Mama, ktorá sa nezaujíma o dcéru a ani o vnúča

6. sep 2024

Ahojte, zaujímalo by ma či tu má niekto takú mamu, čo vôbec nemá záujem k dcéru, vnúča. Nemyslím tým varovanie, myslím obyčajný záujem, kontakt.
Na správy buď neodpise, alebo dá len palec hore, komunikácia 0 bodov. Mám cez 30 rokov a veľmi na to trápi ale neviem úprimne či sa oplatí snažiť alebo sa rovno na to vykašľať 🤷‍♀️ kedysi písala sama a veľa, nestalo sa medzi nami nič, skrátka pozornosť venuje môjmu súrodencovi a jeho deťom. Je mi z toho fakt nanič

gribka1
6. sep 2024

Opýtaj sa jej, povedz ako cítiš a podľa odpovede sa zariaď.

pribinak
6. sep 2024

Asi by som takúto matku odstrihla zo svojho života.
Niekedy si ľudia uvedomia až keď niekoho stratia ako sa správali

autor
6. sep 2024

@gribka1 skúšala som, nie raz. Urazí sa a povie, vo riešim že veď sa tvári normálne. Ona je taký ten typ človeka čo hneď zaútočí aj keď to človek myslí fakt dobre.

autor
6. sep 2024

@pribinak pritom otec je troška viac taký snaživý, ten aj sem tam aspoň napíše, ale teda je mi vždy veľmi smutno keď vidím aké vzťahy majú niektoré ženy s mamami a ja 🤷‍♀️ bližšie mám aj ju stromu na záhrade bez srandy. Ona je totálne ľadová skala

gribka1
6. sep 2024

Ja by som tým pádom všetku kominikáciu nechala na ňu. Ozve sa ok, neozve, ži svoj život. Inač nepochopí.

vevebono
6. sep 2024

Moja to robí. Ale matkou tu pani nenazyvam 🫣

gribka1
6. sep 2024

Iba niektoré majú taký vzťah, niektoré len divadlo.

pribinak
6. sep 2024

Niekedy sú priatelia (cudzí ľudia) viac ako rodina. Vieš ako sa hovorí: rodinu si nevyberies, priateľov áno

autor
6. sep 2024

@pribinak to je pravda ❤️

tulipanik12
6. sep 2024

Moja svokra presne to isté,síce kedysi chodievala aj so svokrom,no to tak bez ohlásenia vždy o 11 či 11.30 tak mimovoľne a bez pozvania na obed.Švagrovi a jeho žene u nich doma vyhradila celú izbu,mužovi keď tam nájde čo i len tričko tak mu ho pošle domov.Po byte má len fotky vnučky od švagra a všetko dáva len jemu a jeho dcére. Ja som s ňou úplne prerušila kontakty,už som ju takmer 10 rokov ani nevidela,no predtým som jej samozrejme povedala svoje avšak bez efektu.Muž tam zájde 2-3× do roka, niekedy vezme aj dcéru,no tá tam veľmi chodievať nechce.A moja 77 ročná mama medzi mnou a bratom nikdy nerobila rozdiely,no už je zo 5 rokov dementná. Ja pokiaľ sa nemusím v živote s niekým či niečím zožierať tak to nerobím. Tým chcem len povedať,že nikto sa nikdy nezmení a škoda sa je nad tým trápiť.

januska12323
6. sep 2024

Zober jej nezáujem ako fakt a prestaneš sa tým trápiť.

ahhola
6. sep 2024

@tulipanik12 preco take Babizne nemaju len jedinacikov?

karolinakr
7. sep 2024

vôbec nemusiš plakať do vankuša a idealizovat si všetky matky, su ďaleko horšie
a možno ťa niekto z rodiny ohovoril a teraz je sám na vyslni, spytaj sa otca, čo sa stalo a ked nechce, najdi si inu kamaratku

anouschka5
7. sep 2024

Ja ďakujem vis maior za lásku, ktorú mi venovala moja mamička ( už zomrela ) to isté odovzdávam svojej dcérke - keďže ťa trápi celá tá situácia ja by som sa určite tej mamky spýtala: mamička prečo ma nemáš rada ?
Každý jeden problém, ktorý nás trápi musíme začať riešiť od seba ( možno dotyčný ani netuší čím sa trápime - ako sa hovorí nemému dieťaťu ani vlastná matka nerozumie ) v prvom rade je namieste otázka : čo môžem urobiť pre to, aby sa zlepšila daná situácia ? No a potom vizualizácia ako si želám aby sa to zlepšilo -