Manipulátorka

16. dec 2022

Ahojte baby , ide o svokru . Mame teda mali sme velmi pekny vztah aspon z mojho pohľadu (alebo to hrala pred synom ) no dozvedela som sa ze ma strasne ohovára a preklína 😔 Muzovi to nechcem povedat pretoze viem ze k nim pojde a bude chciet vysvetlenie a svokra ako Dobry manipulátor ho este obráti proti mne a k tomu ho bude citovo vydierať 😣 muz je na nich velmi citlivý proste ho opantá sladkými rečičkami adt.. k tomu sa este zaoberá vesticami a aj to som sa dozvedela ze nejakej vestici dala moju fotku ale neviem co chcela urobit ci ma dala porobiť alebo co 🤦🏾‍♀️ ja verim v Boha a toto mi pride on nej hrozne zle . Od vcera sa neviem spamätať ako dokaze byt taka falošna a ublizovat ludom . Baby co robit ? Bývame 10 minut od seba inde ist nemozeme, muz pracuje so svokrom v jednej firme cize aj tak stale budu v nasom zivote , ona chce riadit vsetkych aj Putin je slabý proti nej 🤦🏾‍♀️este by som mala co pisat ale fakt nevladzem sama z toho sklamania

dskjhfdlkdjhl
16. dec 2022

Ak si naozaj veriaca, tak potom na vestice a porobenie neveris a tym padom ta to nema ako ohrozit. Ak ta ohovara pred spolocnymi znamymi, tak sa to aj tak otoci proti nej, lebo ludia, ktori ta poznaju, si vedia urobit usudok sami. Ak ta ohovara pred takymi ludmi, s ktorymi sa nepoznas, tak to moze ignorovat. Je to sice narocne, ale treba sa naucit taketo veci ignorovat, lebo ked bude vidiet, ze to s Tebou nepohlo, tak to ju nastve najviac.

autor
16. dec 2022

@dskjhfdlkdjhl ja sama uz neviem comu verim , velmi vela krat sa stalo ze niekoho preklinala predomnou a tomu človeku sa ozaj nieco stalo 🤦🏾‍♀️ neviem akoby som vstala zo sna po 6 rokoch velmi ma to zabolelo . Ohovára ma pred celou muzovou rodinou mne nieje zle z toho ze ma ohovára ale z toho ako dokaze byt taka falosna asi mi treba cas kym to spracujem

dadis
16. dec 2022

Mozno informacie, co sa k tebe dostali, nie su pravdive. Si veriaca, tak sa za nu modli. Uvidis, tebe sa nic zle stat nemoze..a vies, ako sa hovori, lahko sa miluje toho, kto nasu lasku opatuje..tazsie davat lasku tomu, co nas nemiluje. Maj ju nadalej rada, bez tych reci, by sa tvoje city k nej nezmenili..konaj podla toho, ako sa k tebe sprava a zbytocne nestavaj mury tam, kde to nie je potrebne..

negymama
16. dec 2022

ona nema moc nikomu preklinanim ublizit, ani tebe.
Ked si to budes navravat, len teba to bude oslabovat na dusi.

autor
16. dec 2022

@dadis som si na 100% ista ze su pravdivé pretoze predomnou tak isto ohovára moje švagrine , ja sa citim teraz akoby som sa zobudila a otvorila oci do reality . Bola som opantana jej sladkými rečami . Toto uz neviem zmenit proste moj pohlad na nu sa uplne zmenil

kittykat22
16. dec 2022

Najlepsie by mozno bolo, miesto debaty s muzom - ktory s tym nic nema, ist rovno za nou a povedat jej, ze sa k tebe donieslo to a to. A ze si velmi sklamana z toho co si pocula, pretoze si k nej mala doveru a mala si ju rada. Uprimne povedz, ze ta mrzi ako sa zachovala a odid. Idealne pred ochodom - napriklad teraz po vianociach. Nech ma nad cim rozmyslat.

dadis
16. dec 2022

Prepac, ale co si jej hovorila, ked pred tebou kydala na svagrine? Bola si spokojna, ze ty si nieco viac? Ved sa ich zastanem, ak to nebola pravda..ak len ticho pritakavas, tak si rovnaka a nemas co svokre vycitat..asi je taka povaha, ale nemusis sa toho zucastnovat. Ze teba niekto ohovara - to ti moze byt jedno. Zmenit ju nemozes, zmenit mozes len seba..

moonlight1210
16. dec 2022

Dostalo sa to k tebe od jednej osoby, ci od viacerych? Obcas je dobre byt opatrny a overit si, ze je to tak. Lebo teoreticky ti moze chciet zle prave informator. Moze dufat, ze nejak zareagujes pre tie informacie a narobis si zle v rodine.
Ak od viacerych nezavisle na sebe, mozes to v podstate brat ako overenu informaciu.

Ak si veriaca, pomodli sa za nu. Milovat ju nemusis, ale ako rozumna zena nestavaj svojho muza medzi vas dve. Ani o nej zle pred nim nehovor.
Az sa raz nieco stane (prekliatia nezafunguju a svokra prejde na viac praktickejsi styl - obycajne klebety), nemoze mu ona o tebe povedat, ze ty si jej ublizovala. Nebude mu to korespondovat s tvojim chovanim. Nebude nachylny tomu lahko verit.

A poucenim je, ze ak niekto ohovara druhych pred tebou, ty nie si vynimka. Ohovara i teba pred druhymi. Na 99,99%.

autor
16. dec 2022

@dadis nie nepritakavala som jej , stale som povedala nieco v tom zmysle ze mne taka nepripadá ze ja so švagrinou mam pekny vztah a mam ju rada a mozno aj to ju nahnevalo natoľko ze uz som bola aj ja zla

moonlight1210
16. dec 2022

Myslim, ze je jedno, ci by si pritakavala, ci nie. Svokra bude ten typ cloveka, co na kazdom daco najde.
Navyse by svagrinej potom najskor tvrdila, ze to ty si tie veci povedala, keby s nimi suhlasila.

dadis
16. dec 2022

Zmier sa s tym, ze je asi taka povaha a ohovara vsetkych naokolo. Ludia ju uz poznaju, beru jej reci s rezervou. To, ze sa na teba postazuje, je sice pre teba bolestive, ale v skutocnosti ti to nijak neublizi. Kto ta ma rad, tak ta bude mat rad aj po vypocuti si jej ponosov..pomodli sa za nu a vypros jej od Boha len to dobre, asi ma sama nejake svoje trapenie, ked potrebuje ublizovat inym..

eeffka
16. dec 2022

Vies co asi by som jej povedala ze musi mat smutny zivot ked vidi na ludoch len to zle a mala by sa zamerat na to dobre. Co vyzaruje to k nej aj prichadza. A pustala 1 uchom dnu druhym von. Ak by t boolo neunosne tak ,si ze naozaj ? Preberiem to so svagrinou ako to vy vidite 🤣. Myslim zeby sklapla raz dva

autor
16. dec 2022

@moonlight1210 verim tomu pretoze ten clovek mi povedal veci o ktorých vedela len svokra . To ani nechcem , viem ze ju muz ma velmi rád a aj keby mu to poviem nic s tym nezmením . Ale štve ma pocit ze muz ju ma za svätú 🤦🏾‍♀️

dadis
16. dec 2022

No vidis, ty si s niekym "preberala" svokru. Mala si zareagovat, ze teba take nezaujima a svoju svokru si vazis..

domca1408
16. dec 2022

a to ako predtým bola iná? ked ste spolu len chodili a ked ste sa brali? alebo ona je stále rovnako milá na teba a ty si sa len dozvedela čo robí poza tvoj chrbáť?

macikovaiveta
16. dec 2022

Dobre, že si jej nič nepovedala, ani nepovedz, lebo bez Tvojho názoru je BEZRADNÁ.Je to náročné , ale vydrž.Máš navrch keď o tom vieš.✊🍀

autor
16. dec 2022

@dadis toto je velmi lahke povedat ak sa nejedna o teba , ale ked uz clovek zacne a ty ostaneš ako obarena preroze si taketo nieco necakala ani vo sne tak uz si chces vypočuť vsetko , to nieje o tom ze som “preberala” s niekym svokru

autor
16. dec 2022

@domca1408 je stale rovnako mila ….

domca1408
16. dec 2022

aha, tak to je potom naťažko hovoriť aj dačo manželovi...lebo toto je iba, že dopočula som sa od niekoho dalšieho. keby sa otvorene už aj k tebe chovala zle tak to by bolo iné....no chápem, že si z toho v šoku a ešte teraz toto predvianočné obdobie a tvár sa tam milo ked vieš aká je...ufff

1didiana1
16. dec 2022

Hmm toto bude zacarovany kruh ak teda manzel na rodicov a na mamu da. Mozno by jej aj siel nieco povedat, len ak ma svokra dobre paky, tak sa z toho lahko vyvlecie. Ako asi ti neostava nic ineho, len si to nejak nepripustat a proste ty pravdu vies a podla toho by si sa mala aj spravat

katuskamala1
16. dec 2022

Ked si veriaca tak urcite vies, ze ked mas posledny mesiac spoved a posledny tyzden sv prijimanie tak si chranena najvacsou ochranou a urieknutie sa odrazí. No ked pochybujes, mozno nemas ani jedno tak to zmen a budes pokojnejsia.
K svokre - rokmi sa ucim, ze mlcanie je zlato. V tvojom pripade kebyze sa ktokolvek akokolvek ozval, pozitivum a napravu to nedonesie... Je tak?
Pred manzelom tajnosti netreba, len treba zvoliť vhodny sposob prezentacie. Najlepsie neutralny, ze si pocula to a hento a si z toho v rozpakoch. A uvidíš jeho reakciu. Nasledne sa porozpravate

mila23
16. dec 2022

tak pred svokrou nic o sebe nehovor...bav sa s nou o pocasi a neutralnych temach a co najvseobecnejsie....vynechala by som nejake osobne temy a rozhovory. ja osobne by som jej nic nehovorila - lebo sa to otoci proti tebe a este zo seba urobi chudatko a z teba strigu. Obmedz kontakt a ked uz tam budes - bav sa s ostatnymi a snou len nevyhnutne a o vseobecnych temach.....

euka210
16. dec 2022

Jasne, ze je to šok pre teba. Chce to cas na prijatie takych novych skutocnosti.
Len je zaujimave, ze ked Ta ohovara pred muzovou rodinou, ako to, ze k nemu sa tieto reci nedostanu?! ...mozno to ostatni vedia ako to je, a dalej to neširia...

zuzkaferko
16. dec 2022

Ahoj. Ja nemám dobrý vzťah so svokrou, zo začiatku som sa snažila, ale nesadli sme si. Ona je taká pesimistická uhundraná povaha, všetko je zle atď...a aj predo mnou ohovárali so svokrom svoju dcéru, zaťa a išli rad radom. Reči o mne sa nemajú ku mne ako dostať, ale predpokladám, že tiež má ohovárajú. Manžel je na nich naviazaný, nedá na nich dopustiť. Je to ťažké. Ja ich beriem ako cudzích ľudí, nie som povinná ich mať rada a vychádzať s nimi. Komunikácia nie je medzi nami v podstate žiadna. Som k nim slušná, ale chladná. Je to hlúpe napätie ale zase lepšie, ako keď som počúvala ich výlevy ako sú všetci zlí a všetko je naprd. Potom aj ja som zostala uhundraná a pesimistická.
Ale na tvojom mieste, ja by som sa jej na to raz medzi štyrmi očami narovinu spýtala.

lucyluska
16. dec 2022

Ahoj, mrzí ma to. Po tomto vytriezvení, sa treba za svokru intenzívne začať modliť. Ak veríš v Boha a si v milosti posväcujej (spoveď, sväté prijímanie) nič nemá na teba dopad, lebo sám Boh Ťa chráni. Takže kto do teba kameňom to do neho chlebom, modlitby, pokora... modliť sa aby si jej denne odpúšťala, žehnaj ju, veľakrát do dňa. Toto je niečo s čím my kresťania bojujeme. Diabol túži rozdeliť rodiny. Buď v pokoji.

katka0905
16. dec 2022

Rob si ochranu, keď sa s ňou máš stretnúť, ochranné svetelné vajíčko, aby sa ťa jej zlo nemohlo dotknúť, predstav si, že je okolo teba svetelná ochrana. Tá ale musí vychádzať z teba, takže ty musíš byť čistá a mať čisté úmysly. Ale pred mužom by som to netajila. Ty sa k nej ďalej nemôžeš správať úprimne a milo, takže on si zmenu na tebe tak či tak všimne.

igiana
16. dec 2022

Ked si veriaca, tak skus sa za nu modlit a prijmaj sviatosti, to je najlepsia zbran proti preklinaniu cize aj proti diablovi. Nic ti nehrozi.
Si zranena, je to cerstve, boli to. Prezila som si cosi podobne od ludi od ktorych by som to necakala. Tiez sa ku nim spravam milo, hoci mi je smutno z toho. Keby som sa s nimi zacala o tom bavit, bola by to katastrofa.
Oslobodi ta jedine to, ked jej odpustis. Ja by som s nou debatu na tu temu nezacila, kedze pises, ze sa tak sprava aj k inym ludom z rodiny. Moze sa to proti tebe obratit. To je jej zlo, ktore sa proti nej obrati.
Bud ku nej taka ako doteraz. To ze je mila pred tebou je na jednej strane smutne (kedze je to falosne), ale predstav si o co horsie by to bolo, keby mila nebola.
Aj na Jezisa kydali a krivo ho obvinovali.

avalora
16. dec 2022

daj jej falosny pocit, ze ta ma pod kontrolou a skludni sa mozno. tazko takto radit lebo co opisujes som ja mala vo vlastnej rodine a tam to vidia clenovia rodiny inak. dole klobuk, ze to dali prizeneni muzi a strpeli. uz zomrela, pokial je muz na tvojej strane, neries. nic sa ti nestane, laska je silne ochranne kuzlo.

llull
16. dec 2022

Ak ta prekliala tak chod na spoved a sv. prijimanie lebo ti dokaze ublizit ak nie si v stave milosti. Precitaj si o tom

ankasek
16. dec 2022

Žiadne svetelné vajíčko. To sú čary cez ktoré by Ti mohol zlý prostredníctvom jej ublížiť. Modli sa za ňu.