Manžel je cholerik

19. nov 2021

Ahojte, môj muž je strašne cholericky. A neviem aký prístup mám ku nemu zvoliť. Rady typu tak ti treba, nemala si si ho zobrať si prosím nechajte pre seba. Chodili sme spolu dva roky, vždy bol úsmev, milota. Príklad: dnes sme parkovali pred Lidlom, večne má v aute papieriky, bločky z tankovania, staré parkovacie lístky. Keď som vystupovala pred Lidlom som automaticky papieriky zobrala s vyhodila. Neuvedomila som si, že je tam aj nový parkovací lístok
To bolo kriku keď na to prišiel, či som normálna, kvôli mne bude platiť 30 eur. Išla som sa slušne opýtať do Lidlu čo robiť, keď ho nemám a predavačka, že v pohode, zazvonte a povedzte že vám vypadol a otvoria vám. Aj sa tak stalo. Samozrejme ani prepáč, nič. Opakujem stalo sa to prvý krát. Samozrejme ja som vinná, mám premýšľať čo robím, . Zbytočne mu vysvetľujem, že treba všetko riešiť s kľudom. On vždy keď niečo pokasle, snažím sa to riešiť s kľudom. Nie som hystericky typ a on vždy všetko len nadávať, vrieskať, dávať za vinu. Po dobrom nepomáha, po zlom tiež nie. Už neviem ako ďalej

autor
19. nov 2021

Ďakujem za názory

hederamonstera
19. nov 2021

Tak sa s tym asi jedine zmierit. Cholerik sa neda zmenit, ja som toho mojho cholerika poslala do prdele. Vsak to je zivot v neustalom strese, ze co zasa bude/s akou naladou pride/co mu strngne do nosa….psycho.
Povedala si mu toto, co si tu napisala, ked bol vklude?

ckocka
19. nov 2021

Dá sa s tým pracovať, úplná milota z neho nebude. Lenže pracovať sa s tým dá len ak on uzná že jeho správanie je potrebné korigovať. Uzná to?

0silvia0
19. nov 2021

zmieriť, nebrať osobne a povzniesť sa nad to. Alebo si občas rypnúť a pri nejakom probléme sa zahrať na pána cholerika a zahrať mu jeho "výbuch", ale neviem, či to pochopí...

marianna_peskova
19. nov 2021

Môj manžel začal byť cholerický, keď sa nám narodilo prvé dieťa. Často sme sa preto hádali. Zlepšilo sa to až po dvoch rokoch, ale aj teraz má svoje výbuchy. Nedá sa to úplne potlačiť, ale dá sa to zlepšiť. Len sa treba ozvať vždy, keď sa ti jeho správanie nepáči.

autor
19. nov 2021

@marianna_peskova aj môj začal byť cholericky po narodení detí a neviem ako tvoj ale môj muž si nikdy neprizná vinu. Vždy sú všetci zlí len on je dobrý a musí kričať lebo sme ho vytočili

marianna_peskova
19. nov 2021

To preto, lebo je vystresovaný, že už sa nestará len o seba, ale aj o svoju rodinu. Aj ja som nervóznejšia, ale zasa odtiaľ-potiaľ.

autor
19. nov 2021

@hederamonstera áno, vklude som mu veľakrát povedala že ma svojim správaním zranuje ale on hneď prejde do proti útoku. Vraj každý človek je iný, mám ho rešpektovať. V minulosti sa dokonca pri každej hádke vyhrážal rozvodom. Od toho som ho oducila ale je to strašne vyčerpávajúce žiť v neustálom strese kedy zase vybuchne.

veroniq85
19. nov 2021

A nie je nahodou okrem cholerika aj manipulator? kedze nikdy neprizna vinu, spochybnuje schopnosti ostatnych ludi, sposobuje stres a uzkost dotknutej osobe....

mironka
19. nov 2021

moj muz je cholerik a uvedomuje si to...ja neznasam hadky,ale ked sa pochytime a on vrieska...zacnem na neho aj ja,aby videl,co robi a ake to je...lenze to ho hecuje este viac...jednoducho je to stav a vtedy sa ho snazim neprovokovat viac..potom v klude,ked si necha povedat

autor
19. nov 2021

@veroniq85 možno áno, netuším. Len on je typ čo nikdy nepovie prepáč. Všetci sú vinní len in má pravdu. On musel na mňa nakricat lebo som urobila hlúposť. Keď on stratil bankomatovú kartu, ja som mu nenadavala. Ani keď zabudol na termín u lekára so synom. Ale keď ja urobím nejakú chyby akúkoľvek hneď krik, vycitanie.

autor
19. nov 2021

@mironka ani na môjho neplatí keď kričí kričať na neho tiež. Nahnevá sa ešte viac.

veroniq85
19. nov 2021

skus si pogooglit a uvidis. Ty poznas svojho muza najlepsie a uvidis ci sa v tom najdes alebo nie. Kazdopadne taketo typy maju tieto povahove crty vacsinou odjakziva tak neviem ci na zaciatku sa nejako pretvaroval alebo ovladal. A urcite zalozenym rodiny kedy pribudlo este viac stresov sa to zhorsilo.

luccija
19. nov 2021

Mne by vadilo, že si to chcela upratať a vyhodila si lístok🙂aj ja som asi cholerik rýchlo vzblknem, ale zase nie kvôli hlupostiam muž je úplný kludas, takže toho nerozhádže nič a najviac ma vie vytočiť tým kludom

autor
19. nov 2021

@luccija mňa zase vytáča svojou výbušnou povahou. Ja som kludas ako tvoj muž. Mama večne po nás všetkých kvôli všetkému kričala, vždy som otca ľutovala, z domu som odišla v 20 také a mám to teraz doma. 😟

medulienka81
19. nov 2021

Správny chlap si vie priznať chybu

ivkasolteska
19. nov 2021

Vidis,z domu si odisla a vratilo sa ti to, aby si to spracovala,nasla cestu ako sa s tym vyrovnat.Treba mu nastavit zrkadlo.skus mu to vratit,reagovat ako on,ked nieco pokasle.popripade sa moze stat ze aj deti budu kopirovat jeho spravanie a takto reagovat,tak mu treba pripomenut,aky maju doma vzor.inak ja ta obdivujem,nemohla by som zit v takom strese

tykat
19. nov 2021

By som ho ignorovala a povedala ze ked sa ukludni mozeme sa porozpravat a kym by krical by som nereagovala...ved clovek ma len jedny nervy.
Btw ja s mojou povahou by som ho vodou obliala nech sa schladi. A keby sa vyhrazal rozvodom tak este by ani nedohovoril uz by boli papiere vytlacene a pripnute niekde na nastenke ze ked ho to este raz napadne tak nech ich rovno vypisuje. Lebo ked to este raz povie tak ich vypisem ja.

ayanamirei
20. nov 2021

Zas na druhu stranu, ty mu hyperaktivne mas nutnu potrebu upratovat auto, vyhodis listok, ani ja by som necakala na tvoj kludny koment a nervacila - ako sorry, mala si stastie, normalne by si dostala pokutu. Ja suhlasim s tym co ti povedal, mas premyslat nez nieco urobis a este z neho robis hnupa, ze vsak ty si bola kludna 🙈

autor
20. nov 2021

@ayanamirei keď on minule stratil bankomatovú kartu a našla ju suseda našťastie na chodníku, tiež som mu mohla vyhubovat. Niekto si mohol nakúpiť za 20 eur. Alebo keď vysypal ryžu čo som dovarila po dlážke v kuchyni tiez som mohla ziapat. To že ho musím objednávať aj na preventivky lebo na ne kasle a aj tak na nej zabudne je tiež dôvod na krik. Ale ja taká nie som. Ja sa vždy snažím všetko po dobrom bez hysterického kriku a hádzania tanierov.

autor
20. nov 2021

@ayanamirei Keby ti pri každej výmene názorov vytláčal rozvodové papiere a hystericky kričal že je koniec, je tiež ok. Veď ja len z neho robím hnupa. O hodinu sa opýta čo bude na obed a tvári sa, že sa nič nestalo. Rozvodové papiere nenápadne hodí do koša a tvári sa, že veď všetko ok. Nič sa nestalo. Som zvedavá aka by si bola pri ňom kľudná. Kto nezažije, nepochopí. Rada ti ho prenechám.

autor
20. nov 2021

@tykat on po každej hádke rozvodové papiere rýchlo vyhodí akože všetko ok. Keď som mu povedala tak sa rozvedme, odrazu nechcel. Veď nie som taká strašná.
Ja som si tejto hystérie užila doma pri hádkach rodičov a v manželstve som chcela mať kľud. Čerešničkou na torte bolo, keď po hádke hodil pohár o zem, crep sa mi zapichol do bosej nohy a on si s kľudom pustil hru na počítači. Nezaujímal sa, či som ok. Viem, že niektoré ženy hádžu poháre o zem, u nás je to chlap. Už aj z okna chcel akože skákať. Proste teror pre mňa

luccija
20. nov 2021

Tak, ale toto už nie je cholerik, keď ide skákať z okna.To už je iná diagnóza a nezlepší sa iba zhorší.

veroniq85
20. nov 2021

Tak tvoj muz nie je cholerik. Bohuzial to su uz horsie diagnozy. A keby som mala zit s takym clovekom tak asi skocim z okna. Bohuzial tu ti nikto nepomoze. Ak chces nejaku odbornu pomoc tak skus nejake terapeuta, psychologa.... proste niekto kto ti ukaze ako "vychadzat" s takym clovekom. Neviem co ta pri nom drzi, ci deti, peniaze... ale kazdopadne ani pre deti nie je prijemne vyrastat v takom prostredi kde ludia po sebe kricia, hadzu predmetmi....

daniela1911
20. nov 2021

S vyhodeným lístkom na parkovanie by si má tiež vytočila a nie som cholerik. Každy sa má starať o svoje auto. Tak ako on mal odpratať vysypanú ryžu.
Sama si to napísala… je to teror a šachovať s rozvodovými papiermi a skákať z okna…. Chceš mat kľud. Rozveď sa! Za pár rokov možno budú vaše deti na tom podobne. Budú hľadať kľudný život oproti tomu čo zažili s rodičmi. Nemusí ich to poznačiť, ale môže.

bobulka109
20. nov 2021

co chces tu akoze “pocut”? Mame na neho nakydat? alebo ta mame polutovat? nerozumiem… To si musite vyriesit vy sami, ked to nevies zvladat, ide ti to na nervy apod. tak sa s nim rozved, kazdy si je strojcom svojho stastia

ayanamirei
20. nov 2021

tak sa rozved teda, ked ho chces prenechavat inej😅 Ja ale zaujem nemam ,dakujem. Mala si napisat aj ten zvysok, lebo sorry to s parkovacim listkom bola tvoja chyba, ale tie dalsie jeho excesy by boli dost aj na slona teda... a zapichnute sklo v nohe ? uz by som bola na policii za napadnutie.

dee01
20. nov 2021

@ayanamirei tu nejde o to, koho chyba bol parkovací lístok, stalo sa...ale reakcia na situáciu, ktorá bola hodná asi hysterickeho malého decka, čo nedostane hračku..

hapipa
20. nov 2021

Sú ľudia, ktorých nezmeníš, ale môžeš zmeniť svoje reagovanie na to. Mám tetu, ktorá má takéhoto muža a teda naučila sa to vypúšťať, neriešiť, nenerváčiť nad tým, lebo to jej nič nepomohlo.
Tak to proste ignoruje, jedným uchom dnu a druhým von, ale nie každý je taká povaha, že to dokáže.

ursula22
20. nov 2021

vyser sa mu na tie lístky, nech si to uprace sám