Máme 2 deti, nulové súkromie a odcudzujeme sa

kikulka88
7. aug 2012

Kocky prosim vas o radu...zijem s partnerom 8 rokov, mame spolu dve krasne dcerky...neviem ako by som zacala ale asi tym, ze sme nebyvali este sami...od narodenia starsej dcerky, ktora bude mat za mesiac 4 roky stale zijeme bud u nasich alebo jeho rodicov, medzitym sme boli dvakrat rozideni, potom sme sa vratili k sebe a odvtedy sme zase v byte jeho mamky, cize nase sukromie je nulove...nas problem je asi v tom, ze spolu travime coraz menej casu...cez tyzden je v praci, pride domov a zapne si telku...ked ho volame von, iba tak na prechadzku nejde lebo je unaveny ☹ v podstate moja snaha s nim travit o trosku viac casu vzdy vyjde na vnimoc 😒 lebo navstetko ma svoju odpoved...no a cez vikend je zase na dome, ktory prerabame...mam pocit, ze sa cim dalej tym viac odcudzujeme...hadame sa skoro za vsetky blbosti sveta a ja uz som s toho zufala...stale mi hovori nech sa pozriem na seba ako ja sa chovam a tak...pritom mu varim periem staram sa o deti a domacnosti, teraz od septembra idem do skoly...neviem nemam pocit ze by som nejako chybyla...mne strasne vadi ta jeho pasivita ku nam...ked mu nepoviem aby dal detom jest alebo ich okupal jeho to ani nenapadne...mam pocit akoby som mu zacinala vadit, v podstate je ku mne dobry iba ked nieco chce ☹ baby poradte mi co mam robit? som uz z toho zufala...k rodicom ist nechcem lebo s mamkou si moc nevychazdame ked spolu byvame, v podstate nemam ani kam ist ☹ co by ste robili na mojom mieste? dakujem za vsetky nazory...

petjka
7. aug 2012

ja by som sa asi s nim vazne na tuto temu porozpravala...urcite kvoli detom by som flintu do zita nehadzala...mozno manzelska/partnerska poradna, ak by mal zaujem. Viac sukromia by Vam urcite pomohlo. Zelam vela sily

manifika
7. aug 2012

Moj nazor je ten, ze je velmi dolezita komunikacia medzi vami dvoma...ale nie vtedy, ked okolo vas behaju deticky, alebo je tam jeho mama, ale ked budete mat uz vecer klud a nikto a nic vas nebude moc vyrusit...treba sa o tom otvorene porozpravat a povedat mu vsetko to, co si napisala sem.... neviem preco nebyvate spolu sami ako rodinka, ale to by vam tiez urcite pomohlo....vela stastia prajem nech sa to cim skor urovna

miriam11
7. aug 2012

@kikulka88 nepises, ci ste o tom spolu rozpravali. Pokial nie, jednoznacne sa porozpravajte. Ak to nepomoze a nic sa natrvalo nezmeni, potom uz iste budes vediet, ci mas v "boji" dalej pokracovat, alebo hladat v inych vodach. V tomto pripade skus sa riadit radsej rozumom ako srdcom. Chces s tymto partnerom a takto zit CELY svoj zivot? Deti vyrastu, odicu a.... potom, co? S kym budes debatovat? ....

sendy27
7. aug 2012

Mam presne taky isty problem len s tym že mame sami byt manželovi sa nič nechce a myslim že tiež sa odcudzujeme 🙂 😉

nela82
7. aug 2012

@kikulka88 skus nechat deti svokre-mame...a chodte niekde sami dvaja 😉 Ak sa neda niekedy vecer..alebo len tak cez den-tak s nim chod na ten dom co prerabate a pomoz mu-v ramci normy 😉 Aspon takto spolu stravite cas...

Na huby nechodite? 😅 To mi len tak napadlo...aj to je prijemna prachadzka 😵

janicka11
7. aug 2012

najlepšie bude ak hodíte neakú vážnu debatu predsa len ide o vas spoločný život ebudete sa predsa takto ttrápiť nie??skus..

bets
8. aug 2012

v prvom rade si netreba mysliet, ze muz si bude zenu vazit a milovat a venovat sa jej, lebo mu perie, vari, stara sa o domacnost. na to muz nepotrebuje manzelku, dokonca ked byvate s rodicmi, tak ta lahko zastupi mama a ked nie, tak ak mu samemu dojde, ze predsa je bordel, tak si to zariadi napr. vypomocou nejakej pani, ktorej zaplati alebo bude nuteny sam sa zapojit do domacnosti.
vyuzila by som, ze zijete s mamou, tak by som ju poziadala o vecerne strazenie a zohnala listky do kina, na koncert, do divadla, objednala stol v restike, objednala vikendovy pobyt v kupeloch, vstup do sauny, cokolvek.... pripravila pekny vecer a postupne ho opakovala, aby si muz spomenul, ze ste zili aj ako partneri a ze je fajn takto zit aj potom, co uz ste aj rodina.

lujza123
9. aug 2012

@kikulka88 mozno mate len taku ponorku. Ty ked si na materskej a stale s detmi tak jednoducho nemas co ine riesit ako tvojho muza a on zase tym ze vkuse preraba dom tak ma plnu hlavu toho. Podla mna by vam pomohlo otvorit si flasu vinka a porozpravat sa..pripadne niekam bey deti vypadnut...proste sa chvilu venovat samym sebe a nie svojim povinnostiam..vies ty sice hovoris ze varis preries nikde si nechybila ale mozno ma on iny nazor..mozno aj jemu nieco chyba, nieco vadi alebo je to na neho vela..praca praca praca, potreba rychlo prerobit dom aby ste mohli byvat sami. Kym su deti malicke je to tazke obdobie pre kazdeho