Manipulácia verzus vyhorenie

23. jan 2023

Ahojte,

idem sa len vyrozprávať, lebo ma situácia veľmi ťaží.

Sme celkom normálna rodina, s manželom si rozumieme, pokiaľ sa do nášho vzťahu nezačne montovať jeho rodina.Manžel celé naše spolužitie pracuje na týždňovky, takže s deťmi fungujeme prakticky sami, domov chodí len na víkendy.
Doteraz, aspon som si myslela bolo všetko OK, ale asi od minulého roka ,ako na neho tlačí vo viacerých veciach jeho rodina, začína mať záchvaty hnevu na mňa pre hocičo, deti donesú zlú známku som zlá ja, neurobím hneď niečo na požiadanie zase krik a výbuchy hnevu alebo totálna ignorácia.
Všetko čo sa týka rodiny /žijeme v RD/ je na mne .
Jeho rodina by ho chcela mať stále po ruke, keď nie robia mu divadlo a doplácam na to ja. Predtým si ma vedel zastať, teraz mám za každú maličkosť ponižovanie a výbuchy hnevu.Najhoršie, že to robí pred deťmi, nechcem , aby videli takéto správanie. Komunikácia nula bodov, keď začnem rozhovor , čo sa deje , buď sa oduje alebo ma ignoruje.
Je to manipulátor alebo nejaká kríza, mali ste niečo podobné? Môže byť vyhoretý?

Inak keď nemá tieto stavy je super otec aj manžel.

Neviem ako mu pomôcť , keď nechce komunikovať.

Ako ďalej?

zmrzlinka2021
23. jan 2023

Podla mna je len vycerpany z takeho zivota - pocas tyzdna nie je so svojou rodinou, co je to za zivot?
Prečo nepracuje normalne?

ma77
23. jan 2023

@zmrzlinka2021 podľa teba keď chlap chodí na týždňovky nepracuje normálne? Asi zarobí lepšie na tyzdnovke jak keby mal robiť 8smicky za pásom za 700brutto

timing
23. jan 2023

Manipulator isto nie. Skor frustrovany zo zivota,poziadaviek teba,rodiny.

autor
23. jan 2023

@timing práveže sa mu snažím veľa vecí uľahčiť, doma keď príde väčšinou oddychuje najmä teraz v zime, veľa jeho povinnosťí som prebrala na seba, naozaj neviem

andreatytler
23. jan 2023

To kolko rokov uz takto fungujete na tyzdnovky?
Podla mna to neprospieva vztahu. Ste od seba prilis casto. Tiez nema sancu byt s detmi a hlavne je vsetko na tebe... nielen pocas tyzdna ale aj ked sa vrati, lebo musi oddychovat. A kedy oddychujes ty?
Preco musi oddychovat ked sa vrati?
Ty pracujes, alebo si na materskej alebo doma s detmi?

autor
23. jan 2023

@andreatytler fungujeme takto už 15 rokov, oddychuje, lebo je unavený, pracuje manuálne, ja tiež pracujem, veľa času na oddych mi nezostáva

zmrzlinka2021
23. jan 2023

@ma77
Ale on ma rodinu a mozno kazdu neelu vecer odide - cely tyzden je bez rodiny, v piatok pride - o com je taky zivot?
Ruku na srdce - ty by si takto chcela zit?

Aj ke dprides z prace o piatej, unavena, aj ked ste rodina co len 1-2 hodiny denne kym sa ide spat, proste fungujete ako rodina. On na ubytovni s cudzimi ludmi - toto je zivot cloveka co ma zenu a deti?

malacibulka
23. jan 2023

Nahla zmena osobnosti moze byt aj choroba (psychicka ci neurologicka) alebo aj afera. Nie je dost informacii na posudenie.

ukulela
23. jan 2023

@zmrzlinka2021 ale on nezacal byt po 15r pako kvoli tomu, ze nie je s rodinou. keby to bolo tak, pride za nou a idu riesit, ci radsej za menej penazi nezmeni pracu a nebude doma ....
autorka, tu sa len snazit porozpravat. takym sposobom, aby to hned nezrusil ... neist na neho vycitkami, ale inac. nie co sa deje, preco si taky ... ale ja neviem ... vidis, ze 15 rokov je asi vela na takyto zivot, ci ti nechce zmenit, ci nechce ostat robit doma ...
ale moze to byt aj ako pise @malacibulka - diagnoza, alebo len afera

mikadooo
23. jan 2023

Alebo len proste starne... A to, čo kedysi zvládol v pohode ako mladší, už pomaly zvládať prestáva... Napríklad ja som zvládala doteraz v pohode variť a skákať okolo detí ale teraz už začínam mať toho dosť a oveľa častejšie som nervóznejšia a "bez príčiny" naštvaná. Ale tak my sa s mužom o tom bavíme, riešenie sme síce ešte nenašli, ale aspoň vie, prečo sa to deje čo sa deje. Minule som prvý krát vôbec vyhubovala svokrovi, ja, čo som ťažký flegmoš jedným uchom dnu, druhým von... 🤷. Ľudia sa menia a žiaľ, myslím si, že nie každý k lepšiemu...

andreatytler
23. jan 2023

Co robi ked mu skonci praca vecer? Neoddychuje? Alebo robi od svitu do mrku?
Ved ty robis a k tomu sa este aj staras o deti a dom? On iba pracuje a cestuje. To je dost nepomer, nie?

autor
23. jan 2023

@andreatytler končí o 5 -6 večer, potom má čas už len pre seba, áno je to dosť nepomer ale on je ten , čo sa cíti ukrivdený a unavený

nickpick
23. jan 2023

ako mozes takto fungovat uz 15 rokov? vsetko je na tvojich pleciach, pan manzel si zije vlastny zivot pocas tyzdna a vasa rodina funguje/nefunguje ako celok iba pocas vikendov….tahate to takto dlhe roky…uprimne ty by si mala byt ta nespokojna, frustrovana, bez oddychu, na tvojich pleciach lezia povinnosti, starostlivost o deti, vycitky zo strany jeho rodiny, ako prepac, ja by som na tvojom mieste buchla po stole a zacali by sa diat veci a kladli sa ultimata….tak on je unaveny a ty si co? robot bez emocii??? treba si zacat vazit sami seba…nech sa pan tvorstva vyjadri co akoze od teba ocakava?

autor
23. jan 2023

@nickpick presne takto sa cítim, vystihla si to presne

andreatytler
23. jan 2023

No hrozne. Podla mna vsetko zle. Obdivujem ta ze to zvladas. Presne ako vravi @nickpick treba uplne zmenit vase fungovanie. Treba velmi razne vydiskutovat ze ziadne take ze bude odychovat cez vykendy. Ak netreba nieco surne okolo domu, tak sa plne venovat detom a tebe. Ak chce mat este cas aj na rodicov, tak musi nieco zmenit a prestat chodit na tyzdnovky. Ty potrebujes oddych ako sol. Ty potrebujes cas len pre seba, ale zase neda sa ze by si mu nechala deti a isla na pol dna prec, lebo konecne je muz doma a tak potrebujes byt s nim.

autor
23. jan 2023

@andreatytler áno, presne, neviem ako z toho von

andreatytler
23. jan 2023

Ja by som zacala s tym ze nech si najde inu pracu aby nemusel chodit na tyzdnovky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8
25. jan 2023

Nenašiel si tam známosť?
Čo myslíš pod tým, že sa jeho rodina začala starať do vášho vzťahu?

eva8
25. jan 2023

@elizabet173 až teraz som čítala. Zmyslam podobne

janulicka24
25. jan 2023

Podľa mňa má dosť takéhoto života, treba niečo zmeniť, lebo toto vyzerá, že máš toho dosť aj ty a aj on. Začnite robiť niečo inak aby ste boli kľudnejší, sadnite si a nájdite spoločné riešenie.