Mama, bordel a nezvládnutie kritiky

5. feb 2020

Ahojte zeny, mam taky problem, uz dlhsie si vsimam, ze moja mama je strasny bordelar, naozaj, vzdy ked k nej dojdem, neskutocny bordel, vyslovene az špina.... Ja sama musim mat doma vyluxovane tip top.... Je mi to az tak luto, ze neviem, preco je taka pohodlna.... Ma teda viac robot, ale napriklad nedelu ma celu volnu, ze keby spravi kazdu nieco, tak to da do poriadku.... Snažila som sa jej castejsie naznacit, ze toto co tu mas alebo tak, ale nic nezaberalo stale rovnako....vyslovene nakupuje stále rozne haraburdy, ma ich kadetade po byte polozene, kupelnu neumyvala snad neviem koľko, riad poriadne neumyts, no cele zle vsade kam sa pozriete.... Tak dnes som to uz nezvladla tak som jej povedala, prečo si neuprace, ze fakt bordel, spina... Ze jej to nehovorím v zlom, prave v dobrom, ze moze jej nahodne prist nejaka navsteva a aby ju neohovarali.... mama ocividne nevie zvladat kritiku, uplne vybuchla, ze mam sa starat o seba, smarila kavu do drezu, ako nejake rozmaznane decko .... Uplne sa urazila na mna.... Neviem, co s tym robit, fakt mi to je luto, naozaj sa sama prichytavam, ze som u nej a idem pit a kontrolujem si pohar, aky je spinavy a tak.... Este ked som byvala s nou, som upratala ja, ale, co byva sama, naozaj to ide dolu vodou, co by ste mi poradili? zachova rozmaznane, ktoremu nikto nemoze nic vytknut aj ked jej chce dobre.....

mondolina
5. feb 2020

Je to jej vec.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. feb 2020

@mondolina je, ale svojim sposobom to hadze trosku svetlo aj na mna, no ked k nej niekto pride, co si povie o mne? Ze som urcite rovnaka.... A hlavne teda, aby som u nej kukala na pohar, ci sa mozem z neho napit....

mondolina
5. feb 2020

Tak si ten pohár umy

deti95060810
5. feb 2020

prečo jej nepoupratuješ ty? Tiež tak upratujem otcovi.... keby si ruky nohy dolámal tak nebude mať taký poriadok ako keď žila ešte mama...nemôžem sa nato pozerať, tak poriadok robím ja...😉

autor
5. feb 2020

@veronika4495 jasne oddychne si rada, ale napriklad v lete mala mesiac prazdnin, mali dovolenku v robote a aj tak nič.... Cize to mi dojde trosku, ze sa tak vyhovara, lebo vtedy cas mala a aj tak nic neurobila.... A napadlo ma aj to, ze by som jej isla ja pomoct, ale tak tiez mam aj svoju domacnost uz, este vacsiu ako ona... A nikto mi to nespraví a tiez mam este brigádu okrem prace, ale tak cez vikend sa premozem

autor
5. feb 2020

@deti95060810 tak chlapi su chlapi, len toto je zena predsa len, nepomozem jej, lebo sama mam svoju domacnost, vacsiu, ktoru mi nikto neuprace, musim si ju sama a tiez mam brigádu okrem prace

autor
5. feb 2020

@mondolina ja si ho umyjem, ako hovorim o mna nejde, ale ked k nej pride nejaka navsteva ta si ho asi umyvat nebude, ta ju bude ohovarat za chrbtom

autor
5. feb 2020

A teda ona stary človek neni, ma 50 rokov

suzitok
5. feb 2020

Ja mam svokru taku, ale je to jej zivotny styl, pre nu je to normalne, ze ma vsade vsetko..ja to neriešim, ked jej to vyhovuje, nech tak ma...uz sme naznacili, ze pomozeme stym, tam by sa dalo 70% domacnosti vytriedit, ale ona nie, to su jej veci, tak to cjce mat, tak sa citi dobre...odvtedy neriešime...tiez nie je stara, teraz mala 60

jankapepe
5. feb 2020

Takýto bordel ste mali doma aj keď si bola dieťa? Alebo to prišlo teraz?

deti95060810
5. feb 2020

aj ja mám svoju domácnosť, aj 4 deti. A tiež sa nemôžem pozerať na otcov "poriadok"...😉

limetka69
5. feb 2020

nespominam si kedy som toto tu zalozila 😨 ale vazne, moja mama je taka ista, ked som bola este doma, vecne hucala ze nic nerobim, a to som bola jedina co pratala, ked som odchadzala z domu, som jej povedala, ze zhnije v spine bezo mna a presne tak to aj je. medzi nami je akurat jeden rozdiel, ja sa z toho smejem, smejem sa z nej, ze je zberatelka, pretoze sa jej vsetko prida, ona ked ma nieco vyhodit, no konecna, raz rocne jej robim cistky, ale proste taku generalku, ze jej vyhodim vsetko nepotrebne :D zasadne ked nie je doma, no ma psy, tiez sa jej nechce byt otrokom domacnosti, ako periny si prezlecie operie, ale nejaka pavucina u nej nehrozi, akurat zamata stale pre tie chlpy zo psov, ale take ako pises, kupelna, too ju netankuje, no zda sa mi, ze ked si ju doberam, tak jej tukne a potom pridem a vidim, ze popratala, skus to aj ty tak, ....este by som sa rozculovala kvoli inej domacnosti, urcite :D ako aj mna to serie, ale nebudem traposit, je dospela a ma svoje priority :D

deti95060810
5. feb 2020

@suzitok to je typ človeka...všetko sa ešte zíde.... mám takého brata...Len by skladoval a odkladal a pomaly nie je kde vkročiť...

eliska13
5. feb 2020

Prečo Ťa zaujíma tak mienka druhých?ako Ta vôbec mohlo napadnúť, že, ak bude bordel u mamy automaticky si ľudia budú myslieť, že bude aj u teba.Je to mamina vec buď jej na tom nezáleží, alebo je unavena to neznamená, ked má 50 r, že nemôže byť unavená.Tebe vôbec nejde o to, aby mama mala čisto, ale čo povie náhodná návšteva a to je smiesne

autor
5. feb 2020

@suzitok presne ma milion veci a stale kupuje nove, najhorsie, ze ona to ani nepouziva, ale ako hovorim nejde len o veci, napríklad vaňa spinava a taketo, ze sa az cudujem, ze samej jej to nevadi, keby aspon taketo veci si umyje, ked uz nie ostatok

autor
5. feb 2020

@jankapepe keď som bola ja, tak nemali, lebo som upratala ja, lebo mne to vadilo

autor
5. feb 2020

@deti95060810 no asi budem musiet jedine ja zakrocit, aj keď ako hovorim u otca to chapem, predsa chlapi k takym veciam vztah nemajú asi odmalicka

suzitok
5. feb 2020

@deti95060810 presne, este aj stare baterie ma odlozene, co keď sa zide....a v byte fakt zalozeny kazdy volny centimeter...ale je to jej majetok, tak sa citi dobre a nosi dalsie a dalsie...

danulicek
5. feb 2020

toto robila moja mamina svojej mame... prisla, nahucala po nej, aky ma bordel atd... a myslela si, ako jej to v dobrom hovori, ale kazda z nich mala na to iny pohlad na vec.

ale musim povedat, ze ona teda vzdy aj upratala a potom na druhy raz sa rozculovala este viac, aky tam je bordel, ked to predtym poupratovala... a stale sa vadili... po pravde? je to jej domacnost, jej vec. kazdy je inak nastaveny, niekto zvlacuje, niekto je minimalista - kazdy sa citi dobre v tom svojom. pytas sa, co by sme ti poradili. neriesit druhych ani to, ze to na teba vrha zle svetlo (preco by malo, ked ty si poriadkumilovna?). uzit si mamu, ked tam prides a bud jej pomoct alebo si jej "poriadok" nevsimat. inak to nebude robit dobrotu medzi tebou a mamou a pravdupovediac - neviem, ci "styl vedenia domacnosti" za to stoji.

autor
5. feb 2020

@limetka69 no ja prave, ked som aj skusipa naznacit tak nic, este horsie a ked som povedala narovinu, tak som najhorsia, aj ked som jej poevdala, ze to nemyslim zle, ze chcem, aby aj ona bola rada, aby sa dobre citila, sak vidim na nej, ze ma dojst niekto jej a ona zrovna stres, lebo vie, ze bordel jak hovado.... Ale nerobi s tym nič

suzitok
5. feb 2020

To aj u svokry je tak, podla mna urcite neumyva kupelnu, ani neupratuje byt, lebo je to proste vylucene...tam nie je ako povysavat, ako utrieť prach..v kupelni je tolko miesta, ze len vojst a otocit sa neda...pod vanou plno, nad vanou polica a tam ešte starý preš na hrozno a demizony naskladane, pracka tak ze nad nou plno veci......

autor
5. feb 2020

@eliska13 ale ved moze byt unavena, ale hovorim, napriklad v lete mali dovolenku mesiac a aj tak kaslala na to.... Ze to neni, ze by nemala vtedy čas

autor
5. feb 2020

@suzitok presne, ja sa bojim, ze sa tam nebude dat pomaly chodit, najhorsie, ze ona aj plesnive jedlo ma doma, ona ani to nevyhodi

autor
5. feb 2020

@danulicek asi som jej povedala, a ked teraz nezaberie, tak bud jej budem musiet upratat sama alebo hold fakt neriesit, lebo by som sa zblaznila

limetka69
5. feb 2020

nema ona nejaku tazku depresiu?

autor
5. feb 2020

@suzitok presne taketo nieco, ze fakt kupelna spina, zem spina, veci milion, plesnive potraviny a nezaujem....

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. feb 2020

@limetka69 inak aj to ma uz napadlo, ze ci nema nejaky psychicky blok, ze proste nie je schopna nicoho, ze je tak zdeprimovana, lebo teda s mojim otcom sa rozviedli, a to som tiez rozmyslala, ci nema z tohi taku celozivotnu depresiu, lebo s nim bol teda komplikovany život, on sa nezaujimal, robil si, co chcel a tak....

suzitok
5. feb 2020

Ja by som sa skusila o tom snou porozprávať a ked je to proste jej styl a nevadi jej to, nezasahovala by som..my sme tiez svokre naznacili, ze prideme, porobime, poodnasane veci prec...no a uz bol oheň na streche..tak ju respektujeme, nech zije ako jej vyhovuje...u nas je ale dalsi problem, zacala zvlacovat aj k nam veci, neviem ju zastaviť....ked poviem, se to nepotrebujem, urazí sa, ze to je dar a ze raz sa zide...tak mame v garazi naskladane všetko..