Manipulatívni rodinní príslušníci

8. júl 2021

Prosim Vas, je tu niekto, kto zazil toxickych rodinnych prislusnikov, osocovanie, psychicky teror, da sa to aj nahlasit na policii ? Poradite ako sa spravat, ked momentalne nemozem odist a robia mi peklo, terorizuju ma a chcu ma znicit. Som tu len nakratko na tyzden, mam aj deti tu, takze ozaj odstahovat sa neprichadza do uvahy.

sonnenshein
8. júl 2021

Ano, zazila som.
Zafungovalo asertivne spravanie, jasne vymedzenie pravidiel. Nastastie k fyzickemu utoku nedoslo, tam by protistrana tahala za kratsi koniec, ale ak by ano, nemala by som problem zavolat policiu.

lubkavargova1
8. júl 2021

Podla toho co presne znamena to, ze si tam len na tyzden? Co presne znamena, to, ze ta osocuju, psychicky teror? U koho si? Lebo ked, ze ti len povedia ako sa maju veci v realnom stave a tebe sa to nepaci aj ked ti neprijemnym sposobom predostrete, tak to je na zamyslenie....
Treba sa na to lepsie pozriet, niekedy aj neprijemna pravda je len fakt..a potom pozor, aby si sa kam mala vratit ak sa cely zivot "doserie"...lebo ked ti rodina ponukne pomoc a ty s urazenym egom este zavolas na nich policajtov, tak to je fakt super...

syslik81
8. júl 2021

tyzden nevydrzis? nieje to tvoj byt ak som pochopila takze co chces hlasit na policii? ze ti niekto nevyhovuje ze si myslis ze je na teba zli ked si u neho na navsteve? ak ta nemlatia nedrzia nasilu tak hold najdi si ine byvanie a odid ..

autor
8. júl 2021

To, ze su manipulativni je fakt a absolutne nevhodne to vobec zpochybnovat, poznam ich od narodenia a zazila som to asi 10x minimalne, tentokrat vystupnovane na zaklade toho, ze sestra ako zakomplexovany psychiater na antidepresivach po rozvode predpisuje mojim rodicom lieky od psychiatra, co je akoze ona, na ukludnenie, akoze ich lieci, oni su uplne zmanipulovani, plus mama je psychicky labilna, vyhrazala sa smrtou, sestra / tiez ako psychiater mala samovrazedne sklony a bola aj pred cc 15 rokmi pod liekmi. Otec je na liekoch od kedy viem, uziva lieky na spanie a uzkosti uz asi 30 rokov. Takze, to su realne fakty.

0silvia0
8. júl 2021

Ked vies aki su, naco k nim chodis na tyzden? Staci pozriet obcas na hodinu...

mondolina
8. júl 2021

a čo chceš hlásiť na polícii?

kitycat
8. júl 2021

No hlavne, ze si tam sla na tyzden... Tiez nemas vsetkych 5 pohromade. Odstahuj sa ake finty chces pocut?

autor
8. júl 2021

Samozrejme to viem, rok mi pisali ako chcu vidiet deti, ved bol covid boli bez vakciny, ano dala som tomu sancu bola to chyba, ja len ci poznate nieco podobne, som z toho dost v koncoch ako zvladnem to, ale byt za boxovaci pytel uz nikomu nebudem, je tu niekto kto odstrihol rodinu uplne ? Na dlho ? Som ta cierna ovca rodiny, ziadna obet, realita. Akakolvek manipulacia ci citove vidieranie uz nedavam. Ano bola to chyba. Asi len par povzbudivych slov by stacilo, nic viac.

ukulela
8. júl 2021

Za čo ich nahlasis? Len sa zbal a odíď. Myslím, že sestrou postup s predpisovanim liekov nie je v súlade s lekárskou etikou, ale na policiu to nie je.

negymama
8. júl 2021

vsak odid s detmi skor, co si sa na tyzdenny pobyt upisala krvou?

autor
8. júl 2021

@negymama este som nemala spiatocne letenky. Nemam 300 eur na jednu letenku bohuzial.

autor
8. júl 2021

300x3 plus deti samozrejme

cacianka
8. júl 2021

Píšes o rodine velmi zmatocne, neda sa ti poradit vhodne. To sú všetci 3 psychiatricki pacienti ?
Tvoja sestra je lekarka psychiatricka ?

ukulela
8. júl 2021

Nerozumiem. Ty ešte nemáš letenky? A za týždeň budeš mať? ... tak penzión. Či iné ubytko.

janinah
8. júl 2021

Ubytuj dá poblizku.aj na dedine už máš lacné slušne penzióny a k rodičom dojdi denne na hodinU na kávu

autor
8. júl 2021

@cacianka ano, ona je psychiatricka, po rozvode na liekoch cc 2 a pol roka, matka na liekoch cc 2 roky a otec 30 rokov (lieky na spanie, neurol myslin tiez na uzkosti)

autor
8. júl 2021

Nie letenky nemam, idem kupovat o chvilu, co leti o tyzden za priatelnu cenu.

ukulela
8. júl 2021

Bud investujem do leteniek,alebo ozaj ak to nezvládas, kukni ubytko. Aj air bnb v pohode - napr nejaký byt. Neviem, aku mas rezervu, ale za 50 na noc určite dačo zoženies pre všetkých. A aj za menej....

cacianka
8. júl 2021

Ak predpisuje neprimeranu liečbu a lieky, kontaktuj komoru lekarov, poisťovne aby preverili mnozstvo a primeranost priemer na 1osobu, pripadne daj podnet na ÚPDNZS.
Ak ublizuju tebe ci deťom, strán sa ich a minimalizuj.
Co sa tyka inej casti tvojej témy - ano, su tu ženy a vela zien ktore sa uplne odstrihli od svokrovcov, svojich rodicov, surodencov alebo inych ľudí kt.im ublizovali.precitaj si - na koni je stovky pribehov.

kikavadi
8. júl 2021

Odstrihnúť sa úplne. Rodina, nerodina. Môjho otca som nevidela 5 rokov, ani nepozná moje deti. Psychicky teror je strašný, kto nezažil, možno nepochopí. Ty to máš o to ľahšie, že bývaš ďaleko. Nenechaj si ničiť život, máš svoju vlastnú rodinu, zameraj sa na nich. Držim palce a ak sa dá, odíď na ten týždeň niekam do penziónu, rodine povedz, že už letíte domov a odid s deťmi.

syslik81
8. júl 2021

uprimne simyslim,ze podla stylu pisanie tych psychicky chorych v rodine je minimalne i jedneho viac .. ako nehnevaj sa aby dospela osoba vzala male deti do blazinca ked vies ako na tom vsetci su a este s atu ides pytat ci ich mas udat na policii etc ... v prvom rade chranim deti a v takom prostredi by som nebola.. ich stav sa nezmenil zo dna na den ale trva ako pises 30 rokov .. popros sestru o tabletky na ukludnenie -zrejme ich mate v byte na rozdavanie a stastny let domov

autor
8. júl 2021

@cacianka to je dobry napad dakujem !!

autor
8. júl 2021

@syslik81 ano mas pravdu, suhlasim, to je to, ze iste psychicke ochorenia su nevidelnejsie ako ine viditelnejsie, nedalo mi to srdce, ked mi pisali, ako ich rok nevidia to boli maily kszdy tyzden niekedy 2krat tyzdenne, ja lieky neuzivam, ale samozrejme ako obet domaceho nasilia, riesim terapiu, takze mam pomoc, ale tiez nie hned v tychto dnoch. Treba byt viac citlivy nabuduce, nic za to nedas.

ukulela
8. júl 2021

No vieš, ale ides do toxickeho prostredia bez toho, aby si mala finančnú rezervu a nevieš v kríze ani odísť.... poučila si sa.

ktochytavzite
8. júl 2021

a aj teraz ta tyraju ked su ma liekoch?Kto ta tyra ?Nevies sa cez to preniest?Asi rodicia budu na tom biedne a neviem si oredstavit ze by ti mali ublizovat,to sestra vas tyra ci ako?
Deti su ok?Ci co sa cely den hadate id rana do vecera?Ved ak beru lieky mali by byt utlmwni a tym oadom neskodni,nie?Tak ako ta maju tyrat?

autor
9. júl 2021

@ktochytavzite psychicke tyranie, je toho plny internet co to je, ano utlmeni, ona im dava lieky, na zaklade svojho usudku, to je jedno, uz to nejak musim len vydrzat.

autor
9. júl 2021
ktochytavzite
9. júl 2021

a teraz ta mo tyraju a kto sestra?Sestre sa nechas tyrat?Ved ak su rodicia utlmeni tiez ta tiraju osych?

78787878
9. júl 2021

Prepáč, príde mi prapodivné Tvoje ne/rozmýšľanie. Vieš, že ideš do toxického prostredia, zoberieš tam aj vlastné deti a nepripravíš sa na to, že budeš mať náhradné ubytovanie pre prípad nepohody.

123andy123
9. júl 2021

A nechceš ty náhodou len aby sme ti tu prispeli na letenky? Kde vlastne si?