Mama vyvoláva konflikty

bibi502
21. dec 2023

Ahojte, chcela by som sa spýtať ako by ste riešili takýto problém - bývame aj s priateľom u rodičov - v podstate len na zimu lebo cez leto sme na chalupe. Teraz sme tu asi mesiac a stále sú nejaké konflikty. Vždy ich vyvolá moja mama a zo všetkých dokáže urobiť debilov-zo mňa, priateľa a môjho otca. Ten sa jej roky podriaďuje a všetko je podľa nej. Ale keď povieme my, že niečo by sme chceli inak tak sa akože dohodneme, lenže o chvíľu už ta dohoda neplatí a robí ako keby naschvaly. Ja netuším, či si to uvedomuje alebo nie. Ale toto sa už nedá. Ja chápem, že môžme byt radi, že tu môžme byt, ale myslím si, že keď je tu viac ludi, a na niečom sa dohodneme, malo by to platiť. Teraz je tu také peklo, lebo oni nadávajú na neho, on na nich a ja už nevládzem. Odísť nemôžme, lebo hypo nám nedajú. Dohodnúť sa s nimi nedá. Ako by ste to riešili. Už som sa objednala k psychologické aby som vedela, či som blázon ja alebo niekto iný. Sestra keď tu predtým byvala, takisto mávala hrozne nervy na ňu, švagor takisto.

deti95060810
21. dec 2023

podnájom ... inak prídeš o psych. zdravie

mirkam3
21. dec 2023

@bibi502 že vam nedajú hypo je iba výhovorka v danej situacii Ak prispievate rodičom na bývanie, tak tie peniaze investujte radšej do podnájmu a choďte hoci aj do 1i bytu alebo do zdieľaného bytu s nejakými kamošmi. Ak ani len neprispievate, potom vam ozaj neostáva iné ako strpieť to..,

beata_k
21. dec 2023

@bibi502 Tak mat niekoho nasackovaneho u seba doma tiez nie je pohodlne. Kazdy chce mat u seba klud. Ked sa nechcete povadit za zivot a na smrt, tak sup do podnajmu.

klip0
21. dec 2023

A o čom sa hádate ?

pribinak
21. dec 2023

Však sa odstahujte a bývate sami. Toto Vás baví? Radšej budem platiť hypotéku, ak pracujete tak vám hypo dajú

matkahelka
21. dec 2023

@bibi502 dvom mladym ludom bez dietata neschvalia hypo ani na smiesnu garzonku? to pracujete na cierno, ci vobec nepracujete? takto chcete zit u rodicov dokedy? cely zivot? prepac, nemam pre toto pochopenie. matka je vo svojom, moze hovorit a robit co chce. inak dufam, ze sa toho nedozijem, ze mi dospele dcery dovlecu domov este aj frajerov, budem im robit hotel a budu ukrivdene, ze ja rozkazujem a ja menim nazory.

zuzubb007
21. dec 2023

Vyhovorka, ze uver nedaju, naseriem sa zajtra som v podnajme len treba chciet

danica2711
21. dec 2023

ak nepracujete alebo pracujete za taký nízky príjem, že si nemôžete dovoliť žiadne iné bývanie, neostáva vám nič iné, len držať hubu, pardon, ústa a krok. Alebo ty doma, on doma vo svojej detskej izbe, ubudne jeden, do ktorého sa dá obúvať

maranco
21. dec 2023

@bibi502 alebo to túto zimu prestriedajte a choďte k jeho rodičom, koľko máte rokov?

dskjhfdlkdjhl
21. dec 2023

@bibi502 No, asi ste tam zadarmo, ked tam napriek zvadam stale ste, inak by ste si mohli byt prenajat. A mozno tie zvady su prave preto, ze sa financne nepodielate na chode domacnosti. Ci o com sa hadate?

ladyblcha
21. dec 2023

A teraz si predstav, ze by vam dali hypo, kupili by ste si byt/dom a na druhy den by sa k vam nastahovali vasi, ze odteraz na 3-4mesiace sa k vam kazdy rok nastahuju. Super uzasne, co?

syslik81
21. dec 2023

neda sa chalupa prerobit na celorocne byvanie? pomoc z jeho strany? nalebo ako cy mladych -podnajom .. pripadne predat chatu ak jevasa a kupit mensi byt

milovnickakvetov
21. dec 2023

Ty nepotrebuješ psychologicku, potrebuješ sa s partnerom odsťahovať. Ak na vlastné nemáte, do podnájmu, ci sociálneho bytu, ci kdekoľvek. Mame sa nečudujem, ze ma nervy, najprv tam býva jedna dcéra s mužom, potom druhá s partnerom. Však to je choré, aby starší človek nemal trochu súkromia a kľudu a musel mať pri sebe stale ešte i dospelé deti.

ahhola
21. dec 2023

Chalupa je cia, je tam ôk cesta v zime, v tom prípade nákup polystyrén, olep a papá...

🏡🏡🏡

olimuc
21. dec 2023

Asi je mama sklamana, ze nie ste schopni stat na vlastnych nohach… to, ze jednej dospelej osobe nevyjde podnajom … no prizmurim oci, ale ste dvaja … ani ja by som nechcela, aby si moja dospela dcera, kt sa nevie osamostatnit doniesla trula rovnakeho rangu Ku mne domov.. este si urobia dieta a nezbavim sa ich do smrti. Bud vyhodim jeho a ked ona nedostane rozum, pojde s nim. Peniaze za psychologicku nevyhadzuj … investuj do preto venia chaty alebo kaucie. Ste mladi a bezdetni, chodte makat niekde spolu, kde ponukaju ubytovanie a mate poriesene

ladyblcha
21. dec 2023

Citam tvoju starsiu diskusiu a ty mas 33 a partner 50rokov a zijete u tvojich rodicov a divis sa, ze mama je podrazdena 🤪😃 ja teda vobec 🫣

lujza123
21. dec 2023

@bibi502 ja mám s rodičmi perfektný vztah, ale ked som u nich v dospelosti chvilu bývala veľmi rýchlo sme si skočili do vlasov.

No a co ze vám hypotéku nedajú, vezmite si podnájom samostatnú izbu v zdieľanom byte, lepšie vám bude s rovesníkmi ako doma u rodičov. Pripadne nejakú garsónku do prenájmu.

lujza123
21. dec 2023

@ladyblcha preboha ja ze to píše nejaká mladá žaba a to už dospela žena so starým chlapom 🤦‍♀️ u rodičov v detskej izbe. Ach.

maximiliana
21. dec 2023

@ladyblcha 8 rokov su spolu a nedokazali sa odstahovat ani do podnajmu...a mozno preto bali kolegynu v praci, aby mal konecne kde byvat 😂

ladyblcha
21. dec 2023

@maximiliana tiez som velmi mierne povedane sokovana 😃

pribinak
21. dec 2023

@ladyblcha odpadla som ….som si myslela, že nejakí mladý pár po výške

pribinak
21. dec 2023

@pribinak * nejaký

veronikaszabova
21. dec 2023

@ladyblcha ja ze nejaka max 25 rocna to pise 😂😂😂😂😂

ladyblcha
21. dec 2023

@veronikaszabova @pribinak
ja by som este aj 33rocnu skusila akoze pochopit, ze po rozvode alebo tak, ale uz vobec nie s 50tnikom po 8rokoch vztahu. No.

bibi502
autor
21. dec 2023

@pribinak nedajú nám hypo. Dnes sme sa boli na to pýtať. A podnájom? 500€ za niečo co nikdy nebude moje a už sa z toho nedostanem lebo nič neušetrim.... Cele roky som sa snažila nasim pomáhať ako v domácnosti tak finančne. Preto na vlastné bývanie nemám. A vidím ze ani to si nevážia

bibi502
autor
21. dec 2023

@matkahelka
@olimuc a moja mama ako býva? V dome po svokre. Takisto nemá svoje za celý život nič tak môže byt tak ticho akurát. Keby tato nebol taký dobrák ako je tak iný chlap by ju dávno poslal do haja. A na co sa celé leto pýtala kedy prídeme ze jej je smutno keď teraz robí peklo?

bibi502
autor
21. dec 2023

@ladyblcha a ty vieš akú on mal situáciu? Po rozvode o všetko prišiel nemal ani fuka... Ľahko sa hovorí niekomu kto to nezazil

bibi502
autor
21. dec 2023

@pribinak môžeš mi ju vybaviť. Dnes nás poslali do riti aj s celou hypotékou

bibi502
autor
21. dec 2023

@matkahelka moja mama ani zďaleka nie je vo svojom, to je babickin dom. Ona môže byť takisto rada ze ju tu roky nechala bývať... Ešte aj jej rozkazovala a babička bola ticho len aby nebolo zle. V robote s mojou mamou nikto nechce robiť lebo je konfliktna, a na co nám hovorila ze tu môžme byt teda keď teraz ma problém?

mamutka
21. dec 2023

@bibi502 sorry, ale dovliest si chlapa k rodicom, to čo je? Tak choďte do podnájmu, čo ty ešte od mamy chceš??? Dvaja dospeli ľudia si nevedia nájsť podnájom? Ti nepotrebuješ psychológa! Normálne choďte a plaťte podnájom a dopraj rodicom kľud.