Mám v sebe zlosť

16. sep 2021

Ahojte, poraďte co robiť. Mam v sebe strašnú zlosť, takú na celý svet. Sklamala som sa v mužovi, v práci ma využívajú, nič sa mi nedarí, neustále som nervózna, podráždená, všetko má výročí. Ako z toho von? Kde nájsť pokoj, vyrovnanosť? Psychologa som skúšala, vydržalo to iba krátko

bloger
16. sep 2021

Skús si ísť zabehať využi energiu ktorú máš v sebe alebo len tak do prírody

0silvia0
16. sep 2021

zacni mat rada sama seba a svoje okolie a svet sa prida...

ivangeline
16. sep 2021

Boxuj. ;)

ailiba
16. sep 2021

Podľa mňa treba vypustiť to, čo ťa rozčuľuje.... Nič ti nepomôže, keď budeš žiť tak, ako doteraz. Odid od partnera, v práci sa nenechaj využívať, alebo ju zmeň. Keď nič nezmeníš, frustrácia sa bude len zväčšovať. Zmeň to, alebo sa s tým zmier... Všetko ostatné je len do času, čo ti záleží oči...

autor
16. sep 2021

@ailiba snažím sa zmieriť, ale v práci to cítim ako veľkú krivdu. To, že sa neflakam a som šikovná zneužívajú, iní sa flakaju a ja neviem co skôr. Hľadám si inú pracu, ale v tejto dobe je to ťažké. S partnerom už nie som. Ale ta zlosť vo mne, neviem to ani opísať. Strašnú chuť mam vykricat každému všetko

dana2207
16. sep 2021

Možno ti to pomôže vykricat sa a bude pokoj. Hľadaj inu práci určite ju nájdeš a možno ešte lepšiu. Držím palce ..

autor
16. sep 2021

@dana2207 ďakujem veľmi pekne 🙏 ja viem, že som taká snaživa, pracovitá a neskutočne ma štve, ze to zneužívajú. Dnes mi už aj v práci buchli nervy. Proste cítim veľkú krivdu a neviem co s tým

sissy27
16. sep 2021

Všetko je len o uhle pohľadu. Mužov je plný svet, stačí si vybrať iného ak nejakého chceš. Niekedy nezaškodí zažiť aj sklamanie aby človek zostal nohami na zemi a vedel si viac vážiť to dobré. V práci to nie je o tom, že teba využívajú, ale že sa využívať necháš. Veď normálne povedz “prepáč Jani, ale toto je tvoja agenda, ja mám svojej dosť, nebudem robiť aj za teba, ale ak budem stíhať tak ti neskôr môžem pomôcť ak to sama nezvládaš”.
Čo sa ti nedarí? Veď to si protirečí s tým, že si v práci šikovná a ostatní to zneužívajú.

ailiba
16. sep 2021

Tak nerob prácu za druhých, rob si len svoje. Kašli na to, že niečo nebude spravene... A co sa týka partnera, tak psychoterapeut, alebo dobrá kamarátka...?

dankanka
16. sep 2021

V praci ak je deadline vo stvrtok, odovzdaj pracu vo stvrtok a tvar sa ako si sa narobila aj krby si bola hotova v pondelok a lavou zadnou...budu si to viac vazit

0silvia0
16. sep 2021

Cele zle, tato krivda ta dusi. Je to tazke, ale nauc sa v praci povedat nie. Slusne, jasne, nie... lutujem, nestiham. Lutujem, nemozem. Takto sa naucis mat rada sa seba.
Vies, ze si sikovna a cakas, ze ostatni ta budu takto vnimat. Miesto toho mas pocit zneuzivania tvojej prace. Treba s tym nieco robit nie zozierat sa zvnutra hnevom. Konaj telom, nerozhadzuj si dusevnu pohodu.

autor
16. sep 2021

@0silvia0 problém je to, že neviem povedať nie. Aj keď to poviem, potom ma to začne mrzieť a prídem za kolegom a poviem, daj pomôžem ti s tým. Viem, som hlúpa. Neviem prečo to tak mam, asi nízke sebavedomie.

0silvia0
16. sep 2021

Ano, nizke sebavedomie, nizka sebahodnota. Zacni byt trvdsia na svoje okolie. Sama sebe si robis zle. Robis nieco, co nechces. Vnutorne to nechces, ale urobis to, aby si bola v ich ociach dobra. Ale v ich ociach naivka. Skus si to uvedomit. Co to s tebou robi... robis co nechces, urobis to a vnutorne ta to rozhodi. Je to ok? Nie je, vyskusaj byt niekedy za chladnu. Urobis im sluzbu, naucis ich pohnut zadkom. Takto im pomozes, nie tym, ze za nich urobis robotu, ktoru aj tak robit nechces.

bluka2
16. sep 2021

Tak využi tu zlosť na nakopnutie sa a poriesenie si osobnostných problémov. Napríklad to, že sa cítiš zle, keď povieš nie, je veľký problém pre teba. Cítiš vinu, asi si musela veľmi poslúchať ako dieťa alebo odkiaľ to máš? Skús nájsť dobrého psychoterapeuta a venuj sa tomu do hĺbky, zistí, prečo je to u teba tak a potom sa už aj ponúknu možnosti, čo s tým a cesta ku spokojnejšiemu životu. Držím palce

twinflame
16. sep 2021

Nehnevas sa skor sama na seba? Nie je zdanlivy hnev voci inym skor hnev voci sebe samej?

autor
16. sep 2021

Určite je všetko z toho co ste mi tu napísali pravda. Citim hnev voči sebe, som naucena tvrdo makať preto sa nechám využívať, mam nízke sebavedomie, nechám so sebou manipulovať. Veľmi sa snažím, ale neviem z toho von. Chodila som ku psychologicke ale pomohlo to iba na cas

0silvia0
16. sep 2021

Nie je lahke to zmenit, ale pokus sa. Zas sa prosim na seba nehnevaj, ked to nepojde zo dna na den.
Zacni malymi krockami. Ked sa to nepodari zajtra, nevadi, skusis pozajtra. Hlavne sa neber tak vazne a nechavaj svoje telo viac odpocivat. Ver, ze ho este budes dlhe roky potrebovat, tak si ho neznic...
Trenuj pred zrkadlom vetu prepac, ale dnes ti nemozem/nevladzem pomoct. Najprv skus pouzit vyhovorku, ze sa necitis dnes fit, neskor pekne bez vyhovorky. Ty to das💪

veltraud
16. sep 2021

Hlavne velky pozor, nech nesklznes do sebalutosti. To nikomu nepomoze, tebe duplom. Nesnaz sa teraz zmenit z vecera do rana, ale krocik po krociku, krok po kroku. Vedome rob male zmeny. Pri novej ulohe nad ramec, si urci podmienku, napr. ze sa na to pozries, ked budes mat volnejsie. A rozmaznaj sa trochu, chod ku kaderke, kup si nove nieco, chod do sauny, dobraj si dobre jedlo, zajdi na jogu (ta pomaha aj telu aj psychike). Sama pre seba. Ako pisu vyssie, zacni sa mat rada. Bud tou najdolezitejsou osobou v tvojom zivote a tak sa k sebe spravaj. Hnev, krivda nikomu a nicomu nepomoze. Navyse ti moze sposobit zdravotne -fyzicke aj psychicke- nedobrosti (ja uz nemam zlcnik ;))

autor
17. sep 2021

@0silvia0 ďakujem za povzbudivé slová 😊