Manžel ide robiť na kamión. Ako zvládnem dni bez neho?

livs25
1. mar 2021

Ahojte ,možno sa Vám budem zdať čudná, alebo precitlivelá, ale musím sa niekomu vyrozprávať...
Mám svoju rodinu ,syna 2r a muža s ktorým sme spolu vyše 3rokov...Sme na seba veľmi naviazaní, teda ja hlavne lebo nemám inú rodinu okrem tej mojej ...
Mama s otcom ma majú na háku... takže som len s mojimi dvoma chlapmi...Muž mal celkom dobrú robotu, nočnú čiže sme cez deň boli všetci traja vkuse spolu ..
No finančná situácia nas dohnala k zmene zamestnaniu a muž odchádza na kamión kde bude vkuse preč, len víkendy doma...
Musím na to pristáť lebo viem,že nám to finančne lepšie bude vychádzať, ale predstava byť bez neho celé dni je nepredstaviteľna...
Kamošky nemám skoro žiadne ,že by som s nimi zabijala čas a rodinu ako píšem nemám...
Iba čo mám svokru, ktorá je celé dni v robote ...
Viete mi nejako poradiť ako zabiť tie dlhé dni kým bude preč ,aby som na to nemyslela ?
Samozrejme s malým trávim úplne veškerí čas, len chcem aby som na to až tak nemyslela...
Ste podobne na tom niekto ?
Ďakujem...

majka1231990
1. mar 2021

Ako keby som o sebe čítala.. partner na kamione,iba vikendy je doma.. mame spolu 2synov / 2r a 7mes./ svokra ďaleko,stále v práci, mama so mnou nekomunikuje a otec mi občas odpíše na sms..

andreatytler
1. mar 2021

@livs25 Ja sa lahsie vyrovnavam s tazkymi situaciami, ak viem ze su docasne a viem presne ako dlho budem "trpiet". Skuste sa s muzom dohodnut ze bude takto robit, len na urcity cas.... napriklad 1-2 roky (alebo co myslite ze je absolutne nevyhnutne) a potom budete hladat zmenu.

ledgerka
1. mar 2021

je to pre teba impulz aby si si zorganizovala zivot aj mimo muza. Nie je to zdrave byt takto upnuta na jednu osobu (u syna to chapem). Urcite mas nejake zabudnute kamosky alebo kontakty ktore mozes skusit obnovit. Von sa ist neda ale ja s kamoskami vypijem vino vecer aj cez skype. Skus nejaky cudzi jazyk, tiez sa da cez skype. Ja som spoznala super baby ako ucitelky s ktorymi som pokecala o vsednom dni v cudzom jazyku a nie ze sme len drilovali gramatiku. Da sa aj online si zacvicit, od pilatesu to po nieco narocnejsie. Moznosti mas a nemusi to byt prave rodina.

zuzap33
1. mar 2021

17 rokov s prestávkami. Alebo si zvykneš alebo nie. Ja som si nikdy nezvykla. Rodičov som stratila ešte pred svadbou.

livs25
autor
1. mar 2021

@majka1231990 ak chceš kľudne napíš správu

vilma7
1. mar 2021

Nesúhlasila by som s takýmto riešením len kvôli financiám, radšej by som aj ja išla do práce a malý môže byť s ockom, kým budeš v práci. Aj my sa s manželom pri deťoch striedame.a aj tak nám ostane kopec času, kedy sme spolu.

blunka
2. mar 2021

Keď si citová osoba čo potrebuje mať muža pri sebe, tak on mal ostať v pôvodnej práci a ty si mala ísť do práce tiež. Syn má 2 roky neni babatko.
Mali by ste aj prachy aj boli spolu.

malva123
2. mar 2021

Mama s otcom ta maju na haku...a co ty ich? Tiez? A co svokrovci?

diusqa761
2. mar 2021

Ako píšu baby sú ľudia čo sú tvrdší a vedia to prekúsnuť na určitý čas a sú ľudia ktorí to nevedia. Ak ste finančne na tom zle mali ste malého dať do škôlky alebo varovať a ty si mala ísť do práce. Však už má 2 roky nieje malý. Môj partner pracuje v Nemecku už pri švajčiarskych hraniciach chodí domov v normálnej situácii mimo covidu cca na 10 dní každé 2 mesiace , plus keď majú v práci celozávodné dovolenky, teraz kvôli covidu minulý rok sme ho nevideli aj 6 mesiacov v kuse lebo šéf nedovolil aby kvôli karanténe tu aj v Nemecku neprišiel 20 dní do práce , teraz ho v tejto situácii vidíme tak každé 3 alebo 4 mesiace na Max 2 týždne a musíme to zvládať. My máme za chvíľu 3 ročnú a iba ročnú dcéru a nakoľko svokrovci aj moji rodičia pracujú , plus moji rodičia majú aj diagnózy hlavne mamina kvôli ktorým má problém vôbec sa postaviť a chodiť tak nemáme možnosť momentálne aby som išla do práce až keď budú môcť byť obe deti v škôlke , naviac partner ani v žiadnom prípade nesúhlasí aby naša ročná nebola so mnou takže viem že ešte dva roky to bude ak teda nezoženie niekde bližšie prácu za tú cenu ale to úprimne pochybujem keďže ani v Rakúsku mu neponúkajú taký plat ako má tam. Áno , zo začiatku bolo veeeeľa plaču ale zvykli sme si. Aj keď teda teraz kvôli tejto situácii keď sa nevidíme mesiace je to omnoho horšie. Ak vieš že je to dočasné tak to ide zvládať ale aj mne keby chlap povedal že tam chce ostať (čo u nás je možné) tak jedine ak pôjdeme s ním lebo dlhodobo by sme to isto nedali. Takže chápem ťa . nech už to vyriešite akokoľvek tak veľa šťastia ❤️💚

ledgerka
2. mar 2021

/@diusqa761 to je inak smutne ze nedovoli aby bola mala bez teba, ale ze je komplet bez otca to je ok? Ved on ich ani nevidi vyrastat, aky vztah maju potom k nemu?

katzed
2. mar 2021

@livs25 ahoj, ber to pozitívne, mm nieje nezamestnaný a týždeň ubehne rýchlo, pokiaľ bude bez problémov chodiť cez víkend domov je to super. Skus si nájsť kamošku z okolia s deťmi na prechádzky, keď bude pekne tak cca na bicykel. Máme 3 deti (10,7,18m), min. rok dostal mm výpoveď, keďže platíme hypotéku a ja som na materskej, začal mm pracovať v DE. Domov chodí po 3 týždňoch a týždeň je doma, denne si voláme, píšeme, tiež to berieme dočasne. Ak by som sa vrátila do práce aj tak to neutiahneme, deti sú tiež každú chvíľu doma. Musíme iba vydržať,tiež nechcem aby bol preč od detí. Držím palce.

diusqa761
2. mar 2021

@ledgerka ono pôvodne keď nastupoval mal sľúbené že bude môcť byť doma týždeň každý mesiac čo by bolo ok. A áno , je to tvrdohlavý baran ... 😒 Povedala som mu že keď nechce teda nech ja do roboty chodím tak nech si tu alebo v Rakúsku niečo nájde nech je aspoň cez víkendy doma ale to mi zasa povie že on za 2000€ robiť nebude že na to im kašle 😒 ja som mu už x krát povedala že viem si aj z domu prácu nájsť , mám na to dosť známostí . Jasné že nie za peniaze ako má on ale pomohlo by aj pár stoviek (aspoň podľa mňa ) a vedela by som v noci robiť keď deti spia ale to sa mu zasa nepáči že by som si vôbec neodpočinula, že on mi dá koľko peňazí chcem 🤦 viem že deti mu chýbajú, každý deň im volá cez Watsup a keď je doma tak sa od neho ani na krok nepohnú ale už má pekne kašle s tým jeho prístupom. 🙄 Ja som mu x krát povedala že keby si tu alebo v Rakúsku tie 2000ky zarobil že by bol víkendy doma plus ja pár stoviek z domu keby som robila že by nám to bohato stačilo ale on si stojí na svojom že kým sú deti malé že ma potrebujú nie jasle a že on za pakatel robiť nebude. Tak sa s ním furt hádaj 😒 občas je ten chlap vážne na facku 😒

ledgerka
2. mar 2021

@diusqa761 no bohuzial nechape to ze pripravuje hlavne seba o vela a ten cas s detmi kym su male. Deti nepotrebuju nie len mamu doma ale aj tatka a mama nemusi byt 24/7. Moj muz robi z domu a kym nam drobec siel do jasli tak sa s nim hocikedy aj cez den pohral, videl vyrastat a videl ten progres kazdy den. Nemusela som mu opisovat co sa dnes nove stalo a co uz drobec vie. Je to hlavne pre tych muzov skoda a vacsinou to asi ani sami nechapu o co prichadzaju :(

eliza999
2. mar 2021

Ahoj,my takto fungujeme asi 10 rokov.dcera ma 7 rokov,syn 4 roky.tiez mame vikendoveho manzela 🙂a otca..ja som si nato zvykla rychlo,nakolko na kamione zacal robit,ked sme nemali deti a ja som chodila do prace.Prisli deti starosti,minuly rok som musela dat vypoved,nakolko mi koncila materska,a nema kto ostat s detmi.Babky v praci obe..ja som to tazsie niesla ked som mala len dceru,bolo to nieco nove,na vsetko sama ale zvykla som si,ked sa mi narodil syn,uz to bola brnkacka,pri 2 detoch sa clovek nikdy nenudi 🙂.Mne pomohlo ked sme sa konecne,prestahovali do nasho noveho domceka,..tu kde byvame su hned vedla nas lesy,kde chodime skoro kazdy den,mame velky dvor +svokrin..detom sme pocas locdownu zabezpecili trampolinu,smykalu..vedla nas byva dievcatko v dcerinom veku a rodicia su v nason veku,takze si velmi rozumieme..🙂ono ak sa mas obklopit s ludmi,s ktorymi si mas co povedat a vedia ti sem tam pomoct je to super.mne velmi chybalo to na predoslom mieste,ze som tam nikoho nepoznala,nemala som sa s kym porozpravat.chybala mi obycajna komunikacia...aj tie dni sa vtedy vliekli,len som cakala kedy deti zaspia.potom bola stahovka,na dedinu,kde mi byva skoro cela rodina,a odvtedy je to super.Deti tu maju bratrancov,sesternice navzajom sa navstevujeme a ani neviem ako ten cas rychlo ubehne..nasla som si navyse konicek,ktory ma naplna,kedze tu mam aj svokru,ktora mi rada postrazi deti mam cas aj vybehnut do mesta,aj si nakupit,vybavit..muz uz ale premysla ze by s tym sekol,nevidi vyrasrat deti,a tu je problem 🤔...financne nam to takto vyhovuje,ale do smrti to asi robit nebude..a v tejto situacii okoko covidu ani nechceme vymyslat,kedze clovek sam nevie co bude,a hypo na krku..za mna asi takto 🙂

eliza999
2. mar 2021

Navyse v septembri dcere zacala skola a skoro stale su online,takze zase neviem ani kde mi hlava stojidoobeda skola,potom ulohy.mdo toho domacnost..,,ono uz ked pridu aj nejake tie povinnosti,alebo ak je dieta vacsie a ma kruzky,ten cas cloveku ozaj rychlo prejde..

diusqa761
2. mar 2021

@ledgerka bolo to jeho vlastné rozhodnutie hoci podmienky na začiatku zneli tak že bude 7 dní z mesiaca doma , no bohužiaľ hlavne teraz sa to nedá. Viem , že to robí pre naše dobro a sám si uvedomuje aká je to veľká obeta. To je obeta ktorú by som ja nedokázala a obdivujem ho za to, že je schopný niečoho takého. Že je schopný cestovať 900km aby nás videl, aby sme mali všetko hlavne v tejto dobe kedy sa ľudia boja o prácu, že je pre neho najpodstatnejšie aby deti neboli niekde zavreté hoci vie že sama nemám problém ísť do práce keby to bolo za cenu že by bol každý deň alebo aspoň víkend s nami. Mám pre neho obrovský rešpekt. Nie každý má povolanie ktoré ide robiť z domu. Môj je elektrikár. Solárne panely, zapájanie elektriny, Kamerové systémy.. na to musí chodiť či tu alebo inde to sedením nespraví.a áno , uvedomuje si o čo prichádza a viem že ho to veľa krát trápi ale o to väčší má môj rešpekt že aj napriek tomu je mu na prvom mieste vždy Moje a Detí dobro, pohodlie , finančné zabezpečenie... Ja nemusím 3x ročne chodiť na dovolenku , keď je doma vodiť deti pomaly každý deň na 100€ výlety to vie dobre ale chce pre nás to najlepšie čo nám môže dať, čo tu má veľmi malú šancu dosiahnuť a viem že je to dočasné. Neviem čo bude keď bude čas deti ísť do škôlky, či tam ostane a všetci sa tam odsťahujeme aby sme boli konečne spolu alebo si nájde prácu bližšie keď budem aj ja robiť aby sme aspoň cez víkendy boli spolu ale teraz som vďačná že deti majú otca a ja chlapa ktorý vždy myslí prvorado na nás a naše blahobytie aj za takú cenu , že obetuje vlastné pohodlie za nás a že nedovolí aby sme mali čoilen jedinú starosť v živote. Občas ma štve že nechce upustiť od toho aby išiel za menej ale bližšie robiť , kľudne aj za cenu že pôjdem sama do práce ale neviem naozaj ani slovami opísať ako veľký rešpekt k nemu chovám.. vzdať sa niečoho tak vzácneho ako je vyrastania detí pre to aby sa o nás postaral najlepšie ako vie je obrovská obeta a za tých pár rokov čo to robí si ho budem do konca života vážiť lebo sama by som niečo také nezvládla. Takže áno, mrzí ma že niesme s ním ale je to ten najobetavejší, najstarostlivejší a najstatočnejší chlap akého poznám ktorý kvôli nám bez mihnutia oka prejde tisícky kilometrov len aby sme sa mali dobre a boli šťastné. Sme na neho veľmi hrdé a som vďačná že tak úžasný človek je otcom našich detí a je jedno ako je ďaleko alebo ako dlho je preč , každý krát keď myslím na to čo pre nás robí ho milujem viac a viac. A viem že dcérky to vedia tiež aj keď tomu zatiaľ veľmi málo rozumia každý deň im hovorím ako ocko na nich veľmi myslí a že robí všetko pre to aby im Modré z neba zniesol lebo ich tak veľmi ľúbi že by nezniesol aby im v živote niečo schádzalo. Veľmi ho za to všetko ľúbime ale áno , už sa nemôžem dočkať toho roku a pol /dva kým toto skončí . 🙂

kulumulu123
2. mar 2021

@diusqa761 môžem sa iba čisto so zvedavosti opýtať čo vlastne tvoj muž robí keď ako píšeš on za taký bagatel ako sú 2000 robiť nebude? Nechcem rýpať len ma úprimne zaujíma jeho profesia vďaka

diusqa761
3. mar 2021

@kulumulu123 elektrikár. Zapájanie el., Kamerové systémy, predovšetkým solárne panely.

diusqa761
3. mar 2021

@kulumulu123 v Nemecku tam kde robí zarába v čistom 5000€ mesačne takže chápem na jednu stranu že skok na ani nie polovicu ho trochu trápi.

diusqa761
3. mar 2021

@kulumulu123 mínus samozrejme čo si platia ubytovanie (4 izbový byt) , to každý dávajú 600€

simonka123234
13. dec 2022

No môj priateľ tiež chodí domov len cez víkend pracuje ako kamionista po Slovensku není to ale bohvie čo sama s dětmi stále ,ale zvládám to