Mám začať externe študovať, keď je muž kamionista?

majka1231990
25. feb 2021

Ahojte baby.. mojim snom je pracovať ako učiteľka v Mš. Mám skončenú ekonomickú školu s maturitou,budúca svokra ma podporuje v myšlienke podať si prihlášku na Vš-predškolská a elementárna pedagogika,chce mi zaplatiť polovicu školného,lebo vraj vo mne vidí potenciál.. som na RD s 2ročným a 7mesačným,partner je vodič kamionu,čiže je doma iba cez víkendy..no ak budem študovať externe,tak z toho mála času,čo máme s partnerom,bude ešte menej..čo by ste urobili v mojom prípade? Ďakujem za odpovede

miriam_s
25. feb 2021

@majka1231990 no ak máš podporu svokry, nie je o čom... Svokra ma pravdu v tomto... Čo ak muž nebude môcť chodiť na kamióne a vypadne vám príjem ? Budeš vedieť si nájsť prácu, potiahnuť domácnosť s tým čo máš vyštudované ? Teraz zabojujete ale potom budeš mať dobrú prácu... Na prácu v MŠ ti stačí bc titul, ak by si si dorobila aj Mgr môžeš učiť aj na prvom stupni... Musíš uvažovať v dlhšom horizonte ako len víkendy...

tncka
25. feb 2021

@majka1231990 mas ekonomicku s maturitou,cize aj celkom dobry nabeh na slusny plat. Neviem ci by som obetovala cas,peniaze a pri 2detoch sa este ucit😱...Budes mat tabulkovy plat,no ja neviem,ja v tom velky vyznam nevidim. Ale ked myslis ze by ta to naplnalo,chod do toho👌

hettinka
25. feb 2021

@majka1231990 existuje aj možnosť 2-ročného pomaturitného studia na pedagogickej a sociálnej akadémii.

sendy1977
25. feb 2021

ak nechceš ist na vš, stačí ti 2 ročné pomaturitne štúdium

ivanizna
25. feb 2021

@majka1231990 Veď si môžeš urobiť bakalára za tri roky, veď to je všetko len dočasné

majka1231990
autor
25. feb 2021

@hettinka
@sendy1977 viem,že existuje táto možnosť, no poznám p.učiteľky,ktoré si museli doplniť VŠ vzdelanie-požiadavka zamestnávateľa..

@miriam_s ďakujem za podporu
@tncka v podstate si napísala to,čo si aktuálne aj ja myslím
@ivanizna externe sú to 4roky,ale vraj to má ministerstvo na stole,aby externé štúdium znížili na 3roky na Bc

zirafienka
25. feb 2021

Ale veď učitelia stále tvrdia, že vzhľadom na ich náročné povolanie sú nedocenení. Pôjdeš tam robiť za pár šupov?😀

maximilie
25. feb 2021

@majka1231990 učiteľka nie je povolanie , ale poslanie. Ak tu prácu nebudeš milovať nebude ta napĺňať. Pre plat sa to neoplatí robiť. Je to naozaj o ničom. 2r pomaturitne- to by si bola v najnižšej triede a to rátaj s takmer minimálnou mzdou. A po ďalšie, neviem , ci ta niekto zamestna- riaditeľky tu školu nie veľmi uznávajú. Radšej chod na Bc., počkala by som kým to opäť skratka na 3 roky.

ivanizna
25. feb 2021

@majka1231990 Aha, tak v tom prípade by som si urobila to dvojročné, ak cieľ je iba škôlka 🙂 podporujem ťa v štúdiu, držím palce!

nancy666
26. feb 2021

@tncka ja by som to takto nepausalizovala, robila som v súkromnej MŠ a plat som mala za reálne 6 hodín (lebo 2 hodiny sú individuálna príprava) veľmi porovnateľný s 12 hodinovymi smenami napríklad v automobilke

kassandra25
26. feb 2021

@majka1231990 on ked bude chciet byt s tebou a pri tebe, mozes aj studovat a on sa bude starat o deti.

nikazuz
26. feb 2021

Ja by som do toho šla. Možno to nebude najlahšie, ale ak ťa podporuje aj svokra tak by mohla trochu pomocť s deťmi. A manžel čo na to hovorí? Lebo podľa mňa je super mať robotu ktorá človeka baví a napĺňa. Ja napríklad mám rada svoju robotu a teda nechcela by som ako niekto ked hovori: boze zase pondelok, nechce sa mi do roboty... jasne aj ja mam dni kedy sa mi nechce a bola by som radsej doma, ale vacsinou som spokojná ☺️ Podla mna je človek spokojnejší keď má robotu ktorá ho baví (aj keď možno menej platenú), ako keď robíš prácu do ktorej sa ti vobec nechce.

elizabet173
26. feb 2021

@miriam_s VS - predprimarna pedagogika bude na prvom stupni nekvalifikovana. Na prvy stupen potrebuje studovat inu VS, ale ona chce tak ci tak pracovat v MS.
@majka1231990 je to praveze naopak, ak ma zriadovatel moznost vybrat si, tak si urcite vyberie ucitelku so strednou skolou - nizsi plat. Neviem, ci by som isla v tvojom pripade na VS. Studium si platis a plat je ubohy aj po skonceni VS. Mozno by som si teraz uzivala deticky a o rok zacala pomaturitne dvojrocne studium. Mozes do MS nastupit aj ked ho este nebudes mat ukoncene. A mozno nakoniec zistis, ze ta praca nie je to, o com si snivala, ze bolo dobre, ze si neukracovala rodinu studiom na VS. A mozno sa tam najdes a VS si dorobis popri zamestnani. Keby som mala strednu ekonomicku, tak by som sa vzdelavala tym smerom, ale ty uz musis zvazit, co je pre teba vacsim prinosom.

vilma7
26. feb 2021

Ja by som určite počkala kým deti aspoň trochu podrastú, svokra si možno neuvedomuje aká to bude pre ňu aj časom záťaž.

makova333
26. feb 2021

@majka1231990 np ja by som si zvazila ci chcem pri dvoch detoch robit ucitelku v MS. Este kym by si ich mala vo svojej MS obe bolo by to fajn, ale ked jedno nastupi do skoly, tak vyberanie bude problem kedze skolky su otvorene minimalne do 16.3 az 17.30 (ako ktora), druzina je väcsinou max do 16.30, problem s prazdninamy (skoly su otvorene aj cez prazdniny resp. len kratky cas zavrete - max mesiac cez leto, ostatne prazdniny byvaju väcsinou otvorene). Cize za mna ak by som chcela pracopvat s detmi isla by som na VS 1-4 (vyssi plat aj lepsie vyhody pre mamu s detmi).

majka1231990
autor
26. feb 2021

Svokra býva ďaleko ,tak s jej pomocou to nevidím ružovo..partnerovi sa snažím vysvetliť,že po RD nastúpim k jeho krstním rodičom do firmy ako ekonómka,bude lepší príjem.. on to skôr vidí ako výhodu cez prázdniny,no ja viem,že je to tiež problém,lebo Mš fungujú aj cez prázdniny...
No budeme mať vážnu debatu,už je na ceste domov..
Každopádne vám ďakujem za názory 😘

hettinka
26. feb 2021

@majka1231990 ucitelky v škôlkach nemajú toľko voľna. Robia ranne/poobedne a aj cez prázdniny. Plat o ničom, nervy v háji. K tomu treba mat fakt vzťah. Iné je baviť svoje deti a iné mat 20 cudzích deti na starosti cele dni. Škôlky prázdniny nemajú súbežne so školami.
To už radšej ist učiť na 1.stupen. Alebo dorobiť normálne VS, napríklad učiteľstvo matiky a môžeš učiť na obchodnej akadémii matiku a ekonomiku.

elizabet173
26. feb 2021

@majka1231990 ak mas moznost nastupit do firmy ako ekonomka, tak o skolke ani neuvazuj. A skolka nema zatvorene cez prazdniny, maximalne mesiac. A ked vypadnu zo dve ucitelky, tak tahas od rana do vecera.

makova333
26. feb 2021

@majka1231990 no to teda mat vyhodu prazdniny nebudes v MŠ

michala11111
27. feb 2021

Tiez by som si urobila zatial to minimum, casom ked podrastu deti, mozno muz zmeni pracu, doplnila studium. Dolezity je rozhovor so svokrou ci si uvedomuje ze budes potrebovat strazit deti a tiez s manzelom. Ale sla by som do toho. Nie je nad to robit co ta bavi a ucitelky maju mnostvo vyhod ktore ocenis pri detoch