Manžel chce, aby som si našla po presťahovaní kamarátku

16. okt 2022

Z mužom sme sa cca pred rokom sťahovali, a celý rok počúvam, že sa mám skamarátiť s nejakou mamičkou. Máme 2 deti (2 a 3), lenže v našom meste, kde žijeme sa to nedarí absolútne. Aj keď nadviažem konverzáciu, tak to skončí po 2 vetách, mamičky tu sú také, nechcem nikoho uraziť, ale skôr povýšenecké, vážne, keď komunikujú tak asi len v tom svojom okruhu mám a nové nepríjmajú, alebo ako to povedať. Už ma to začína unavovať, jasné kamoška by bodla, ale zvládam to z prehľadom bez toho, len ten muž furt rýpe. Ja neviem či robim niekde chybu ja alebo čo, ale vôbec som zatiaľ nenašla žiadnu takú. Ako ste vy čo ste sa niekde presťahovali, našli kamošky? Len tak náhodou na ihrisku?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzikak
16. okt 2022

kde ste sa prestahovali ? Do toho mesta sa tu na MK pridaj do skupiny mamiciek a normalne si daj "inzerat" ze mas takto stare deti a hladas kamosku s detmi v priblizne rovnakom veku. Daj aj info na ktore ihrisko chodievate najcastejsie. Urcite sa najde nejaka mamicka, ktora este nepatri "do skupinky" a je tiez v blizkom okoli nova a nepozna nikoho z okruhu zien na materskej. Uvidis, ci sa ti niekto ozve a ked sa stretnete na ihrisku, ci si povahovo sadnete. Manzel asi chce aby si sa citila na novom mieste prijemne a nie osamelo.

siska53
16. okt 2022

No..ja som si nasla na ulici a zistila, ze to je mamicka z nasej bytovky. Saldi sme si, ona mala dalsiu kamosku, co byvala kusok dalej a ked deti podrastli, tak sme sa s mamickami zoznamovali na ihrisku . Ale tu boli kamaratske tie mamicky, neviem, fajn, prijemna komunita. Doteraz sme s mnohymi aspon v obcasnom kontakte, aj ked uz deti na ihrisko az tak nechodia, kedze su uz skolaci a vo vyssich triedach, nie prvacikovia.

simca06022011
16. okt 2022

Na silu to nejde. Nie je o com diskutovat 😂 po presťahovaní som si.nikdy nikoho nehľadala.

macikovaiveta
16. okt 2022

Bolo to dávno, ale ja som si našla kamošku na pieskovisku, bola tam tiež s dvoma deťmi a sadli sme si .Stretávali sme sa vždy len von na prechádzkach. Ale, netreba to na silu, určite na niekoho natrafiš a budete si rozumieť. ✊🍀

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaa1991
16. okt 2022

Poznam to presne my sme sa nastahovali do novostavby mala mala.8m vkuse sme chodili na ihrisko na prechádzky a nic ako pise autor aj na ihrisko same skupinky mamiciek a nove (mna) nebavili sa.....zvykla som.si zijeme tu 4rok takze viac menej sme aj tak ma dvore ale alebo ideme sa s malou prejst....aj ked mame susedov(moja sestru) druhi su dve sestry ale viac menej su spolu...max prehodime par slov....bohužiaľ je taka doba

doriiis
16. okt 2022

Mozno ti chce navrhnut trojku len nevie ako na to🤷

h2
16. okt 2022

A pán manžel si tam už kamarátov našiel, keď si myslí, že je to len tak? Ak áno, určite sú to oteckovia (keďže aj tebe nakázal nájsť si mamičku), čiže majú aj manželky, tak nech ťa s nejakými zoznámi.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
16. okt 2022

@bilberryday ...ked myslis

barborachors
16. okt 2022

Tak ti poviem, najdi si kamosa. Zenske nerady prijimaju medzi seba nove baby, zvlast ked su uz poparene a poskupinkovane. Je to tak v skole, praci a aj na ihrisku.

ahhola
16. okt 2022

Inak, to bude dobrosrdečný človek, ten tvoj manža. Sú chlapi, ktorým zeniné kamarátky vadia, lebo si myslia, ze je u nich pretriasany, vrátane intimnosti. Kolko chlapov ženu od izoluje aj od rodiny a ten tvoj, aký prajny. Len ma naivní predstavu, ze tu kamarátku zvesis niekde zo stromu... Možno moc tlacis na pílu a keď budeš mat škôlkarov, príde to samo. 🍀

evica17
16. okt 2022

Presťahovali sme sa pred polrokom a nemám kamošku, ani tam kde sme bývali predtým. Na ihrisko keď ideme v takom čase,tam nik není u nás na dedine a v meste sú už poskupinkovane,prípadne hľadia do mobilu. A moje bývalé kamošky nemajú deti,majú iny svet a teda sme sa už riadne dlho nevideli,akoby sa vzdialili keď s mi deti narodili. Som väčšinou sama ale začala som chodiť do materského centra sa s deťmi hrať a tam pokecám s zenami,zatiaľ takto no. Uvidíme časom. Ale mužovi povedz že to není ľahké si nájsť kamošku, len za to že má niekto deti v rovnakom veku ti nemusí sedieť povahovo.

julie19
16. okt 2022

A kam ste sa presťahovali? Možno by sa ti tu nejaká mamina ozvala 🙂 ja napr tiež nemám v okoli žiadne kamošky “mamičky” som ale v kontakte s kolegyňami z prace ktoré sú tiež na materskej, len teda to stretávanie je ťažko lebo nebývame blízko ..🤷‍♀️

amelie2017
16. okt 2022

My sme sa stahovali pred 2 rokmi a 2 mesiacmi a tiez tu nemam ziadnu kamosku. Je mi z toho smutno. Pred tym sme sa pravidelne stretavali 3, plus dalsie 2, ked aa podarilo. Tu? Nic..dcera aj chodi do skolky, myslela som si, ze aspon tam..ale tiez nic. Polka uteka domov a ti, co idu na ihrisko prehodia par slov, ale nejake stretnutie mimo ihriska nehrozi. Aj som si s jednou vymenila cislo, co sa nase dcery najviac hraju, ale vzdy, ked som sa jej ozvala, mali iny program. Tiez su tu ludia taki, ze maju svoje pevne vazby este z detstva, rodina a noveho len tazko medzi seba pustia.

lija22
16. okt 2022

ale vyser sa hladat kamosky. ved ich nepotrebujes. moj stary ked zahviezdi "pride kamarat xy so zenou na navstevu, mozete aspon klebetit" hned ho uzemnim, ze ziadne klebetenie nepotrebujem
myslim, ze muz ti chce dobre, ze aby ti bolo veselsie 😃

x_mery_x
16. okt 2022

V skupine na fb a aj na ihrisku a aj tu na konikovi, ked som pisala, kto je z rovnakej dediny a chce sa zoznamit, dokonca to je suseda oproti hahaha :D ja som introvert, tak mne sa lepsie zoznamuje cez net

zorkahorka
16. okt 2022

Nemusis mat hned a silou mocou kamosku. Staci,ze semtam prehodis slovo s nejakou inou. Inak ja by som si tiez rada pokecala a ked prideme niekde na ihrisko, mamiciek a detmi niet...

nepic
16. okt 2022

A prečo anonymná téma? Na toto fórum chodia aj chlapi,veď sem daj s akého si mesta,daj sem foto a uvidíš koľko budeš mať ponúk o kamarátstvo. Len či by to potom manželovi už nezačalo aj vadiť...🤣

mandarinka555
16. okt 2022

Prečo sa ho neopýtaš...že prečo si máš nájsť kamarátku, keď ti nechýba? Už len to naliehanie by mi prišlo podozrivé a to nevravím o ostaných veciach....

blunka
16. okt 2022

Tak ja mám deti 2 a 3 r. a to posledne co potrebujem je nova kamaratka. Nemam vobec cas na moje stare kamaratky co ma mrzi a na nove cudzie zeny uz vobec nie. Ja ked idem po dceru do skolky chodi jeden otecko pre svoju a stale nas cakavaju pred skolkou. Urcite ma nebali len sa nudi a chce pokecat. Aj si s nim v podstate rozumiem ale ja nemam cas na neho. Kazdy den kalkulujem uz cestou do skolky ci potom pojdem rychlo na bus domov, alebo na postu alebo kupit maso ... a milion veci mam kazdy den vybavit. A ked toho otecka vidim sa stale snazim ujst mu :D.

leskovael
17. okt 2022

Och.. Mne - introvertovi, keby muž kecal do toho, že si mám v inom meste hľadať kamarátku tak by to bol pre mňa normálne až vážny problém. Prečo by si mala robiť veci nasilu? Keď tebe nechýbajú, nech sa nestará.. To je hádam tvoja vec s kým a či vôbec, sa chceš stretávať. Ja som si napríklad nikdy nehľadala kamarátky a už vôbec nie tie skupinky mamičiek. Nemala som potrebu, nechcela som... Nemám pocit že by niečo ušlo, alebo chýbalo. A ani synovi nie. Na ihrisku sa buď s niekým hral keď tam práve boli deti, alebo nie. V škôlke si potom našiel kamarátov, v škole tak isto.. Normálne povedz mužovi nech ti s tým dá pokoj, že ty nechceš... Prípadne ak by ma stále otravoval, poviem že našla som otecka kamaráta na ihrisku, máte sa stretnúť aj na ďalší deň s deťmi a konečne je to niekto normálny s kým si si sadla.. Hneď si to rozmyslí... 😁

sense
17. okt 2022

al ti kamaratka nechyba tsk naco to silit?
Ani ja som tsku nemala , jednu dve zname s kt sme sa s detmi stretli ale naco to hrotit.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pragmaticka
17. okt 2022

Kamošky som si našla cez ihrisko, či škôlky a školy. Co sa deti týka.. Inak samozrejme z prace. Vtedy keď som bola na materskej, to bolo fakt super, ze si mal človek s kým pokecať posrandovaf, urobiť výlet atď. Teraz ako človek opäť pracuje, som rada ze som a ze sa stihneme vidieť max 1x za mesiac, ak vôbec.

nikoleta1234
17. okt 2022

Pred 2mi rokmi som sa presťahovala z menšieho mesta na dedinu a veru kamarátku som si dodnes nenasla. Som s detičkami vkuse vonku, na prechádzke, na bicykloch, na ihrisku... A tu mam pocit, že sú mamičky zavreté na dvore... Je tu menších aj väčších detičiek az az...

nurielka
17. okt 2022

Pokiaľ sama nevyvinies iniciatívu, kamošku nenájdeš. Daj inzerát alebo keď ti príde nejaká mamina na ihrisku sympatická oslov ju. Niektore maminy nevyhľadávaju debaty o deťoch(ani ja nie), skôr sa popytaj na nejaké záujmy mamičky, kde radi chodia v okolí okrem ihrísk, na aké vylety atď. Úprimne keď nemám aspoň podobne zmýšľanie alebo záujmy s maminou debata stojí. Deti nerátam do toho, ale také stretka, že sa mamina večne sťažuje na deti, alebo jej deti sú úžasné a dokonalé bavia malokoho. Skús sa pozrieť aj na návody ako nadväzovať kontakty s ľuďmi, ak si introvert.
A za ďalšie ak to robíš len preto, že ťa manžel do toho núti, tak to nerob. Bude to len neúprimné zoznamovanie.

lujza123
17. okt 2022

Skus cez net (na fb sú rôzne skupiny podľa záujmov, či stránky daného mesta) alebo aj tu na MK. Ono sa postupne, ako sa zabývaš a zapustíš korene ti správni ľudia nájdu, či už kamaráti alebo v praci kolegovia.
Tiež som si tak nasla keď som ostala s dcérkou sama ďaleko od všetkých známych.
Na ihriskách by som spriaznenú asi nenasla, mňa tie reči o tom co sme papali, kakali a co uvariť manželovi na večeru vôbec nebavia.
Cez inzerát som hľadala kamošku s dietatom co rada jazdí na bajku, turistikuje a vďaka spoločnym záujmom som našla.

Ono je to zas fajn sa trochu socializovat, daj tomu šancu. S manželom si o babských veciach tak nepokecas

autor
17. okt 2022

@lija22 bože, teraz si mi niečo pripomenula. Mužov kolega čaká prvé dieťa s priateľkou, že nás pozvali k sebe a presne mi hovori ,,aspoň si nájdeš kamarátku" . Ideš ty niekam? Lebo to je lusknutim prsta, že ty mi povieš a ja sa budem teraz kamarátiť :D