Máme ísť k mame gratulovať?

26. sep 2022

Píšem anonymne lebo mi je samej až trápne v akej situácii sa nachádzam. Mám dve deti jedno málo rok a druhé bude mať budúci mesiac 5 rokov , moja matka bola u nás naposledy na návšteve 4 roky dozadu, neprišla staršiemu na krst ( viem že strážila deti z rodiny svojho partnera) nechodí gratulovať , vidí ich len keď prídeme my. Ide o to že moja mama ma tiež budúci mesiac narodeniny , 4 dni pred krpcom a my sa rozhodujeme či ísť gratulovať alebo kašľať na to. Dva mesiace dozadu sme mali oslavu mladšieho narodenín a neprišla aj keď bola doma. Samozrejme oslavu bude mať aj staršie a teraz už viem že zase nepríde. Avšak ona očakáva že prídeme jej gratulovať :D ja osobne by som sa na ňu z vysoka vytoto ale ide mi o to že chcem aby ju deti videli , aby ju poznali , najradšej by som bola keby tam aj mohli chodiť na prázdniny tak ako som chodievala ja ku svojej starkej , doteraz na to s radosťou spomínam. Už som jej hovorila že mi tento je prístup vadí a že môže kedykoľvek prísť ( býva 20minut autom) alebo zavolať a ja nejako prídem ale nie ...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska12323
26. sep 2022

Mamu nezmeníš, ona k vám chodiť nechce to, nie je to jej priorita. Ona nechce mať vzťah s vnúčatami. To ale neznamená, že jej spravíš napriek a neprídeš ani ty k nej. Rozhodni sa tak aby si bola s tým v pohode, či ísť či neísť.

autor
26. sep 2022

@januska12323 to nie je o trestaní len mňa nebaví sa stále vnucovať

@elizabet173 doteraz sme chodili ale tiež začínam uvažovať že neprídeme keďže ona u nás tak dlho nebola z vlastnej vôle

pribinak
26. sep 2022

Láska sa nedá vynútiť. Deti prežijú pekne detstvo aj bez babky
Nešla by som, len by som poslala kartu či zatelefonovala
Načo silou-mocou budovať akýsi vzťah keď nie je záujem? Nevidím v tom zmysel. A skôr či neskôr to uvidia aj tie deti. To že sú malé neznamená že sú hluché a slepé

danieladeley
26. sep 2022

Nesla by som a urcite by som si nerobila naivne predstavy ako bude prazdninovat u babky, ked mu babka nepride ani na krst, ani narodeniny. Cim skor si to vyhodis z hlavy, tym lepsie. Viem, ze to moze boliet, ale usetris si kopec sklamania do buducna.

simca06022011
26. sep 2022

no je to tvoja mama a nie cudzi clovek, co takto opytat sa jej preco nepride a nechodi... a ja by som teda nesla.
a vlastne ako vies, ze ocakava ze pridete gratulovat? ci ste v kontakte, ale len nechodi?

a_alexandra_a
26. sep 2022

Išla by som. Ako budú vyzerať vzťahy, keď si budeme veci takto vracať jeden druhému? "Ona neprišla, tak neprídem ani ja.." Budeme si donekonečna dokazovať, kto má väčšie ego. Záleží od teba, aké chceš mať vzťahy a k akým vzťahom chceš viesť svoje deti.
Skús za ňou niekedy sama zájsť, porozprávať sa s ňou otvorene, prečo nechodí, či má nejaký dôvod, či nechce vidieť vnúčatá, budovať s nimi vzťah... Ak sa to nezmení ani potom, tak by som to nechala tak, ale bez rozhovoru by som to neriešila tak, že nepríde ona, neprídem ani ja.. Je to mama. Máš ju jedinú.

januska12323
26. sep 2022

Veď píšem keď nechceš nechoď. Maximálne by som napísala veľa šťastia zdravia, v piatok si pozvaná na oslavu. A hotovo, ak sa bude pýtať prečo ste neprišli opýtaj sa prečo neprišla ona 4 roky a budete porozprávané.

deti95060810
26. sep 2022

nešla by som... pár dní po jej narod. by som išla gratulovať ale bez detí... alebo poslať len pozdrav všetko najlepšie...

zemiakovysalat
26. sep 2022

Nešla by som , ani som nešla... ale vadilo mi viac veci na jej pristupe k nam, než len to že neprisla gratulovat.

ankare
26. sep 2022

Choď. Vykasli sa na jej spôsoby a spravanie, to nezmenís. Ale Ty chod.

0silvia0
26. sep 2022

To takto kedysi fungovalo, asi to prebrala z nejakeho rodinneho modelu. Babky sedeli doma a cele dni cakali na navstevy svojich deti, vnukov, a ked niekto neprisiel, tak sa stazovali preco neprisiel. Ale telefony neboli, tak babky vzdy pripravene kazdy vikend cakali a cakali... Ale to bolo este v minulom storoci, moja babka v zivote u nas nebola, vsetci chodili len k nej. Ale v dnesnej dobe to celkom nechapem...

autor
26. sep 2022

@simca06022011 máme problémy kvôli jej partnerovi ktorý bol aj dôvodom môjho skorého odchodu z domu a viem to lebo keď sme neprišli na meniny babka volala že sa jej mama sťažovala že sa neuráčime ani prísť

@danieladeley ja viem ale tak stále je to mama :(
@a_alexandra_a ja presne viem prečo ona nechodí a to kvôli tomu že si neschvaľujeme vzájomne partnerov - až na to že môj manžel sa snaží ale ten jej ju iba hucka proti nám, jeho rodina je jej prednejšia
ako my
@a_alexandra_a ja sa snažím tam chodiť ale ona 4 roky ku nám neprišla to nie je že vrátiť že neprišla
@0silvia0 lenže ona ani nezavolá cez messenger iba napíše sms a to že je staršia generácia neprejde keďže s mojou babkou si takto voláme pravidelne každý víkend a to je jej mama :D

a_alexandra_a
26. sep 2022

Tak si musíte medzi sebou ujasniť, či mamu a dcéru rozháda "cudzí" človek, resp. človek, ktorý sa v jej živote objavil neskôr, ako mala teba. Narovinu by som jej povedala, že ti je ľúto, že vzťah mama-dcéra zahodí kvôli partnerovi.
Ak máte medzi sebou nevydiskutované spory, tak je na čase to ujasniť, ústupky by mali byť na oboch stranách, ale jednoznačne sa treba rozprávať, či jej nie je ľúto za vlastnými vnúčatami.

oli18
26. sep 2022

Presne som ti chela polozit otazku ohladom mamineho partnera. Pravdepodobne to suvisi s nim. Mama radsej ozelie vztah s tebou, ako s nim.

autor
26. sep 2022

@a_alexandra_a o tom sme sa rozprávali xkrat ale má štokholmsky syndróm - vidí tyrana ako polovica, keď na mňa stiahol ruku jasné som jej povedala buď on alebo ja a hádaj kto sa v 17tich týždeň na to sťahoval ....
@oli18 na to som si zvykla ale nečakala som že sa to bude týkať aj vnúčat

cacianka
26. sep 2022

Keď jej je prednejší huckavy partner, presnejšie strážiť deti jeho rodiny, ako jej vlastné vnúčatá, ich krst jediný v živote,. Nie je o čom. Nešla by som, nie ako pomsta že neprišla si ty neprídem ani ja, ale kompenzácia nezáujmu a nebudem sa vnucovať kde ma nechcú .
Max pošlem sms a babke vysvetlím.

zemiakovysalat
26. sep 2022

Takze on ta tyral a ty tam ides gratulovat ? Uh... silna žena. Ja by som do toho bytu ani nevkročila, možno aj mama by uvedomila čo ta trapi.

autor
26. sep 2022

@zemiakovysalat on tam nie je keď tam prídem na to si dávam bacha lebo manžel by sa asi neudržal :D

cacianka
26. sep 2022

Tak nová info. Nie, už dupľom by som nešla.
Mama mala voľbu, zvolila si týraná a ani na tvoje naliehanie, ani preto že ten debil siahol na jej dieťa sa ho nevzdala, neupratala ho, má čo chce.
A tak nemá dcéru a vnúčatá, nepôjdu jej gratulovať.

a_alexandra_a
26. sep 2022

Aha. Tak to mení situáciu. Povedala by som jej, buď prehodnotí vzťahy, alebo ochladnú nadobro a nebudeš k nej chodiť. Ale mama si už evidentne zvolila...

dzt
26. sep 2022

Môže čakať… 😂😂😂 veď aj ty si čakala, že tvojim deťom príde zagratulovať a nič 🤷🏽‍♀️

7lenka11
26. sep 2022

Išla by som, vzala by som bonbonériu a kávu, prípadne nejaký kvet, zagratulovala a išla domov. Proste zo slušnosti.. Ja gratulácie nevynechávam, minimálne podám ruku aj kolegom v robote bez ohľadu na to, či máme blízky vzťah alebo nie. Negratulujem si v rodine len s tým, s kým to máme vopred odkomunikované a dohodnuté (bratranci, vzdialená rodina).
Inak my máme v rodine podobnú situáciu. Môj svokor mi k nedávnym meninám nezagratuloval, svokra len zatelefonovala a po švagrinej mi poslala balíček sladkostí (podotýkam, že mám vyše 30 rokov). Švagriná bolo v deň menín u mňa a nič, odovzdala mi balíček od svokry.. Takisto si nerobili starosti s narodeninami, mužovi dali do ruky 50 Eur so slovami, že to máme spoločne k letným sviatkom. A zagratulovali mi iba medzi dverami. No ja im gratulujem vždy, lebo to považujem za slušnosť. To, že oni nemajú chochmes, je ich problém a svedčí to len o ich prístupe a nezáujme..

martul
26. sep 2022

No ale keď si jej to hovorila čo ti odpovedala, aké sú jej argumenty?
Mrzí ma to, hlavne keď si ty starkej chodievala a spomínaš s radosťou, ale nevnucuj jej deti, ani návštevy by som nesilila,

almia
26. sep 2022

Haha keď to tak čítam ...mám to podobné vzťah so svokrou ona si chodí splniť povinnosť ..stopne Max 1hodinu ktorú odsedí na gauči zje koláč a ide het.. tak chodí gratulovať vnúčatám...splniť si povinnosť aby sa nepovedalo..je to otras

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7lenka11
26. sep 2022

@almia buď rada, že aspoň príde, hoci len na hodinu.. sú starí rodičia, ktorí o vnúčatá nezakopnú a trpia tým len deti, keď vidia, ako ich rovesníci chodia k starým rodičom, aké majú prádzniny, aké darčeky dostávajú.. môj muž to zažil, jeho starí rodičia z maminej strany na neho kašľali - neprišli ani na jedny narodeniny, neboli nám na svadbe, neboli na birmovke, nič ich nezaujímalo.. dnes má muž takmer 30 rokov a spomína, že je to veľmi smutná etapa života, lebo nikdy nezažil prázdniny u babky a vždy hovoril, že kiežby prišli aspoň na hodinu na kávu..

laila22
26. sep 2022

Ja by som šla. Neviem aký máte vzťah ty a mama. Čo si ja pamätám, tak babka z dedkom či z jednej, alebo druhej strany ku nám chodili zriedka. Zato mi sme ku nim chodili každý sobotu a nedeľu. Sobota u jedných, nedeľa u druhých, alebo to rodičia skĺbili v sobotu a v nedeľu sme mali iný program. Ak sme mali narodeniny, vždy nám gratulovali u nich. Pamätám sa, že pár krát prišla babka s tetou autom.. No nebol žiadny problém.. My sme chodili ku babke na prázdniny.

simca06022011
26. sep 2022

Nie ste ani v kontakte teda, je to smutne, ale teda ak je tam dusno a zla atmosfera predpokladam, ze ani vnucence tam nechcu velmi chodit. Inak by som isla na skok, ak sa viete slusne bavit aspon, len pre svoj pokoj na dusi, ze v podsate ja sa viem spravat nech je ona akakolvek (inak u nas v rodine sa velmi osalvy a gratulacie a neviem co nerobia, takze ... :D) .
Pri jej staznostiach a ponosoch, by som jej v klude zavolala, ze co sa stazuje babke tetke a co ja viem komu, vybrala si, tak nech si to zije, ked je pozvana neraci sa jej rit zdvihnut a prist ako moze stale ocakavat, ze vy tam budete chodit. Mozno ju ten jej don chuan nepusti, kto vie.. ale je to jej vyber.

mariejenka
26. sep 2022

A ked uz ste boli u nej,ako sa spravala k tvojim deťom? Venovala sa im? Tesila sa na nich? Ci len to brala ako vasu povinnosť prísť k nej,a debata sa niesla v akom duchu.
No o mnoho radšej by som navštevovala tu babku tvoju,nech pravnucata poznajú pozitívne, láskavé rodinne interakcie nie nieco co je "povinné" a zial, myslim si ze zabudni na to,ze tvoje deti budú k nej chodiť na prázdniny, prespávať. Ja uz len z toho odporu k hentemu štváčovi a isto ho deti nepoznajú (chodíte tam,ked on je preč) by som tam nedavala svoje deti. Si jedináčik?