malo. Citim sa zle aj kvoly detom ze je malo snami . Kvoly nam tam je . Chcem sa s niekym porozpravat co je podobne na tom a ako to zvladate

mima4
25. okt 2015

@nk599 no zivot je otazkou priorit, musite vy prehodnotit, ci je to honba za majetkami, peniaze, alebo plnohodnotna rodina... Je smutne, ked deti nemaju otca pri sebe a Bohuzial sa to odrazi na ich celom zivote, ak to nezmenite.

nk599
autor
25. okt 2015

@mima4 viem mal byt doma zamestany len nastal vacsi problem museli si vziat este jednu pozicku a to nam pokazilo rozpocet . Nie ze homba za majetkom ale pre deti byvali sme podnajme a platili sme vela skoro ta ista suma ako hypoteka . Chcela som pre deti aby mali vlastnu izbu dvor zvieratka a nie take male izby . Ja viem ze to rak nemoze byt dlho len sa musime zbavit jednej pozicky

emilia25
25. okt 2015

Tiez mi muz chodil mimo domova.u nas fungoval TELEFON ked mi bolo smutno ťažko zle som mu zavolala vzdy mi to pomohlo.ale jeden krát som bola zlé na tom tak siel za majstrom ze ide domov o 6 hodín som ho malá na vikend doma.no a u nás práve kúpa domu bolo preco s tymto skoncoval a zacal robit normalne na zmeny aby mohol po pri práci aj makať ns dome.

mima4
25. okt 2015

@nk599 ja ta chapem, ze mas urcite sny, predstavy, ale aspon ja sa riadim heslom "prikryvaj sa takou perinou, na aku mas"..

my tiez nemame na rodiny dom... berem to ako fakt a nechcem svoj zivot smerovat na to, co budem vlastnit, ake to bude..ale chcem byt s ludmi, ktorych lubim...a zistila som, ze kopec veci nepotrebujem...

janinah
25. okt 2015

No,otázka je čo s tým teraz.....treba sa porozprávať,možno by stačili nižšie splátky,možno by bolo treba zmeniť robotu,aj iní muži sú mimo SR a domov chodia častejšie resp. na viac dní.Aj tu sa dá pracovať pre zahraničnú firmu s dobrým platom,treba hľadať možnosti.Alebo zbaliť deti a ísť za manželom aspoň občas.A teraz napíšem,čo nemáš robiť- nevyčítať to manželovi,on len plní tvoje želanie/bohužial nedomyslené/ a hlavne nemáš si hľadať objatia inde,lebo akosi mám z teba pocit,že máš k tomu sklony /že ťa to už napadlo?/ 😉
PS a prosím ťa- kvôli

8291
25. okt 2015

Manžel mal dve prace aby sme mali vsetko a nemuseli prepocitavať euračiky.ale bolo to na prd stále v práci ja sama s malou.na druhu prácu sa v máji vykašlal,pretože sám videl ze si nevie užiť malú a medzi nami začali hádky ze sa nevenuje rodine a ze som na všetko sama.od mája má jednu prácu,zlavili sme trochu z nárokov a po 5 tich mesiacoch môžem povedat že nam nič nechýba a sme šťastná rodina.

simonnka2014
25. okt 2015

@nk599 ahoj,suhlasim s mima4,, v dnesnej dobe je tazke vyzit ak clovek pracuje na slovensku.mm pracoval v nemecku 4 roky,viem ake to je,chodil domov na styri dni v mesiaci! ak ti mozem poradit sprav to co sme spravili my,nech si najde dobru robotu na slovensku,viem ze to je tazke ale da sa,moj tak hladal pol roka ale nasiel,proste zabojovali sme o nas dvoch.zili sme dva zivoty,on tam a ja tu,a to nie je vztah.boli sme si cim dalej tym viac vzdialeny.mate spolu dve krasne deti ktore by ste si mali uzivat spolocne.porozprvaj sa s muzom,aj my mame uvery ktore treba splacat a museli sme sa dost uskromnit ale sme spolu a hlavne nase dieta bude mat pri sebe obidvoch rodicov.

hradnapani
25. okt 2015

@nk599 dva dni do mesiaca a este ani to nie su suvisle dva dni, to je strasne malo 😒 Ako dlho to takto tahate a ako dlho este planujete? ak je to otazka nejakych par mesiacov, tak vydrz, zatni zuby. Ale ak je to na dlhodobo, tak by som zvazila svoje priority. Deti aj tak najviac potrebuju rodinu a je im v podstate jedno, ci maju izbu o tri metre vacsiu a dvor. To ocenia skor rodicia, lebo v byte je narocnejsie deti zabavit.

nk599
autor
25. okt 2015

@emilia25 aj unas funguje telefon skype len nechal na mne veci co mal robit on na dome tiez musime dokoncit . Len si nemoze dovolit byt doma kedy chce to je zlozite . Az na tu samotu je to hrozne. Aj ja som ho mala mat doma len sa to pokazilo. S niecim som nepocitala a to mi pokazilo plany . Keby to bola take lahke . Citila si sa aj ty sama stale aj ked si mala deti pri sebe cez den sa to da ale ked nastane vecer tak to na mna pride ked deti spia som sama pri tv aj v posteli . Nici ma ta samota uz to budu dva roky co je to tak to. Nemozme ist nikam skoro na vyrocie co mame buduci mesiac deti su zle a nikto ich nechce tak ked budu spat tak ich postrazia . No kam sa da ist o osmej vecer kino vecera a domov

velkacica
25. okt 2015

@janinah no v robotníckej pozícii ťažko "pracovať pre zahraničnú firmu s dobrým platom" zo SR, ak stavby, práce alebo zákazky sa nachádzajú v cudzine... 😀

janinah
25. okt 2015

@velkacica známy pracuje pre zahraničnú dopravnú firmu,býva doma,jazdí po Europe ,ale určite ni etak,že by bol doma len 2 dni v mesiaci,na plat si nesťažuje...niečo také som myslela

jeennyv
25. okt 2015

@nk599 u nas bol ocino tie prec non stop cely den od 8 do 8 a co vecer...sa najedol akurat a siel spat.... vikendy pre neho bola oddychovka ja mala, mamina na vsetko sama....teraz uz ked sme vsetci starsi, prace sa pomenili je to ok...ale zas vezmi si to tak..chceli ste dom, zabezpecit sa a urcite by vam to na manzelstve nepridalo byt bez penazi resp. nahanat sa a uvazovat ako zaplatit...lebo si zober dve deti dom...na svk sa tolko nezaraba a casto dvaja ludia nemaju moznost zarobit na poriadny jeden plat....je skype, maily webkamery da sa to vseliak vykomunikovat...a myslim si, ze tzv samotou trpi mnoho zien, ktore su doma a ich musi pracuju a to nemusime hovorit ani o zahranici..

nk599
autor
25. okt 2015

@janinah cooo sklony to nie nenapadlo ani raz . Ja muza milujem nadovsetko a nepodviedla by som ho nie som nejaka pobehlica . No mensie splatky sa nedaju uver a ostatne veci poistky pozicky 722 euro a 480 e na zivot . Maly sme mat len 622 ta stovka ide cez rozpocet .chcela som ist za nim ale do nemecka cestovat 8. hodin autom s malymi detmi sa neda keby boli vacsie tak hej . A nemaly by sme kde byt ked su traja na ubytovni . Len chcem vediet ci su tiez zeny tak to na tom . Neda sa mat vsetko v zivote banujem ze som chcela dom len som nam chcela zabezpecit byvanie vlastne len uz to nezladam vsetko som na pokraji zrutenia a nemam sa skym o tom porozpravat . A teraz mam malo casu aj na manzela nemam kedy snim volat muaim dokoncit dom aby sme mohly do konca mesiaca sa stahovat . Preco mas taky pocit so mna ?

natalym
25. okt 2015

@nk599 Na pokraji zrútenia? Ale netáraj toto nie sú dôvody byť na pokraji zrútenia. Ste zdraví, máte dom, posplácate a bude. 😉

nk599
autor
25. okt 2015

@8291 vies aj ja som si myslela ze budeme stastna. Rodinka hadky su na denom poriadku kvoly domu venuje sa nam malo a ked chodil na dom tak vobec bol narobeny podrazdeny . Keby tak mohol bol by snami nezvladam to vybavovanie papierov nakupovanie veci do domu co chybaju vydavky vypocty prepocty volania staranie o deti . Strasne sa na mna tlaci nevladzem mam dost este k tomu deti mi nechcu spavat v noci tlacia sa im zuby za cele tri dni som spala 9 hodin . A dnes cely den robenie na. Dome som unavena vycerpana a smutna

emilia25
25. okt 2015

@nk599 ja som malá aj mám svokru pri sebe tak u nás to bolo ine.sice mi muža nevynshrsdils ale den aj vecer som malá aj mám piť kávičku kecst a nebit sama.tiez by som to inak vnímala keby som sama ja som si vzdy na jeho polku postele rozložila fotecky tie som bozksvsls kuksls na ne a hlavne odpocitsvsls dni bolo aj take ze mi prišiel skoro po 2 mesiacoch potom uz chodil častejšie.u nás toto bolo veru často ze ci chodil do blsvy ci prahy bol aj doma ale to stalo vzdy na prd.tak potom opet siel takto az kym s tym uplne nepoložil teraz chudák robi co nemá rád v závode ale je doma a ked ms volno zstepluje.a co keby ste refinancovsli hypo plus to dali do kopy s tym úverom aj splátka aj úroky by sa vám znížili mi sme to tiez tak urobili.

nk599
autor
25. okt 2015

@jeennyv viem len mal robit tri dni v tyzdni za ten isty plat na slovensku . Len mqme viac penazi tam kde je o 500 euro mesacne tak preto je tam . Ale bol doma vas tato.. A moj neni ani to . No keby mal. Dobry net tam tak by sme aj volali stale cez akype ked je tam vela ludi napojenych tak nas nevidi alebo mu to nejde

jeennyv
25. okt 2015

@nk599 po tom co si napisala vidim, ze tvoje problemy budu premenit aj z nedostatku spanku... pretoze ak clovek nie je vyspaty ma rozne stavy a vsetky vidi cierne, to viem podla seba, ze ked som nevyspata moja psychika ide doslova do prdele.... ak ti ma kto v okoli pomoct skus ho aspon na chvilku poprosit o pomoct nech sa aspon trochu vyspis a oddychnes si.... s odychnutou hlavou bude saj tebe lepsie a mozno sa na vase problemy bude pozerat inak...

magdalenatothova33
25. okt 2015

ahoj,no je to problem viacerych rodin,u nas je prace malo........a ked je,je malo platena,preto sme nutení odchádzať za pracou,ťažko ja som tiež bola 10r.bez manzela......tiez všetko bolo na mne,a stale je aj ked je doma,ma narocnu pracu,sme na neho hrdí,robi to pre nas.........kazdy sa snazi ako môze,drziiiim palce

nk599
autor
25. okt 2015

@natalym no to je fajn posplacat skoro 300 tisic . Euro 30 rokov . Som na pokraji. Cele dni mi kazdy nadava za manzela co nespravil neumyl na dome ked tam chodi oco moj a svokor robit kazdy je nervozny a vsetko si odskacem ja . Nemala som kludny den ani raz za 4 mesiac . To vybav hen to sprav to kup tam chod . Citim ze som stroj nevlazdem mam plnu kravicu dokladov co sa vybavila citim sa ako v blazinci tiez som len clovek nie stroj

natalym
25. okt 2015

@nk599 Pozri nikdy nie je tak zle, aby nebolo ešte horšie. Dom ste chceli obaja či ako? Tak ho predajte a choďte do bytu.

nk599
autor
25. okt 2015

@jeennyv tak to vidim od kedy sme kupili dom . To zacalo ale teraz je to uz nezvladnutelne . Myslis pomoc tajku ze za vsetko mam zle . Nikto nechce moje deti lebo su zle . Som nevyspata totalne ale rozmyslam stale nad vsetkym do coho som nas dostala nevidim vsetko cierne . Teraz mi mala ochorela tak je zla a druha tiez . Keby som si mohla oddychnut ale neda sa vypnem a nema kto robit a vybavovat . Neviem kde mi hlava stoji a ten to tyzden zbalit veci odstahovat vybalit veci upratat . No problem je aj na vyrocie chcela som ist do kupelov na veceru do kina ale asi ani to nebude ak budu take zle vtedy nechce ich nikto

nk599
autor
25. okt 2015

@magdalenatothova33 snazim sa aj ja len som na materskej . No 10 r by som to nezvladla nie som typ cloveka co chce byt sam . Dakujem

jeennyv
25. okt 2015

@nk599 definujes to co povazuje tvoje okolie, ze deti su zle ? lebo co ja viem kazde dieta ma to svoje..... a nebudem ti vraviet co robili deti v nasej rodine ked sme boli u babky... proste horor, ale predsa da sa vydrzat a dospelak je na to aby si poradil, ovsem ak na to ma este sil a je na to sposobily....

nk599
autor
25. okt 2015

@natalym chcela som ho ja s bytu ideme do domu byt to neni pre mna . Je to zle ma to svoje svetle aj temne stranky .

natalym
25. okt 2015

@nk599 Si unavená a vtedy sa Ti zdá všetko čierne. Objednaj wellnesko, poriadne sa vyspi, pomiluj s manželom a svet bude gombička. Však keď tam máš takých múdrych radcov čo Ti tam kafrú do toho, tak ich zamestnaj. Nech makajú. Daj im niečo, zabaviť deti, okopať záhradu, niečo vybaviť.

velkacica
25. okt 2015

ak máte akurát dve dcéry, tak na obrovský dom s rovnakým pozemkom lopotíte (muž lopotí) celkom zbytočne. Pretože dcéry sa vydajú do iných rodín, a tam prejde aj majetok, keď ho budú dediť po Vás. Takto rodina zanikne, a život, mladosť predtým si užiješ veľmi poskromne - v prázdnej posteli.

nk599
autor
25. okt 2015

@jeennyv tak moje su extrem kazdy kto ich mal mi volal kazdu hodinu ze mam ist domov. Teraz miesto muza mam obe deti v posteli . Aby tu bol aspon niekto pri mne. Citim sa hrozne dnes ma to zrazilo na dno mojich sil chce sa mi plakat dostavam vycitky nadavky od kazdeho s rodiny za hlupy dom .

nk599
autor
25. okt 2015

@velkacica aspon budu mat zabezpeku doo zivota ked tu nebudeme budu zabezpecene

natalym
25. okt 2015

@velkacica Cém, cém, cém a potom nevládzem. 😀