Mama sa stará do nášho života

6. mar 2023

Ahojte, ja som už zúfalá. Teraz v máji sa ideme brať, mám naozaj dobrého snúbenca, sme spolu od mojich 16-tich rokov. Dokedy som bývala u rodičov som to brala že okej, mama sa stará som pod jej strechou, ale už mi to lezie na nervy. Jeho mama nič nerieši, ako si spravíme tak máme. Moja do všetkého, už má teóriu že sa ho bojím lebo ho nechcem nútiť do kostola. Ja neviem či ja som pandutá na hlavu ale myslím si, že je dospelý a keď povie že nepôjde tak nejde. Väčšinou je to len tento problém s kostolom. Už neviem ako jej to mám vysvetliť, ona mi chce len dobre a zato mi radí v živote, v nervoch som jej už povedala, že som sa jej na žiadnu radu nepýtala tak mi ju nemusí dávať. Neviem či som to neprehnala

anjelicek26
6. mar 2023

Neprehnala, hranice proste obcas treba jasne vyznacit. Tvoj buduci muz musi podporovat teba - ako aj ty jeho. Ked nie je veriaci, nepojde do kostola, hotovo. Nie je horsi ani lepsi muz, ako ti, co tam sedia kazdy den... nadych-vydych, s mamou komunikuj co najmenej, bavte sa o vareni, zahrade, pocasi, pre mna za mna nech ti rozprava o kolegyniach, ale temu tvoj muz nech necha tak...

0silvia0
6. mar 2023

Do kostola sa nenuti, naco je pokrytecka viera? Komu tym kto pomoze ze si pojde sadnut do kostola a bude mysliet na to, co bude zajtra varit?
Zacni dirigovat tak cvicne svoju drahu matku, ci sa jej to bude pacit.

autor
6. mar 2023

@0silvia0 presne toto som jej povedala, naco si tam má sadnúť keď nebude aj tak počúvať? V kostole sa berieme, chodíme aj na faru na prípravu a ona mi začne vravieť ako má začať chodiť do kostola lebo inak ako chceme mat požehnane manželstvo a deti

xcinderellax
6. mar 2023

Aj moja mama je taká..... Myslela som si že to prestane keď sa vydám, keď sa odstahujem, keď sa narodilo prvé dieťa, keď sa mi narodilo druhé, keď keď keď..... Nie neprestane to..nikdy..darmo budeš dávať mantinely...
Kľud mam len keď sa s ňou pohadam a nerozprávam 😒😒😒

janinah
6. mar 2023

Načo sa beriete v kostole,keď to mate zjavne obaja na háku?Ci po sobáši zbohom kostol.pompezna svadba v kostole odbavena a vybavene? Keď už chceš byt kritická a zasadova,tak začni od seba.Nedosli ti,ze pre mamu je viera vec prvoradá a chce sa raz s tebou a tvojou rodinou stretnúť v Nebi? Nik ti revolver pri hlave nedrží,zi si ako chceš,ale máj gule sa o tom s mamou porozprávať.Sice bude sklamaná,že z teba nevychovala veriaceho človeka,ale budete mat medzi sebou v tomto jasno.

autor
6. mar 2023

@janinah a kto povedal že ja v boha neverím a nechodím do kostola?

janinah
6. mar 2023

To je jasne z tvojho postoja....ako chceš budovať kresťanské manželstvo s neveriacim človekom? Ci berieš si z viery len čo sa ti hodí? Ci teraz príde otrepana pesnička,že aha,on v Boha verí,len do kostola nepôjde,lebo farári,cirkev,bla bla...

kaca222
6. mar 2023

Autorka, dotyčnú (janinah) by som úplne ignorovala, vyzerá to, že prišla len prudiť. Asi bude taká, ako tvoja mama.
A k mame, treba nastaviť tie hranice a stáť si za nimi. A nie, asi to na dlho nepomôže. Bude to tak pokračovať celý život. Takže máš dve možnosti: odstrihnúť ju a nebaviť sa. Druhá možnosť, ktorú volím ja: brať mamu takú, aká je aj s jej chybami a nepripúšťať si jej reči. Moja keď s niečím začne, tak rovno poviem že sa o tom nebudem baviť a zmením tému

autor
6. mar 2023

@janinah aby sme si to uviedli na pravú mieru. Ja do kostola chodím, verím v Boha, modlím sa ale nebudem jeho nútiť ak do kostola nechce ísť. Je to jeho rozhodnutie a ja to rešpektujem lebo viem aký je človek a kopu ľudí ktorý tam sedia robia oveľa horšie veci. Či dobrý človek je len ten kto chodí do kostola? Prečo teda niektorí farari sú pedofili? My mame naozaj úžasného farára ale po svete sú bohužiaľ všelijaký. Predpokladám že sj vy, pani zlatá ste predsa neni bez hriechu. 🙂 takže teraz si ho nemám zobrať zato lebo nechodí do kostola ale to, ako sa správa ku mne a celkovo je nepodstatné? Ja som rada keď ide somnou občas ale nútiť ho nebudem, sme dospelý a predsa každý sa môže rozhodnúť. Po ďalšie, mame malinkú svadbu, iba obed s najbližšími takže žiadna pompézna svadba.

autor
6. mar 2023

@kaca222 vyzerá to tak, že asi ešte horšia v tomto. Snažím sa aj ja zmeniť tému ale nejako to nefunguje, stále pokračuje

kaca222
6. mar 2023

Krásne vysvetlené 🙏
A k tomu že stále pokračuje, v takom prípade sa rozlucim a skladám telefón/idem domov 🙂 už som raz tak odišla naozaj (ale to sa hádali s otcom a ja som povedala, že to nebudem počúvať)

danica2711
6. mar 2023

dúfam, že sa po svadbe nechystáte bývať u mamy

autor
6. mar 2023

@danica2711 nie, máme vlastný dom. Našťastie 🙈

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
6. mar 2023

@kaca222 ona je až bigotna , stále iba cirkev omieľa

kaca222
6. mar 2023

@cacianka vidím, že nie je v poriadku

tiezjedna
6. mar 2023

Náboženstvo bolo odjakživa dôvodom sporov, a tvoja matka je toho len ďalším dôkazom. Ak sa voči tomu rázne nevymedzíš, tak to bude len a len horšie.

mimi3008
6. mar 2023

A pockaj este, ked pridu deti. Radim dat najavo hned v zaciatkoch, ze rodina si ty, manzel a vase deti a ze mama uz svoju sancu vychovavat deti mala. A ze nema vo vasej rodine ABSOLUTNE ZIADNE rozhodovacie pravo