Manipulátor v rodine

7. jan 2022

Ked nie je mozne odstrihnut saod takeho cloveka su nejake sposoby na obranu? Ten clovek urobil uz vela zleho v rodine a co je najhorsie ma to nasledky na mne velmi blizku osobu a neviem ako by sa jej dalo pomoct aby nebola celkom pod vplyvom toho manipulatora

stary_ujco
7. jan 2022

Odísť a odstrihnúť sa, tam ine riesenie nie je...

elizabet173
7. jan 2022

ak je to dospelá osoba, vždy je možné sa odstrihnúť, inak bude pod vplyvom stále

martina1201
7. jan 2022

Prečo nie je možné sa odstrihnúť? Ak je dospelá je vždy možnosť sa odstrihnúť ak nie je zbavená svojprávnosti.

petka296
7. jan 2022

odstrihnúť sa, moja osobná skúsenosť a to manipulátor bol rodič. Milión šancí som dávala, aj tak som sa vždy ja popálila a bolo mi ublížené. Chce to radikálny rez

autor
7. jan 2022

Momentalen zial je taka situacia aka je a ta osoba nemoze z istych dovodov odist a musi sa s nim aj ked raz za cas ale aj tak stretavat. Je to nadlho a ani nehccem tu vsetko pisat take veci ale teda asi sa neda voci tomu nejako branit kym neodide prec..

annadobsonyova
7. jan 2022

Manipulátor si robí svoju prácu dobre, ak má obeť pocit, že bez manipulátora by si neporadila, že je na ňom istým spôsobom závislá. Preto sa s ňou dá manipulovať. Treba pozrieť na vec objektívne, bez citových väzieb, nakoľko je veľká pravdepodobnosť, že si manipulátor drží obeť v hrsti financiami a podobnými prostriedkami. Odstrihnúť sa vždy dá, ale treba úprimne chcieť. Kým bude vzťah trvať, dovtedy budú tieto vzorce fungovať, nedá sa to zjemniť, alebo obísť. Držím palce 🙂

flimelka
7. jan 2022

presne tak, aj my mame v rodine manipulatorku a jedine co je dobre ju proste vymazat zo zivota.

patus_2
7. jan 2022

Najlepšie pomôže odstrihnúť sa. Ak to nieje možné, tak obmedziť kontakt na minimum a vyhľadať odbornú pomoc. Psychológa, terapeuta, popísať problémy a pokúsiť sa nájsť spôsob ako fungovať do doby, kým odstrihnutie bude možné.

diusqa761
7. jan 2022

My sme mali v rodine jedného takého. Manipulátor plus okrádal rodinu o peniaze /majetok na automaty , násilník.. je to ešte 20 rokov dozadu , pomohlo ho len zbaviť práv a dať do ústavu , predať majetok všetok čo mal a vrátiť aspoň časť toho čo pookrádal, aj keď to ani náhodou nestačilo keďže skoro nič nemal. inak si vždy ku každému našiel cestu. Je tam dodnes deň.

cubo2
7. jan 2022

Manipulatorovi mozes zobrat vietor z plachiet iba tak, ze nijako nebudes zavisla od jeho vole (financne alebo byvanim napriklad). Ak si od niekoho zavisla financne alebo byvanim tak potom to ten clovek moze zneuzivat, co sa casto aj deje. Ak sa jedna o citove vydieranie (ublizim si, ked sa so mnou rozides) tak tam pomaha zosmiesnovanie (ak si si ista ze ten clovek nie je labilny) - napriklad - ty furt len slubujes, ze sa obesis a nikdy nic..

kvetinka_andrejka
8. jan 2022

Ísť na vlastnú terapiu kým neodíde minimálne. Metóda sivého kameňa ak to správne nazývam čiže nereagovať emotívne na jeho hry. Úprimne podarilo sa mi to 9 mesiacov takto ale bez terapie by to nešlo potrebovala som pomoc ničil ma aj tak. Považujem sa za silnú osobu ale toto by som bez odborníka nedala. Nie s manipulátorom pri boku. drž sa len nie príliš dlho

kvetinka_andrejka
8. jan 2022

Radim dočasné riešenie keďže viem že občas sa nedá odísť len tak. Ale jediné efektívne riešenie je hrubá čiara a neobzerať sa za sebou. Nikdy

akvilee
9. jan 2022

da sa , ale je to maximalne narocne a vycerpavajuce a hlave velmi tazke a podla mna dlhodobo neudrzatelne vzdy ked je tam moznost akakolvek miniaturna treba hladat cestu ako odist a ked clovek ostane musi pocitat s tym ze manipulativna osobnost bude neustale “rýpať” aby z vas dostala reakciu inak jednať totiz vobec nevie a aj ked jej poviete ze sa chova ako totalny magor , robi si z vas blazna … lebo vobec nechape o com hovorite..

akvilee
9. jan 2022

a je to tu aj napisane ze sa nad to musite povzniest , resp. pozriet sa na to z pohladu bez emocii. kebo ked si uvedomite , jedna z veci cez ktore na vas manipulator vpliva su prave emocie , a je vseobecne zname ze clovek pod vplivom emocii straca kriticke myslenie, zbytocne sa zavaluje emociami ktore v nom manip. vyvolava toci sa v jednom kruhu vysiluje ho to odlozte emocie ale na to v prvej rade jeho vpliv , pochopte vzorce ktorimi sa riadi ( su uplne rovnake) a zistite ze si ani sam nerozumie nevie kto je co citi co chce ani len tym emociam nerozumie potom asi pochopite ze vziat nohy na plecia bude najlepsie riesenie