Mám vyhľadať vešticu?

katarinka231
27. apr 2023

Dobrý deň, obraciam sa k vám pre rády lebo ja už neviem čo robiť ani ako to vnímať celé. S manželom mame celkom dobrý príjem, žijeme v zahraničí ale posledne 2 roky sa akosi nevieme dostať z krizi, príjem je, lenže mame pocit ako by sa nám vytracali z rúk, za minulé roky som si vedela mesačne odložiť aj €1000 a teraz neodlozim ani groš a to si nežijeme neviem ako dobre. Akurát co si zaplatíme všetko čo mame.. a ideme na nakup to isté sme robili aj vtedy a stále nám aj ostávalo ešte. . Teraz úplne nic a najhoršie je ze mi ani nevieme na čo sa to všetko míňa keďže si nežijeme na neviem akej veľkej nohe. Už sme rozmýšľali s manželom zmeniť prostredie, ísť žiť na Slovensko a začať od znova možno sa nám naspet začne dariť, cítime sa ako urieknuty. Všetko sa nám hadze naraz, nič nám nevychádza... keď máme len malú nádej ze niečo vyjde, práve vtedy sa to všetko doserie ja už neviem čo mám robiť... napadlo ma aj ze môžme byt urieknuty len neviem ci veriť na také niečo alebo nie.. ja už neviem čo si mám myslieť. Je pravda ze keď som bola mladšia som bola u veštici a vravela ze som urieknuta a ze keď sa k nej vrátim tak to vie dat so mňa prec len ze vtedy som to tak necitila všetko bolo v poriadku tak som k nej už nešla. A teraz neviem či vyhľadať nejakú vesticu alebo dat len všetkému ešte čas, alebo sa fakt vrátiť na to Slovensko...

vikusjk
27. apr 2023

@katarinka231 V prvom rade si prejdi spatne vydavky za posledne aspon tri mesiace, spis si ich do kategorii a uvidis, na co odchadza najviac penazi. Budes mat krasny prehlad, v com je problem a kde treba pribrzdit.
Je to cista matematika, ziadne urieknutie a podobne

janetinka27
27. apr 2023

@katarinka231 ahoj, urieknuti nie ste, celkovo je tazsia doba, vsetko je drahe. robte si tabulku s vydajmi, alebo si odlozte peniaze na sporiaci ucet hned po vyplate a skuste sa zmestit do toho zostatku. vestica vobec nie je dobre riesene, prave tam sa na cloveku nalepia problemy

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
27. apr 2023

Urieknuty, vestica, wtf...

Momentalne je nedostatok pracovnej sily a to prakticky vsade... nevychadza vam to s prijmom, tak treba vyjst s komfortnej zony a zmenit pracu alebo dokonca odvetvie... Rovnako sa da prestahovat do inej nehnutelnosti, kde to tak financne nebude boliet. Ale myslis, ze vratenim sa na Slovensko budes vediet odkladat tisic eur mesacne zasa? To mate tak kvalifikovanu pracu? Naklady na potraviny su napr. na Slovensku este vyssie ako v zahranici 🙄

stanno
27. apr 2023

no, urieknutá isto nie si. Objektívne, v EU sa marcová inflácia, čo sa týka potravín, dostala k 20%. Medziročne išla cena potravín v EU o 20% vyššie. A nešli hore len potraviny, ale všetko - bývanie, energie, služby, proste všetko. Takže reálne za všetko platíš viac a ak sa Ti nezdvihli príjmy, tak to cítiš v peňaženke. Takže si musíš odsledovať výdavky, nájsť lacnejšie alternatívy alebo zvýšiť príjem

ckocka
27. apr 2023

Takých urieknutých bude teraz vela.

yanni
27. apr 2023

@katarinka231 Ziadne urieknutie. Ludia, ked uz si nieco nevedia vysvetlit logicky, tak si vymyslaju hluposti. Takze ja ti to vysvetlim. A nie je v tom ziadne caro. Od zaciatku Corony vsade zacali stupat ceny. Vyvrcholilo to po vypuknuti vojny na Ukrajine. Vtedy to zo dna na den este stuplo. Ak sa vam za tuto dobu nezvysil prijem, tak jasne, ze zaplatis za rovnaky nakup 2-3 krat viac. Ako priklad: sme tiez v zahranici. Pred vojnou stalo maslo, ktore bezne kupujem ca. 1,99, teraz 3,49 E a to uz mliecne vyrobky zase zlacneli. Mlieko: 1,09, teraz, 1,49. Benzin/nafta isla neskutocne hore, energie, poplatok za skolku aj za stravne atd. A to su len zakladne veci. Oblecenie atd. ani nevymenuvam, kedze to ani neviem ako co a kolko islo hore. Neviem kde ste, ako byvate, ale navrat na SK vam velmi nepomoze. Na SK je ciastocne este drahsie (hlavne potraviny).

stanulienkat
27. apr 2023

Ako moze vypustit z ust taku blbost o urieknuti v 21. storoci? Toto som pocula uz len na vychode republiky.
Treba si prejst vydavky a nepotrebne veci zoskrtat.

kikavadi
27. apr 2023

Vôbec sa neupinaj na nejaké urieknutie, veštice a iné somariny...to by sme boli urieknuti všetci. Všetko išlo za posledné roky nenormálne hore. Ja som bola 6 rokov doma s deťmi. Nevyskakovali sme, no mali sme všetko, aj na dovolenku aj výlety bolo. No vravela som si, ako bude dobre, keď sa vrátim do práce. Predsa ďalší príjem, tak si dovolíme viac, okolie domu dorobíme a pod. a vieš co, prd makový. Poviem ti, ze nezarobim zle, ale v podstate sme na tom rovnako ako pred cca 3-4 rokmi s jedným príjmom a teda mojim rodicovskym. Neviem si predstaviť žiť v tejto dobe len z jedného príjmu. A to nie sme urieknuti, len je všetko brutálne drahé.

luccija
27. apr 2023

@katarinka231 minule som čítala, že v Eurozone každá 3 rodina si brala pôžičku, aby zvládla platiť zvýšené náklady.Vsetko išlo hore žiadne čary.
Cez bývanie, stravu, naftu, vsetkooo
Či sa vrátiť sa rozhodnite vy.Niekedy to je z blata do kaluže.

elenka.k
27. apr 2023

@katarinka231 tak ti napíšem, my žijeme na SR, nie sme z tých , čo majú menšie platy a tiež nedokážem odložiť nič ... všetko drahé je tu , tu ani nechoď, ak vieš jazyk. A skôr s urieknutím to nemá nič spoločné, to je blbosť...
Naučili ste sa žiť na vysokej nohe a teraz je ťažké sa vrátiť do normálu ...
@stanulienkat wtf? ja žijem na východe republiky a veru nikdy som to tu nepočula .....

jaskolka
27. apr 2023

Vypusti z hlavy somariny s vesticou a urieknutim. Jednoducho všetko šlo rapídne hore, zdraželi potraviny, drogéria, skrátka všetko. A platy ostali pomerne rovnake.takze logicky už nemôžeš toľko ušetriť, ako predtým.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
27. apr 2023

@katarinka231 Keď ti nevychádzajú peniaze, treba aj tie posledné minúť u veštice, nech ťa zbaví urieknutia. 🤦🏻‍♀️ Prepáč, ale len chorý mozog vymyslí niečo takéto.

stanulienkat
27. apr 2023

@elenka.k Ja mám zopár kamarátiek-kolegyn z východu, zväčša od nich počujem také reči o urieknutí a exorcistoch. Sú veriace a takí ľudia majú väčšiu náchylnosť veriť takým hlúpostiam. To je fakt, tým som sa nechcela nikoho dotknúť, len vravím moju skúsenosť.

doriiis
27. apr 2023

Aha....konečne vieme,prečo míňame všetci viac peňazí ako doteraz.Preco sme si doteraz odkladali a teraz už neodkladne,resp.menej.Sme urieknuti.Boze,že nám to nedocvaklo🤦🏻‍♀️. A my len furt inflácia a vojna a kríza.
Bože môj,kde na takéto sprostosti ako autorka chodia.
A teraz ako čo? Dáme sa vysvätit,zavoláme exorcistu,odriekneme pár zdravasov a bude to? Zas budeme platiť a šetriť tak jak doteraz? Tak idem do toho,aj keď ja som ateista,ale budis

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
27. apr 2023

@katarinka231 aj ja zijem v zahranici(co nieje podstatne) a moje mesacne naklady /ucty sa zvysili 3nasobne v priebehu pol roka a teraz nas caka dalsie .. plat mi isiel hore o 0.20 na hodinu co je v pomere dost mizerne .. mozem sa aj v svatenej vode kupat hold nic nepomoze ... bud dalsia praca -o ako slobodna matka pri malom dietati nemozne alebo setrit kde sa da .. a uskomnit sa bohuzial je to v kazdej priemernej rodine tak .. a bude horsie

mandzula
27. apr 2023

Keby veštice fungovali, Kočner by nesedel v base.

elenka.k
27. apr 2023

@stanulienkat rozumiem, ale popravde správne veriaci človek na takéto neverí
/ nemal by veriť / zdrb ich, že aké sú veriace, ak na takéto veria?!!
Píšem o urieknutiach. Exorcizmus- tiež nejako je to také na vážkach , zvlášť keď vyšlo najavo, to o tých poľských mníchoch. / podvody... /

lalenka33
27. apr 2023

Nevychádzajú Vám financie a ty chceš ešte vyhadzovať peniaze za vešticu? To fakt? A vrátiť sa na Slovensko, keď nevieš vyžiť v zahraničí? Ved napíš aké máte príjmi, aké výdavky a skôr ti poradíme, kde je problém.

luccija
27. apr 2023

@mamula20 áno, tiež som to včera počula.Asi robím niečo zle🙂

lapersefona
27. apr 2023

Je inflacia ceny rastu kazdym mesiacom to je tym. Veštica ti v tom isto nepomôže

oli18
27. apr 2023

@stanulienkat no dovoľ? Som Východniarka a neviem o tom, aby sa tu hovorilo o vešticiach viac, než kdekoľvek inde na Slovensku. Ale úplne najviac sa o nich píše, aj im verí na MK. 🙉

stanulienkat
27. apr 2023

@oli18 😉

dada0902
28. apr 2023

My sme tiež vedeli ušetriť teraz už sa tiež nedarí je to obchodom potraviny to sa zdá ale na nákupe to spraví dosť to zvyšovanie aj za bývanie platíme viac tam zdvyhli tam tam

gabika0825
28. apr 2023

@katarinka231 na Slovensko by som sa určite v tejto situácii v akej táto krajina je, nevracala. To by bola chyba. Záleží aj na tom ako veľmi veríš v take veci ako urieknutie a osud a podobne. No keď si si na to teraz spomenula asi to je to čo ti vestica predpovedala a toto je ten moment, kedy ti to do tej situácie zapadlo. Takze je na tebe či chceš vyhľadať nejakú vesticu, symbolicky si môžeš vypiť “zápalkovú vodu” - “z oči” , alebo si len zatiahnete s mužom opasky