Manžel chodí von s kamarátmi

10. jún 2022

Manzel si chodi 1x tyzdenne v stredu von s kamaratmi. Byva prec niekolko hodin. Viackrat som ho prosila, aby dochadzal domov do cca 23,00. Ja si uz potom tiez liham, zaspavam, a pokazde ked pride neskoro, prebudi ma, rozbucha sa mi srdce a je mi dlho zle, castokrat uz neviem zaspat. Na druhy den som v nemoznom stave. On tu samozrejme chodi, je opity, sprchuje sa, bunti. Chvalabohu, aspon deti nezobudi, ale mne je otrasne. Vysvetlovala som mu, prosila ho, ze teda, ked nutne potrebuje ostavat vonku do noci, tak nech ide spat ku kamaratovi, zjavne v inych domacnostiach nevadi, ked chodia jeho kamarati neskoro domov. Prosila som ho, nech tu nebunti, nech si lahne do obyvacky na gauc a cusi. No on ma este "budi". Dokonca chce sulozit. Ked odchadzam do inej izby, prenasleduje ma tam. Mam toho uz pokrk. Neviem to vyriesit, ani dohovorom, ani prosbami. Vraj on sa snazi byt potichu. Co s tym? Aj by som si dala stuple do usi, ale zas bojim sa, ze nebudem ani deti pocut, keby sa niekto v noci zobudil. Je to zvlastne, ale ked sa deti zobudia, nebyva mi takto zle, ako ked dorazi domov on. Tuto stredu som sa presunula na gauc ja, hrozne smrdel od alkoholu, v celej izbe je rano strasny puch. Rano som bola ale ako dolamana. Predtym som poprosila jeho, nech ide na ten gauc, ale vraj ze preco by mal. Nechapem, preco by som mala ja trpiet za jeho zabavky. Na druhy den si z toho robi este srandu. Mam pocit, ze to nema riesenie, ci?

777januska777
10. jún 2022

Kľúčik by som nechala v zámke a odpojila zvonček a nech si pán manžel pospi vonku, keďže si nedá povedať.

anjelicek26
10. jún 2022

Nuz nema, kedze to beries cele strasne negativne...ist von raz v tyzdni asi nejaka drama nebude, to, ze za tebou ked dojde domov este ide, aby ti dal pusu ci ten sex ci chce spat u svojej zeny v posteli mi neprijde nenormalne tiez 😂 Ved aj ine dni spolu asi spite 😂 Dufam 😂 To, ze ti smrdi po alkohole, nuz to si musite vyjasnit, kolko pije, ci je pod obraz bozi (to by sa nepacilo ani mne), alebo je v nalade, to by som ten raz v tyzdni zas tak neprezivala... ty mas lahky spanok, on sa snazi byt potichu, ale levitovat asi nevie... deti nebudi, ci? Sprchu si vecer snad dava tak ako tak, len teraz proste neskorej. Takze asi taky hlucny nebude... Doprosovat sa mu netreba, len si dohodnite pravidla (cas by som neriesila), ale to pitie, proste nech je este "funkcny" a nie opity, snad dospely chlap vie, kde ma hranice... a chod obcas von aj ty, prospeje ti to...

jjanulienka
10. jún 2022

Nevidim na to ja nič zle... ak to nerobí každý deň a nieje na teba zlý tak prečo by nemohol vybehnut von s kamarátmi🤷🏽‍♀️
Prosím ta čo znamená slovo “bunti”?😅

balaskovae
10. jún 2022

ako chapem, pokial mas potom taketo stavy, ale uprimne ide raz za tyzden a v dnesnej dobe je super ze sa ti vobec vrati domov, k svojej zene 🙂 tak tu jednu noc to hadam zvladnes a tiez si nemyslim ze by toto robil cez pracovny tyzden, takze ak sa blizi cas vikendu skus to cez den dospat, zdriemnut si na 20 minut.

sense
10. jún 2022

Mne by sice nevadilo ze si raz za týždeň ide von s kamarátmi ale aby ma zakaždým zobudil a pripity ešte aj sex. Obťažoval tak to nie.
Keď nabudúce príde chod spat k deťom do izby a to bude mať hádam v tej gebuli ešte toľko rozumu ze tam nebude chcieť sulozit

sense
10. jún 2022

@jjanulienka zrejme buntoši, budí ju

zdenkastanka
10. jún 2022

@jjanulienka buntoší, ze robí hluk ked chodi po dome atd.

autor
10. jún 2022

mne nevadi ze ide von, ale mam pocit, ze sa praveze nesnazi byt potichu, resp snazi, ale nie je, lebo je opity, to ze on povie, ze sa snazi, je asi tak ako slon v porcelane. Ved ako sa moze opity clovek snazit, ma to uplne posunute to vnimanie v tej chvili. Neviem, snazila som sa navrhnut nejake riesenia, ze nech si lahne na gauc a on sa nejako dohodnut nechce. Ak by on mne povedal, ze prosim ta, ked prides domov o 2 rano, mozes si lahnut na gauc aby si ma nebudila? Tak asi to respektujem a nebudem robit naschvaly. Asi som z inej planety.

anjelicek26
10. jún 2022

Nelahne si tam, ani ked mu tam ustelies? Perinu, paplon, povlecenie, velke balenie aspirinu, pohar, mineralka 😅 Myslim, ze by pochopil 😂

martul
10. jún 2022

@jjanulienka opitý každý týždeň je ok?!!!

jjanulienka
10. jún 2022

@martul raz do týždňa 🤷🏽‍♀️

7lenka11
10. jún 2022

ja ťa chápem, môj muž chodí len občas na pivo s partiou z práce, ale keď už idú, tak je to nadlho a viem, že triezvy domov nepríde.. sú schopní presedieť v krčme aj 6-7 hodín... keď príde domov, zobudím sa, navyše smrdí od alkoholu, chrápe a tiež mi to je nepríjemné.. ale u nás zabral rozhovor a poprosila som ho, nech spáva v obývačke, ak príde v podnapitom stave.. mne skôr vadí to, že nevedia ísť na jedno-dve popracovné pivá, ale trávia v krčme dlhé hodiny a pijú pivo v kombinácii s tvrdým, čo nikdy nemôže dobre dopadnúť..

jarnajar
10. jún 2022

Len pozerám na tú toleranciu. To je fakt OK sa raz do týždňa opiť a budiť uprostred noci spiacu ženu? Aha, veď ju nebije, tak má byť rada.

lenkakravcova
10. jún 2022

Fu teda, to by som nechcela.
Mňa títo opilci úplne vytáčajú (áno, je alkoholik, keď sa musí každý týždeň opiť a smrdí po alkohole ako kanál).
To, že na teba nepozerá, a ide si len svoje je dosť egoistické.
Máš teda doma alkoholika a egoistu. Čo s tým? No ak sa nechce zmeniť, tak nič, jedine sa na neho vykašľať alebo skúsiť rovnakú taktiku:

Čo by robil, keby si si ty takto raz do týždňa vyrazila a vrátila sa v takom stave?

autor
10. jún 2022

@7lenka11 Toto uz riesim prakticky niekolko rokov, aj pocas korony si nasli sposob, ale zmierila som sa. Ale sa to proste podpisuje na mne, kazdy tyzden, 1 noc vcudu. Neviem, uz som si odskakala pri detoch po nociach dost. On bol ten, kto sa hneval najviac, ked sa babatko budilo 6x v noci, ale zrazu, ked je iny motiv, tak to nevadi.

@lenkakravcova Umoznil by aj mne takto fungovat. Ako by to casom zmenilo jeho pristup, keby som ho budila, neviem, ale nebudem skusat.

karhu
10. jún 2022

@anjelicek26 🙄

@autorke - ak rozhovor nepomaha tak suhlasim s @777januska777, ak to nejde po dobrotky, tak skusit raznejsie..nadrzany hlucny opilec nie je nic prijemne a hlavne to nie je ok ako sa tu niektore tvaria

autor
10. jún 2022

@sense Ano, aj take bolo celu noc som v detskej na zemi prespala. On bol rano vyspinkany do ruzova, ak sa tak da hovorit o 5 hodinovom spanku, ja dolamana jak ... asi budem musiet este raz kupit detsky matrac, ktory si tam polozim.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banderaska29
10. jún 2022

sorry ženy, ale vy niektoré netušíte čo slovo alkoholizmus obnáša. nie, človek čo si ho dá raz za týždeň naozaj netrpí alkoholizmom..
@lenkakravcova a nie ani to že z neho smrdí neznamená že je alkoholik po konzumácií 1x týždenne.... alkoholik smrdí po alkohole nonstop. tak tu prestaň autorku zavádzať.

Autorka dohodni sa s ním že rovno mu ustelieš v obývačke a nech tam spí. nech chodí potichšie a ty si keď tak daj štuple. nevídím problém na tom, že ide 1x týždna vecer s kamošmi. každý ma svoj sposob, ako sa ventiluje. niekto pri knihe, niekto pri čaji, niekto na joge a bicykli. on je rád s priateľmi a tak si dobije baterky aby bol super otec, manžel a pracant. tak mu to neber. a dohodni si teda aj ty svoje dni, kedy budeš chodiť von... ak s tym on mat problem, ako hovoríš, nebude, tak šup do toho.

kvetka121
10. jún 2022

@banderaska29 alkoholizmus to podľa klasifikácie naozaj už je, pretože tam je pravidelnosť, fakt sa to tak hodnotí

lenkakravcova
10. jún 2022

@banderaska29 No určite alkoholik nesmrdi po alkohole nonstop! Neviem kde si na toto prišla. To sú už len totálne trosky. 😀 Také dristy o tom, čo je alkoholizmus a co nie, môžeš vieš komu písať. Mám pár alkoholikov v rodine, a nie, bežne nesmrdia. Normálne fungujú, pracujú, ale pijú pravidelne (od raz denne po raz za týždeň), lebo musia (fyzicky to potrebujú, sú závislí). Jeden taky nám ušiel z protialkoholického liečenia po týždni, lebo si musel ísť domov tradične vypiť.
Takže tu nezavádzaj ty, keď o tom evidentne nič nevieš.

autor
10. jún 2022

@banderaska29 mna dobija dobry neruseny spanok

beatta7
10. jún 2022

@banderaska29 presne ako pises, ono sa niekedy hlada problem tam kde nie je a taketo povyrazenie mi nepride ako alkoholizmus, to by bol povazovany za alkoholika asi kazdy

jjanulienka
10. jún 2022

@banderaska29 súhlasím úplne so všetkým s tebou...
@kvetka121 alkoholik potrebuje alkohol každý deň a nie jeden krát do týždňa. Ja som vyrastala s alkoholikmi a týždeň bez alkoholu by teda nevydržali.
Aj ja chodím ku kamoske aspoň raz za týždeň na poharik a teda ako alkoholik sa teda naozaj necítim 😅

lenkakravcova
10. jún 2022

@banderaska29 A inak obhajovať alkoholizmus tým, že nech si dobije baterky.. To je totálne mimo.
Robila by si to isté, keby chodil raz do týždňa hrať hazardné hry alebo za prostitútkami?
Inak by predsa bol pracant a príklady otec..
Toto obhajovanie alkoholizmu fakt ale fakt nepochopím. Nikdy.

kvetka121
10. jún 2022

@jjanulienka
@jjanulienka
@jjanulienka volá sa to ťažké epizodicke pitie, stačí raz týždenne ak je opitý, nie nie je alkoholik len ten čo je každý deň opitý, klasifikácii je viac

liv1
10. jún 2022

Chod ty par krat, a kazdy tyzden raz minimalne 2 mesiace, rob to iste co on. Potom sa zacne nieco menit bud si ista 😁

gabika128
10. jún 2022

Mne robí muž toto isté, našťastie maximálne 1x za 2 mesiace, takže si len pohundrem. Keby to bolo každý týždeň, tak by letel z tej spálne hlavou napred a na druhy deň by bola veľká hádka. Nechápem vás ženy, ako by ste toto v pohode tolerovali?🤦‍♀️

wudz
10. jún 2022

Na jednej strane chápem, ako sa cítiš, na druhej - nie si háklivá preto, že nemáš rada jeho opitý stav? Tiež je otázka - nakoľko je opitý? Pripitý? Spitý pod obraz?
Môj muž chodí každý štvrtok na florbal s kolegami, okrem neho sú všetci bezdetní. Po florbale, samozrejme, pivko. Koľkokrát mi povie, dnes nebudem piť, prídem domov. Poznám ho lepšie ako on sám seba, viem, že neodolá. Ale nech, som rada, že má ísť s kým a viem, že sú to fajn chlapi. Neprichádza domov spitý, ale pripitý isto. Ako hovoríš, slon v porceláne. Tvári sa strašne ticho a robí hluk jak... Ja si chodím ľahnúť skôr, ale nezaspím, kým nie je doma, tak si čítam knihu. Akonáhle začujem kľúče v zámke, zhasínam a tvárim sa, že spím, lebo buď má nejaké výlevy, alebo sa pohádame, alebo chce sex, čo ja v tej chvíli nechcem. Takto je to vyhovujúce pre nás oboch. Proste po pár razoch som pochopila, že štvrtky s ním nerátať, je preč celý deň, prichádza pred polnocou, prispôsobila som tomu svoje očakávania. A že buchoce? Nech. Ja mu zas buchocem ráno, lebo vždy vstávam skôr ako on a nech sa snažím ako snažím, vraj dupem ako slon. A že sa raz týždenne nevyspím, lebo ho čakám a budí ma? A čo. Tak si iný deň pôjdem ľahnúť už s deťmi... Ak nevieš zmeniť jeho návyk, musíš prispôsobiť svoje vnímanie situácie. Teda áno, ak si fakt ráno ako troska, lebo ti ten spánok chýba, je to od neho sebecké. Ale to už ty vieš, v akom stave je váš vzťah, či je toto jediný problém, či ich je omnoho viac. A ako ti baby radia, občas vypadni aj ty z domu. Deti to prežijú, on tiež. Ak nie, vo vašom vzťahu je väčší problém, ako sa zdá.

liv1
10. jún 2022

Vase naroky su poniektorych dost nizke. Keby mi kazdy tyzden dosiel muz spity pod obraz bozi, vadilo by mi to velmi, a duplom taky zasmradeny, buntosiaci a totalne nerespektujuci. To uz je psychika, ze sa ti srdce rozbucha lebo asi cakas co zas bude. Urob nieco razne, bud ho vymkni zo spalne - mozno by som mu to povedala vopred, alebo fakt zacni ty chodit, aj keby sa ti vobec nechcelo. Ku kamaratovi by som ho neposielala, lahko sa moze stat ze ostane u milenky