Mama na prvom mieste

24. mar 2023

Ostali by ste vo vztahu s chlapom (31) ktory by vam povedal citujem “mama pre mna bude vzdy na prvom mieste”? A ze porovnavat sa s nou by som sa mohla az by som raz bola jeho manzelka a mali sme deti? (Sme spolu cez 3 roky). Som znechutena a nechapem s kym som doteraz zila.

hederamonstera
24. mar 2023

Brr
Aj ked si to predstavim u svojho syna.

bluemoon24
24. mar 2023
glorikarebeka
24. mar 2023

Moja svokra toto povedala synovi (môjmu manželovi)hneď po sobáši
Od teraz je tvoja žena na prvom mieste
Nechcela som plakať,ale toto ma dostalo 🙏

svetlonos
24. mar 2023

Po takom fajn vyznani by som uz plna elanu planovala peknu dovolenku - sama. Uzila by sombsi ( v mojom pripade teplo, more, ci wellnes s masazami, kozmetikou). Plavba lodou na tyzden po stredomori by tiez bola fajn.
Bolo by to pre mna oslavou najlepsieho rozhodnutia v zivote - poslat debila naspwt k maminke!
Ani by som sa neunuvala povedat mu to priamo. Podla toho, ci byvate spolu, ci nie, zbalila by som seba/ jeho a napisala : Ty uz mas davno partnerku pre zivot vyvranu, sup sup k maminke. Uz si ju aj tak obral kolibmbe o 3 dlhe roky.
A akykolvek pokus o komunikaciu by som odignorovala.
Porodit takemu trulovi este aj deti a cakat, ci si ma bude vazit rovnako ako maminku??
Ani keby mi sam seba nesacne zlatom vyvazil, ani za svet!
Ty nikdy nebudes taka uzasna ako maminka aj keby si co robila.

dadis
24. mar 2023

Ja si naopak myslim, ze rozprava rozumne. Ze muz by sa mal az manzelstvom oddat zene, rovnako ako bol oddany matke. Nemal by si taketo puto tvorit s kazdou zenou, s ktorou randil. Uz ta o ruku poziadal? Moj ex byval s mamou do nasej svadby (mal vtedy 30r) mali velmi dobry vztah a svadbou ozaj to puto zoslablo. Ale su aj chlapi, ktori ostanu mamickari do konca zivota. To uz musis ty vediet, ako sa k tebe inak sprava.

deti95060810
24. mar 2023

@dadis mám taký istý názor ako ty...

vela02
24. mar 2023

Ale predsa mama je len jedna… mama mu dala život… keby niet jeho matky, nie je ani on. Na druhej strane- prehnaný mamičkin maznacik do konca života tiež nie je nič moc. Ty musíš vedieť najlepšie, ako to on ma. Či skáče vždy tak ako mamina piskne, či ťa pred ňou viackrát uprednostní… ja sama som názoru, že rodičov nemôžeme odstrihnúť zo života a pomaly im vrátiť všetko, čo nám dali oni. Ale musí to byt zdravo vyvážene 🙂

marca12
24. mar 2023

Rodicia by mali byt na prvom mieste,ale vo vyvazenej miere. Nieze budem partnera zhadzovat a bude nieco menej ako rodicia. Tvoj priatel je kus vola,ked takto zmysla.

miadi
24. mar 2023

Nie. Moj muz nikdy nedaval mamu na prve miesto a to bola talianska dominantna matka. Ked nas niekedy porovnaval tak len v tom zmysle ze nase deti maju vo Mne ovela viac fun mom ako mal on . A lutoval ze oni nikdy nemali tak blizky vztah ako mam Ja a nase deti. Lebo s nou sa zial nedalo .ale aj tak je prenho uzasna mama. 😊 Toto mi je divne porovnavat vztah k frajerke a matke, u nas este chapem ze porovna matky ..

katka700
24. mar 2023

To že mama je pre muža na prvom mieste chápem a určite lepšie ako chlap čo sa k mame správa ako k slúžke a poslednej handre lebo tak sa časom bude správať aj k žene. Ale tie kecy o porovnávaní sú cez čiaru. Mal by sa snažiť aby 2 najdôležitejšie ženy v jeho živote spolu dobre vychádzali a nie ich porovnávať a robiť z nich sokyne čo majú 'bojovať' o jeho priazeň.

hipuska
24. mar 2023

Vytrhnuté z kontextu. Nepíšeš viacej, za akých okolností to bolo. Slová sú slová ale treba sa pozrieť na skutky. Už ste spolu 3 roky tak hádam už vieš aký vzťah má s matkou a či ju dáva pred teba. Pretože, aj keď nie ste manželia, ste partneri a na prvom mieste by si mala byť ty. Manželstvom sa predsa nezmení vzťah, ktorý máte

gejb
24. mar 2023

@hipuska suhlas. Kľudne to mohlo byt napríklad pri hádke...to tomu dáva iný rozmer...

miadi
24. mar 2023

Ty si sa porovnavala s jeho mamou ?

miadi
24. mar 2023

Po 3r vztahu by ste nemali riesit jeho mamu ale ci budes jeho manzelka a matka jeho deti. Ste spolu dost dlho aby bolo Jasne ci mà vas vztah buducnost.

harrisson
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. mar 2023

@hipuska bolo to v tom kontexte ze nas pes mal dnes ciernu stolicu a nasledne dočervena, priznam sa ze ma to dost vystrasilo, citala som o krvacani atd, vytelefonovala som veterinara, dal nam termin o 3 hodiny a jeho mama zavolala tesne predtym ze by chcela aby s nou isiel do telekomu vybavit lacnejsi pausal a ze ona caka v meste, a on siel, ze veterinar pocka, tak sme sa pohadali a este mi povedal toto.. aj keby sme tam sli s banalitou (napr ostrihat pazure), co nebola, tak ak mame nieco dohodnute tak by som cakala ze jej povie (ja by som to tak aspon urobila) nieco v zmysle, ano mami, beriem na vedomie ale teraz mame nieco co musime vyriesit a na tvoj pausal sa pozrieme trocha neskor/zajtra/napozajtra/inokedy..

loliki
24. mar 2023

A Ty by si vybrala koho, keby išlo o Tvoju mamu, alebo vášho psa? Možno ani Ty nemáš správne priority.

vela02
24. mar 2023

@loliki ale zase ide možno o život psa, domáceho miláčika a potom o paušál, ktorý môžu vybaviť v hociktorý iný deň 🤷🏽‍♀️

loliki
24. mar 2023

@vela02 Možno. Podľa všetkého nie, lebo nespomína, že by tu už psík nebol. Ale nech sa rozídu, aj ten chlap je divný.

vela02
24. mar 2023

@loliki jasne, ale aj tak mi to príde nefér. Samozrejme keby to bolo niečo surnejsie s matkou, treba to hneď riešiť, rozumne sa mohli dohodnúť že on teda ide za mamou a ona nech ide k veterinarovi so psom. Ale toto mi príde divne… na toto by som sa asi nahnevala aj ja. V tejto konkrétnej situácii, kedy sa naozaj paušál dá vybaviť hocikedy. Ťažko povedať, autorka najlepšie vie, kedy a za akých okolnosti uprednostnil maminu… 🙂

hipuska
24. mar 2023

Podľa.mna, chyba komunikácie. To si k tomu lekárovi nemohla ísť sama? Možno nemá také isté priority ako ty: pes/matka. Ak mama nechodí často do mesta, on jej s tým pomôže...no neviem. Fakt sa pozri na to, ako sa k tebe správa

lintu
24. mar 2023

V tomto kontexte trochu zvláštne priority. Mamka si čosi zmyslí a mladý hneď uteká.... Normálne človek také neurobí ani kamarátom, ak s nimi je vopred dohodnutí.

loliki
24. mar 2023

@vela02 Podľa mňa sa rozídu. Lebo autorke už bliká kontrolka, že to lepšie nebude. Po 3 rokoch. Aj chyba komunikácie, ale aj blbá pripútanosť k matke.

hradnapani
24. mar 2023

celkom silna kava. Povedal ti to po troch rokoch vztahu - najviac by ma tam rusilo to slovo "vzdy" a potom to o tom porovnavani - to nemozes vyhrat...

nikpa
24. mar 2023

Rodičia majú mať nezastupiteľné miesto v živote navždy. Nechápem prečo niekto vzťah rodič a životný partner porovnáva. Oba tieto vzťahy sú jedinečné. Vždy budem svojich rodičov ľúbiť, pomáhať im a ochraňovať ich a rovnako môjho muža ale podľa mňa sú to dva rozdielne vzťahy. Ale úplne iná vec je, ked je chlap mamin maznak a posluhovač, ktorý sa nevie zastať ženy pred matkou keď treba. Taký chlap asi nie je so správnou ženou alebo je len proste dilino 🤷😃 No nemal by vás vôbec porovnávať....

lienka.7
24. mar 2023

Nie.

zorkahorka
24. mar 2023

Aj sa to dako prakticky v reali aj prejavuje? Ze je mama na prvom mieste?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam11
25. mar 2023

Chvalabohu, že ešte tie detí nemáte. Úprimný je teda fakt 🙈🙈 Dúfam, že už je zbalený a papá....