Manipulátor

mimssss00
12. mar 2024

Ahojte..mám 24 a idem si sem po radu. 7 rokov som mala veľmi toxický vzťah v ktorom sa diali veľmi zlé veci..v tom vzťahu boli niekoľko krát rozchody, dotyčný mal aj iné vzťahy keď sme boli rozideny , veľa krát mi spravil zle veci ktoré som mu odpustila..uvedomujem si že bol manipulátor..priznal sa mi že 3 mesiace v kuse bral tvrdé drogy mimo toho bol závislý na tráve..viem ze si poviete že zly chlapec sa nedá zachrániť pokiaľ to sám nechce ale úprimne som mu chcela pomôcť aby sa mal lepšie v živote..Neskôr mi tvrdil že je čistý..Naposledy ma požiadal o ruku pred celou jeho rodinou a o 3 dni sa somnou rozišiel kvôli tomu že si sám v hlave vymyslel že ho podvadzam.. neskôr som sa od spoločných ľudí ktorých poznáme dozvedela ,že na mňa hádže špinu aká som ku.. a že som po podvádzala.:.neviem sa cez to preniesť že si to mysli a takto to skončilo..vždy som mu bola verná a vracala som sa k nemu aj keď z jeho strany tam boli 3tie osoby…viem čo mi teraz poviete..nebuď naivná, si sprostá ,hovoril ti to preto lebo sám to robil…všetky tieto veci viem…len moje vnútro sa s tým nechce vyrovnať a cítim sa ako použitá handra..každá mu bola v niečom dobrá len ja nie..možno to je mojim egom ale chcem naspäť samu seba..máte niekto podobne skúsenosti s manipulátorom? Ako ste sa cez to preniesli ?

smile32833
12. mar 2024

@mimssss00 Nájdi si normálneho chlapa konečne a už sa k nemu nevracaj.

elenka.k
12. mar 2024

@mimssss00 no, ak to nie je vymyslené , tak zjem ďalšiu buchtu !
Neverím, že v dnešnej dobe, sa ešte také deje?
Ak chceš fakt, radu, tak si nájdi normálneho chlapa, ak nie tak sa aspoň nenechávaj využívať!

januska12323
12. mar 2024

A ty s ním ešte si či ako.

mimssss00
autor
12. mar 2024

@januska12323 nie mesiac sme neni v žiadnom kontakte

mimssss00
autor
12. mar 2024

@elenka.k ďakujem pekne za radu, myslite že mi druhý chlap pomôže ?

smile32833
12. mar 2024

@mimssss00 Áno lepší chlap určite pomôže.

stanulienkat
12. mar 2024

Stokholmsky syndrom. Zrusit kontakty, nedvihat telefon. Najlepsie riesit klin klinom, aby si sa uplne odstrihla. Boli ste spolu dlho a ešte dlho ťa to bude mátať a podľa tvojich reakcií máš nahnuté sa k nemu vrátiť.

deti95060810
12. mar 2024

Prosím ťa, nehraj sa na Matku Terezu...
kašli na somára , lebo zle dopadneš... po poslednom rozchode si mala buchnúť šampus a zmiznúť z dohľadu...
spamätaj sa, lebo ozaj zle dopadneš.... bola som podobne na tom ako ty - pomohol až ROZVOD. veľmi komplikovaný a ťažký.
Trauma trvala dlho predlho...

misiak7777
12. mar 2024

@mimssss00 žiadny nový vzťah teraz nerieš, kým máš v hlave blato. Venuj sa sebe, vyrovnaj sa s minulosťou

negymama
12. mar 2024

kurevnik, klamar, narkoman, nasilnik.... 200 kontroliek blika v hlave kazdemu, co len to cita, nie ze s nim zije!
Chod si vyvetrat hlavu niekde s kamaratkami, kup si welnes, daj si spravit vlasy u kadernicky, kup si pekne saty...hocico co ti spravi radost . A ked si veriaca, tak vecer klakni a dakuj bohu, ze si sa tohto zmrda zbavila a dakuj /v duchu/ aj jemu, ze ta nechce. Lebo to je jeho jediny pozitivny cin voci tebe.

elenka.k
12. mar 2024

@mimssss00 v čom vám má pomôcť?
Veď normálny chlap, chráni, cení a váži si svoju ženu, no už je na vás, akého si nájdete - vyberiete. Postupe časom samozrejme ..... nevravím, že teraz máte hneď skočiť do nového vzťahu, Ješkové oči - ženská rozmýšľaj, maj hrdosť ! 😉

wiwi28
12. mar 2024

No takto. Si mladá a toto je skúsenosť na celý život (ak sa z nej poučíš). V tejto chvíli si dovoľ aby Ta rozchod zabolel, zamrzel. ALE za pár dní sa ráno zobuď a program v hlave " Nový deň, nové možnosti. Druhého chlapa si nehľadaj, lebo pravdepodobne, si nájdeš zas takéto "eso". Najprv sa začni mať rada Ty sama, Ty sama si rob život krásnym, Ty sama sa zariadiť tak aby si bola spokojná sama so sebou. Na týchto hodnotách potom môžeš stavať celý život v rámci zdravých vzťahov. A keď Ty si šťastná a vyrovnaná tak si k sebe pritiahneš rovnaký typ osobnosti. Jedna pravda platí - Nikto ta nespraví šťastnou ak Ty sama šťastná nebudeš.

jennky13
12. mar 2024

@mimssss00 potrebujes si sama v sebe upratat vsetky tie myslienky, hlavne pocit , ze si bola oklamana a zneuzita ( nemyslim fyzicky), a to, co o tebe rozsiruje nie je o tebe, ale o nom. Najtazsie je ziskat znovu svoju hodnotu vo vlastnych ociach. Ano, urobila si chybu, ze si stale dkokola odpustala a nevidela s kym naozaj zijes- to si potrebujes odpustit, ze si bola naivna a doverciva a ist dalej, zreljsia, skusenejsia a dospelejsia.

rozculena
12. mar 2024

keď sa ráno zobudíš,tak poďakuj bohu,vesmíru,sama sebe,že ten chuj sa ťa zbavil a že si nemusela utekať ty od neho.Pre kristove rany!!! Ty ešte rozmýšľaš,že prečo si ty nebola pre neho dobrá?! To akože ľutuješ,že ťa pustil k vode?? Ja som nemala kam utiecť,pretože byt bol môj a nevedela som ho odtiaľ dostať.....

mimssss00
autor
12. mar 2024

@rozculena viem že mu raz za to poďakujem že on ma nechal , len teraz je to všetko čerstvé, mám plnú hlavu myšlienok a musím to nechať všetko v sebe spracovať na nejaký čas a viem že potom to budem vnímať všetko inak a budem za to vďačná..

mimssss00
autor
12. mar 2024

@jennky13 máte svätú pravdu, niekedy je dobré počuť niečo takéto. Ďakujem

mimssss00
autor
12. mar 2024

@wiwi28 veľká pravda, ďakujem.

zuzanna33
12. mar 2024

Nehladaj nikoho teraz potrebuješ nájsť hlavne seba svoje sebavedomie. Pracuje na svojom psychickom zdraví. A žila som v toxickom vzťahu z manipulátorom závislým na alkohole. Všetko sa zhoršovalo časom a skončilo po rokoch trápenia kedy sa už nedalo vydržať to trápenie... Každý deň buď vďačná že si sa ho zbavila ži život naplno pretože on si ťa nezaslúži a hlavne stratila by si časom úplne všetko 🍀

rozculena
12. mar 2024

@mimssss00 v živote ma nenapadlo,že ja som tá zlá a on ma preto nechce.....nie,nie si zlá. TO ON.

lalu_sk111
12. mar 2024

@mimssss00 ja si myslim, ze on nepotrebuje zenu ale psychiatra..ak to nie je uplne spinavy clovek (co ludia, ktori svoje ,lasky, ociernuju a ublizuju im su) tak moze byt paranoidny, psychoticky...dnesna marihuana oproti marihuane zo 60. rokov alebo z obdobia hippies je uz ina.. narozdiel od relaxqcneho ucinku obsahuje vela latok, ktore mozu indukovat psychozu a nie len, ze mozu, oni ju aj indukuju..mladych chalanov, ktory mali bud toxicku psychozu alebo rovno im bola dg. schizofrenia je dost. Ludia maju pocit, ze trava je bezpecna - nie je.

mimssss00
autor
12. mar 2024

@lalu_sk111 presne toto som mu vykričala že potrebuje psychiatra..aj v práci keď som bola,zakaždým keď mi volal a nezdvihla som mu aj po upozorneniach že som v práci a nemám čas s ním volať,mal nervy že prečo mu nezdviham telefón že či som s nejakým kolegom..mal úplne paranoje o všetkom a vždy kde som bola videl hneď druhých chlapov

domkakvet
12. mar 2024

@mimssss00 chces naspat samu seba a mozno je to tvojim egom, tak co sa tyka tej tvojej vety, tak neviem ake je to tvoje ego, ked je zavisle na nazore nejakeho blbca, ked ti na tom nebude zalezat vtedy bude vyssie.

mimssss00
autor
12. mar 2024

@domkakvet čo sa týka toho ega bolo to myslené tak že neviem uniesť že sa somnou rozišiel za niečo čo sa nikdy nestalo, a nájsť samu seba bolo myslené mať sa rada viac predtým ako som ho spoznala a byť tou ktorou som bola dakedy,lenže všetky tie veci ma zmenili a určite aj posilnili.

domkakvet
12. mar 2024

@mimssss00 pochopila som to s tym egom, musi byt dost nizke, ked to nevies uniest, lebo kto ma vysoke ego nieco take ho nerozhadze. Cize neries, ze sa rozisiel on, poucila si sa a to staci.

madla60
12. mar 2024

@mimssss00 , choď ku kaderníčke, urobiť si radosť - kup si niečo čo Ťa poteší, venuj sa sebe, kávička, doma nohy vyložiť a v kľude oddychovať, nikto Ťa nebude otravovať kde si bola, s kým si bola, vieš aká je to úľava.

belaaaaaaaaa
12. mar 2024

@mimssss00 Ach môj bože. Dievča, vieš ty čo je žiť s týmto mužom? Nie je normálny. Znicíš si život, no a potom príď plakať. Toto ja nepochopím, vieš aký je magor a ešte chceš radu. Spamätaj sa. Naozaj áno.

kosican1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimssss00
autor
12. mar 2024

@belaaaaaaaaa ja si nepýtam radu ohľadne jeho že čo s ním ďalej ale ohľadne toho ako stym to cele všetko prekonať..Bola som s ním od puberty bol môj prvý, ťažko sa to dá znášať keď neskôr ako idú roky sa mení na iného človeka a mňa začne psychicky deptať..a ťažko sa to vysvetľuje ľudom ktorý nezažili taký vzťah, taký ľudia to ťažko pochopia a potom samozrejme majú na to iný názor

elenka.k
13. mar 2024

@kosican1 Čo?? to fakt? to nie je srdce - to je stratená hrdosť, vlastne žiadna, možno že aj ona využíva, alebo sa bojí odpútať od partnera ... strach robí veľa! Začať sama ....

@mimssss00 autorka, nenechaj sa ubíjať psychicky, to nie je vzťah, je to teror . Možno si si už na to zvykla a ospravedlňuješ ho v svojej hlave. No a čo? že ste spolu od puberty, nikdy nie je neskoro na zmenu, na nový život ......
Tak správne rozhodnutie ti prajem a bez bolestí v srdci. 🍀

nat_alia
13. mar 2024

@mimssss00 presne v tomto su manipulatori dobri..este sa obet citi previnilo a ma akusi potrebu cosi dokazovat, ze predsa ona nie je taka ako si ten manipulator mysli...predne tymto som si presla...ale ze presne
Tiez som bola verna ale len som pocuvala ako sa ku*vim kade chodim...tiez som ho presviedcala o kadecom moznom ale napokon som aj tak vzdy JA bola ta zla
Nie nie a este raz nie
Okamzite zacat zabudat
S takým clovekom vas necaka nic dobre
Ja som taka rada ze to mam za sebou, bolelo to aj to bolo tazke ale potom ked je clovek z toho vo ku je najradsej na svete ze sa ho to uz netýka
Absolutne by som ho neriesila a hladala by som ineho človeka k sebe
Nenechat so sebou uz zametat ani nic podobne
Koniec, bodka