Mama sa neumýva

15. júl 2023

ahojte, porrebovala by som pomoc s mojou mamou. Neumyva sa, mohno tak raz za mesiac, neholi sa, neumyva si zuby skratka hygienu nema zoadnu a hlavne sa o seba nestara ako zena by mala. Neviem co uz mam dalej robit, pretoze mam pocit ze ona o tom ze smrdi vie, ale je jej to jedno…😕 neviem co robot skratka uz som jej aj viackrat povedala a nič… velmi sa za to hanbim…

zorkahorka
15. júl 2023

Kolko ma rokov?

syslik81
15. júl 2023

ak to uz raz vie a nic s tym nerobi tak hold nezmneis to .. ak ma vnucata tie vedia byt uprimne a mozu jej to narovinu povedat ... mozes jej darovat sadu na umyvanie alebo si sadnut ako rodina-ak mas surodencov a dohovorit jej . inak hold smola

autor
15. júl 2023

@zorkahorka 63, ale ona je uz taka dlhe roky😕

autor
15. júl 2023

@syslik81 😕 ja mam 18, a som jedinačik takže jej nema kto so mnou dohovoriť. Ocino uz s ňou nechcel byť ani kvoli tomu že je taka, tak sa rozisli asi 10 rokov dozadu

pribinak
15. júl 2023

To mize byt aj nejaká psychiatrická diagnoza

zorkahorka
15. júl 2023

@autorka to je este dost mlada... skusala si jej to povedat?

0silvia0
15. júl 2023

Na tvojom mieste by som isla byvat k otcovi ak sa da. Predtym mozes prebrat zdravotny stav s maminou lekarkou.
Mama je asi uz na dochodku, ked pracovala tiez sa neumyvala?

autor
15. júl 2023

@pribinak 😕ani nehovor…

autor
15. júl 2023

@zorkahorka veelakrat, a nič. Robi sa ze nič, že jej to je jedno😕

autor
15. júl 2023

@0silvia0 Mamina pracuje stále, niekedy to je lepsie a niekedy zasa sa neprezlieka neumyva a take a mne je z toho uz zle

0silvia0
15. júl 2023

A to v praci si dovoli smrdiet? Vacsinou s umyvanim a prezliekanim maju problem starsi ludia s demenciou, tvoja mama je este mlada.
Konzultuj to s jej lekarkou.

autor
15. júl 2023

@0silvia0 v praci neviem ze ci im to vadi, vobec…😕ona pravuje ako upratovacka…

pribinak
15. júl 2023

S pribúdajúcim vekom často prichadzaju aj psychiatrické diagnózy

martinkatinka
16. júl 2023

Mama ma 63 a ty 18?

beataxxx
16. júl 2023

@martinkatinka tiez ma to prekvapilo

martinkatinka
16. júl 2023

No ono to bude aj tym, ze aj ked si s nou pohovoris, ste v podstate generacne vzdialene a ona v tomto style zila dlho.... V praci jej to nevadi, v ostatnych veciach asi tiez nie .... Neviem ci s tym nieco spravis....

bobkovci5
16. júl 2023

Je to vekkm v tom veku sa už ľudia necítia.ja osobne som mala skúsenosť zo svokrou ze keď som povedala ze operieme tie veci ktoré boli špinavé smrdeli tak odpoveď bola zbytočne leno mi ich zoderieš častým pranim🤷‍♀️ to my mladí ľudia ťažko pochopíme (teraz mu periem keď není doma všetky veci po tajomky)našťastie ešte sa sprchuje stým není problem

tiika
16. júl 2023

Co na to hovorí mamina? Prečo sa neumýva? Aký ma na to dôvod?

autor
16. júl 2023

@martinkatinka neviem čo je na tom zlé, mala ma neskoro…..pytam sa na niečo ine a ludia zasa riešia nieco iné🤦🏽‍♀️

autor
16. júl 2023

@tiika ja vôbec neviem, robí to už roky… neviem vobec co je za tym a dost mi to uz vadí…

autor
16. júl 2023

@bobkovci5 no moja mama si nedava prať skoro nič ak jej to neoperiem ja, no spodne pradlo nevidim u nej vobec na opranie a to je to najhnusnejšie…😫

tiika
16. júl 2023

Tak sa jej opýtaj. Je ľahšie riešiť a diskutovať, keď poznáš dôvod, prečo to robí. Nech ti to vysvetlí. Potom môžeš hľadať nejaké riešenie. My tu len tipujem, hádame..

adka176
16. júl 2023

Psychická porucha... myslím, že keď to nerobila dlhé roky nezmení sa to ani teraz...ak je už nevládna treba jej pomôcť...ak vládze tak len zmena zmýšľania.... zisťovať príčinu a snažiť sa to odstrániť...

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobkovci5
16. júl 2023

Vezmi to do vlastných rúk a postaraj sa o ňu per jej veci slušne jej povec nech sa ide umyť prezliekanie jej posteľnú bielizeň a podobne inak to nezmeníš už je vo veku kedy jej nevadi nič a prestala sa starať o seba už to ine nebude

agajka22
16. júl 2023

Tak ja si osobne myslim ze to nebude take akutne a umyva sa dostatocne len asi 18-ročna sa drzi inak ako mamina a bude tam iny problem ako umyvanie

domkakvet
16. júl 2023

Ak to trva uz dlhe roky uz to v jej veku nezmenis.

dota6
16. júl 2023

Keď ju cítiš ty, tak aj v práci ju cítia, že smrdí. Mala som takú kolegyňu. Smrdela a aj sme jej to povedali, aj sme jej ako kolegyne navrhli, že jej rovnošatu operieme. Odmietla s úsmevom, že ona perie. Vedeli sme, že nie, ved spoločná šatňa. Ona ako prišla oblečená, tak na svoje oblečenie natiahla rovnošatu (leto/zima) prepotila všetko a na šatni hodila tričko do skrine a v tom spotenom mokrom šla na autobus domov. Doma mala deti malé a muža. Doteraz sa mi rozum zastavuje nad touto ženou, ktorá na prvy kuk pôsobila super ale v jej blízkosti to bolo utrpenie.
Obávam sa, že je to aj u tvojej mamky nejaká psychická porucha. Jej to nevadí, necíti samu seba. Možno lenivosť, nechce sa jej? Ma niečo iné na práci? Že na hygienu už čas neostáva? Keď si bola malá, ako ťa viedla k hygienickým návykom, ak ich sama nemala. Prepáč, za tie otázky, ak sú príliš cez? Len ma zaujíma, či ťa k niečomu viedla alebo si na všetko musela prísť nejak sama.

lucky_k
18. júl 2023

keď ju upozorníš nato, že je cítiť, ako zareaguje?