Manžel a teambuildingy

25. máj 2022

Ahojte, chcela by som sa sytat tych ,co ich zeny/muzi chodievaju na teambuildingy ,ale aj na pivo ci chaty s kolegami a kolegynami. Je to pre vas v poriadku? ako vnimate taketo "utuzovanie" kolegtivu a travenie casu s kolegami mimo pracovnej doby navyše? ja som totizto typ, ktoremu staci, ze v praci travim s kolegami 8+ hodin denne cez pracovny tyzden a nemam potrebu este s nimi chodit na pivo alebo "dovolenky" :D . manzel si rad zajde s kolegami na pivo (vacsinou sa to natiahne do neskorsich hodin) pripadne idu na chatu v zmiesanom kolektive kde su cez vikend/predlzeny vikend a spia tam aj cez noc a samozrejme nechyba alkohol. nieje to nejak casto ale dajme tomu v priemere raz za mesiac. teraz cez leto,skor tie chaty a akcie na viac dni/prespatie v noci.
snazim sa mu samozrejme verit, viem , ze keby ma chce podviest, spravi to hodickedy inokedy aj ,ale proste mam v hlave tu myslienku, ze toto su idealne podmienky a este ked sa chlasta na chate aj s prespanim, ze tam je proste vacsie riziko :( . dalej ma trapi asi to, ze proste zadany clovek, ma potrebu travenia casu takymto sposobom aj s inymi ludmi a asi mi proste šibe, nechcem byt prehnane ziarliva a majetnicka, nechcem robit sceny, ale prekaza mi, ze dobrovolne si zvoli chlastanie a travenie casu s kolegynami a kolegami .
obaja mame 35r. ja proste v tomto uz nejak nevidim zmysel? chaty, ozieracky, diskoteky... uzila som si toho ked som mala okolo 20tky a teraz ked som zadana, tak nemam potrebu sa niekde opit a zabavat ako pubertiacka. On si na druhu stranu rad povyrazí a zabaví sa. sme spolu len 4 roky z toho rok manzelia, nejako to zvladam ,ale vzdy sa velmi premaham a doma trpim a obavam sa ked niekam ide. v minulosti som sa dost sklamala vo vztahoch, takze je mi jasne, ze ta dovera je nastrbena kvoli tomu, ze mu 100% nedoverujem a viem, ze vzdy sa moze nieco stat. nechcem byt sekera a rozkazovat mu co ma a co nema robit, ale nechcem sa ani takto trapit. inak je vo vztahu vsetko ok, toto je jedina vec v ktorej sme taki nekompatibilní. tak isto velmi rad zajde aj cez pracovny tyzden s kamošmi na pivko alebo tak . ja som introvert, toto nepotrebujem . bojim sa, ze v buducnosti takto nekompatibilita moze byt problemom vo vztahu a ustit k zbytocnym hadkam ale zas nechcem sa samozrejme rozvadzat kvoli takejto "blbosti". deti zatial nemame, ale obavam sa, ze by to nic nezmenilo a stale by potreboval svoje povyrazenia.

pribinak
25. máj 2022

Prestaň žiarliť a bude to hneď lepšie.

Ak tá chce podviesť, podvedie tá hocikde. Nemusí sa trepať na teambuilding.

dobkovci
25. máj 2022

Najskôr som chcela napísať že je to normálne ....ale ..má jednak už dosť rokov a je to pomerne dosť často.

lucia7933
25. máj 2022

raz za mesiac teambuilding? to je teda celkom casto...nastastie moj chlap toto vobec nemava..inak tiez by mi to prekazalo

dobkovci
25. máj 2022

To je povaha stále niekde von... a mať s takým dieťa ... Prišlo by ďalšie sklamanie.

ckocka
25. máj 2022

Máte rozne povahy. S tým sa dá skvele žiť alebo sa utrápiť. Záleží len konkrétne na vás.

viestta
25. máj 2022

Je normálne, že ženatý, vydatá trávia čas aj mimo rodiny. Niektorí majú koníčky, niektorí chodia s partiou, na pivko, na babsky pokec, na víkendy. Chodia športovať, na rybačku, poľovačku alebo na sútaže leteckých modelárov, pripadne s kamoškami na víkend do welness. Ide iba a len o to nájsť rozumnú dohodu medzi partnermi.

denden77
25. máj 2022

u nas som ja ta, ktora chodi s kolegami na tieto akcie, ci len tak na pivo 🤷‍♀️😁

hivanik
25. máj 2022

Ani som to nedocitala do konca ....Manžel pravidelne chodil 2x do mesiaca na zahraničné služobné cesty do zmiešaného kolektívu na par dni, 2-3 do roka teambildingy na chate, v reštaurácii a pod..Ja tiež si vybehnem aj prespať som bola s kolegyňami a kamoškami....Nemáme problém v tomto, je to o dôvere......Keď ťa chce podviest tak to môže všade nielen na chate

mon29
25. máj 2022

Ja ti poviem uprimne, toto by som ja netolerovala.. akoze kazdy mesiac? Pivko,chata.. to je clovek co si zije vlastnym zivotom..ak pridu deti to ti len bude vadit.. bude chodit este viac, lebo dieta je iny zahul a bude potrebovat sa od toho vetrat este castejsie ako teraz.. moj muz ma take akcosky 3x do roka.. a ostatny cas je cas pre nas.

palomka
25. máj 2022

Aj manžel chodieva, ale nie tak často. 2-3x za rok. Pracuje vo firme viac ako 15r a zatiaľ som ani nepočula, aby sa niekto takto s niekym zbližil

ildiko36
25. máj 2022

Podla mňa je to rozbýjač rodiny, nie si ani prva a ani posledna ktora tu piše na koník že jej to vadí.

bestmate
25. máj 2022

ten prvý koment, Rada mesiaca. Sú ženy, ktoré majú záujem o svojho zákonitého, chcú s nim tráviť čas a nie je im to jedno ako a v akej spoločnosti zabíja čas. Na môj vkus chodí na takéto akcie až moc často. Treba mu asi decko hodiť na krk a hneď bude vedieť koľká bije.

solange7
25. máj 2022

Raz za mesiac je casto. Raz za mesiac chodime von spolu s muzom za priatelmi. Neviem si predstavit, ze by chodil este niekam aj sam. Nehovorim, ze by som ho "nepustila". Ale ked uz niekam za zabavou, tak chodime spolu.

panelacikova
25. máj 2022

mne by to vadilo. a vo veku 35 rokov by už mal byť dostatočne vybúrený a mať rozum....

ildiko36
25. máj 2022

Ja by som bola za že ženy zvlašť a muži zvlašť, nebolo by tolko nevery

elementissa
25. máj 2022

Ste v tomto veľmi rozdielni a musíte si nastaviť pravidlá fungovania. Nijako ti nepomôže, keď ti my povieme, že my to tolerujeme/netolerujeme, naši muži to robia, my to robíme/nerobíme... Proste musíte sa dohodnúť spolu. A trochu viac dôvery by to chcelo. Keby s tebou nechcel byť, nevzal by si ťa

simsalabim
25. máj 2022

Raz-dva krat za rok je to ok. Ci unho alebo aj u mna. Ale castejsie… nemam to rada, hlavne ak je teambuilding mimo pracovneho casu. Pocas pracovnej doby - no kludne aj kazdy mesiac 😅

mimi3008
25. máj 2022

@pribinak To je pravda, ale vies, ako sa hovori, ze prilezitost robi zlodeja. A chatovackynraz mesacne, to mi pride dost casto

11iva11
25. máj 2022

Nevadiť to môže len páru, čo majú obaja rovnakú povahu v tomto. Čiže obaja majú aj svojich vlastných parťákov, s ktorými trávia čas. Alebo obaja sú nastavení, že chcú čas tráviť iba jeden s druhým a nepotrebujú team buildingy, chaty, atď. Akákoľvek kombinácia nenarobí dobrotu z dlhodobého hľadiska a jeden z dvojice sa bude vždy trápiť - ako tu autorka príspevku. Ak budete mať deti, tak podľa mňa tvoj manžel je ten typ, čo bude utekať na takéto akcie ešte o to viac.

pribinak
25. máj 2022

@mimi3008 my tiež chodíme z prace Raz mesačne na timbuildimg, ale nikdy som tam nič s kolegovcami nemala

autor
25. máj 2022

ja tomu rozumiem, ze keby ma chce podviest, moze to spravit hocikde a hocikedy. ale aj tak mam v hlave to, ze pravidelne stykanie mimo pracovnej doby plus alkohol dopomahaju "zblizovaniu" sa a je tam vacsie riziko . bohuzial ja som pocula pribehy o tom, ako sa na tych akciach uz nejakí jeho kolegovia zblizili ,dokonca dali dokopy. dokonca co som zapocula, jeden jeho zenaty kolega tam dost pokoketoval s nejakou zenou a je mozne, ze za chrbtami sa nieco udialo :( ale to nie sme my,tak sa do toho nestaram a snazim sa tym netrapit, ze to moze postihnut aj mna. @elementissa dakujem ,ano toho som si vedoma, ze sa musia nastavit nejake pravidla, ale neviem nejako ako, som v tom stratena, nechcem byt sekera ale zaroven to nemozem nechat takto ,lebo sa trapim.

autor
25. máj 2022

este som chcela dodat, ze to tak nebolo vzdy ,ale teraz po covide, mam pocit ze sa ludia trosku utrhli z retaze a potrebuju dožurovat a dohnat zameškane..

siska53
25. máj 2022

Tak.. ako .takto casto ako tvoj muz nie, ale raz-dvakrat do mesiaca na dve hodky chodievam si sadnut s kamoskami a kamosmi a mavame aj prespavacie akcie z prace, ale vzdy len jedna noc, tak 2x do roka.. ja by som aj castejsie, podla mna je fajn sa spoznat aj po inej ako pracovnej stranke...

Moj muz je ako ty, skor introvert a taketo akcie nemusi.

A teda k tebe - skuste sa dohodnut na nejakom kompromise, ale ako pises, ked bude chciet, podvedie ta aj tak.

ckocka
25. máj 2022

Pravidlá si musíte nastaviť vyjednávaním a obaja s nimi súhlasiť.

nikdenikto
25. máj 2022

Keď sme nemali deti by mi to nevadilo, išla by som aj ja....nie s ním. Ale rozhodne by som nesedela doma tiez som typ na bavenie sa. Po deťoch by mi to vadilo keby sa choval štýlom že on vkuse niekde a ja s deťmi doma. Môjmu som rovno povedala hneď ako prišlo dieťa a boli pokusy že niee drahý takto fungovať nebudeme. Buď budeme spolu doma, alebo sa zoženie stráženie a pôjdeme spolu alebo na striedačku. Rýchlo pochopil 😂

miskakyska
25. máj 2022

...by som mohla knihu napísať jak každý s každým prášil na hajzľoch na takýchto akciách😇😇
Všetci "uvedomelí a inteligentní" zrelí ľudia...vyšla/vyšiel z jedného hajzľa/izby a vošla/vošiel do druhého....koncoročné večierky ani nehovorím...iný záhul....jak zajace...
Mne osobne účasť na takýchto akciách absolútne nechýba...
Nepotrebujem sa s nikým "bližšie zbližovať"😆🎉

hanka1000
25. máj 2022

A s tebou chodi ako casto von a niekde na vikend? Travite spolu dost casu aj mimo domu? Vymysla pre vas dvoch program a relax? Ja by som toto nezniesla, urcite by som nesuhlasila. Ma uz dost rokov a je to naozaj casto na zenateho muza. Vidis a citis to správne, neboj sa k tomu vyjadrit, nikto na to nema vacsie pravo ako ty.

lienka.7
25. máj 2022

Zavisi od zloženia kolektívu, veku a od "stavu" jednotlivých účastníkov. V mojej bývalej praci bolo 90% slobodných cize každú takúto prilezitost brali ako neviazany sex cely víkend. Pritom single neboli. Ešte dodám vekový priemer bol do 30 rokov, cize tvoj je uz na takéto hovadiny vazne stary, mal by myslieť pomaly uz na rodinu, nie na ožran party. Ale asi sa nevyburil predtým,keď to potrebuje teraz.

sissy27
25. máj 2022

nerozumiem, prečo si si ho vôbec brala, keď mu nedôveruješ.
Podľa mňa tvoj najväčší problém spočíva v starom známom: Muž očakáva, že sa žena po svadbe nezmení, a ona sa zmení. Žena očakáva, že muž sa po svadbe zmení - a on sa nezmení.
Absolútne nerozumiem tvojmu argumentu, že je zadaný, tak čo ho má čo baviť party život. Akože ak by ho pred svadbou bavilo bicyklovanie, tak po svadbe by už nemalo? 😀
To, že ty si introvert a nepotrebuješ sa kamarátiť s kolegami, nepotrebuješ nikam chodiť, nepotrebuješ sa zabávať ešte neznamená, že by všetci mali žiť rovnako. On taký nie je, takého si spoznala, takého si si zobrala.
S príchodom dieťaťa sa to s najväčšou pravdepodobnosťou nezmení, aspoň nie zo začiatku - lebo veď tehotný nebude, kojiť nebude a ak budeš ako drvivá väčšina žien "ukáž, ja si to radšej spravím sama, lebo ty to nevieš dosť dobre", tak fakt nečakaj, že bude sedieť doma a pozerať na teba. Najväčšia šanca na zmenu je, ak jeho kamoši budú mať deti v približne rovnakom období a budú tiež viac doma. Ale zase raz za mesiac si niekde vyraziť s kamošmi je podľa mňa v pohode aj ako rodič - a to platí rovnako pre ženy ako aj pre mužov.
A k tej nevere - ak ťa bude chcieť podviesť, tak ťa podvedie aj keď ho budeš držať 24/7 za penis, nemusí kvôli tomu chodiť na teambuilding.

petamich
25. máj 2022

bezne chodim s kolegami po praci na "pivo", rovnako ako moj manzel a aj niekolkokrat do mesiaca - dohodneme sa, dame si do kalendara 🤷‍♀️ vikendove teambuildingy nemame tak casto, povedzme 2x rocne ale tiez chodim aj ja a chodi aj manzel

a to ja som teraz na materskej a o to viac sa na tie akcie tesim, kedze moj hlavny partak je momentalne nas drobec a ten toho moc nenakeca

kazdopadne, ak by jeden z nas chodil na vikend prec raz mesacne, tak to by sa mi nepacilo, kedze vikendy su viac menej jediny cas, kedy vieme byt spolu aj s malym 🙂