Manžel je alkoholik. Ako mám ďalej žiť?

davomonca
14. dec 2013

som 18 rokov vydatá,po 15 rokoch sa nam narodil syn(v marci bude mat 3 roky) a manžel alkoholik,najhoršie je to že ked pride ožraty tak vrieska bucha,a je jedno či cez deň alebo v noci o pol druhej,už som vari skúsila všetko a nepomaha nič,najlepšie je ked mu zoberiem všetky peniaze,najprv sa hnevá ale po dvoch dňoch ho to prjde,aj teraz dostal 150e a nedal my ani cent,od utorka je naloženy v liehu(aj teraz už vyspáva opicu) a mňa už ide poraziť,psychika v prdeli.

tehulka2011
14. dec 2013

Ak mas kam ist, tak daj ultimatum, bud pojde na liecenie alebo ho opustis (ak sa da). Skus sa s nim rozumne porozpravat ked bude triezvy

dada7701
14. dec 2013

....určite bez....

shopoholocka
14. dec 2013

Ja jednoznacne odporucam odist,alebo vykopnut jeho...Takyto vztah zmysel nema....Doplatis na to Ty aj Tvoj Syn....Takze zhlbocha sa nadychnut a zbavit sa ho cim skor........

katka1981
14. dec 2013

2 krat by sa zrubal a dostal by podmienku, po tretom raze by u mna asi skoncil. Toto by som netrpela. A este mi jedna vec napadla, ak neprestal pit po tom, co sa vam konecne zadarilo a narodilo dieta, tak neprestane nikdy. Silnejsiu motivaciu mat uz nemoze.

cmulinko
14. dec 2013

ja som vyrastala s otcom alkoholikom a mozno ak by v tej dobe bol internet a modrykonik a ak by si moja matka pytala radu,tak dufala by som,ze jej poradia tak,aby som na otca nemala take spomienky ake mam teraz.Z pohladu dietata alkoholik otec ho bude sprevadzat cely zivot a poznaci ho to na cely zivot...z pohladu manzelky alkoholika nastastie nemam skusenosti....to skor Vy by ste mohli za tych 18 rokov napisat o nom aj roman.Inak trpi zena a inak dieta,ale podstatne je to,ze obaja trpia.Zivot mate len jeden....Vy ste cca v polovici zivota,pozrite sa nazad...co vidite?Pozrite sa na tych 18 rokov s manzelom.....chcete sa podelit o dalsich podobnych 18 rokov so svojim synom?

minnie55
14. dec 2013

Manželov otec bol ťažký alkoholik, upil sa na smrť, keď mal manžel 12 a jeho brat 13 rokov, na život s ním má otrasné spomienky.....nedopusť, aby sa to stalo tvojmu synovi...rýchlo preč od takého človeka, nikdy sa nezmení.

biobajo
14. dec 2013

mam otca alkoholika , mama sa rozviedla a tak sme ho moc nevideli...odisiel do ciech ,mal priatelku a prcu .Zdalo sa ze sa spamatal , ale nakoniec pili aj s tou priatelkou ... prisiel o pracu ,prepili byt a porobili dlzoby, ostal na ulici a tak mame toho alkoholika spet na krku lebo sme sa ho ujali - ved nenechate vlastneho otca na ulici...
takemu cloveku sa vsak neda pomoct pokial nechce a tak pije dalej , len co je horsie naucil sa popri nom pit aj brat.

...moja rada je asi taka - vy sa ho mozete zbavit ale otcom synovi bude vzdy a tak mu treba v prvom rade pomoct ,ak nieje neskoro.Rozvod bude nevyhnutny ,ak nechcete sposobit traumu synivi

whiterosses
14. dec 2013

ja som vyrastala, sice len chvíľu ale vyrastala z otcom alkoholikom ..no nemám dobre spomienky .. takže určite bez takého človeka

hradnapani
14. dec 2013

naco ti je taky muz? len a len starosti a trapenie. Pokial sa nechce liecit, tak urcite bez neho! Nepokaz zivot sebe i dietatu!

anda2
14. dec 2013

alkohol neni dobrá vec, bude sa to zhoršovať z roka na rok, nech ide na liečenie a vydrži bez, ale radšej bez neho

janinah
14. dec 2013

ber dieťa a utekááááj a ani sa neobzri...tvoja psychika v prdeli,chceš,aby tam skončila aj synova?....čudujem sa,že si s ním tak dlho 😒

maja2039
14. dec 2013

no tak, ja som odisla po 6 a pol rokoch s 5a pol a 4 rocnymi detmi a ani na sekundu som neolutovala

m_ij_ka
14. dec 2013

zober dieťa a začni žiť nový život so svojím dieťaťom, ale bez neho

stanulienkat
14. dec 2013

A preco si s nim 18 rokov? A po tolkych rokoch s alkoholikom si snim mala dieta?

haslerka27
14. dec 2013

no zvycajne zeny,ktore vydrzali 15 ci 18 rokov po boku alkoholika notorickeho,su zeny zdeptane,utahane,psychicky unavene,utiahnute....a drviva vacsina z nich to taha s alkoholikom dalej.su to uz zvycajne zeny zrele,deti odrastene viacmenej...ty si ale iny pripad,mas male dieta,a potrebujes silu na vychovu.mas moznost vychovavat ho v pokoji.je na tebe ci mu doprajes vyrastat v klude a nepozerat na ozrana alebo mu doprajes zivot v domacnosti s alkoholikom, ktory je denno denne nalozeny.
teba tvoje dieta este len bude potrebovat v dalsom zivote,ine zeny uz maju deti odrastene,a de facto to najhorsie za sebou

slavusal
14. dec 2013

aj ja som mala otca alkoholika a mama od neho s nami vždy utekal a vracala sa a utekala a vracala... .donekonečna.a toto vždy v kútiku srdca mamke vycitam. Nikdy v živote by som toto svojím deťom neurobila. Otec po mnohých rokoch pitia absolvoval liečenie a už vyše dvoch rokov nepije.ale povaha sa nezmenila. A ľutujem aj maminu.20 rokov života zničených.utekaj prosím kvôli sebe a synovi.a nikdy sa nevracAj.až sa mi tlačia slzy do očí.

luba28
14. dec 2013

a co si si myslela,ked si tu napisala????ze ti kazda jedna povie,ostan s nim,ved je to tvoj muz,mas s nim dieta,NIE kazda jedna a je nas tu mozno 100 000 a mozno viac ti povie odid a uz daaavno si to mala urobit,.....ale je to na tebe,co urobis,ale nic dobre ta necaka,.....ja som mala nie alkoholika,ale gamblera a stale sluby,sluby,sluby a ,.......teraz som stastna a spokojna bez neho,......

emilia25
14. dec 2013

u nas to bolo opacne alkoholik u nas bola moja mama a automaty takze prisla vyplata a hned v bedni a ccely mesiac bud poziciavala alebo zakladala do zalozne.proste hruza aj teraz ked ma dochodok jej vydrzi par dni a niekolko razy do mesiac pride aby som jej pozicala moje deti ju volaju teta.no u mna to proste zanechalo to ze nikdy nechcem byt takka matka nepijem nehram automaty neznasam to odsudzujem to.moje deti su mi vsetkym a chcem im dopriat vsetko co mne chybalo.

maya025
14. dec 2013

Žila som tak 9 rokov a dodnes ľutujem každý deň,že som čakala tak dlho a verila na zmenu...sú to len prázdne slová a sľuby do vetra..nikdy sa nezmenil...teraz bude 13 rokov ako sme rozvedení a on sedí druhý rok v base a má do 2018....

sense
14. dec 2013

urcite bez....

ivuska6
14. dec 2013

no cudujem sa ti ze za tych 15 rokov ako si bola bez dietata a slopal si sa nevysrala nanho k comu bolo dobre dieta, aby trpelo pri nom ved to je pre to dieta len na nervy a preteba uz ani nehovorim

lelatt
14. dec 2013

Cudujem sa ze vobec rozmyslas...ak je chlap alkoholik nieje to ani dobry otec, ani dobry manzel...usetri tvoje dieta aby muselo vyrastat pri alkoholikovi...a taktiez budes mat lepsi zivot aj ty..

blonkyt
14. dec 2013

Preč,preč.preč, iné sa ani nedá.Ja som s takým vydržala 18 rokov a čo z toho? Ja som psychicky zničená a on?Nič!!!!Je spokojný,pije ďalej,nemá robotu,váľa sa doma.Nič k životu nepotrebuje,ani svoje deti.Náš syn tým trpel najviac.Pre neho teraz ľutujem,že som to ťahala tak dlho. 😢

janusa139
14. dec 2013

aj moj ,,otec,, je akoholik,,, nikomu neprajem zivot s alkoholikom, aj moja mama s nim zila, len preto, lebo s nami nemala kam odist, rodicov uz nemala a iny byt by si nemala z coho dovolit platit.. od mojich 15 rokov sa s nim nerozpravam, uz od 18 s nim uz chvalabohu ani nebyvam,no hanbim sa doteraz za neho.. je to strasne, neda sa to tu ani opisat vsetko, sama viete, ake to je s ozranom..ja viem, ze je to tazke, ale snazte sa odist od neho, ziadna zmena nikdy nebude, aj ked vam naslubuje.. ja si pamatam ako on moju maminu bil, a my deti sme boli bezmocne, ako sme kazdy den plakavali, ked prisiel ozraty, aky cirkus vzdy robil pre nic za nic, len aby nas psychicky nicil,,,neublizte vasmu dietatu tak, ze s nim ostanete, ja to doteraz mojej mame vycitam..naozaj nemam na svojho otca pekne slovo, tvarim sa, ako keby ani nezil, pre mna uz umrel davno.. nemala som ho ani na svadbe, dokonca nikdy realne nevidel nazivo ani mojho muza, lebo vzdy na neho nadaval aj ked ho vobec nepozna.. prosim vas, skuste nieco poriesit, viem, doba je zla, su tu problemy s rozvodom, mozno ani vy nemate kam ist, ale pise vam tu aj vela mamiciek, resp. zien, ktore to zazili a radia vam odist..naozaj sa nikdy nezmeni, moze ist napr. aj na odvykacku ale nic sa nezmeni, ked sa vrati bude pit dalej.. teraz si vase dietatko este neuvedomuje, ale ekd bude starsie, bude velmi trpiet, ci uz hadami rodicov, alebo vysmievackami sa deti v skole, ci hanbenim sa za neho,,prosim, neurobte mu to, poviem vam, radsej bez otca ako s takym.. drzte sa..ak nieco bude treba, kludne sa mi ozvite aj do spravy.. posielam vela sily..a mrzi ma kazda zena, ktora tu pise, ze mala take detsvo..NIKDY by som to neurobila mojmu dietatu, ze by malo otca alkoholika.. moj muz neznasa alkohol a nie len preto ho milujem nadovsetko, pretoze viem, ze pri nom nikdy nehrozi nasmu dietatu take detstvo, ake som mala ja :(

cta
14. dec 2013

Možno budem krutá ale nechápem otázky takéhoto typu. Načo sa pýtaš či s týkym človekom máš byť alebo nie? Prečo sa to pýtaš ľudí čo ťa nepoznaju? Daj si skôr otázku, Chceš aby toto videlo tvoje dieťa? chceš aby vyrastalo so spomienkami ako tvoj manžel chodil domov ožraty, že sa ledva postavil na nohy? Ber ohlad na dieťa a na seba nie na to čo Ti povedia druhý. Ja byť na tvojom mieste utekám kade lahšie pretože alkoholik je najhorší človek a nemá ďaleko od toho aby zdvihol ruku na teba alebo na syna. Takže hlavu hore a bojuj. Držím palce 😉

zutera
15. dec 2013

Moje, utíkaj.Já se po 6 rokach s takovým rozvedla. Taky jsme měli takovou malou holcinu doma.Malou miloval, jak nalitej tak i střízlivý. Semnou to bylo horší 😒 .No jenže-malá měla od roku těžké projevy astmatu,bála se tmy atd., od té doby co jsem utekla a on před alkohol na malou úplně zapoměl, já se znovu vdala za fantastickeho chlapa který je pro Terku super tatino jsme neměli jediný záchvat, ničeho se nebojí a je to standardní úžasné sem tam drzé děvčatko a ja šťastná mamina.Držím pěsti

angua27
15. dec 2013

preč od neho. myslím, že nechceš aby Tvoj syn prežil svoje detstvo a pubertu po boku takého otca. aby s toho mal psychické problémy.
ja som od takého odišla, keď mal malý necelý rok. a teraz je nám všetkým lepšie.
ak Tvoj muž nie je presvedčený, že má problém, liečiť sa nepôjde. a máloktorý z nich si to prizná.

959touareg
15. dec 2013

odid od neho co najskor, ked uz nie kvoli sebe, tak kvoli dietatu. dieta bude mat spackany cely zivot ak ostanes a ver tomu, ze detstvo prezite s otcom alkoholikom je ovela horsie ako prezite bez otca. radsej ziadneho otca ako otca alkoholika.☹

januska010
15. dec 2013

Určite odísť, čo možno najskôr a čo najďalej. Ak nie kvôli sebe, tak kvôli synovi určite.

sliznik
15. dec 2013

Utekajte! Môj foter chlastal v jednom kuse. Skapal, ked som mal trinásť. Niesol som mu kríž bez emócií, ba skôr som nadobudol akýsi pocit slobody......

Čo tým chcem povedať je, že ak dieťa podrastie, veľmi sa bude trápiť. ☹
Potrebuje lásku, hru, nehu, pozornosť..... Takto však dostane len strach, krik, možno sa mu aj ujde....
Nehovoriac o peniazoch. Ožran predbe úplne všetko, co má.
Mama od neho ušla, s tromi deťmi. Potom sme sa začali mať lepšie. Nikdy si nikoho nenašla. Zarábala mizerne.
Ale napriek tomu sme sa mali lepšie.

Starý bol baník zarábal vtedy najviac ako sa len dalo. A čo z toho,keď to všetko prepil.?
Ešte raz...... Utekajte!