Manipulátor svokor

14. jún 2024

Mnohé z vás ste môj/náš príbeh už čítali.
So svokrovcami sme prerušili kontakt. Budú to 2,5 roka. Svokra sem-tam k deťom príde.
No ale svokrovci manžel zakázal kontakt s nami, alebo s vnúčatami. Proste došlo aj k riešeniu problémov, bohuzial, ručne stručne.
No ale k veci.
Dnes sa môj narcisticky svokor rozhodol prísť pred škôlku (aj so svojim otcom, rovnaký narcista ako on), kde chodí nás syn a prostredníctvom spolužiaka dal zavolať nášho synčeka ku plotu, aby sa s ním porozpraval.

Čo si o tom myslite?
Manžel volal hneď dedovi, svokrovmu otcovi, že to bolo naposledy, inak to bude riešiť inak.

tundra
14. jún 2024

Nemyslim si nic,su to vase problemy😉

janinah
14. jún 2024

Pre problémy dospelých dieťa príde o dedka....je to vaše dieťa,ak vám toto vyhovuje tak nechsapaci.

autor
14. jún 2024

@janinah dedka, ktorý huckal dieťa proti vlastným rodičom

autor
14. jún 2024

dedka, ktorý sa mi pred deťmi vyhrážal

janinah
14. jún 2024

Ja to nepotrebujem vedieť ani rozoberať,ale nejaký dôvod na huckanie ci vyhrážanie asi nejako vznikol.Tu by bolo zaujímavé počuť druhu stranu.Cize ano,su to problemy dospelych,pre ktore dieta nema dedka....Ale nezaujíma ma to vlastne,len si nemyslím,že chyba je len a len na jednej strane.

7miriam77
14. jún 2024

Myslím si, že dedko chce narobiť ešte viac zla. Keby to myslel v dobrom, tak slušne zavolá Vám rodičom, omluvi sa za predošlé chovanie a navrhne stretnutie

autor
14. jún 2024

@janinah tak to vy očividne neviete, čo za clovek narcista je 😉 my toto mame vyriešené davno, od neho sa odstrihla cela rodina. Tu ide o to, že muž mu dal jasne najavo, že k deťom sa nemá približovať a on prišiel do škôlky!!!!! Ako to ďalej mame riešiť

rozculena
14. jún 2024

@janinah dedo nemá čo huckať vnuka proti rodičom!Aj keby mal 1000000dôvodov! Si kompletná?? Asi nie.

vilma7
14. jún 2024

Zakaz priblíženia. Keď,e to ináč neviete riešiť.

rozculena
14. jún 2024

požiadať učiteľky,aby dôrazne upozornili deti,že sa nesmú rozprávať s cudzími ľuďmi.Čo tam robia tie učiteľky,oni to nevidia? Nabudúce to bude nejaký úchyl a bude im cez plot núkať cukríky?

tykat
14. jún 2024

To akoze v skolke sa moze cudzi clovek cez plot rozpravat s dietatom a este ho aj ukolovat aby zavolal ine dieta? Ja byt ucitelka tak taky bugr so starym narobim ze este teraz sedi na policii. A byt matka tak narobim cirkus ucitelke preco nestrazi deti.

autor
14. jún 2024

A povedal synovovi ze nabudúce príde zas a donesie mu cukríky, áno, učiteľky nič nevideli, keďže to bolo za rohom. V pondelok ideme s mužom do škôlky riešiť to

erikab82
14. jún 2024

@janinah neexistuje žiaden dôvod na huckanenie dieťaťa proti vlastným rodičom!!!

erikab82
14. jún 2024

* huckanie

doriiis
14. jún 2024

Áno,poznám autorka.A presne pre toto ma môj drahy svokor dovolené sa stretávať s mojimi deťmi raz mesačne na pár hodin a iba v prítomnosti jedného z rodičov.

michaela329
14. jún 2024

Vy ste rodičia a máte právo si syna chrániť - pred násilníkom duplom, ten človek stratil právo byť dedo. Informujte učiteľky, nech ho prizru a vysvetlite synovi - primerane veku, že sa s ním baviť nesmie a keď tam pride, ta nech ide k učiteľom.

kristinka92
14. jún 2024

A čo povedal malemu? Kde boli učiteľky keď sa cudzí stary chlap rozpráva s malymi detmi? Dietatu vysvetlite že sa s hocikým na plote nemusí rozprávať a pani učiteľky možno upozornite, aby sa to neopakovalo

kristinka92
14. jún 2024

super dedo👏🏼 všetky deti učíme aby si nič nebrali od cudzích ľudí, ani keby im cukríky ponúkali. a s čim príde tento ukážkový dedo?😅 no s cukríkmi… ach jaj

cacianka
14. jún 2024

Že čo si myslíme ? No čo by sme mali ?
Že to máte riešiť.
Ale ako neviem, pretože neviem príbeh. Totiž podobných prípadov je tu na mk viac, tak ktorý ste vy ?
Pohovor s učiteľkami, s deťmi, alebo ja súdny zákaz priblíženia, volanie polície za obťažovanie detí 🤷

autor
14. jún 2024

Učiteľky ma tiež nasrali, keďže sa nezaujímali, kde je syn. Nebolo to však dlho, aj syn potvrdil, že nie dlho. Pozná ho, vie, že je to dedo, avšak skoro tri roky nie sme v kontakte. Párkrát sa za ten čas videli, keď sa mi prišiel domov vyhrážať svokor, alebo manželovi, alebo sme sa náhodne niekde stretli.
Svokor to mal premyslene, pretože autom zaparkoval na kraji škôlky, kde sa deti prevažne nehrajú, no mali šťastie na spolužiaka, a následne, že ten spolužiak zavolal syna, že XXXXXX niekto ťa vola, samozrejme, detská zvedavosť.

S učiteľkami to určite ideme riešiť. Takto to nenecháme.

marca12
14. jún 2024

@janinah Asi si este nezazila takeho cloveka s narcistickou poruchou. To nie je bezna nezhoda so svokrom. S takym clovekom sa neda vychadzat.

kristinka92
14. jún 2024

autorka, teraz som dočítala tvoje stare diskusie, ktoré predchádzali tejto (kto chce vedieť cely príbeh, tu je prvá diskusia https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/manipulator-svokor/ )
Môžem ti povedať že je mi pekne tazko a na grc. Len ta prosím ochraňujte vaše deti, nech nedopadnú rovnako, ako tvoj chudak muž. Take správanie si nezaslúži nikto. A deti sa ochrániť same ešte nevedia, na to sme tu my, rodičia, aby sme ich ochránili.

cacianka
14. jún 2024

@kristinka92 myslela som si že je to táto rodina, ale nemala som istotu.
Dúfam že podali návrh na súd vo veci zákaz priblíženia, kontaktovania. Všetkým. Ani svokru na 5 minút by som nepustila , ani na sekundu. Všetky siete zablokované.

katkaseiner
15. jún 2024

prepac ale ja by som zvazila zmenu byvania, školky...kludne len o 10 km dalej, ale aby ani netusili jde byvame, kde dieta chodi do skolky/školy. A kludne by som riesila zakaz priblizenia

mantilka
15. jún 2024

Učiteľky treba informovať a postrašiť ich, že môže zobrať dieta, aby si naplno uvedomili svoju zodpovednosť. Ísť na políciu a porozprávať sa aké sú možnosti.

dadka1997
15. jún 2024

A ucitelka bola kde ? Malemu ste vysvetlili aby sa nerozpraval s dedkom?
Ako ucitelku , by ma vydesilo, vydiet deti rozprávať sa s cudzimi dvoma starcami

matullienka
15. jún 2024

Prečítala som si tvoj príspevok z pred dvoch rokov a poviem ti len jedno. urobila by som všetko pre to aby moje deti v živote týchto odlišovať nestretlo. Aj keby to malo znamenať odsťahovať sa na opačný koniec republiky. Teraz je malý ešte v škôlke relatívne pod dohľadom ale keď nastúpi do školy a začne čadom z nej chodiť sám neriskovala by som, že budú na neho niekde čihať

anouschka5
15. jún 2024

Pre pokoj rodiny by bolo asi najlepšie odsťahovať sa riadne ďaleko, alebo aj do zahraničia - ten človek nedá pokoj

simca06022011
15. jún 2024

Hlavne treba povedať v škôlke ze toto sa nerobí... keby so nejaký úchylka dal niekoho zavolať, tiež ho zavolajú?

autor
18. jún 2024

Predstavte si, dnes bol zas, doniesol cukríky.
Aj napriek tomu, že sme volali dedovi, že si to neprajeme, že to vravime učiteľkám a aj syn bol upovedomený.
Prišiel aj tak, zas s otcom, no učiteľky už vedeli aj syn, takze ho nepustili a syn by ani nešiel.