Mamin priateľ zmanipuloval mamu

26. jún 2020

Mama sa rozisla s priatelom a zacala si s ovela mladsim zenatym susedom. Stale to popiera,ze to tak nie je ale ja viem,ze to tak je. Neustale sa spolu hadame koli nemu,uplne kasle na mna a na moje deti. Je nim totalne zmanipulovana. Dokonca mu pozicala aj peniaze a bojim sa ,ze to bude iba horsie. Prosim poraďte co mam robit som z toho nešťastná :( dakujem.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
77daniela77
26. jún 2020

.....no mne by vadilo ze mu poziciava peniaze a ze je zenaty....

ckocka
26. jún 2020

Obaja sú dospelí, svojprávny a predpokladám, že mu požičala svoje peniaze.

autor
26. jún 2020

@perdulka7 lebo ju poznam???? Lebo sa stale da dokopy s muzmi,ktori ju nicia a ked sa na nu vykaslu trpí? Lebo ma to trapi? Lebo je ženatý, je to suknickar a vyuzivaju ju? Zeby som to len preto neakceptovala?

autor
26. jún 2020

@ckocka ktoré už predpokladám neuvidí

ckocka
26. jún 2020

Aj tak je to stále iba jej záležitosť.

77daniela77
26. jún 2020

Mas pravdu,musi ta to trapit....tazko poradit co s tym,lebo ona asi stratila hlavu a to je dost beznadejne dohovorit jej....

autor
26. jún 2020

@ckocka ja jej peniaze nechcem nepotrebujem,mne nechýbajú len sa bojím, ze ostane z holým zadkom a dost psychicky zle na tom ked sa na nu vykasle...

janinah
26. jún 2020

@ckocka to síce áno,ale ak mama minie peniaze na mladého milenca ,ktorý ju asi ťažko "nadovšetko ľúbi" pre jej mladé telo a bezvráskovú tvár a "na staré kolená" ostane sama a bez prostriedkov tak komu na krku asi pristane?...autorke...tiež by mi to vadilo a robila b ysom čo sa dá,aby som mame otvorila oči

ckocka
26. jún 2020

Každý z nás má právo robiť svoje chyby a aj ich robí. Zodpovednosť máš iba za život svojich nezletilých detí.

autor
26. jún 2020

@77daniela77 uplne ju stratila.... robi to co on povie.... je protivna k svojím dvom jedinym vnuckam ,proste ako keby jej boli na pritaz a vidi ich 3x za mesiac :(

77daniela77
26. jún 2020

To su hrozne veci ked to vidis na mame a nie je jej rady....vsetky dohovarania obrati proti tebe....

autor
26. jún 2020

@ckocka 🤦‍♀️ to ako fakt? To je teda rada. Super... takze mam sa na to vykaslat vsak co je to jej problém.... budem sebec kaslem na to.... neviem ci prave toto je riesenie ked vidis,ze ten druhy sa ruti do zahuby.... ja nie som ten typ človeka, ze su mu jeho rodicia ukradnutí

ckocka
26. jún 2020

To nie je rada ale realita života.

marsilea23
26. jún 2020

Myslím, že ty ju poznáš najlepšie z nás. Z toho čo píšeš mama vyznieva ako žena, ktorá keď sa namotá na chlapa stráca zdravý rozum. Dobre tvoje obavy sú na mieste, ale čo na ňu platí? Dala si od teba niekedy dohovoriť? Tak jej to vysvetli niekde pri pohári vína, kávy...povedz jej, že ju lúbiš a máš o ňu strach, ale budeš tu pre ňu, keď ťa bude potrebovať.

lintu
26. jún 2020

Keď mama nestojí o pomoc, tak s tým asi veľmi nepohneš. Hádkami ju nenapravíš. Môžeš jej povedať svoj názor, ale konečné rozhodnutie je na nej. Predpokladám, že je ešte svojprávna a môže si aj sama vybrať, čo bude robiť. Ty si zas môžeš vybrať, či budeš stáť pri nej alebo ju necháš, nech si svoje problémy rieši sama. Neviem, ako inak by si jej chcela pomôcť. Ty to vidíš tak, ona inak.... Nie je to ani jej prvý muž, pri ktorom trpí...

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunny8
27. jún 2020

Pozri .. máš svoj život staraj sa o ten svoj. Mamine môžeš akurát tak poradiť (s láskou bez vadenia nech vidí že si pri nej nech sa deje čokoľvek) a nechať ju rozhodnúť sa slobodne je dospelý človek s najvyššou pravdepodobnosťou aj svojprávny.

stanulienkat
27. jún 2020

Napis anonym milencovej manzelke

katkati
27. jún 2020

Mne by veľmi vadilo, keby mama klesla tak hlboko, že by naozaj mala ženatého milenca. Asi bývalému priateľovi niečo vadilo na jej povahe, keď už je bývalý. Ale ty v podstate nemôžeš nič, okrem nejakého slovného dohovarania. Ja by som sa jej opýtala, či jej nevadí ze sa musíš hanbiť za toto jej správanie a raz sa za ňu budú hanbiť aj vnučky. Je to tvrdé, ale teraz sa zahadzuje so zenacom a nedochádza jej, že raz príde čas, keď bude stará, možno bude sama, odkázaná na vás tak by mala budovať vzťahy aj s vami, pre niektoré babky sú vnúčatka to najkrajsie v živote a nesmierne ich život obohacujú. Tvoja mamka si žiaľ vybrala inú cestu, ale ona to pochopí až oveľa neskôr.

gabi000
27. jún 2020

Súcitim s tebou, bola by som sklamaná z mamy a hanbila by som sa. Mama mohla by mať rozum, teraz sa cíti fajn tak ako to býva, na začiatku je všetko fajn. Potom môže byť neskoro. A potom urcite na deti (na teba) sa obráti, no v takomto prípade nie si povinná jej pomôcť. Keď teraz je taká tak nech si potom vyriesi sama. Je to môj názor 🙂

gabi000
27. jún 2020

A ešte že nemá pekný vzťah k vnúčatám? Chorá doba, že mladí sa nevedia správať ok, ale aby "babka" nevedela ?! To už je fakt divné. Preto sú také vzťahy v starobe, potom nech sa nečuduje keď bude odkázaná na teba v starobe, že je neuprednostníš a nebudeš sa s láskou starať o ňu.

0kristina0
27. jún 2020

Ja byt autorkou, idem za milencovou zenou a vsetko jej poviem, mozno sa tym vsetko vyriesi.

iviacik
27. jún 2020

Fakt divná tato doba, ked je podla ludi správne nestarat sa o rodinnych príslušníkov, 'ved su dospeli a svojpravni' 🤷‍♀️🤦‍♀️
Aj ked sme dospeli, rodina by mala držať spolu, práve preto, ze sme rodina a nie sused od vedla. Kazdy ma pravo robit v živote zle rozhodnutia, ale prave od toho by sme mali mat blízkych, aby nas vedeli usmernit, poradiť, otvoriť oci a byt pri nas. Tej zenacovej zene by som nehovorila nic... To skutočne nie je nas problém a pre nas je to cudzia zena.
Mame by som skusila dohovoriť, pripadne sa dohodnúť s niekym, koho nazor akceptuje, mozno ten ex....? Neviem dovod rozchodu..
A ked by uz nepocuvala a odmietala, skusila by som fakt dat bacha, právne sa s niekym poradiť, aby skutočne vsetky peniaze neskončili u toho zaletnika. Lebo su to sice jej peniaze (a nemyslím, ze autorka si na ne robi narok), prave preto, ze je to rodina, malo by nam záležať aby neskoncila na dlazbe...
Strašne sebecka doba, ako citak niektoré komentáre tu na MK....

damtiporiti
27. jún 2020

@iviacik podľa premudrelych ženských na mk súdiš celú túto dobu? Zaujímavé.

iviacik
27. jún 2020

@damtiporiti som rada, ze si sa zamerala na podstatu prispevku 😉
Myslim, ze na MK sa nachádza celkom slusna vzorka a vsehochut od empatickych ludi schopných poradit az po sebeckych a rypavych ľudí, ktorých bavi mentalne kopať do ludi v problemoch. A tak je to aj v reálnom svete...

0kristina0
27. jún 2020

@iviacik sebecke je nepovedat tej zene, ze jej muz prasi inu zenu, to je pre mna sebecke. Zasluzi si vediet co ma doma.

iviacik
27. jún 2020

@0kristina0 zaslúži ale od cudzej osoby? Neviem uprimne, co by som v takej situácii robila ja, ako by som sa zachovala... Keby je to niekto, koho poznám, tak by som povedala pravdu.... Ale pri cudzích ľuďoch fakt neviem....

0kristina0
27. jún 2020

@iviacik pri cudzich ludoch by ti to praveze nemalo robit problem lebo tam nie je citova vazba a pokial by islo o dobre mojej mamy, nevahala by som