Máme si kúpiť nové svadobné obrúčky?

andrejusa
19. nov 2016

Ahojte. Chcela by som iba vediet vas nazor... s manzelom mame zlate obrucky ale nenosime ich lebo po tych rôčkoch nam zhrubli prsty a nenavlevieme ich. Uz tyzdne beham po zlatnictvach,no este som nenasla ziadne kde ich vedia zvacsit. A pri detoch a praci teda ani bemam nejak casu nazvys obehat celu Bratislavu. No nasla som v jednom vyklade prenadherne obrucky z chirurgickej ocele a hrozne hrozne sa mi pacia.... no neviem ci ist do obchodu a kupit si nove obrucky ... nevymenili sme si ich v den sobasa,tak mi je to take zvlastne...nemyslite?na obnovenie manzelskeho slubu je este skoro ... inak nosim uz dlho vsetko z chirurgickej ocele. Dakujem za rady

hivanik
19. nov 2016

@andrejusa pozri zlatnictvo slovsperk BA.

anjelic
19. nov 2016

@andrejusa náš prípad je taký, že sme sa viackrát sťahovali a žiaľ aj pri jednej sťahovke krabičku s obrúčkami sme stratili... kúpili sme si nové /tiež z chirurgickej ocele/, vymenili sme si ich na výročie sobáša a čuduj sa svete, klape nám to rovnako dobre už 21 rokov.
Takže podľa mňa je obrúčka len symbol manželského zväzku, či si ju budeš po rokoch obnovovať vďaka módnym trendom alebo zostaneš pri tej jednej je len na tebe a ostatných do toho vieš čo...

andrejusa
autor
19. nov 2016

@anjelic dakujem. Ano mas pravdu, je to symbol manzelskeho zvazku a prave preto je mi to take divne ze by sme si len tak mali kupit druhe a uuuuplne odlisne. A mozno je v tom trosku aj strach z povercivosti. Velmi sa mi paci napad ze na vyrocie sobasa by sme si ich vymenili,ale to je az v lete...

anjelic
19. nov 2016

@andrejusa tiež som mala strach... ale keď som si uvedomila, že je to fakt len o zvyku a povymýšľaných poverách, tak som zostala v pohode. Manželovi som lásku sľúbila v kostole a to je pre mňa podstatné, že ju aj cítim, či som bola bez obrúčky alebo mala novú.

xclusive
19. nov 2016

Mne je zas cudne,ze v takom velkom meste ako je BA nie je jeden zlatnik,ktory zvacsuje obrucky.Mne museli moju strihat ked som bola tehotna lebo mi opuchli prsty a potom som si ju dala zvacsit.

jasminet
19. nov 2016

Obrucky a prstene vseobecne sa uplne bezne zvacsuju v kazdom zaprdenom zlatnictve. To uz musia byt obrubene briliantami aby sa nedali zvacsit, ale to asi nebude toto pripad...

vejapa76
19. nov 2016

@xclusive nechápeš že chce nové? 😁 ...tak treba si to nejak odôvodniť, že sa proste nedá...
@andrejusa Ja by som kúpila nové. Je to ako symbolika obnovenia sľubu a to mi príde pekné ☺. Navyše sa ti budú hodiť k ostatným šperkom. Na povery never...koľko ľudí nosi posvätné obrúčky a nepomôže im to. Ja sama som rozvedená. Tam kde je pevne puto je jedno aku obrúčku a či vôbec nejakú nosiš.

hradnapani
19. nov 2016

@andrejusa kludne si ich kupte. Moja teta ma s manzelom dve sady obrucok, lebo si nevedeli vybrat, ktore su lepsie a teda ich striedaju podla nalady a funguju uplne v najlepsom poriadku 😉

andrejusa
autor
19. nov 2016

@xclusive
@jasminet
Ja som bola asi v 4 zlatnictvach a akurat som mala smolu ze ani v jednom to nerobili. Kedze uz robim a mam dve deti, neda sa mi moc behat po meste a zhanat "to prave" zlatnictvo.

Ostatnym dakujem za rady 😉

cailinevelyn
19. nov 2016

ahoj, ja patrim k velmi pragmatickym ludom, tak z mojho pohladu - nove obrucky, mozno nieco nove vo vasom vzajomnom vztahu..
Preco by to mali nutne byt obrucky, ktore ste si vymenili pri obrade? je to symbol zvazku, nie toho obradu.

andrejusa
autor
19. nov 2016

@cailinevelyn
Dakujem. Velmi pekne dte to napisali.

cailinevelyn
19. nov 2016

@andrejusa 🙂 dakujem, nuz pragmaticka. moje deti a manzel to maju so mnou tazke... 🙂

janinah
19. nov 2016

pred mesiacom sme si obnovili manž. sľuby v Káne v Galilei...a obrúčky sme nemali,ani mi nenapadlo ich tam brať,mám ich na ruke 3x do roka.....nejaké akože náhradky by som nekupovala,určite sa niekde dajú tie vaše upraviť

mell_j
19. nov 2016

Bože ženy aké ste zle. 😂 Existuju aj prstene ktoré sa nedajú zväčšiť 😂 Osobná skúsenosť, kúpili sme kamoške prsteň k narodeninám a bol jej maly, no už nemali väčšie cislo tak sme ho chceli dať zväčšiť a odmietlo to niekoľko zlatnikov, ze sa zirkony môžu poškodiť a prasknúť a oni si to nezoberú na seba. Tak hold kamoska nosí maly prsteň 😂

janinah
19. nov 2016

@mell_j zlé? že každá napíše či by kupil nové obrúčky alebo nie a preto sme zlé? za svoj názor? niekto tu nadáva?uráža?....a keby som napísala...schudni a obručky nemusíš naprávať,tak potom by som bola aká? 😀

yasmeena
19. nov 2016

uprimne-prave som sa zamyslela,ze skoro nikdo v mojom okoli nenosi obrucky 🙂 pokojne si kupte nove ,vacsie 😉 /lebo verim ti,aj mna odmietli vo vsetkych zlatnictvach takto s prstenom/ ...a mozete si spravit maly sukromny obrad len pre vas dvoch-napr. na mieste,kde ste sa zoznamili alebo kde ta poziadal o ruku..atd. ...a tie nove obrucky budu mat pre vas vyznam...

bykaterina
19. nov 2016

nezvecsuju iba tm kde su kamene, ak mas hladke tak hej, ja obrucku nedam na ruku lebo som pribrala od svadby a nenosim ani prstene lebo aj ked som bola chuda tak som mala prsty hrube 59, a to som nosila s-m velkost ako co. a mm nosi stale obrucku uz 15r, ja si ju akurat idem dat na retiazku na krk ako privesok lebo pochybujem ze by mi ju tolko rozsirili 😀 to by ani matros nevydrzal.
ak nenosis prstene mala by som uplne v pazi si nieco kupovat
inak normalne bezne sa teraz obnovuje slub my sme to nestihli chceli sme teraz na 15vyrocie, len sme sa to neskoro dozvedeli myslela som ze to robia az pri 25 a viac 😀
ale asi by nemali koho pri dnesnej rozvodovosti

lintu
20. nov 2016

prsteň je a vždy bude len kúskom kovu... to aký prívlastok mu dáš a s akou mágiou ho budeš spájať je už len na tebe... samotný krúžok zázraky nerobí... svadobné obrúčky si pokojne odložte niekam na pamiatku a kúpte si ďalšie prstene, ktoré budete nosiť ako symbol dačoho, čomu veríte a je pre vás dôležité 🙂

sense
20. nov 2016

Ak ich nebudete nosit tak naco kupovat nove.... Ja napr obrucku nenosim, mam ju v supliku, nosim len "snubny" a ten dolu nedavam.... Ak vam to ale spravi radost tak kupte nove... A dokinca nemusite cakat ani na vyrocie...dajte si ich pod stromcek

jana_eyre
20. nov 2016

Moji rodičia ked sa brali, nemali peniaze a tak si kúpili len pozlatene obrucky.. Neskôr si kúpili zlaté a nosili tie.. Myslím, ze otec ju este stále ma na ruke.. Ked som ako dieťa medzi maminymi šperkami nasla tie staré neprislo mi zvlastne, ze majú druhé a nepride mi to tak doteraz.. Ako pubertacka som nosila tu staru maminu obrucku na palci, lebo to bolo vtedy moderné.. 😄

A inak ked sme si kupovali obrucky my, rozhodovali sme sa podľa ceny - kúpili sme strieborne za 30€ deň pred sobášom 😅 a ešte sme si vraveli, ze ak sa pokazia môžeme kúpiť nové.. Ale nic im nie je, pacia sa nam, keby sme sa ale rozhodli neprišlo by mi to divne.. 😊

spoony
20. nov 2016

Aj my sme si kupovali nové z chirurgickej ocele, lebo nám zhrubli prsty a nesedeli nám naše svadobné. A nepripadá mi to divné.

emilia25
20. nov 2016

Moj muz si obrucku po roku zabetonoval co robil u jednych odvtedy nema ziadnu a aj tak ju nosil na retiazke a vtedy ju mal na prste a bolo po nej.ja mam stale uz som ju dala aj zmensovat ked sme ich kupovali bola som asi v 5mesiaci.tiez ma napada ze mu ju niekedy kupim.u nas fici zlato.

danusskaaa
20. nov 2016

Baby, netreba asi veriť všetkým poveram sveta. Môj muž stratil obrúčku ešte v noci po svadbe cize ju mal len pár hodín a potom zmizla. Našla sa až pri veľkom upratovaní hotela kde sme boli a verte či nie, stále sme spolu 😉 kúp si kľudne nové, také čo sa ti budú dobre nosiť a hlavne páčiť. So starých môžeš dať niečo urobiť deťom, prípadne sebe - na pamiatku.

mell_j
20. nov 2016

@janinah v prvom rade netreba byt hneď naštartovaný a takto reagovať, ja som to myslela zo srandy a ty si to pochopila úplne inak. a teba sa ten komentár vôbec netýkal myslela som to babám ktoré píšu ze v BA sa nedá nájsť zlatník a ze si chce kúpiť nové a to aj tak v rámci srandy. No každý sme iný, niekto chápe veci po svojom.
Pekny den ;)

tinkamt
20. nov 2016

To by ste sa cudovali ani v nasom meste nezvacsuju.A to mame take tie komunisticke uplne hladucke zo zlata...

miselkat
20. nov 2016

My mame obrucky bez kamienkov, ale dvojfarebne a tiez ich nechceli zvacsit, lebo mozu prasknut.

vilma7
20. nov 2016

@andrejusa prečo obehávať zlatníctva, keď sa dajú obvolať alebo napísať email? My sme kupovali obrúčky v BA a vraveli že v prípade potreby zväčšia al.zmenšia.

libawet
20. nov 2016

@andrejusa obrúčku môžeš nosiť aj na retiazke ako prívesok. Ja už obrúčku a ani manžel ( ten ju mal len na sobáši 🙂 )nenosím asi 14 rokov, a nič sa nestalo. Spoločný život nie je o obrúčkach.

j.a.n.e.7
20. nov 2016

My sme tiež teda dlho nenosili obrúčky, manžel ju aj stratil, dali sme si vyrobiť novú a aj tak nenosíme, mne je moja malá a jeho veľká (a nemám teda ambíciu do nej dorásť) a jemu sa tiež zmenili prsty tak ich máme len na pamiatku. Ale mňa tiež napadlo, že by sa to dalo nosiť aj na retiazke. Každopádne osobne by som si nové nekupovala, muž kvôli práci nemôže mať nič na rukách, ale ak ich budete nosiť obaja, prečo nie?