Mám zostať, či odísť?

nelubena9
19. júl 2013

Ahojte mamičky,
som mamička 14mes. chlapčeka - moje najväčšie životné šťastie, len keby sa to dalo aj o priateľovi povedať.
Od začiatku sme mali menšie nezhody spolu, pár krát sme sa rozišli, ale nakoniec sme stále zostali spolu....Teraz je situácia takáto: o syna sa nestará, jeho celý deň predstavuje práca, po práci príde domov, čaká že mu naložím jesť, očakáva že bude upratané, sem tam sa pomojká s malým a sedí pri televízory, ak teda nejde pracovať pri dome alebo v pivnici. víkendy u nás predstavujú celodenné práce okolo domu. ak od neho chcem aby si našiel čas aj na nás tak niekedy si nájde, ale aj to s frflaním. Dennodenne riešim problémy s jeho matkou a babkou ktore ziju s nami v jednom dome, jeho to vsak nezaujima. a po tomto vsetkom sa cuduje ze som nervozna.
Mám ho rada, lebo v kritickych situaciach je mi oporou, máme spolu dieta, zariadujeme si dom, v intimnej oblasti nam to klape, ale neviem ci uz vladzem dalej znasat jeho vykyvy nalad a tuto jeho pohodlnost.vcera opät prisiel z prace a dockala som sa iba urazok, vyjadrenia ze sme spolu skoncili a aby som zrusila dovolenku. on so mnou nikam nejde, nech si idem s kym chcem... :/ existuje sanca ze sa toto jeho spravanie zmeni? alebo mam siahnut po nie o moc stastnejsej volbe a to ist byvat k rodicom ktory maju existencne problemy? dakujem za nazory

aduliak
19. júl 2013

obdobie po narodeni dietata je skuskou kazdeho vztahu, aj my sme mali krizu.....ty si nervozna, ze mas ten isty denny stereotyp, hadky s mamou a babkou....on je nervozny, lebo uz u teba nie je na prvom mieste, neviem, kolko mate rokov, mozno je este nestotozneny so statusom otca....podla mna by ste sa mali o tom porozpravat v klude, nech vam babka postrazi maleho,vybehnite na veceru a v klude si povedzte, co jednemu a druhemu vadi, co ocakava....

victory1
19. júl 2013

@nelubena9 Pozri, problemy su na to, aby sa riesili. Nie je nic jednoduchsie ako zbalit kufre a zmiznut k rodicom. Z toho, co popisujes, myslim, ze az taka tragedia nevyznieva. Pises, ze caka veceru, ze bude upratane...nuz moja, tak trosku zatras tymi jeho ocakavaniami, ked nebudes stihat, tak ked pride z prace, tak jednoducho nebude upratane, alebo nebude ta vecera...ved v chladnicke maslo vzdy najde, nie?
No a asi najradikalnejsi krok by som teraz spravila s tym, ze kedze vyhlasil, ze na dovolenku nejde, no tak nech nejde..vezmi babo a sup s nim sama relaxovat!
Mam pocit, ze ste uz nastaveni na nejaky stereotyp a treba ci uz po dobrom alebo po zlom ten stereotyp narusit, inak sa nepohnete dalej.

nelubena9
autor
19. júl 2013

@aduliak sme mladi rodicia, ja mam 23 a priatel 29... uz viac krat som rozmyslala ze odidem, ale ked si predstavim co vsetko sme si tu spolu prerobili, kolko sil, casu a financii sme spolocne investovali do spolocneho byvania je mi do placu ze by som to tu mala opustit.... najhorsie je ze s nim sa neda moc komunikovat. on skratka neviee riesit problemy. ked sa ho aj nieco spytam tak bud neodpovie alebo reaguje len urazlivymi sms

katkanova
19. júl 2013

@nelubena9 my sme si po narodeni dietata presli doslova peklom, myslim ze keby som ti napisala podrobnosti asi by si sa zasmiala nad tym ze chces odist od partnera preto lebo kuka na telku, chce veceru a ma otravnu rodinu 🙂 tym samozrejme nechcem zlahcovat tvoje trapenie, len chcem povedat ze ked vztah za to stoji, dvaja spolu zvladnu ovela, ovela tazsie zivotne skusky, ja som si napriek tomu ze zdravy rozum aj mnohi ludia mi radili zbalit mu tasku a bye bye nevedela predstavit neskusit s problemami zabojovat a pripravit moje dieta o ten pocit ze ma rodinu. teraz mame na ceste druhe, nic nie je vyhrate a zivot este moze priniest do cesty vselico ale svoje rozhodnutie nevzdat to nelutujem ... ak na druhej strane prosto citis ze s nim nechces stravit zvysok zivota aj ta protivna babka ta jedneho dna moze nakopnut k tomu aby si sa zobrala a sla 🙂

svetluska82
19. júl 2013

@nelubena9 je to tažke, no skus mu nechat syna aspon na hodinku- dve a sama zájst sa trosku odreagovať napr. nakupovat, alebo s kamoskami. Poprípade sa skuste dohodnut, že jeden víkend bude pracovat okolo domu, a druhy víkend pojdete niekde na výlet. pekne spolu ako rodinka. Nám v tom období dost pomohlo aj to, že raz za mesiac sme dieta dali postrázit svokre a sli sme len my dvaja do kina, alebo len tak posediet si , na veceru a pod. Tam sme sa vela rozprávali o probemoch a tak. Ak ta bude urázat tak odid z miestnosti, nech si chlapec uvedomí, že takto sa rozprávať s Tebou nebude....

nasta197
19. júl 2013

ahoj neboj zmeni sa to moj chlap ma tiež take výkivy a stava sa že aj sam od seba maleho vezme von alebo hrat sa ale skor mu to musim nakazať .. :P niekedy mu nieto rady co by len s nami chodil kade tade obcas mi to ide na nervy najradcej by som bola doma ked som tehu ale on nie ..:D nieedy len leží a kriči TICHO chodte sa hrat inde.... ako keby bol MIMO..:P to je asi tak ako ked mi ženy mame svoje dni tak aj chlapi maju svoje obdobia len dlchcie a intenzívnejsie :D už to berem s nadhladom po 4 rokoch spolužitia určite nikam nechod ked ho mas rada a mate spolu dietatko 🙂))

anjelicek26
19. júl 2013

@nelubena9 - podla mna zacni u seba a vaz si to, co mas.. je ti oporou, pracuje, s dietatom sa pohra (mozno nie podla tvojich predstav), robi okolo domu a to cele vikendy no... a hlavne vam to klape a ma ta rad! Myslis, ze bez neho by to bolo fakt lahsie? Lepsie?

Treba vam oddych od rutiny, nie aj ked je toho vela robit cely vikend, ver mi, ze po praci skutocne treba cez vikend muzovi vypnut - zene rovnako - takze si sadnut a vylozit nohy, alebo ist spolocne na kupalisko, maly rodinny vylet je NUTNOST pre psychiku a pre vztah.

Ste unaveny - obaja - z rutiny. Z kazdodennych problemov. Tak ich odsunte stranov. Jeden den navaria aj v miestnej restike... jeden den upratovat netreba, v spine neumriete... jeden den sa da aj blbnut s dietatom, blbnut spolu, relaxovat, zresetovat.

katulienka01
19. júl 2013

@nelubena9 Presne ako napísala anjelicek26. Na riešenie problémov treba dvoch, a nedajú sa riešiť v prostredí, kde sú iní rodinní príslušníci, lebo častokrát ich dobre mienené rady a zásahy do vašich sporov narobia ešte väčšiu paseku. Najlepšie, čo môžeš urobiť je, že s ním a s malým stráviš niekde pekný víkend, alebo aspoň jeden deň, a ľady sa pohnú, neboj. 😉 Nevzdaj sa bez boja!

Prajem veľa šťastia a lásky a držím Vám obom palce 🙂

svetluska82
19. júl 2013

a ak nechce ist s Tebou na dovolenku, tak chod sama s dietatom 🙂Aspon mu budes potom vzacnejsia 😀

googlinqa
19. júl 2013

si v nezavideniahodnej situacii, na dovolenku ist sama s dietatom? no neviem radsej s nejakou kamoskou aspon vyventilujes nerva, ak by si odisla byvat k rodicom, asi by si tym vela neporiesila, lebo by ti asi pribudli financne problemy, on sa nezmeni, pravdepodobne zneuziva situaciu v ktorej si a tak si k tebe dovoluje...

googlinqa
19. júl 2013

neda mi nenapisat jednu vec: preco si myslite, ze staci ak partner chodi do prace a tym to haslo? da vam vyplatu a vsetko je krasne.... a co taka zena? venuje sa len dietatu? nie, stara sa o celu domacnost a to 24 hodin, nie len 8, 10, cu 12, ktora zena ked pride z prace si zadne a pozera tv alebo relaxuje? takze nelutujte tych svojich muzov, ale zeny, lutujte uz seba ze pokial to nechate zajst, lebo ked nezacnete hned od zaciatku vztahu pozadovat urcite pravidla a delbu prace, potom to tak aj ostane a skutocne chcete zit s takym muzom a cely zivot na neho driet? a to ti staci ked ti povie mam ta rad, ?? hahaha povedzte vy svojmu muzovi, milacik, milujem ta a teraz poprataj, navar a venuj sa prosim malemu aspon 3 hodinky a ja si sadnem za pc alebo televizor, alebo pojdem s kamoskami na vinko, ci kavicku, myslite, ze by to vymenil??? za tie sladke slova??????? nieje dolezite, ci vam hovori ze vas miluje, lubi alebo dristy, dolezite je, ako sa sprava, nic viac, podla toho sudte, ci sa s tym clovekom da zit...

svetluska82
19. júl 2013

@googlinqa kamoskin muz mal take reci , že on na dovolenku s nou nejde ...Tak pobalila seba a dieta( dcera mala vtedy len 1 rok) a sla, do Chorvátksa. Nemohla si vynachváliť, klud a relax. A najma ziadne muzove reci a prisposobovanie sa. 😀 Potom ked sa vrátila domov, tak manžel cely stastny, že je konecne doma a ako mu veeelmi chybali. Odvtedy chodí na dovolenky len s manželom a ten nikdy nespomina, že on s nou nejde. 😀

matozazzo
19. júl 2013

@nelubena9 V prvom rade klud 🙂 Vzdy, ked sa narodi dieta, pridu problemy a hadky 🙂 Chapem ta, zazila som to. Ked sme sa o tom rozpravali s manzelom - sami dvaja sposobom - teraz rozpravam ja, neskaces mi do reci, potom ty a neskacem do reci ja - vklude, mnohe som pochopila... Ty to vidis takt, ako pises, ale ako to vidi on? Tak ako aj moj manzel - cely den makam v praci, pridem unaveny, nervozny, a namiesto milej usmievavej manzelky na mna caka nervozna zenska, ktora mi strka dieta a vkuse rozprava o problemoch, ktore ON nechce pocut... Preto radsej ostane dlhsie v praci, pojde robit okolo domu, aby sa tomu vyhol...
Tak som to ja nevidela, zacni teda od seba. Prestan riesit mamu, babku. Chod von s malym, vyhybaj sa im. da sa to 🙂
Druha vec, ked pride domov, mlc... Je to taaaaaaaaaaak strasne tazke, ale naucis sa to. Len sa usmej a opytaj sa Tazky den? Nie, ako bolo v praci, to moj muz neznasa 😀 Niekedy dostanem odpoved typu... ano, ehm, niekedy dnes pohoda.. Necham ho osprchovat sa, najest a tak sa na neho vrhnu obe dcerky... On je taaaak unaveny, ale uz nie je nervozny, ze nie je osprchovany, hlavne teraz, ked su horucavy, alebo ked je hladny... Problemy rieime, len ak je to uz fakt neunosne a len v case, ked sme toho obaja schopni. prestali hadky, nervozita, atd. bolo obdobie, ze mi manzel povedal, ze mi nechcel dvihat telefon, lebo cakal, co zase na nho vybalim, co je zas zle atd..
Zmenila som sa, zmenila pristup, ale pomohol mi rozhovor. Zacal viac casu travit s nami, s detmi, vecery vo dvojici... Niekedy sam vezme starsiu, ked robi okolo domu, alebo v nedelu poviem, mne sa tak nechce varit a on na to, vezmem dievcata na bicykel a ja si vychutnavam cas bez deti, aj ked musim varit 😀
Nie je to vzdy idealne, ale snazim sa. odkedy som spat v praci, hocikedy sa len na seba pozrieme a volame babke, nech ich vezmu, ze sme KO 😀 A to nie je casto... Problemy mamky, babky? Rovno poviem, mami, je to tvoj problem, vyries si ho, ja ho za teba nevyriesim, mam dost svojich problemov - hlavne, ked su to kraviny. Samozrejme, vazne riesime spolu. Odvtedy mame aj lepsi vztah s mamkou 🙂
Ked sme sli min.roku na dovcu k moru, mladsia este nechodila, striedali sme sa - raz ja s detmi v mori, potom on, aby si kazdy z nas oddychol, ale vopred sme sa dohodli. Tak som "zavidela" ostatnym, ako si vklude lezali a slnili sa, ale!!!! uz nie sme sami, mame deti a uzivala som si spliechanie s nimi (vdaka tomu, kto vymyslel vodeodolnu spiralu 😀 ) a proste som si uzivala, ze som pri mori 🙂 Tohoto roku sme nemali tolko volna, potrebovala som vypadnut, z prace, od deti, boli sme na 3 dni v Aquaparku, a opat sme sa striedali, raz jeden, raz druhy.. A ked poobede spali, lezali sme vedla seba, drzali sa za ruky a vecer ked sme si sadli, len sme sa na seba pozreli a povedali... konecne spia 😀
Je to o vzajomnom pochopeni, dohode. Ked zmenis pristup, zmeni sa vsetko 🙂

googlinqa
19. júl 2013

@svetluska82 super, bodaj by to bol aj tento pripad, asi aj ja tak urobim, moj je na hory, ja skor na vodu

maruska24
19. júl 2013

@nelubena9 ty si pripadáš nelubena kvôli tomu stereotypu čo denne prežívaš. ani si nevieš predstaviť, koľké ženy by dali celý svoj život za takého muža, čo príde domov z práce, pobaví sa s dieťaťom a potom ide robiť niečo doma, alebo okolo domu. vieš koľko je takých, čo po práci zájdu rovno za kamošmi, na pivo, alebo ktovie kde? Koľko je takých, čo s vlastnou ženou ani do postele už nevkročia? Sama píšeš, že problémy tohto charakteru nemáte. S tou dovolenkou, zjavne mal ťažký deň, možno je vo veľkom strese, možno mu hrozí výpoveď alebo čo, rozprávaš sa s ním vôbec o jeho práci, o tom čo ho trápi? To nie je len tak, šupnúť mužovi hneď decko na pobavenie, veď sa staraj, si tiež rodič. Aj muž potrebuje opateru a chcíločku samostatného záujmu o jeho osobu.
Skús porozmýšlať o vlastnom prístupe k nemu. Skús sama robiť niečo preto, aby si sa vymkla z bežného stereotypu, možno sa časom pridá aj on.

cerez
19. júl 2013

@nelubena9 Obaja máte toho veľa. Ja si myslím, že nie je čo vyčítať ani tebe ani jemu. Tak ako tu niekto napísal, vzťah sa veľmi zmení po narodení dieťatka. Manžel sa snaží aby ste mali kde bývať a tak chodí z roboty do roboty a na citovú stránku úplne zabudol. Ty zas potrebuješ pozornosť a pocit, že vás má rád a nezabudol na vás popri tej robote. Každý ste zrazu niekde inde. Daj tomu čas. Na rozchod to určite nie je.

nefertitka
19. júl 2013

@nelubena9 toto co si tu popisala my nemozme hodnotit a ked ti aj niekto napise, co by si mala robit, aj tak musis pocuvnut samu seba...ja osobne nemusim chlapa, ktory si mysli, ze vsetko okolo domacnosti bude robit len zena, lebo je napr. na materskej "dovolenke"...ze sa pomojka s malym...to je pekne...ale ved je to aj jeho dieta...je to jeho svata povinnost sa mu venovat, ci chodi do prace, alebo nechodi...
ja by som si nanho raz pockala, ked pride z roboty, odovzdala mu dieta, ze idem na kavu, postaraj sa...jedlo si naloz sam, mas ho navarene...a odisla by som na tri hodky prec...bol uz takto s mrnusom sam?nech vidi, co to obnasa a co vsetko musis ty za cely den stihnut, kym on je v praci...tiez si sunky nevalas....
nejde na dovolenku?tak nech nejde, chod sama...ak sa na to citis...
a cez vikendy nie je v praci, tak mu povedz, ze si ulohy rozdelite...ty navaris, on nech umyje riady, alebo ide s malym zatial von...
a rozhovor v klude robi naozaj vela...skus mu povedat co mas na srdci, ale bez vycitiek a davaj si pozor na slova...myslim, ze keby si mu povedala, ze vazim si toho, co robis, ze sa staras o vsetko okolo domu, vazim si a tesim sa, ked sa hras s malym, je to krasny pocit, vidiet vas dvoch spolu, ale ja nevladzem kazdy den aj upratat aj ti navarit, aj sa o maleho starat, pomoz mi s tym prosim ta....budem ti vdacna...tak by to mohlo zabrat. A ked ho pochvalis za kazdy jeho uspech, aj ked to spravi s nevolou, uvidis aky bude pysny sam na seba...chlapov treba chvalit, tym im rastie ego a pre buducnost sa viac snazia....ja to vidim na svojom, ked mu poviem "ako si to povysaval prosim ta?tam a tam si nechal spinu a naschval a uz ma to nebavi, stale to robis zle"...tak sa mu uz do toho nechce...zmenila som taktiku, pridem za nim a poviem "dakujem, ze si povysaval, vidim, ze si sa snazil, asi si prehliadol tam ten kus pod nabytkom, nevadi, nabuduce to sprav prosim ta aj tam "...tak je to o inom...na dalsi krat mu to neda a urobi to aj tam.... 😉 ...
chlapi su tazka kapitola;)

livocka21
19. júl 2013

@nelubena9 hmmm ty si myslis ze on v praci oddychuje???? asi ta prekvapim ale on pracuje a ma pravo byt unaveny aj podrazdeny a doma ho este caka zena s hrbou vycitiek ako na vas nema cas.... kedy ma robit prace okolo domu ak cez tyzden pracuje??? snazi sa pracovat aby vam nic nechybalo a ty mas pre neho len vycitky.... co keby si prejavila trocha pochopenia a myslela okrem seba aj na neho?

maminuska
19. júl 2013

@livocka21 od roboty aj kone kapu 😒 a teda tá chvíla času čo by bol s manželkou a dieťatom by skôr vztahy utužila a nie rozbila, treba vedieť nájst zdravu rovnováhu a určit si priority
Ako niekto písal v inej téme a veľmi podobnej , muži rodinné problémy riešia 4 hodiny po 12 a až vtedy ked od neho žena odíde.

nelubena9
autor
19. júl 2013

dakujem za rady, kazda jedna rada ma v niecom pravdu a ked partner trochu vychladne a pustime sa do toho riesiet situaciu tak dufam ze sa nam podari najst nejaky rozumny kompromis.... Vždy keď je problém tak je vina na oboch stranách a na to som teraz ja asi pozabudla, že každá minca má dve strany. dodali ste mi silu zabojovat aj ked som neverila ze este silu na to mam. dakujem

livocka21
19. júl 2013

@maminuska ano je pravda ze chlapi su v citovych zalezitostiach lenivi a neochotni...no treba sa im snazit porozumiet...

mima4
19. júl 2013

@googlinqa

zeny na slovensku su vychovavane a la "chudery"... a obycajne si taka zena najde aj takeho prisavnika... ktory ma doma sluzku a v tomto pripade tu sluzku robi @nelubena9 ako jeho priatelka... takze chlap sa ma jak zlate prasa v zite 😉

@nelubena9 zvaz co dalej s priatelom, ci si s nim vies predstavit zivot, alebo nie. Nedaj sa zneuzivat, si slobodna zena, mas pravo si vybrat do zivota cloveka, ktory bude za nieco stat.

googlinqa
19. júl 2013

@mima4 ta minule sme boli u jeho rodicov a jeho mama mi hovori: ta ja som vsetko poprala, slipy a ponozky najprv rucne az potom davam do pracky... a jaj jej na to: no takto ste ich naucila!!!! to chlap ked pride z prace si nemoze preprat smradlave ponozky????? ha???? a ktory chlap by pral spinave zenske nohavicky? 🙂 🙂 🙂

googlinqa
19. júl 2013

@mima4 a este ma nieco napadlo v suvislosti s mojim ex, on ked chodil domov z prace, stale mu smrdeli nohy a ponozky a ja mu na to preper si to prosim ta, bo mi to nasiakne do kobercov a bude stale smrdiet, od rodicov som utiekla bo otcovi nohy smrdeli a teraz toto mam zasa, on ti bol taky lenivy ze sa mu nechcelo prat tak som to vyriesila po svojim: som mu tie vonave ponozky davala vonku na chodbu ku dveram a on sa ti hanbil ze co povedia susedia na ten smrad 🙂 🙂 🙂 ale radsej som tie ponozky dala vonku akoby som mu ich mala prat, to mi pride uz fakt pod uroven zeny, nehovorim, ze keby bol muz na invalidnom ze nema ruky a nema s cim prat, tak ano

mima4
19. júl 2013

@googlinqa no v slovenskej mentalite si ta za tu lenivu, a tvoja hanba, ze muzovi smrdia ponozky 😀 ... a muz na slovensku nemoze vela prac robit, lebo ma medzi nohami gulky.. 😀 a nehladaj logiku 😉

maca_p
19. júl 2013

@googlinqa nahodou,moj si perie ponozky a pracovne veci sam. tiez som mu to pravala, ale jedneho dna som skoncila poo tom, ze si neda povedat a tie smradose si zachublaval do klbka. cize pred pranim je ich treba rozmotat. ale to by som musela mat protiplynovu masku. cize ked si nedal povedat, dala som mu vypoved z tejto cinnosti. ako dobre 🙂

googlinqa
19. júl 2013

@mima4 aaaale to je tak zariadene, ako sa hovori svet patri muzom , no nie, povedzme si uprimne, keby zeny mali slusny plat, kolke by odisli od ,,idealnych,, muzov a zili by radsej same, s nejakym kamaratom na dobre casy...

googlinqa
19. júl 2013

@mima4 a este som ti zabudla dodat : kolke napisu, rozumieme si v intimnej oblasti, ale ked pride domov tak mi nadava, no toto nechapem

nikoletka_h
19. júl 2013

podla mna nieje dovod na rozchod..ver mi ze su ovela horsie pripady...ako tu baby radili,skuste sa vybrat na veceru vo dvojici, porozpravajte sa, ak nrpomoze chodte na manzelsku poradnu 🙂 a mne sa zda logicke ze muz po praci vyzaduje poriadok a navarenu veceru 🙂 skus to spravit tak ze si natiahni budik hodinku-dve predtym ako ti dietatko vstava a porob si vsetkobokolo domacnosti..a ked sa zobudi tak mate cely den na santenie..chodte von, k rodicom, daleko od svokry 😉 a vecer sa zase vratite 🙂 tazky je zivot bez manzela, ver mi, viem o com pisem! ak sa da zachranit manzelstvo, tak bojuj

googlinqa
19. júl 2013

@maca_p on to dal do klbka, lebo si myslel, ze to bude asi menej citit, ja mam taku terapiu: dat to na chodbu ved ako som pisala... 😀