Mamina bude mať 60tku a chce robiť slávnosť. Ja sa však nebavím so sestrou

26. máj 2024

Baby , neviem čo ďalej, moja mama bude mať 60tku, chce oslavu, aby sme sa stretli všetci pokope, problém je že so sestrou sa nebavíme 3 roky..bolo tam toho veľa , ako vykrikovanie že má nenavidi, pokradla máme peniaze,veľa peňazí , urobila si 3 deti, ktoré dotuje moja mama , s otcom..jej muž tlačil na mojich rodičov ,aby celý dom aj so záhradou a ešte aj jednou nehnuteľnostou prepísal na nich , na chate mojich rodičov vymenili zámky aby som sa tam nemohla s rodinou dostať, ani sa nezdravime nič , moje deti nezdravia ,keď sme u našich naschvál nedonesu deti aby sa nemohli hrať s našimi ..
Moja mama má vydiera , psychicky, že možno sa 70nedozije, že ona tam chce mať obe deti a chce aby sme sa spolu BAVILI..,aby som mala rozum , že som staršia , že mám ísť sestre príkladom ...na jednej strane je to moja mama a na druhej pojdem proti sebe ...co by ste robili?

tim23
26. máj 2024

Choď tam kvôli mame keď si to želá. Chce t mať obe dcéry, čo je na tom nepochopiteľné? Choď a nerob caviky okolo toho pre boha

maxalla
26. máj 2024

Sla by som a so sestrou by som sa nebavila. To by som jej aj dopredu povedala, ze tam pojdem kvoli nej, ale nech necaka, ze sa so sestrou budem bavit. A tiez by som jej povedala, ze ak ma bude nutit, tak v tom momente odchadzam. Reci ze si starsia, pust jednym uchom dnu a druhym von. Kedze mamina oslavuje 60ku, tak sestra uz bude davno dospela, nepotrebuje, aby jej bola starsia sestra prikladom.

autor
26. máj 2024

@maxalla oslavuje 60 a sestra má 32 rokov

autor
26. máj 2024

@tim23 ona chce aby sme sa spolu bavili, to je podmienka oslavy, keď sa nebudem chcieť s ňou baviť, tak jej zničim oslavu ,mi povedala...

reddflowerlife
26. máj 2024

Šla by som ale tu sestru s jej trajtrlickom by som mala na haku

tiezjedna
26. máj 2024

Nešla by som. Mamu by som pozvala k sebe. Ja by som sa nedokázala pretvarovať ani kvôli mame, v tom je ten hlavný príklad. Takéto falošné rodinné "usmievačky" neuznávam. Niektoré vzťahy sú tak rozbité, že jedna oslava ich rozhodne nespasí.

reddflowerlife
26. máj 2024

Choď a nebav sa s ňou a keby nieco, tak to zhodis na tu druhu sestru, ze to ona nemala zaujem o bavenie

autor
26. máj 2024

@maxalla podmienka je že sa s ňou budem baviť, a musím začať ja sa udobrovat

eliska13
26. máj 2024

Ako je vycurana sestra, tak aj mama.Isla by som, ale slova so sestrou neprehovorila

autor
26. máj 2024

Ona mi povedala že ak sa so sestrou neudobrim , tak oslava nebude a zničim jej zivot

maxalla
26. máj 2024

Podmienky si mozes klast aj ty a nech sa mama rozhodne, ci ta tam chce, ale s tym, ze sa so sestrou bavit nebudes, alebo ta tam za tychto podmienok nechce. Podla toho by som sa rozhodla, ci na oslavu pojdem, alebo nie.

lindous
26. máj 2024

pod takýmto nátlakom ako mame zničím život, ak nespravím čo chce ona, by som veru nešla… skús mame vysvetliť, že oslava naozaj nie je vhodné miesto na urovnávanie a riešenie sporov a aj keby si chcela, tak bez emócií to určite nepôjde a oslavu jej pokazí určite skôr to, keď tam začnete riešiť vážne debaty, pripadne sa pohádate ako keď sa nebudete rozprávať a či je toto to čo chce docieliť, aby si to nakoniec neužil nikto…

jaaty
26. máj 2024

Chápem mamu. Trápi ju, že jej deti sa neznášajú. Oslavu vníma ako príležitosť dať veci do poriadku. Skús to tak vnímať aj ty, možno si veľa vysvetlite. Na oslavu by som išla a pokúsila sa zlepšiť vzťah so sestrou.

syslik81
26. máj 2024

chod -sestru pozdrav nahlas pred mamou- zaciatok a koniec bavenia sa s nou ..ak sa daco normalne spyta odpovedz-ale konverzacie neved..ak bude rypat radsej chod niekm vedla ale nehadaj sa..ked to bude zle povedz mame sorry snazila som sa ti vyhoviet .. drzala som sa na uzde ale ked to nejde tak to nejde a chod domov

bluka2
26. máj 2024

Bohužiaľ nemáš ako mamu potešiť. Za mňa sa to proste nedá vramci zachovania vlastnej integrity začať sa nasilu baviť s niekým takýmto. Možno nejakí takí s povahami ako niektorí politici by to dokázali, ist tam a uplna pretvárka

0silvia0
26. máj 2024

No aka matka, taka sestra. Manipulantky a citove vydieracky. Ja som povaha, ze by som to tam pretrpela, nech ma matka dusu na mieste. Ale myslela by som si svoje aj by som matke svoje povedala. Urcite aj ona prispela k tejto situacii.

svetlonos
26. máj 2024

Moja babka ciperna zmierala od 55 rokov takto, realne potom mala kusik k 80. Ja som vďaka nej proti takymtoo psychokecom imunna. Počúvala som to od malička. Ked s tým náhodou zacne mama moja - poviem to iste. Zla adresa, na mňa tietilo psycho keď raz umriem - neplatia! A sme dorotpravalu na túto tému.
Mama je mama, ta odpúšťať môže aj byt slepá- je to jej dcera.
Ty si dospela a vidíš nespravodlivosť. Podľa popisu su tvoja sestra s muzom riadni vychcani neschopní, ešte aj mamu by obrali o všetko!
Ja by som mame podala fakty na papieri ako si tu napisala:
1 kreten zať si nárokuje na JEJ majetok!
to ani nepisem, ze teba uplne vylucil...
2 mama oco - ste bankou pre nich neschopakov!
3 sestra ma ignoruje aj naše deti!
4 nechutne sa ku mne chova a chovala, bez ospravedlnenia razí svoje!
5 NIE MAMA - nebudem robiť zo seba onucu ani handru svojej vychcanej sestre, koli nikomu nebudem trpiet!
6 A nevyhrala sa mi - mozno sa nedozijem.... - po smrti to pochis

Nie, ja by som nehrala submisivnu ani keby kto lezal na smrteľnej posteli. Ty si asi cely zivot bola ta, co musela srzat hubu koli babke sestricke a ešte aj po tomto všetkom??
Mama nech sa preberie!
Moja ma 58, je fit a schopna veci chapat. Bohudik so sestrou mame pekny vztah. Ale keby mam ako ty, nepohne so mnou áno párom volov.

januska12323
26. máj 2024

Koľko ľudí bude na oslave? Šla by som, bavila sa s rodinou a po obede/večeri odišla domov. Na oslave sa predsa neriešia problémy. Bola by som k sestre slušná v rámci možností a ak by začala rýpať odišla by som od nej alebo aj úplne z oslavy.

autor
26. máj 2024

@januska12323 na oslave ,ja a sestra s deťmi , muži sa nemusia naši zq to všetko medzi nami

sante81
26. máj 2024

Nešla by som a nenechala by som sa mamou v žiadnom prípade manipulovať.

komplikovana
26. máj 2024

nesla by som. Povedala by som mame, ze je to ona kto si pokazila oslavu, pretoze dovolila sestre to co dovolila.

hrabovo
26. máj 2024

Tiež by som nešla, mama so sestrou a jej mužom narobili hlúposti a aj tak si v ich očiach problém ty. V žiadnom prípade, si dospela, máš svoju rodinu, radšej ako si pokaziť víkend nutenou oslavou by som šla s rodinou na dáky pekný výlet 🙂

cimage
26. máj 2024

To je oslava, ze ty so sestrou a deti? To sa mozete stretnut aj v iny den a nebude ti vycitat, ze si jej znicila “oslavu”. Ja som si myslela, ze aspon 20ludi.

madla60
26. máj 2024

nenechaj sa vydierať! Neboj, nepokazíš žiadnu oslavu, och až som sa tu .... Prečo to nepovie tej druhej dcére? Nešla by som ... čo sa TI môže stať, nič.

alex49
26. máj 2024

podľa tohto je to rodinné posedenie, skôr sestra by sa ti mala ospravedlniť, aj rodičom, ale to nespraví. Rodinu si nevyberáš, matke zagratuluj mimo oslavy a nech si obeduje zo svojou druhou milovanou dcérenkou.

mamina7070
26. máj 2024

povedz mame ze pojdes ked na teba prepise samozrejme s dozivotnym pravo a potom sa budes aj so sestrou bavit atd

to bol vtip mama je pravdepodobne narcistka nacitaj si o takejto matke ona ta vtahuje donkonfliktu len a z toho ona cicia energiu

vyrovnanaosoba
26. máj 2024

Pozýva ťa mama, nie sestra. Ze sestra po kradla mame peniaze, vydiera la ju, je "problem" tvojej mami a aj napriek tomu sa zjavne na ňu nehnevá a chce aby tam bola, tak isto ako ty.
Urob radosť mame, nie sestre.
Stále môžete odísť z oslavy, ak to bude neúnosné, ale najprv sa pokúste cez to preniesť. Zahoď hrdosť aspoň na chvíľu. Stále je to tvoja sestra, aj mama.

svetlonos
26. máj 2024

Akurát som precitala diskusiu a tvoje odpovede - v takomto pripade by som upratala aj mamu!
Tak ty jej zničiť zivot??? To je ako keď niekto do teba kope a ty sa mu mas ospravedlniť?!
Šory ale tvoja mama je rovnaká hnusoba ako tvoja sestra s mužom. Ja by by som ani vztah s mamou nechcela za takýchto podmienok. To ze ona zničí zivot a tvoju osobnosť ju vobec nesere, hlavne ze mamuska môže o 20 rokov v pokoji umrieť !
A ty s narušeniu psychikou a deti s debilnymi vzorcami soravania sa - ja trpíte- budú v tom pokračovať.
Normalne mi to tlak zdvihlo! V 10 prikázania chyba - cti, respektuj, miluj a váž si deti svoje!
Úprimne- matka by ma nemanipulovala a poslala by som ju do hája, keby chcela naďalej aby som robila zo seba handru - pre jej pokoj.
A nech si kľudne zomiera aj naďalej tých 20 rokov! Kristušát to je láska materska, na pohladanie...

mamina7070
26. máj 2024

a oslavu nech urobi na tej chate kde nemozes so svojou rodinou ist

maranco
26. máj 2024

Vlastná mama ťa "vydedila" a ešte sa máš za to "ospravedlniť" sestre, udobrovať sa a hrať sa na dokonalú rodinku.