Manžel a jeho koníčky. Čo by ste robili na mojom mieste?

anita777
6. apr 2013

Ahojte, chcem sa s vami podelit o vase skusenosti s pomocou manzela pri starostlvosti o dieta. Moj manzel sa sice dokaze o malu postarat, vydrzi ju chvilu postrazit bezo mna, ale som sklamana z nasho spolocneho rodinneho zivota. Vzdy som si predstavovala, ze ked budeme mat dieta, tak budeme (minimalne) vikendy travit v trojici, urobime si spolocny vylet, prechadzku, alebo budeme len tak spolu. Realita je vsak taka, ze manzel sa cez vikendy radsej venuje svojim konickom (motorky, kamarati, chata a pod.), ako by mal byt s nami. To znamena, ze akoby nestacilo, ze som s malou sama cez tyzden od rana do cca siestej (aj po tej siestej sa jej manzel zas az tak extremne nevenuje), ale sme same aj cez vikendy. Uz som z toho fakt na nervy, ja dokazem pochopit, ze sa chce venovat aj svojim zalubam, ale snad na trochu volneho casu mam narok aj ja. A ked uz nie volny cas, tak aspon nech sme spolu ako rodina. Ja uz fakt neviem ako ho k tomu prinutit, ale hlavne mam pocit, ze nema vyznam nutit ho. Ak by som ho aj prinutila byt s nami, viem ze myslou bude niekde inde a to je este horsie, ako ked sme same. Mate niektora taku skusenost? Co by ste robili na mojom mieste?

juliana77
6. apr 2013

Ak mal motorky ako srdcovku aj predtým ako ste mali dieťa, tak potom je to zlé. No manžel a otec v jednom by to mal vedieť sklbiť a nedávať rodinu na posledné miesto.

kombinácia motorky, kamaráti, chata a pod., je dosť brutálne a skôr by som to premenovala na Manžel a jeho výhovorky.

On ako manžel neupustil od svojich záľub, ale ty si musela zmeniť svoj život, lebo máte dieťa, ale to sa chlapov netýka.
Je tu veľa podobných tém, akurát manželia spia, alebo chatujú, alebo nadávajú a tiež sa netrhajú. Skú si to pozrieť.

kattrin5
6. apr 2013

Ahoj urcute by som nebranila s konickami. Skuste si rozdelit cas, napriklad my to mame tak ze ked manzel prude s prace o pol 6 je s malou vecer ju okupe a ja ju uz len ulozim spat. Ja mozem ist vecer von alebo do fitka na yogu a podobne. Soboty su nase splolocne cez den to vacsinou chodime von. A v nedelu ja idem rano do kostola a manzel je s malou a ked sa vratim mabon veget. V tyzdni chodi dva krat do fitka to mu nebranim lebo ja tiez chodim. Stanovte si dni ked budes mat aj ty volno. A prostr odid chod trebars von alebo do fitka, plavat proste si odpocinut a cez vikendy sa snazte aspon jeden den mat spolocny

aero
6. apr 2013

nenúť ho , aby bol s vami ked nechce ..... jednoducho mu daj dieťa do náručia a oznám mu , že odchádzaš na víkend s kámoškami , alebo si proste niečo vymysli nech vie ako je to fajn , aký je to pocit ........a oznám mu to skôr nech do večera ťa má čas odprosiť a prosiť , aby si nikde nešla 😉

anibas
6. apr 2013

No tak toto asi nezmeníš nikdy ...

linuska1
6. apr 2013

nepochopi tvoje pocity kym to nepociti na vlastnej kozi... oznamila by som mu ze ak nemieni travit cas so svojou rodinou.. tak dobre.. ale jeden vikend nech si uzije on a druhy ja... pekne na striedacku... tolko casu kolko je on prec... tolko by som bola aj ja.. trpela by som ako kon.. ale vydrzala by som a nechala si to vyzrat.....ked si uvedomi kolko je doma prace a ze je na vsetko sam... snad mu dojde.. a dalsich tvojich volnych vikendov sa bude bat.... verim ze potom bude otvoreny nejakym dohodam... 😉 treba mu nechat cas na konicky.. ale na prvom mieste by mala byt stale rodina.. a mal by cas adekvatne rozdelit... drzim prsty...

malinkaaninka
6. apr 2013

čím skor sa ozveš,tým lepšie.pekne v klude,bez kriku a emocií.povedz,ako si predstavuješ spoločne strávený čas a že aj ty potrebuješ na chvilu s kamoškami.rovnako pochop,že aj on musí alebo mal by sa stýkať s kamarátmi bez teba.to,že máte dieťa neznamena,že mu daš okovy a bude sedieť doma.obaja potrebujete tráviť čas spolu a aj čas s priatelmi osamote.tak mu to pekne podaj,možno počkaj na správnu náladu,aby bol otvorený počúvať ťa..držím palec.

tilly
6. apr 2013

noo, nas sused mal tiez stale nieco... uz je rozvedeny...

uplne vsetky konicky mu "zobrat" nemozes, ale v ramci zachovania rodiny by to mal trosku zredukovat a aj ty by si mala mat konicky a on by sa mal starat obcas o dieta a este by ste si mali najst cas, ktory budete travit spolu... 😉
da sa to 😉

veronikax
6. apr 2013

U nas je to tak .. ze manzel rad majstruje v dielni 🙂 Alebo hlada nejake padnute drevo v lese ;) a vyrezava 🙂 ... pracuje dlho a od rana pride domov az v noci 🙂 Ak mame par dni pre seba.. tak isto dufam ze bude viac s nami .. niekedy je .. ale castejsie nieco vyraba ;) Ide o to ... ze som si vsimla.. a mam pocit... ze ockovia to proste takto necitia... Oni nerodili .. Oni v noci nespali .. Oni sa neboja co ako jak kedy drobcek 🙂 Su to proste otcovia .. u nas Mamiciek sa to vsetko uplne totalne pretocilo 🙂 Keby si sa s nim pekne porozpravala ?? U nas to zaberie... ked uz sama nevladzem a vazne ho potrebujem tak to vie pochopit a urobime si obcas vilet ;) alebo je cez den s nami viac ak ma volno ;) Nooo myslim si .. ze stale nechape ze mamicka na materskej nie je na dovolenke ... Nevie ze aj byt doma s drobcekom je fest makacka... Obcas mi povedal .. ALE JA CHODIM DO ROBOTY ... a je to :P Ockovia nepochopia co to je byt s dobcekom v kuse.. lebo este aj ked mamka spi .. tak nespi a usi ma nastrazene na kazdy pohyb ;) Len mu to skus nejako vysvetlit ;) ze len obcas zo zaciatku 🙂 Najlepsie je sa porozpravat ;) ... pri viiinku ;) Dobry chlap to pochopi ;)

alka221
6. apr 2013

by ste sa mali porozpravat, co vas este drzi spolu, normalne fungovanie rodiny to isto nie je 😒 je dobre, ak ma kazdy zvlast svoje konicky, ale kedze spolu netravite ziadny cas, tak by si sa mala zamysliet, ci to este ma zmysel, keby je s vami cez vikend a myslou inde, naco si s nim? 😖

zuzkat1
6. apr 2013

Tak moj muz zacal studovat vs ked mala mala 8mesiacov. V praxi to znamena... Cca od polky septembra do konca juna fungujeme takto:
On rano o 7mej ide do roboty dojde okolo pol 6tej naje sa a ide sa ucit k rodicom.domov dojde okolo 10tej vecer.v sobotu je bud cely den v skole alebo u rodicov..v nedelu je u rodicov.
Pocas skuskoveho aj spi u rodicov. To je december-januar a maj-jun.
Od januara robim tak aspon do roboty a do skolky nas rano vezie.
Este 2roky bude studovat...
Ak milujes manzela a takto ste fungovali aj pred dietatom tak ho nemen... Moj je v lete doma ale s malou bol sam doma asi 3x hodinu a vonku s nou bol sam asi 10x.
Ja som si zvykla ze nikdy neni doma.
Ak ti to velmi vadi tak si urcite pravidla... Raz ty raz on
Ale niektori chlapi nevedia co s dietatom kym je male a zacnu sa mu venovat ked uz sa s nim da pokecat a normalne pohrat.. asi v 3rokoch

mima4
6. apr 2013

@aero ale ked mu oznami ze na vikend ide prec, tak MUSI ist prec, a nedat sa odhovorit, inak bude za histericku zensku, z ktorej si bude manzel robit srandu a orat na nej ako sa mu raci... musi si proste @anita777 stat za svojim slovom a nedat sa nim manipulovat a naozaj konat tak ako hovori..

@veronikax suhlasim, ze mnoho muzov nema sajn co je to byt sam s dietatom cely cas ale umoznuju to slovenske zeny svojim partnerom? Ved mnohe zeny tu maju psychicky problem ist na dve hodky na kozmetiku, lebo maju pocit, ze nikto iba ony zvladnu starostlivost o dietatko... potom je jasne, ze to neraz dopadne tak ako dopadne... Malo by byt samozrejme, ze zena nechava dieta s jeho otcom, a aj na cely den, ked treba a neriesi fanaticky veci ako krmenie, obliekanie atd... vsetko necha na chlapovi, nech sa uci 😉

briketa
6. apr 2013

anita777 jednoduche riesenie - v piatok cez den nachystas vsetko pre dieta na cely vikend, muz pride domov, odovzdas mu dieta a prides az v nedelu vecer. A parkrat to zopakujes. Nemusi ziarlit, odcestuj k oblubenej sesternici, kamratke do ineho mesta atd. Moze vediet kde si, ale nebudes k dispozicii.
Velmi dobre to padne aj Tebe a velmi dobre to prospeje aj tomu Tvojmu.
Taketo vikendy manzelstvu krasne prospievaju. Nikto nie je otrokom a kazdy ma narok aj na svoj vlastny sukromny relax.

lylkatomaskova
6. apr 2013

Ženušky ako nezávidím Vám takých partnerov ☹

sissy27
6. apr 2013

základný problém vidím v tom tvojom "ja som si predstavovala" ... no ale miesto predstavovania a snívania si sa mala asi so svojím vyvoleným rozprávať 😅 aj keď je mi jasné, že ani to nič nezaručuje, ale asi by ti aj on povedal, ako si to predstavuje a možno by ste zistili, že vaše predstavy sa tak nejak nestretávajú... úprimne pochybujem, že sa nejak dobrovoľne zmení, nasilu sa možno prispôsobí, ale pre mňa by toto nebol spôsob, príde mi to také vydieračské strčiť mu dieťa a chceš nechceš staraj sa, ja idem po svojom, lebo to sa ti podarí raz alebo dvakrát a potom sa zariadi tak, aby si nemala šancu... asi to chce len rozumnú dohodu a asi aj počkať, kým drobec podrastie a bude z neho trošku parťák, lebo väčšina chlapov nevie čo s dieťaťom, ktoré nechodí, nerozpráva, nevie sa vyjadriť čo chce a podobne...

olifcek
6. apr 2013

rozlozit cas a nejaky i spolu travit 😉

ja napriklad hram 3x do tyzdna volejbal, 2x do tyzdna mam anglinu /samozrejme obaja pracujeme, Olivka chodi do skolky/... z toho na ten vojebal 1-2x chodim i s manzelom, ten zase jazdi na kolobezke a soboty bude chodit na turistiku 😵 kedze uz konecne zima odchadza... cize Olivka je s jednym, alebo s druhym, pripadne s operkou... 😉 samozrejme, ak nie je s nami oboma 😵

macamac
6. apr 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/manzelstvo-deti-a-partia/

pozri aj sem, podobné problémy nájdeš 😉

a inak- zdá sa mi to nefér, že len jeden z partnerov-rodičov má "kultúrne vyžitie"
aj MD je práca, žiaden relax
máš takisto nárok vypnúť
treba to nejak spravodlivo vyriešiť
ale ako- návod neexistuje,lebo každé partnerstvo a každý človek je iný 😉

ps: lepšia by bola diskusia 😉

janka191
6. apr 2013

Ja mam v tomto veľké šťastie. Máme úplne rovnocennú výchovu ešte aj prebaľovat chodime na striedacku 😀 a vonku ideme raz on raz ja a niekedy ked vybavím mamku tak aj spolu... Jasne ze ked je v práci tak nie, ale robí na smeny takze sa to dá zvládnut.
Obdivujem Vás baby ako to sami zvládate 🙂
a myslím si presne to co mima4 ženy sú príliš upnute na svoje deti, ako ani ja by som ho nenechala hoci komu ale mama a manžel su samozrejmosť 🙂

opicaskorica
6. apr 2013

Odovzdam dieta muzovi a idem na chatu... a o 2 tyzdne znova 🙂

vulka
6. apr 2013

Tak ak Ťa to poteší my máme už dve deti a manžel sa o ne vie postarať asi v tom zmysle, že ich odvedie k svojim rodičom. ez víkendy sa venuje svojim koníčkom a keď som ho občas niekde akože nepostila, tak bol zdutý doma sedel celý deň za počítačom. kočík tisol naposledy hádam v lete a aké plienky používa malá a kde ich máme netuší. Tiež ma to štve. Ak toho bude primoc, pošlem ho v čerty. utením nič nezmeníš. Keď neche byť s rodinou, tak ani nebude. Chlapi sú proste deti, keď im vezmeš ich hračky, zábavky, koníčky, tak sú nadurdení a my sme tie kravy, čo ich nechápu. Toho mojho eǎte dokonca istý čas vo výletovaní( jeho níčkoch) podporovali jeho rodičia. Vraj si musí oddýchnuť, keď chodí do roboty.

aristka
6. apr 2013

vieš aj môj chodil na futbal,tréningy a turnaje,keď nie v robote tak na futbale,dalo sa to pokiaľ sme mali jedného drobca,ale potom som mu povedal,že môže chodiť pokiaľ si zoberie aj deti,tak to nie,tak keď sa ja mám venovať deťom nebude navarené ani upratané,stále so mnou jednal,ale keď som už začala vrieskať keď prišiel on vyšportovaný,tak si stúpil do svedomia,takže dievčatá,treba tých chlapov viac zapájať do klusu domácnosti,nie prosím spravíš to ,ale spravíš to,ak chce ísť s chlapcami na chatu nech si zoberie aj drobca,nech si ho užije,alebo treba pripraviť si víkend a jemu oznámiť deň predtým,tento víkend odchádzam budeš s drobcom,ak ti povie ,že si drobca zober,tak mu povedz nech si zariadi varovanie,treba byť rázna,idem umývať okná,idem s tým ,že zoberie drobce,inak budú špinavé až cez ne nebude vidieť,to jest o žehlení ,praní,buď s drobcom pomôže alebo bude špina...vy nie ste operky ,ani slúžky ani kurtizány ,ste matky a manžetky,tak ako oni sú otcovia a manželia

janinah
6. apr 2013

toto by mala byť diskusia,nechceš to zmeniť? neradím nechať dieťa na celý víkend s ockom,budeš nervozna a ani to nemusí dobre dopadnúť,čo keď napr. dostane horúčku,všimne si to ocino vôbec? ale po dohode si urči čas sama pre seba napr. v sobotu dopoludnia budeš si vybavovať svoje veci,nákupy,poštu a tak,on nech sa stará,navarí,hodí veci do práčky,naobedujete sa a môže ísť...dieťatko je príliš malé,aby bolo preň zaujímavé /je to ozaj tak/ bud eto lepšie až trochu podrastie,také veci ako kopanie do lopty,učenie korčulovania,bazén,lyže to bude na ocinovi...a v nedeľu popoudní mu daj kočík do rúk a vetičku,že chceš ich vidieť oboch najskôr o dve hodiny...nechci veľa naraz a neiď na neho krikom,naopak,každú maličkosť pochváľ,no vidíš,drobček,ako si sa pekne s ocinom poprechádzala...

mamavera
7. apr 2013

no u nás to skončilo až rozvodom...kľudne sa o deti postaral kedykoľvek a príkladne, ale roky som žila ako rozvedená...navrhni nejaký kompromis, koľko víkendov v roku si môže tráviť po svojom, ale či uspeješ....držím palce

bronia13
7. apr 2013

hm... no moj manzel predal motorku lebo som mu povedala ze to je dost nebezpecne hlavne teraz ked mame rodinu.... tak predal 😉 detom sa dost venuje cez tyzden a hlavne v nedelu sme kazdu spolu, chodime po viletok, grilovackach, parkoch, znamich..... no skratka travime cas spolu, mam kamosku ktora sa podriaduje manzelovim konickom, ona si urobila vodicak na motorkua dala sa dokonca potetovat 😝 😎 ☹ nechapem ju.... asi si to kazdy zariadi inac.... skus sa s nim porozpravat ze teraz mate rodinu a uz nie je slobodny chlap.... mozno na to este sam neprisiel 😉

huxy
7. apr 2013

no u nás je to možno málilinko podobne.aj keď muž končí cez týždeň v robote skôr,ako normálne,tak potom dcérka spí a aj keď sa zobudí,tak väčšinu času sa jej venujem ja.v sobotu chodí zas k rodičom,kadečo tam robí.akurát v nedeľu trávi doma celý deň.ale to taktiež gro povinností okolo malej robím ja.žiaľ,muž nie je taký výchovný typ,aký by som si želala.tak radšej tú starostlivosť beriem na seba.aj keď by som bola rada,keby som aj ja sem-tam mohla vypadnúť,ako on,len oznámi že ide niekam /hoci len na chvíľu/.ale viem,že ja muža nezmením,ak to nebude chcieť sám.

anexis
7. apr 2013

bronia...to mas dobre, moj si kupil motorku ked mal maly tri, mohla som ho odhovarat od vymyslu sveta prehovaracky som skusala a
nakoniec aj tak dopadla, ze je na srot...este ze sa nezabil

vidim, ze je skor vinimka ak zena nema taketo problemy s manzelom.....mali by vymysliet nejake brozurky pre tatinov a manzelov, aby vedeli a mali to cierne na bielom, co sa od nich ocakava, ze nieje to len hysteria tej ich manzelky......alebo este lepsie, na skolach by mohol pribudnut jeden predmet o rodine
ja toto tiez riesim uz nejaky ten rok a zda sa, ze tym, ze muz chodi do prace, vsetko sa musi tocit okolo neho, on je najdolezitejsi, lebo zaraba
mne tak raz povedal, ked som chcela aby aspon po sebe riad umyl...ked uz ma druhy tyzden volno a je doma....ze nech ja idem do prace teda, kym on ma dovolenku.....oni si fakt myslia, ze to je veget byt doma s dietatom, takze len im to treba ukazat aby vedeli o com to je

maruska24
8. apr 2013

založila som podobnú diskusiu, z tvojho problému mám skôr pocit, že ti ani nejde o tvoj voľný čas a čas na zábavu, ale o to, aby ste boli spolu, ako rodina a spolu aj trávili svoj voľný čas. A o niečom takom som vo svojej diskusii hovorila a zvrtlo sa to nato, že sa starám do druhých a každý má nárok na svoj voľný čas. Tak tam nakukni a vyber si 😉 /ak budeš mať z čoho/

zuzanapp
8. apr 2013

tak to mam zlateho manzela 🙂 a ak je to vasnivy motorkar tak motorky sa nevzda nikdy, a cez leto bude rodina vzdy na druhom mieste, a ak to nechce zmenit on sam tak ty natom nic nezmenis

siusinocka
8. apr 2013

dohodla by som sa s kamoškou a jednoducho manželovi oznámila, že aj ja sa idem venovať svojmu koníčku a mam stretnutie na chate celý víkend, a že mu odovzdám dcéru v piatok a v nedelu sa vrátim... a prespala by som u kamošky.. boli by to nervy, lebo by si aj tak stále myslela na nu, ale možno by to zabralo... ja som k manželovým koníčkom pribalila aj deti - našťastie je len rybár 🙂

wewe22
8. apr 2013

ako to je dobry tatik na co mu je rodina ked s nou netravi cas? ja som mojho donutila travit cas s nami aj ked sme stavali, treba mu jednoducho nedat na vyber ak ma konicek je to pekne ale odtial potial, treba mu to polopatisticky povedat za tie roky co som vydata som zistila ze naznaky su na prd a ak sa nemieni zmenit treba zbalit kufre a ukazat mu o co prichadza ale to uz je posledna moznost treba sa rozpravat a vela

janinna11
8. apr 2013

No tak to ja by som nezniesla, aby sa takto choval, urob tak ako ti tu niektore kocky radia. V piatok vecer mu odovzdaj malu, vsetko mu priprav, nech nie je zo zaciatku bezradny, pripadne mu napis instrukcie a povedz mu, ze dnes mas s babami kino a potom damsku jazdu ale vrat sa domov, nemozes mu to davkovat naraz vsetko ale postupne. A rovno by som mu povedala, ze zajtra mam na plane byt doobedu doma a navarit a popoludni odchadzam s babami na nakupy a kafe a pridem az vecer a ze nedelu konecne mozme ist spolu ako rodina na vylet, a dalsi vikend je jeho, teda len sobot, lebo v nedelu ste spolu vsetci. Cim skor mu das najavo, ze to proste bude takto, tym skor zistis, ci sa s tym da nieco robit a ma fakt zaujem, alebo to je marne, drzim ti palce.