Mám zlý vzťah s partnerovou rodinou

petra8786
12. jan 2022

Ahojte .Chcela by som sa spýtať ,či tu máte niektorá zlé vzťahy s rodinou svojho partnera.Ja som nemala rok a pol bolo všetko v poriadku,žijem s priateľom a s mojím synom z predošlého vzťahu .Vždy,keď sme k nim prišli na návštevu boli milí usmiati a zdalo sa,že má do rodiny prijali .Len už ako sme spolu žili skoro dva roky,chodili oni na návštevu k nám len asi raz za pol roka na polhodinku .Bolo mi z toho priznávam,dosť smutno .Pretože som chcela nadviazať pekne vzťahy,ja sama rodičov nemám a oni mi boli sympatický No pred vyše pol rokom ,som mala menšie nedorozumenie s priateľom,on bol vtedy doma u rodičov a jeho mama mu hneď hovorila,nech sa so mnou rozíde .Pritom my sme si to urovnali v priebehu pol dňa bolo všetko s priateľom v poriadku .A bolo to vlastne prvé nedorozumenie cca za 2roky,čo mi príde normálne ak sa dvaja trochu pohádajú a následne odobria.No mne to otvorilo oči a pochopila som,že jeho rodina má nemusí.Odvtedy k nám nechodia.Boli raz a tvárili sa silene.Tak isto jeho sestra mu písala,že nevie ,či som pre neho vhodná .Ja žijem slušne,mám dom ,priateľ býva u mňa so mnou,financne sa o seba a syna dokážem postarať.Mam auto, prácu,nevisim mu na krku,a problém vznikol z toho,že nemám rada alkohol ,vôbec ho netolerujem,ani jedno pivo ,víno nič,keď tak len raz za rok na oslave,pretože taká som.Len mi príde divné,že kôli tomu niekto dokáže takto hneď človeka odsúdiť,a nie,že by boli radi,že ich syn má niekoho po boku,kto žije zdravo a snaží sa nech tak žije aj on . Snažíme sa o bábätko momentálne už 4mesiace a nedarí sa,preto som chcela,nech nepije a nefajčí.Co si myslíte vy o tom?Mám sa kôli tomu trápiť?Je to moja chyba?

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilma7
12. jan 2022

Myslíš že je v tom len to, že nemáš rada alkohol? Nevadí im náhodou, že máš už dieťa?

sense
12. jan 2022

Ne,oze to pramenit z toho ze s prutel v zavale zlosti alebo ked ste sa pohadali mame postazoval? Co si o zom mysli partner? Ako sa on k tomu stavia? Pretoze dolezite je co si mysli on.
Nieco podobne som zazila ja, a ja som sekla uplne so stretavani,m s nimi. Ked maju prist ku nam ja si najdem vzdy program a ku nim chodi on sam....

petra8786
autor
12. jan 2022

@vilma7 môže byť,že im vadí aj to,že mám dieťa...lenže malý má 9rokov už a kupujú mu darčeky vždy a tvária sa,že ho majú radi,len už ani tomu neverím.Plus som od partnera staršia o 3roky..

nikoll29
12. jan 2022

Viem si predstavit, ze ta to trapi, no ak sa na to pozriem svojimi ocami, oni ta nejak trapit nemusia. Hlavne podla mna je, ze vam to s partnerom klape a toho by si sa mal drzat

petra8786
autor
12. jan 2022

@sense áno posťažoval sa,to máš pravdu,on sa mi hneď k tomu aj priznal,lenže aj mi povedal,že hneď im vysvetlil ,že to bolo v Tom návale po hádke,tak povedal,že mi vadí ,že jeho sestra a mama si vypijú a že ja neznášam alkohol a nechcem,aby on píl.On mi povedal,že proste jemu je jedno,čo si oni myslia,že ja som jeho rodina a nech to neriešim .Len ako sa to dá, neriešiť,čo ak sa podarí a budeme mať bábo spolu a oni budú takýto,veď ani nebudem mať chuť k nim chodiť s minimom,potom zas bedem ja najhoršia.Viete,ja mám všetky výsledky od gynekológa v poriadku som plodná,mám už dieťa. Preto si myslím,že problém je v Tom,že partner fajčí a sem tam keď bol doma si dal víno, gynekológ odporúčal nech partner nefajčí a nepije Lenže jeho rodina si myslí,že preháňam a starám sa mu do života

kulumulu123
12. jan 2022

@petra8786 ser na to my máme 2 deti 7 a 2r a svokra bola u nás iba jediný krát.. Tiež ma nejak nemusí keď som bola tehu s drobcom tak sa 2tyz nebavila ani s vlastným synom.... Neriešim... Mame svoj život deťom ani mužovi nebránim vídať starých rodičov a všetci sme happy takto ako to je 😊

cyberk
12. jan 2022

noo... skusim sa na to pozriet z ich strany... syn si nabalil partnerku s uz dietatom, s ktorou po 2 rokoch mal nezhody, postazoval sa im, vse sa sice vyriesilo ale svokra ta vnima podla toho ako na teba kydal pred nimi + nie ste manzelia a uz planujete dieta... asi ako svokra by som si myslela, ze ci nahodou si nerobis s kazdym druhym dieta, len aby si si ho udrzala bez nejakeho hlbsieho zavazku.... ale toto su len konspiracky.. bohvie co im realne vadi

petra8786
autor
12. jan 2022

@cyberk áno chápem Tento pohľad 🙂 ale ja mám 33 a už na druhé dieťa čas po 10tich rokoch si myslím Prvy partner s ktorým mám dieťa bol so mnou 10rokov ,aj keď mám dieťa mám právo si nájsť pekný vzťah a mám ešte dieťa a hlavne chcel ho partner on hovoril prvý ,že nech máme mimino,čo sa týka svadby o tej sa bavíme,len tá pre nás nieje až taká dôležitá.Partner deti nemá a veľmi chce so mnou .Takže ak to tak vidia to už je ich problém naozaj

acrobaleno
12. jan 2022

Ako to on vníma? Zastane sa ťa pred svojou rodinou? Pokiaľ je na tvoje strane a nemal by problém sa ťa zastať, tak ťa nemusí zaujímať, čo si o tebe myslia. Bez manželstva by som do dieťaťa nešla.

ela2710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ela2710
12. jan 2022

@petra8786 ja to mám ešte horšie. Mňa rovno odpísali, hneď ako sa dozvedeli, že som si začala s ich synom. Ja som totiž rozvedená a mám deti. To bol hneď najväčší problém. Priateľova mama ma nikdy nestretla, nevidela, nerozprávala sa so mnou, ale kydať na mňa kydala riadne. Nemali záujem anilen o zoznámenie sa, čo mi už potom ani nevadilo, hlavne, že som mala kľud. Ale od kedy som otehotnela, nastal problém, zrazu sa začali ,,zaujímať", ale iba kvôli malému. Nenavštevujem ich, ale raz sme sa náhodne stretli v meste. Jeho mama sa mi predstavila absolútne formálne, ako na pracovnom pohovore...a ja doteraz neviem, či ju tak mám aj oslovovať, lebo oslovovať ju pani ......ová mi príde naozaj divné. Jeho otec sa mi ani nepredstavil, vlastne sa ku mne správal ako k vzduchu, zato si nafotil s malým (ktorého tiež nikdy nevidel, pretože by bolo pod ich úroveň prísť ho kuknúť) trilión fotiek, čo ma fakt až podráždilo. Vždy. keď niečo oslavujú alebo sú sviatky, volajú len môjho muža (čo by mi tiež vôbec nevadilo), ale oni začínajú trvať na tom, aby im nosil ukázať malého a to mi už v poriadku nepríde. Raz je maličký, ja som jeho mama a nevidím dôvod nato, aby bol odo mňa za každým pol dňa preč. Tiež mi začína liezť to slovo ,,ukázať"...ako keby šlo o nejakú vystavenú vec. Podľa mňa sa starí rodičia s vnúčatami navštevujú a nie ,,ukazujú"...ale oni za ním neprídu a on môže prísť ale iba s mužom.
Vychádzala som s jeho sestrou, no tiež som zažila ,,prekvapko". 22.12. sme si písali, čo som kúpila priateľovi. Keďže ju považujem za milú osôbku, normálne som sa s ňou o tom bavila, že okrem drobností vŕtačku. Pýtala si odo mňa link. Nakoniec napísala 23.12,že ich otec mu ide tiež kúpiť vŕtačku....Pýtam sa jej, že načo, veď ja už mám túto doma. Ona. že nevie, čo otec vymyslí. Tak som jej pekne ešte aj poradila a vypísala, čo mi cez rok spomínal, že by sa mu zišlo....Napísala mi, že tipy posunula otcovi. Sumár všetkého: jeho otec zháňal 23.12. vŕtačku, kúpil takú istú značku, len o triedu vyššie, zrejme, aby ma ponížil...nečakala som, že by bol niekto schopný spraviť niečo takéto.
Nemajú sa finančne zle a celkovo mi vadí ich nastavenie, že len peniaze, peniaze, peniaze a že sa dajú všetci a všetko kúpiť. To isté robia s malým, však nevenujú sa mu, naozaj ho ani raz nenavštívili, ale na každý jeho sviatok vyvolávajú mužovi, nech príde vziať malému ,,obálku".... Ja sa normálne čudujem, do akej rodiny som sa to dostala. S priateľom nemáme žiadne iné problémy, ak sa vadíme, tak len kvôli jeho rodičom...teraz vlastne neviem, ako sa zachová, keď sa ozvú...to s tou vŕtačkou už zrejme otvorilo oči aj jemu...ja som nekúpila nejaký lacný šmejd od číňanov, ale takú, aby nám stačila na tých pár vŕtaní ročne doma a aby som si ju mohla z materskej dovoliť. No mám pocit, že oni radi ľudí zosmiešňujú a stále si musia dokazovať, že oni sú niečo a druhí nuly...
Ja len, že niekedy je ozaj lepšie, ak sa nezaujímajú...lepšie, ako zažívať takéto správanie.

petra8786
autor
12. jan 2022

@ela2710 presne ako u nás,my tiež máme krásny kľudný život,skvelé si žijeme,nič nám nechýba,stále sa veľa smejeme a trávime čas s malým,ktorý je ako jeho kamarát,keďže má 10 a partner 30 tak je to super ich sledovať spolu,rozumie si s ním viac možno ako so svojím vlastným otcom,preto viem,že bude ideálny otec pre naše spoločné minino .U nás zase sa jeho rodičia ohlásili že prídu po vianociach aj jeho sestra a neprišli 🙂 kúpila som darčeky atď a nakoniec tam šiel len sám a zaniesol im darčeky Oni kúpili nám spoločný .Potom prišli na polhodinovú silenu návštevu a odišli.Odvtedy som si povedala,že už k nim nepôjdem ani ja .Jeho sestra je odolná mladšia o 5rokov a viem že ma nemusí,lebo podľa nej žijem asi príliš usporiadaný život,keďže v jej veku som už mala dieťa,dom , nebyvala som u rodičov a ešte ona na mňa povedala,že žijem len podľa toho čo mi kto povie ,tým myslela,že keď mi kázal gynekológ,aby partner nefajcil a nepil ,tak asi je zle ho poslúchnuť ,ak chceme dieťa.Vravim mrzí ma to,ale už prestávam mať chuť s nimi komunikovať,keď som spoznala priateľa hovoril mi ,že oni ako rodina spolu poriadne ani nekomunikujú,že nemá ani so súrodencami blízky vzťah,len také nútené gratulácie napr na narodeniny na Facebook,ale potom keď príde k nim na návštevu ledva sa s ním rozprávajú.Asi bude pre mňa lepšie ignorovať,že má priateľ aj rodinu a venovať sa len nám dvom .Len sa bojím,či mi nebude vadiť ak ním bude chcieť ísť prespať alebo tak,či nebudem z toho nervózna ,ako to máte vy ? Nevadí ti to ak ide k nim na víkend napríklad sám

petra8786
autor
12. jan 2022

@acrobaleno on si ma zastane vždy pre nimi...v tom je super.a čo sa týka svadby o nej sa bavíme,len je nám jedno ,či to bude ,že najprv dieťa a potom svadba,alebo naopak.pre nás je dôležité,že to všetko spolu planujeme.a už poriadie,to možno zariadi osud,pretože s tým miminkom sa nám zatiaľ nedarí

ela2710
12. jan 2022

@petra8786 my bývame od seba 10 km, takže on chodí len na návštevy, ak ide sám, nemám s tým problém, je to ich syn...ak má chodiť ,,ukazovať" malého, s tým mám problém. Ale aj to by bolo úplne o inom, keby aspoň najmenšiu snahu o normálne rodinné vzťahy prejavili. Takto ich vnímam ako pre mňa cudzích ľudí a k tomu som si utvorila za tie 3 roky názor, že sú arogantní a bezcitní.

Určite by som si nedala na tvojom mieste kaziť dni len tak...kašli na to, niektorých ľudí proste nezmeníš...ale ak budete mať bábo, určite od nich nejaký extra kľud nebudete mať. Môj my tiež veľa vravel o ich vzťahoch a aj sama vidím, že to majú úplne o inom než ja s mojou rodinou. Bavia sa stroho, zvyčajne cez sms, ak telefonicky, tak pár sekúnd. Keď sa stretnú, nevedia, o čom sa baviť. Keď si volám s mojou mamou, pretelefonujeme minimálne pol hodinu, vždy sa máme o čom baviť...a aj jej prístup k môjmu partnerovi je úplne iný a tiež nebola najskôr úplne happy, že som sa s niekým dala dokopy. Ale nikdy by si ho nedovolila urážať. A vezmi si napriek tomu, aké mali rodinné vzťahy, príchodom malého sa stále ozývajú, čas naňho si reálne nenájdu, ale čas na napísanie správy, pošli fotku malého, to áno.

mondolina
12. jan 2022

@petra8786
určite nemusí úplne vylúčiť alkohol, nech si spraví spermiogram a budete vedieť.
tiež by sa mi nepáčilo keby mi niekto zakazoval pohár vína. myslíš, že deti majú len abstinenti a nefajčiari?
to, že ti máš " všetko " v poriadku neznamená, že on je na vine.

allie458
12. jan 2022

Ak s tym vylucenim alkoholu ma problem iba jeho rodina a nie on tak by som to ani neriesila. Nemyslim ze toto sa da nejako napravit. Oni su proste taky a nazor si uz urobili. Pokial im syn sam nedohovori tak ty s tym nic nespravis a najlepsie bude sa snazit tym ani netrapit. Vylucenie alkoholu a cigariet ked chcete babo je uplne normalne a nikoho to nezabije. Ved si moze dat nealko pivo ak mu to tak velmi chyba ale v tomto state je vseobecne jeden obrovsky problem s alkoholom, takze sa ani necudujem ze vela ludi na to reaguje prehnane ako jeho rodina.

petra8786
autor
12. jan 2022

@mondolina no má ísť teraz na spermiogram,tak uvidíme.Ja mu nezakazujem dať za pohárik,mne vadí ,keď mu mali čaju tvrdé a pri tom všetci fajčia

petra8786
autor
12. jan 2022

@allie458 no on nepije u nás doma vôbec,len tam keď ide tak mu lejú tvrdé ,že musí si dať..

sense
12. jan 2022

@petra8786 tak jednoducho jeho rodičia to berú tak ze nie si možno pre neho dobra, to nevadí ze medzi vami sa to vyriešilo už dávno ale o i v tom zostalo, tak je na ňom aby sa to urovnalo ale ber ako. Veľké plus že sa ťa zastane. A to ze sa vám 4 mes nedarí nemusí byť preto ze pije. 4 mesiace je ešte žiadna doba.

Ja aj môj partner sme v poriadku (boli sme u lekára obaja) a nedarí sa prakticky 2 roky, resp aj sa podarilo ale o dieťa sme prišli, odvtedy je to 1,5r à nič. A pritom nefajčí, a pije minimálne.
A k tomu pitiu, je plnoletý a keby nechce tak nepije a nie ze si musí dať, nôž mu pod krk určite nedávajú.

Zažila som niečo podobne a ja som mu povedala ze s jeho matkou o neho bojovať nebudem, rozhodnúť sa musí sám... A on sa rozhodol. Pre mňa. Ale k rodičom mu nebránim ist, idem tam raz za 4-6tyzdnov na 2-3dni keď ma voľno a ja som v práci. A keď chcú prísť sem vie ze to ma termínov zariadiť tak keď som v práci. A odvtedy mam zas kľudný život...

petra8786
autor
12. jan 2022

@sense jasné,len je mi to ľúto,pretože ja som ich mala rada,bola som na nich milá atď ..a či som pre neho dobrá no oni ,teda jeho rodičia sa len hádajú a zazeraju po sebe,myslím,že my máme krásny vzťah spolu,plný lásky a smiechu...samozrejme sem tam hormóny ženske a výkyvy ,ale to zvladame 😊

sense
12. jan 2022

@petra8786 tak to ti verím, aj mne to bolo ale... To caosm prejde, dôležité je ze stoji na tvojej strane

mondolina
12. jan 2022

@petra8786
tak vy ste spolu dva roky....jeho rodičia sú spolu koľko?
toto by som neporovnávala kde je viac lásky.
a nemôžeš vedieť čo tvoj priateľ svojej rodine povedal keď ste sa pohádali.
ja by som to už neriešila.

petra8786
autor
12. jan 2022

@mondolina tak priateľ mi hovoril,že si ich nepamätá inak ani ako takých 🙂 a viem čo im povedal..

mondolina
12. jan 2022

@petra8786
ok, bola si pritom keď sa rozprávali?
on ti povedal, že sestra mu napísala, že nie si pre neho vhodná?
tak si im proste nesadla, aj to sa stáva.

tosomja
12. jan 2022

Ako vieš, že mu mama povedala aby to s tebou ukončil? Povedala to pred tebou? Alebo si to niekde počula? Môjho priateľa rodicia mu dohovoril, aby zostal s bývalou, že nech ju poriadne po.ebe aby bola spokojná, že má peniaze, byt, auto...o mne ešte nevedeli. Potom keď zistili, že sa so mnou stretáva, tak mu hovorili, že budem taka istá, nech si radšej vyberie istotu. Teraz sem tam voláme cez Skype, ale len vnúčatá, ja ju nemusím, lebo neznášam, ak niekto rozpráva v mojej prítomnosti maďarsky, keď vie, že nerozumiem...ináč keď treba pomôžu, jeho otec ma rovnaké názory na vzťahy, prácu a život ako ja. S nim som si rozumela aj keď u nás boli. A pritom môj priateľ hovorí ze som rovnaká ako jeho mama 😃😃🤪 tak hádam nie som taká fúria

evica17
12. jan 2022

@petra8786 netrap sa nad tym. Nemusi ta mat rad kazdy. A je jedno ake su dovody, ty to nezmenis, ked sa niekot rozhodol ta nemat rad, aj ked je to muzova rodina. Hlavne je ze sa s muzom mate radi a rozumiete si, a ostatni ti mozu byt ukradnuti.
A aj mna nema rada muzova rodina, iba sa dozvedam ako ma ohovaraju, ako im vsetko vadi , ako doma mame, ake veci pouzivame (pritom sme slusna rodinka. Len nie podla ich predstav...napr im vadi ze nepouzivam avivaz, ako vesiam pradlo, ake topanky nosim... A oni su len le obycajni ludia, robotnici, ziadni milionari , len sa radi ukazuju pred ludmi, co maju a odsudzuju ludi podla vyzoru..ale ludia vedia aki su, uz neraz sompocula na nich zleho slova za ich spravanie...) trapilo ma to trochu zo zaciatku, ale nebudem sa menit kvoli nim aby boli spokojni, ja som spokojna so svojim zivotom, aj manzel..
Obmedzila som navstevy, na navsteve sa vacsinou venujem detom, lebo si s nimi nemam co povedat. A oni ku nam nastatie nechodia, z ich rozhodnutia, a tesi ma to. A muz tam zajde aj sam dakedy, vacsinou mu hluposti vtlkaju do hlavy, zo zaciatku im daval za pravdu, ale teraz uz vidi ze im vsetko vadi, tak uz si nas obrani...deti s nim neposielam, tie tam chodia len ked idem ja, kedze sa snazili aj deti ovplyvnovat, a vycitali im veci, a to si predomnou nedovolia.

petra8786
autor
12. jan 2022

@tosomja nie predomnou nie,on mi to sám povedal,ale tak isto mi povedal,že už zmenila názor,no podľa mňa to hovorí,len preto ,aby bolo medzi nami a nimi všetko ok...nech sa nehnevame....lenže už nikdy nevola,myslím jeho mamu ,alebo sestru,keď je doma z prace,vždy mu zavolajú,keď je v robote...atď,napr je to blbosť ale predtým mi lajkli naše spoločné foto na FB ,teraz nikdy nič ,ani vianočné prianie s našou fotkou. .všetko odignoruju..no priateľ mi vraví,že má majú radi...ale čítala som si jednu správu,kde mu písali. .že snáď vie,čo je pre neho najlepšie. To ma položilo.Bojim sa,že mu bude vadiť ,že s nimi nevychádzam ,alebo tak...zatiaľ je to ok...ale neviem čo dobuducna

riabal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz