Mama je bordelárka

majuska3521
30. nov 2022

Ahojte neviem ako začať, ale asi takto. Bývalá som kvázi u mami teda s mamou na dvore ja som mala malý domček kde bolla kuchyňa kúpeľňa špajza chodba a izba. Bývali sme tam pokiaľ sa nedokončil náš dom no ale k veci narodil sa nám syn má 4 aj pol mesiaca a chodím navštevovať mamu ale stretneme sa vždy v dome kde som bývala. Do domu mojej mami nechodím,lebo je strašná bordelarka, ale taká že všetko zapratane a má len chodbičky na chodenie nedá sa u nej sadnúť nieje čistý pohár no úplna katastrofa. No a problém moja mama sa presťahovala do domu kde som bývala ja po dvoch dňoch bývania som tam prišla a skoro som sa dovracala všade neporiadok smeti v kúpeľni všade poroztierane výkaly. Všetko som to upratala lebo viem že keby to tak nechám tak by to nikto iný neurobil. Má teraz zdravotné problémy má sivý zákal mala ísť na operáciu ale zistili jej cukrovku ktorú si zanedbala,lebo mala zvýšený cukor už v roku 2017 a neriešila to.. povedala som jej,že to dieťa už do takého prostredia nebudem brat a poberiem si odtial veci čo tam ešte mám aby som tam chodila čo najmenej lebo keď idem niekam malého musím brať zo sebou len proste nie som stotožnená chodiť do takého prostredia a ešte si dala dnu aj psíka ktorý je totálne špinavý smrdí no neviem čo by ste robili na mojom mieste ?

diewcatqoo
30. nov 2022

V prvom rade by som sa pokusila mamu presvedcit, aby vyhladala psychiatra. Okrem toho, ze je asi zberackou, rozotrete vykaly su extrem. Kebyze toto vidim, dogrciam sa na mieste a v zivote do toho domu asi nevkrocim. Mne sa to raz stalo na verejnych zachodoch, ze som vkrocila do kabinky a bolo to vsade.. normalne som mala z toho traumu a ked si na to spomeniem, este aj teraz ma natiahne. Zdravy clovek toto nedokaze urobit, takze mama musi vo vlastnom zaujme vyhladat odbornu pomoc a vy blizki by ste jej mali pomoct

majuska3521
autor
30. nov 2022

@diewcatqoo noo ona povie,že nevidí tak to kvôli tomu a že nemôže nič robiť takže nemôže spláchnuť asi záchod ani nič . Ja keď som bola tehotná tak som bývala nervózna z toho,že vždy keď som tam prišla som musela upratovať nikdy som si neodychla lebo keby to neurobím tak by s toho narobila to čo zo svojho domu 🤦..
No ja by som ju k tomu psychiatrovi zobrala ale ona si stále ide svoje a keď jej poviem niečo proti srsti tak sa naštve a povie mi že aj ja raz budem stará a ona nemôže za to že je slepá a všetko sa mi vráti a podobne veci

whatever1
30. nov 2022

@majuska3521 smer ocny lekar ked ma problem so zrakom…

liljana
30. nov 2022

Mama v 72r mala sedy zakal, ze uz rozoznavala len obrysy postav, bola na operacii a teraz vidi dobre. To je taka sprostost moct si ist dat do poriadku oci a radsej byt poloslepy ...

miadi
1. dec 2022

To je len vyhovorka ani total slepi ludia nemaju taky bordel a nemaju vykali rozotrete po dome. Mà problem co sa netyka zraku. Je hordarka a tie 💩 to tiez nieco znamena. Nesla by som tam uz . Mame by som dala podmienku nech ide somnou k psychologovi inak nepridem. A dieta by som tam nenosila kym nie je ok.

majuska3521
autor
1. dec 2022

@whatever1 už bola malá ísť na operáciu obidvoch oči lenže zistili jej vysoký cukor.... Takže si musí dať na poriadok ten a až potom pôjde
Len tam ide o to že si dala do smútku totálneho svoj dom zapratala ho najviac ako sa dalo tak že človek keď príde k nej tak by som sa tam ani nenapila fakt že najväčšia hrôza vlastne nemala by som si kde sadnúť a teraz sa presťahovala do domu kde som bývala ja chodila doteraz aj s malým ale už aj ten dáva do smútku totálneho takže už s tým dieťaťom nemám kde ani chodiť. Keď som jej to povedala tak povedala jej je prvoradé zdravie a ja ju nič iné nezaujíma. Teraz ? Keď vedela že má cukrovku nevidí dobre tak to odkladala neustále
Bola som na PN robila som krátky dlhý týždeň mala som čas chcela som to riešiť ale ona nie a začala to riešiť keď mám dieťa ktoré nemám s kým nechať lebo muž pracuje na zmeny a človek aby všetko nechal a utekal....

whatever1
1. dec 2022

@majuska3521 Pockat, takze mama to riesit chce ale ty nemas cas. Cas na co? Odviest ju k dr? Nemoze ist taxikom? V prvom rade si musi vyriesit zdravie a zrak. To ze je poloslepa a nevladze jej urcite nepridava na psychike. Vies ake su priznaky cukrovky? Unava, nevolnost, celkova slabost atd, musi to mat tazke preto sa takto opusta.

diewcatqoo
1. dec 2022

@majuska3521 toto ale nemoze byt vyhovorka. Poznam ludi, ktori su nevidiaci a maju doma v ramci moznosti cisto, aj ked byvaju sami, nemaju byt zapratany hraburdami a nemaju na wc roznesene vykaly. Nevidiaci ludia sa dokazu trafit do misy a dokazu sa aj utriet. Toto je jednoznacne psychicky problem, nie problem toho, ze nevidi.

Btw, dava dom do smutku je super slovne spojenie. Budem to pouzivat, ked bude mat moje dieta bordel v izbe, ze dava izbu do smutku 🙂

ahhola
1. dec 2022

To čím zapratava dom, nič nevyhadzuje, ci donasa bordel zvonku? ...
Vidi ona na glukomer, koľko máva po jedle, vie si pichať inzulín perom?
Keď nie, mohla by si ju opatrovať, ak sa na to cítiš.
Vezmi to do rúk energický a rázne, hlavne ju nazen okúpať a porieš ten gatizmus. 🍀

svokrinjazykmonika
1. dec 2022

@majuska3521 chudák psík a dieťa tam samozrejme nepúšťaj. Mame už nepomôžeš, to bude v hlave, zberačka a bordelárka.

krisbar
1. dec 2022

Tvoja nam znie ako clovek ktory pomoc nepktrebuje.a ak ano tak profeisonalnu - upratovacku, opatrovatelku, psychiatra.

toskanka
1. dec 2022

Mama sa o seba už očividne nedokáže postarať a nemôžete ju nechať žiť vo výkaloch. Toto je nedôstojné a je teraz jedno, či sú hlavny problém oči alebo je to psychika. Mamu by som si na istý čas zobrala k sebe a snažila by som sa s ňou absolvovať potrebné vyšetrenia. Po zlepšení / nezlepšení stavu uvažovať o návrate domov alebo začať vybavovať opatrovateľku alebo ústavné zariadenie

katuskamala1
1. dec 2022

Je chora. Psychicky i fyzicky diagnózy uz urcite poznas.. Sama ostat doma nemoze.

retatka
2. dec 2022