Mama zabudla na moje narodeniny

1. júl 2021

Ako ja viem ze asi riesim hlupost ale neviem co si mysliet. Vcera som mala narodeniny a mama mi ani nenapisala sms aj som jej volala a nic. Ja nechcem dary ani nic take. Ale ostala som smutna ze mohla na mna zabudnut. Mame dobry vztah az kamaratsky a toto sa nikdy nestalo. Viem ze to nema lahke v zivote ale aj ked volame spolu vacsinou je to len o nej a jej trapeni a problemoch moje len tak jednym uchom dnu a von. Neviem ci to je ok. Proste som z toho smutna. Doteraz si nespomenula ze som mala vcera sviatok 😕

sirka9
1. júl 2021

nič si z toho nerob, moja mama tiež už zabudla. a to sme v tej dobe zrovna na nejaký čas bývali spolu. na druhý deň som sa jej zo srandy opýtala, či náhodou na niečo včera nezabudla. ani vtedy jej nedoplo. tak som jej so smiechom vysvetlila, či si nepamätá, že pred toľkými a toľkými rokmi zrovna porodila dieťa 🙂 netreba to brať tragicky, stáva sa 🙂

haley7897
1. júl 2021

Ak máte inak dobrý vzťah tak zrejme naozaj len zabudla. My sme tento rok ja aj dcéra úplne zabudli, že mala meniny. A vôbec že taký sviatok existuje 🙈 zistili sme to až keď jej v deň menin volala babka zo Slovenska 😂
Možno ju jednoducho príliš zozieraju vlastne problémy. Niekedy je toho na nás moc a zabudneme aj na veci ktoré inak považujeme za dôležité. Nemáš možnosť ju pozvať von cez víkend? S tým, že by si s nou rada oslávila narodeniny a tým jej dáš čas napraviť chybu bez výčitky ci zbytočného vyvolavania pocitu viny.

autor
1. júl 2021

Ja viem ze sa to moze stat ale vzdy bola ta co mi hned rano napisala poslala pekny vins. Ja tiez nezabudnem nikdy ked je oslava riesim.vsetko ja aby bolo tip top este aj na svoje spravim obed kolac atd..trosku ma to zamrzelo ani neviem preco. Aj to ze mi do fonu len svoje problemy rozpravala predsa ked mam sviatok aspon vtedy by som rada vypla. Jej problemy mi dost znacne uz aj tak zasahujj do zivota. Ale tak musim sa nejak voci tomu obrnit. A to ze teraz zabudla jej nemat za zle

haley7897
1. júl 2021

Ak tebe počúvanie o jej problémoch zasahuje do života, predstav si ako veľmi musí zasahovať do jej života žiť s tými problémami. Áno, niekedy nás problémy s ktorými sa potykame zožerú do takej miery, že zabudneme, že náš potomok oslavuje deň kedy sme mu dali život. Pozvi mamu cez víkend von a daruj jej kvety z vďaky na výročie kedy ťa priviedla na svet. Nehľadaj problémy kde nie sú.

janetinka27
1. júl 2021

mohla si jej to vo fone pripomenut, ked ste spolu volali 🙂 asi si to neuvedomila. clovek ma v dnesnej dobe hlavu plnu roznych veci, asi len zabudla, neuvedomila si, mozno si na to aj spomenula pocas dna a zasa zabudla.

autor
1. júl 2021

@haley7897 nielen pocuvanie ale celkovo do zivota lebo ja som typ ktory nepovie nie. Jej uz vobec. Vlecie sa to s nami od detstva to by bolo nadlho. A ked nie jeden problem pride dalsi..mama si za vela veci moze aj sama. A ja uz mam svoj zivot a taktiez aj svoje problemy. Ale samozrejme tie jej su najhorsie..takze tak nejak v skratke

autor
1. júl 2021

@janetinka27 nebudem pripominat je mi to trapne. Budem sa dalej tvarit ze nic sa nedeje. Ako vzdy

autor
1. júl 2021

@haley7897 ked nad tym rozmyslam mozno ma teraz skor trapi to ze je to stale len o nej naez tie narodky. Ze furt len ja ja ja. Aj ked sme boli napr na dovo a volala som jej tak len nariekala v telefone o veciach ktore m e neprisli az take hrozne a dali by sa riesit ale ona nechce proste. Zacinam byt uz asi alergicka na to ze niekto sa stale stazuje na problem ktory riesit ani nechce. Ja chcem aby zila stastny zivot nie utrapena. Ale co ked moju pomoc odmieta. Ach uz som sa zas moc rozkecala

vilma7
1. júl 2021

Stalo sa aj mne, dokonca aj na vnukov zabúda, ale neriešim. Pre mňa podstatné, že sa im s radosťou venuje keď sme spolu.

janetinka27
1. júl 2021

budes musiet sa mozno naucit viac sa presadit, aj v rozhovore s mamou. nemala by sa ventilovat v rozhovore s tebou. kazdy z nas potrebuje podporu, aj ona, ale vsetko ma svoje hranice. pokial ta to obera o energiu alebo dostava do psychickej nepohody, potom treba zacat rozhovor s nou viac usmernovat.
zavisi od vasho vztahu, ja som mojej mame ale trebars aj inym ludom, kde som vedela, ze sa nebudu citit trapne, normalne takuto skutocnost pripomenula. ale sposobom, ktory bol prijatelny pre tu osobu. zivot treba brat trosku s viac s usmevom.

majulino
1. júl 2021

Ja by som bola radsej aby moja mama zabudla, ked ma robiť to co robi. Na moju 30 mi rano poslala sms, potom o par hodin prisla sem s niekolkymi taskami nakupu, ruku mi nepodala iba povedala nemohla som ti nic kúpiť nemam peniaze. O 2 dni tu bola opäť, dala mi 3€ ci jej nekúpim v kvetinarstve 5ks nejakych letniciek. Myslela som si, ze aspon jednu mi da, ked mi vravela, nech vyberiem tu, ktora sa mi páči. Opak je pravdou. Prerevala som 2 dni. Inak výplatu mala den pred mojimi narodeninami. Toho roku mi napisala blahozelanie na fb a to som sedela meter od nej 🙄 zvysnym 3 surodencom sa ide urvať a zadlžiť aby nieco kúpila

autor
1. júl 2021

@majulino uff tak to nezavidim teda. Zacinam.byt rada za to ako to mam ja veru

autor
1. júl 2021

@janetinka27 musim sa to naucit lebo to neviem proste. Idem sa potrhat aby mala vsetko ok ale nestaci to. Lebo jej problemy to neriesi tie si moze dat na poriadok jedine ona sama

macekovam
1. júl 2021

a je v poriadku? volala si s nou?:

autor
1. júl 2021

Mate pravdu je to blbost co riesim ale mozno nejde ani tak o tie moje narodky ale to bolo spustacom niecoho co ma vo vnutri trapi a vyslo to teraz zase vonku. A to je trapenie mojej mamy ktore trapi aj mna ale pomoct jej nemam ako. Zial. Ale uvedomujem si aj pritom co pisete ze lepsie mat takto mamu ktora riesi problemy ako nedajboze nemat nikoho..

autor
1. júl 2021

@macekovam ano ak vcera aj dnes volame si denne pokial je to mozne

zana1234
1. júl 2021

Ahoj, je to smutné,lebo prave od tych najblizsich človek caka,ze si spomenu,ze nie si pre nich vzduch. Neviem,ale mne toto pride dost blbe zabudnut na blizkeho v den narodenín...ak meniny .tak to este ok.
Skor mi pride,ze vo vasom vztahu si ty ta vyspelejsia ako tvoja mama. Ty by si sa mala s mamou radit a konzultovat zivot a nie naopak. A rozhodne by som jej to pripomenula,ze si mala narodeniny a tiež,ze ta sklamalo, že si nespomenula. Tak všetko najlepšie dodatočne prajem!!!🥳🥳🥳

jennky13
1. júl 2021

telefonovat s mamou kazdy den, je vela. Nie je to dobre. Ona musi zit svoj zivot a ty svoj. Tym, ze jej robis butlavu vrbu jej velmi nepomozes. Je na tebe, aby si si vyhradila take hranice, aby si sa aj ty citila dobre. Ty NEMUSIS byt stale pritomna, ochotna vypocut jej bolesti a ziale. Len v nej podporujes rast postoja obete. Cim viac sa stazuje, tym viac si mysli, ze ma pravo na tvoj cas, na tvoju podporu. Ale ona je dospela !!!!!A je to tvoja mama. Preco ostatnych surodencov nezatazuje ? Oni jej asi nedali tolko priestoru ako ty.
Clovek,ktory sa neustale stazuje ma stale menej priatelov. Kludne jej napriklad povedz, ze dost bolo negatinych veci, nech ti povie aspon jednu, co jej urobila radost. A ak ti povie, ze ona take situacie nema, tak jej vysvetli, ze problemy mas aj ty, ale vidis aj pekne chvile.
Jednoznacne jej vsak nedovol , aby ti denne otravovala zivot negativnymi spravami, lebo ona si bude mysliet, ze ta to zaujima 🙂)))

elanor
1. júl 2021

ak ma naozaj tolko problemov a asi vaznych, tak sa nemozes cudovat, ze hold ine radosti zivota z mysle vytesnila.
A nic by sa ti nestalo, keby si jej ty sama povedela - mila maminka, vsetko naj aj k tvojmu sviatku. A keby sa cudovala, tak stacilo pripomenut - maminka, pred tolkymi a tolkymi rokmi si rodila, je to aj tvoj sviatok, nie len moj.

Vsetci sa v den narodenin sustredia iba na oslavenca, ale nikoho nenapadne, ze to je istym sposobom velky den aj pre ich matky...

zana1234
1. júl 2021

@elanor ano je to vynimocny den pre matky,ale tym,ze chceme aby bol výnimočný pre nase deti,lebo sme stastne,ze ich mame a su to najcennejšie a najlepšie v nasom zivote a chceme ich vidiet stastne!!!

elanor
1. júl 2021

@zana1234 to ano, ale nevieme napr. kolko ma dana mamina rokov, ake vazne su tie problemy, mozno vazne zdravotne, co ja viem, napr. starecka demencia, alzhaimer, atd atd. V zivote sa stava hocico, a urcite mamina nezabudla narocky.
Chapem, ze autorka citi do istej miery smutok, sklamanie a pod., ale sama musi tusit co sa za tym asi je, a ak su to ozaj vazne dovody, tak by mohla mat sama trosku empatie s mamkou, a bud sa jej primenut, alebo to neriesit...
Su dolezitejsie veci v zivote ako (zabudnute) gratulacie k narodkam...

katkati
1. júl 2021

Mne je zase divné, že keď máte dobrý a kamarátsky vzťah, že jej úplne spontánne a nejakou vtipnou poznámkou nepovieš, že si mala narodeniny.

littlebubble
1. júl 2021

Možno ani nevie koľkého je 🙂.
Ja zabúdam aj na svoje.

tom_i
1. júl 2021

Hmmm. Svokra sa 20 rokov neozve, teraz každý mesiac, nespýta sa ako sa máme, ale spustí jej problémy a zakončí to, že nemá peniaze. Prvý krát sme urobili aj nákup ako ryža, múky, cukor, cestoviny, zaváraniny, kečup, horčica, paštéty a pod. A ona že: toto? Muž jej dal peniaze a odišli sme. A toto sa opakuje každý mesiac. Nikdy nezavolá len keď chce peniaze. PS muž sa od 18 živil sám.

autor
1. júl 2021

@zana1234 dakujem pekne si zlata 🙂 no mozno je to tym ze sa nema velmi s kym pozhovarat v okoli o problemoch tak slm jej butlava vrba. Ja ju rada vypocujem ale niekedy to na mna prpste dolahne a citim sa z toho unavena. Musim sa aj ja naucit inak reagovat niekedy na to vsetko

monka105
1. júl 2021

Neprežívaj to tak. Moja mama tento rok tiež zabudla, bohužiaľ mala viac ako dosť vlastných problémov a vlastného trápenia a ja jej to nevyčítam. V porovnaní s existenčnými problémami je moje zabudnuté prianie k narodeninám nič.