Máme ísť na oslavu k švagrovcom, keď máme chladnejšie vzťahy?

12. jan 2022

Ahojte baby, poprosím o nestranný názor , máme svagrovcov , s ktorými máme chladnejsie vzťahy, mám dvoch synov , ktorým 3roky ignorovali všetky oslavy , hoci pozvaný boli ,teraz (o 2tyzdne) )nás pozvali na ich oslavu , ale normálne neviem čo robiť..bolo časy keď to bolo lepsie medzi nami ale už je to preč..oni sa tak rozhodli, že to tak chcú 🤷dlho mi trvalo kým som sa s tym zmierila že k nám nechodia a že nás prestali volať k nim ,veľa vody prešlo odvtedy a nechce sa mi to riešiť znova,aj chlapci si od nich odvykli.čo by ste robili ?to prečo sa s nami prestali baviť nevieme, zrazu utalo, myslím že kvôli rozdielnej výchove detí .,pretoze oni majú inú výchovu a my inu...pretože inak sme si rozumeli,čo spraviť?

syslik81
12. jan 2022

nesla by som ...

pribinak
12. jan 2022

Muž má aký názor na vec?

martina1201
12. jan 2022

Ja by som nešla. Hlavne kvôli covidu....

autor
12. jan 2022

@pribinak muž nechce ísť nieže nechce doslova , on povedal že nepotrebuje.ale ten kto viac prežíval túto situáciu som bola ja.keby mu poviem že chcem ísť tak by šiel .

zmrzlinka2021
12. jan 2022

Poviem ti tak, silna osobnost sa prejavi v takychto situaciach a to tak, ze nenesie v sebe zatrpknutost a výtky voči tej druhej strane.
Nehodnot a nesud ich za ich konanie. Ty zodpovedas jedine za svoje reakcie a svoje zivotne postoje.

Ja by som preto sla, mam svetdomie ciste a nechcem citit vo svojom zivote hnev a mrzutost.
Pokial je moznost zlepsit vztah - vyuzi to! Bud ta silna osobnost.

hiwatari
12. jan 2022

ak by ma pozvali uprimne, tak by som isla. ak to bolo len preto, ze aby sa nepovedalo, ze nepozvali, kaslala by som na nich. mas moznost napravit vztahy 🙂 ja som rodinne zalozena a mame rovnaky vztah so svagrom. my sme u neho este ani neboli a on u nas naposledy pred 7 rokmi. stretavame sa len na rodinnych oslavach inych clenov rodiny. jeho zena nestoji o kontakt a my sa nevnucujeme...

autor
12. jan 2022

@zmrzlinka2021 viem ako to myslíš a máš super pohľad na vec , len neviem či som až tak silná osobnosť 🙈 pred mesiacom keď som mala sviatok mi všetci blahoželali , oni sa ani nepostavili a nepodali mi ruku , to sme sa stretli u druhých , môjmu synovi to isté , vôbec sa nepostavili a nepovedali áni všetko najlepšie.
.ako jediny

autor
12. jan 2022

@hiwatari myslím že na naliehanie ostatných členov nás pozvali..ako vieš do očí ti to nik nepovie ale pred časom som to nadhodila ako má urazilo že sa tak zachovali k nám ,a asi im to povedali

zmrzlinka2021
12. jan 2022

@autorka ale to ako sa oni spravali, vypoveda jedine o nich. To je obrazom ich spravania sa a nevychovanosti - ich hanba. Ty bud ta silna a sebaista zena.

hiwatari
12. jan 2022

mna to tiez stve, ale tak nic nenarobis. ked sa tak rozhodli... ked nepojdes, budes zas len ty ta zla, ze si neprisla aj ked ta volali. bude tam aj ina rodina, tak chod... a mozno sa to aspon niekam pohne dalej 🙂

elizabet173
12. jan 2022

@hiwatari prečo by ona bola zlá, veď aj ona ich volala viac krát a tiež neprišli

autor
12. jan 2022

@elizabet173 na každú jednu oslavu ešte aj na tu poslednu pred mesiacom a neprišli

elizabet173
12. jan 2022

je to okrúhle výročie, či iba bežné meniny alebo narodeniny?

autor
12. jan 2022

@elizabet173 bežné

hiwatari
12. jan 2022

@elizabet173 lebo tak funguju ohovaracky... nikoho nezaujima ci oni boli alebo nie, ale ona neprisla teraz. pohlad cloveka co nepozna pozadie a vidi len to ze neprisli... niekomu je to jedno a niekomu nie a mne by to jedno nebolo

elizabet173
12. jan 2022

Nepríde mi to tak, že by chceli obnoviť rodinné vzťahy, to by som typovala, keby vás volali na oslavu okrúhleho výročia, alebo na svadbu. Pred mesiacom oni neprídu a teraz vás volajú? Je to na tebe, písala si, že ťa mrzelo, že ste prerušili kontakty, ak ich chceš nadviazať, tak choď. Možno to dopadne tak, že hodíte rukou za minulosťou a poviete si, že nemá zmysel sa nestretávať len preto, že máte odlišné názory na výchovu. Ale môže to dopadnúť aj tak, že sa tam pohádate "do krvi". Ty si tú rodinu poznáš najlepšie, vieš presne čo sa stalo na vašom poslednom stretnutí. Ja by som nešla.

@hiwatari nikdy ma nezaujímali ohováračky. Blízka rodina predsa pozná dôvody, prečo sme sa nestretávali, ide o oslavu bežných narodenín, nie 50. kde by bolo 60 ľudí a keď má niekto chuť ma ohovárať, nech si poslúži. Ani ma netrápi pohľad človeka, ktorý si obraz o mne urobí an základe toho, že som neprišla na nejakú oslavu.

autor
12. jan 2022

@elizabet173 na našom poslednom stretnutí sa nestalo NIČ...vôbec nič , zrazu nás prestali volať k nim a nechceli prísť ani k nám , proste nič, veľmi ma to mrzelo či už kvôli deťom alebo sebe,muž to bral v pohode.velmi mi to trvalo kým som to prekonala lebo som to nevedela pochopiť že prečo ,hľadala som chyby v sebe ,hoci sme si nikdy nič nevytkli, a vieš čo si myslím že sa stále po oslave ak pôjdeme, tým že ich poznám ti poviem že nic.my odídeme a bude to tak ako doteraz ,na oslavu môjmu synovi neprídu

kitycat
12. jan 2022

Riesis to, chela by si ist... Tak chod co mozes stratit?

Ja by som sla. Uz len z cistej zvedavosti a ze ta pohostia, mozno. Ako darcek kup malu cokoladu aby sa nepovedalo, ze ides s prazdnou. Ak budu uprimni k coko prihod dajake to euro.

autor
12. jan 2022

@kitycat je problém že neviem či chcem , môj muž na to názor asi nemá ,on vraví že ich má v p.ci

autor
12. jan 2022

@kitycat zas oni mali problém aj s druhou švagrinou , pred tym ako mali s nami , že sa dobre vydala a že jej muž dedí veľa penazi 🤔 tak možno to pominie aj s nami ,lebo potom sa nejak z toho dostali

elizabet173
12. jan 2022

po tom, čo som si prečítala vyjadrenie tvojho muža a čo si napísala, že predpokladáš, že po tejto oslave k vám opäť nebudú chodiť, tak by som nešla určite. Na čo sa tváriť, aká sme úžasná rodina, keď to tak necítite?

1gabriela13
12. jan 2022

Išla by som...my sme mali podobne vzťahy ,ajtak som išla,lebo mňa nebaví sa naťahovať s nikým a hnevať sa,vyčítať si niečo. Vždy som išla a aj chodím. Odvtedy máme fakt dobré vzťahy. Ono niekto musí mať niekedy aj rozum,nie len city. Hnevať sa vie každý,no odpustiť a neriešiť veci je niekedy najlepší spôsob a najlepšia "odpoveď" na otázku . Choďte,zagratulujte,cíťte sa dobre a nerieš iné veci. Vonkoncom,aj kvôli svojim deťom,predsa su o ich starí rodičia.

autor
12. jan 2022

@1gabriela13 nie starý rodičia su to naši svagrovci..s rodičmi máme ok vzťahy

hiwatari
12. jan 2022

@elizabet173 sorry, ze mna by to trapilo 🤷🏻‍♀️ dala som len iny pohlad. Mam to rovnake v rodine, len nas svagrina nikdy nepozvala. Nedokazem sa povysit nad taketo veci a trapi ma to... Tak kludne nech sedi doma a zoziera sa, ze ma taky vztah... Keby ju to netrapilo, nepytala by sa

elizabet173
12. jan 2022

@hiwatari každá sme iná, to je ok, ja som nikdy neposudzovala ľudí podľa toho, čo o nich iní rozprávajú, názor na každého si rada urobím sama. Autorka témy si tak či tak urobí po svojom, iba chcela čítať ďalšie názory.

autor
12. jan 2022

@hiwatari jasné že ma to trápi ,dva roky mi trvalo kým som sa z toho dostala.kazdu oslavu som čakala že prídu a neprišli ani na tu poslednu ,ešte nás aj oklamali lebo sa preriekla švagriná,tak viem

hiwatari
12. jan 2022

Ja ta chapem, mam to ise, len dovod je taka hlupost, az sa rozum zastavuje...

autor
12. jan 2022

@hiwatari u nás tiež a je to niečo čo vedia iba oni, pretože mi to nevieme 🤷

hiwatari
12. jan 2022

Ja som sa dlho narozmyslala, ze preco k nam nepridu aj ked sme ich pozvali. A oni (resp ona, chlapom je to nejak tak jedno) nas ani nepozvu. A potom svokra nieco nacrtla a bolo vybavene... Dovod zial zmenit nedokazem. Ak chces, napis mi sukromnu spravu, nechcem takto verejne

kammik
12. jan 2022

kašľala by som už na to, nevolala by som a už by som ani nikam nešla, nechápem prečo proste takéto veci ľudia robia :/