Manžel chce ďalšie dieťa až neskôr

3. aug 2020

Dobrý deň,
začnem asi takto predtým než sa mi narodila moja dcérka som si nikdy nemyslela, že budem chcieť ďalšie, ale po pôrode som zmenila názor a chcela by som aby mala súrodenca. Môj partner by chcel ďalšie dieťa tiež, ale rozchadzame sa v tom kedy bábätko budeme mať. Mala som celkom fajn zamesrnanie, no do pôvodného sa už vratit nemôžem takže budem začínať od začiatku inde. Ja by som chcela aby boli detičky s menším vekovým rozdielom a malú sme ich teraz a potom by som sa mohla venovať naplno svojej kariére. On chce bábo až tak o 5 rokov lenže ja nechcem potom opäť ísť na materskú keď sa už niekde zabehnem on to nedokáže pochopiť. A v tokom prípade ja už ďalšie deti nechcem nehovoriac, že o 5 rokov budem mať už aj vyšší vek na bábätko. Neviem ako to s ním riešiť, ako argumentovať aby zmenil názor. Ďakujem Ema

pribinak
3. aug 2020

Koľko máte rokov obaja?

autor
3. aug 2020

@pribinak ja mám 33 a on 38. Vždy som si predstavovala, že budem mať dieťa okolo 20, lenže nestalo sa tak. Išla som na vysokú a potom na ďalšiu. Teraz kým nám dcérka vyrastie budeme mať obaja po päťdesiatke. On to nedokáže pochopiť je veľmi trvadohlavy. Už som rozmýšľala, že by som to aj nechala tak a mala iba jedno dieťatko.

marseillefan
3. aug 2020

Ty svoj postoj vieš racionálne zdôvodniť... má racionálne argumenty aj on?

0silvia0
3. aug 2020

tvoje argumenty su rozumne. Povedz mu, ze o 5 rokov sa dieta nemusi podarit, lebo vekom plodnost klesa a moze sa stat, ze ziadne dieta uz nikdy nebude... A bude si potom vycitat jeho tvrdohlavost

autor
3. aug 2020

A ďalšia vec keďže som dlho nestretla nikoho s kým by som mala dieťatko pomaly som sa už tej túžby byť mamou aj vzdavala a chcela som riešiť len svoju kariéru. V tomto som sa mu potom prispôsobila a mali sme dieťa aj keď sme spolu neboli veľmi dlho. Nerozumiem aký rozdiel bude v tom či bude teraz alebo o 5 rokov aj tak s nimi budem ja, lebo on je často dlho do večera v praci a robí aj večer z domu niekedy aj cez víkendy.

lucilaines
3. aug 2020

Som o dva roky mladsia od teba, ale bola som v presne rovnakej situacii. Mala som skvelu pracu, vysoku poziciu, krasny plat. Otehotnela som, babatko sme velmi chceli a teraz sa uz do tej prace vratit nemozem. Manzel ma tiez narocnu pracu a dve taketo kariery by sme s dietatom neutiahli. Takze viem, ze po materskej budem musiet zacinat niekde uplne od nuly. Plus u mna je aj to, ze mna materska az tak nenaplna a prvy rok som si tazko zvykala a popravde ak by som sa uz raz do prace vratila, tazko by som sa dokopala k tomu znova. Takisto vek a chcela som, aby mali deti k sebe vekovo blizko, aby mali rovnake zaujmy. No takze podobne argumenty ako u teba. Muz takisto, chcel druhe, ale najradsej az tak o 5 rokov. Vela sme sa o tom rozpravali, ja som mu dala argumenty moje a povedala som mu, ze ak sa naozaj vratim do roboty, tak ze je mozne, ze uz druhe dieta chciet nebudem. Nakoniec sme ale dospeli k tomu, ze je to viac moje rozhodnutie, kedze moj zivot to ovplyvni vyrazne viac a uznal, ze mam pravdu. Teraz som tehotna, maly bude mat 2,5 roka ked sa narodi druhe a manzel sa velmi tesi 🙂 aj ked obidvaja si stale hovorime, ze musime byt pripraveni na to, ze minimalne prvy rok bude zaberak

simca06022011
3. aug 2020

Rozmýšľaš dobre a nedala by som sa manželom v tomto odhovoriť. Kariéra je jedna vec, ale vek proste nepusti a keď teraz budete napr vyčerpaní z dcérky... Tak o 5 rokov co? Môj na 43 a neviem si predstaviť ísť do ďalšieho tehotenstva, aj keby som chcela. To pohodlie už, samostatnejsie dieta, plus o 5 rokov vám pôjde mala do školy, to budú iné starosti a do toho bábätko a všetko odznova. Susedky majú deti s 1,5-2r rozdielom... Všetky styri co mam a majú to super. Vraveli ze ten prvý rok co boli obaja ešte mali, tak ťažšie, hlavne keď polovička nebola doma ale potom super. A ešte k vplyvu na kariéru, s rozumným rozvrhnutie a pri troche šťastia nemusí byť žiadny. Nik nemusí byť doma 3-6 rokov atď...

autor
3. aug 2020

@lucilaines tak na začiatok gratulujem ❤️🙂 no ja si to takto presne predstavujem a on veľmi túži po synovi, tak sa snažím ho nejak zlomiť. A neviem ja si myslím, ze je lepšie ak detičky sú s menším vekovym rozdielom.

stela01
3. aug 2020

Nerieš , uvidis o rok môže byt všetko inak . 🍀🙋🏼‍♀️

marcellka32
3. aug 2020

@lucilaines mám deti s rozostupom presne 2 roky, a je to fajn, prvý rok je zaberak, potom sa spolu už pekne prehrajú a bavia sa spolu až dodnes sú parťáci a to sú už v puberte 🙂

janage
3. aug 2020

Este by som skusila, kedze muzi su bytosti viac racionalne predlozit statistiky ako s vekom rodicky stupa riziko pre dieta aj pre nu samotnu, ze nebude to mat hladky priebeh😉
A pri tom moj osobny nazor bol opacny, ja som s dalsim suhlasila az o 5 rokov, take narocne to ditko bolo. Ale ono bolo extremista. Vecny rev, nepokoj, problem s jedlom aj spanim. Neviem si absolutne predstavit dve taketo deti po sebe.

autor
3. aug 2020

@janage on to veľmi dobre vie, lebo je doktor. Takže skutočne nechápem tento jeho postoj. Pritom sám mi vravel, že som už "stará" prvorodička. Aj toto tehotenstvo som mala rizikove a zdravotné komplikácie po pôrode.

sashabb
3. aug 2020

Ja si skôr myslím, že on druhé dieťa ani nechce. Jednoduché je povedať za 5rokov, potom, neskôr, ibaže potom už byť nemusí a zrejme to chce takto do stratena nechať plávať.

iviacik
4. aug 2020

@sashabb presne to si myslím aj ja. Hlavne ked je doktor a musi vedieť, ze autorka je vo veku, kedy nema dovod a cas cakat. Logické argumenty tam z jeho strany nie sú.

jaskolka
4. aug 2020

Tiež mi napadlo, ci vôbec druhé dieťa on chce. A možno nechce to rovno povedať, aby si sa netrápila odmietnutím, tak zaahmlieva, že potom, neskôr, a v podstate ráta s tým, že buď ta to prejde postupne alebo už reálne bude problém otehotniet,a tak vlastne "sa s tým zmierite"že veď on už chcel, ale už to nešlo...

sense
4. aug 2020

Navrhni mu.kompromis nie o 5 r, nie hned ....ale o dva tri rojy...ak zavrhne aj toto tak dalsie dieta jednoducho.uz nechce