Mám ukončiť umelo udržiavaný vzťah?

gabicenka
28. jan 2015

Baby, poprosila by som vás o názor, čo by ste robili na mojom mieste, neviem už čo robiť resp. ako sa rozhodnuť ☹
Ja a priateľ sme spolu 7 rokov (od 15tich) no nefunguje nám to, každodenné hádky plné škaredých nadávok ma už prestali baviť, no rozisť sa nieje take ľahké.
Po pravde, neviem si predstaviť život bez neho ale budúcnosť s ním už vôbec nie. Bývame spolu v podnájme, domov k rodičom sa už vrátiť nemôžem, ak by sme sa rozišli nemám kam ísť, máme spoločne kupene veci a neviem si predstaviť ako by sme si to delili.. Vidíme sa cca hodinu denne keď príde domov z práce, pozrie si televizne noviny a o 20:00 už spi, no aj za ten krátky čas sa vieme pohádať až až..
Najviac sa však obávam toho, že si už nikoho nenájdem, resp. nie tak skoro aby som naňho zabudla, počas nášho vzťahu sa na nás oboch nalepilo dosť veľa kíl naviac no predsa na žene to je vidieť viac, a bojím sa že už by som si nikoho nenašla kvôli svojej váhe..
Nehovorím, su aj pekné chvile kedy sa bavíme o našej buducnosti, stale planujeme kupu bytu , časom dieťa atď.. ale v posledných dňoch niesom nejak presvedčena o tom že s ním chcem ostať. Dá sa to nejak napraviť ? Alebo ostáva už len rozchod ?

PS : skušali sme všelijake rozhovory, napisali sme si na papiere čo nam na sebe vadi, slubili si že sa zmenime a budeme k sebe dobrí, no na druhý deň to bolo zase o tom istom .

ďakujem za každý váš názor

blahowoman
28. jan 2015

Mas len 22r. si mlade dievca plne zivota! ked si pribrata ,a bojis sa ci si niekoho najdes,tak zacni na sebe makat. ja som v tvojom veku uz mala 2r dieta a rozvod na krku. Zvladla som,zvladnes aj ty rozchod. A neboj sa. Zabudnes. Len zacni zit a neboj sa!

pribinak
28. jan 2015

Nevieš ako si podelíte nejake veci? Počkaj ked si budete deliť dieťa!

Prosim ta, si mladá baba, život máš pred sebou, ked si uz teraz nerozumiete, co bude za 10 rokov?

gabicenka
autor
28. jan 2015

@blahowoman ďakujem za povzbudzujuce slová, asi si to presne vystihla, že sa bojím :-/

bonaqa2013
28. jan 2015

To sa chceš v takomto vzťahu trápiť do dôchodku? No zbohom....nič moc.

vanda81
28. jan 2015

@gabicenka ahoj, to zvládneš, keď citíš že je to nanič, tak umelo to udržiavať nie je riešenie. Pozri, ja som sa s priatelom tiež rozišla po 7 rokoch... Bývali sme spolu, mali sme kúpené spoločné veci, mali sme spoločné auto... Jedného dňa mi rupli nervy, povedala som dosť.. a bolo... veci sme si rozdelili, kto čo chcel, vyplatili sme sa navzájom.. a hotovo. A určite si chlapa nájdeš a oveľa lepšieho. Si mladá baba. Držím palce

gabicenka
autor
28. jan 2015

@bonaqa2013 Neviem, stále dufam že sa to zmeni k lepšiemu a jedneho dňa to bude fajn

danula.ch
28. jan 2015

@gabicenka poloz si otazku, ci ho este vobec lubis. lebo ak nie, aky ma vyznam viazat sa na taky vztah v takom veku? zivot mas pred sebou, tak si ho nekaz. ak sa hadate teraz, co budete robit po svadbe, ak uz budu deti? bude o oooovela horsie, to mi ver. ak mas kila navyse, su chlapi ktorym sa to paci, alebo schudni. co by si robila, keby sa zrazu objavil nejaky novy chlap? stale by si v tomto vztahu ostala? si mlada, bez zavazkov, nekaz si zivot 😉

gabicenka
autor
28. jan 2015

@vanda81 ak si mala tiež 7 rokov trvajuci vzťah tak asi vieš ake to musi byť, už len ten zvyk..

gabicenka
autor
28. jan 2015

@danula.ch milujem ho, to áno.. Ja som si prave myslela že možno po svadbe sa to zmeni, popripade po prichode deiťatka... ale zas čo ak sa to nezmení ?

zuzkag2
28. jan 2015

@gabicenka ked sa nevies k tomu odhodlat, najprv zacni pracovat na inych veciach. zacni cvicit, uprav si stravu, staraj sa o seba, aby si sa zacala sama sebe paci, a nebud doma na tu hodinu, ked sa mate pohadat, chod s kamoskou na kavu, skus si zit svoj zivot. zacni si sama seba vazit, to je hlavne. uvidis postupne, ze ak zmenis pohlad sama na seba, zmenis pohlad aj na vas vztah, resp, na vase zotrvanie, a bude sa ti lahsie riesit odchod. neboj sa, sama neozstanes, hlavne nestracaj cas s niekym, s kym to neklape.

vanda81
28. jan 2015

@gabicenka nevravím, že to bolo jednoduché, ale videla som, že to nikam nevedie. Najhoršie, to bolo oznámiť rodine, pretože moja aj jeho rodina už cakala skôr svadbu ako rozchod... a jeho mama s mojimi rodičmi sa vo velkom navštevovali. Ber to ako nový začiatok, príde niečo lepšie a krajšie 😉

zuzkag2
28. jan 2015

@gabicenka svadba nic neriesi a prichod dietata nefunkcny vztah uplne rozbije. na to ani nepomysli!

gabicenka
autor
28. jan 2015

@vanda81 Ešte tie rodiny, to si neviem predstaviť ako to oznamime.. naši ho miluju, mňa zas jeho rodičia nemusia, keď som chvilu nemala pracu hned ho jeho mama nahovarala aby sa somnou rozišiel ..

gabicenka
autor
28. jan 2015

@zuzkag2 ďakujem, niečo take som potrebovala počut..

danula.ch
28. jan 2015

@gabicenka svadba to zhorsi a dieta to uz iba dotukne. po svadbe bude vsetko horsie a skutocne problemy zacnete riesit az narodenim dietata. od patnastich si s jednym chlapom, celkom prirodzene sa bojis ostat sama. ak to ale urobis, budes si buchat hlavu o stenu, ze si tak neurobila uz skor 🙂

mala_hobitka
28. jan 2015

@gabicenka Pozri rozist sa je lahsie nez si myslis. Staci sa rozhodnut. Ze toto nie je zivot ktory chces mat. Chlapov je dost, ja osobne poznam niekolkych co sa im pacia gulate baby.
Hlavne sa ty zameraj na seba. Chces byt krajsia? Bud krajsia - najdi si novy styl obliekania, viac sa lic, vymen okuliare za sosovky, nechaj si spravit novy uces.... xy moznosti. Chces byt stihlejsia - najdi si kurzy co ta budu bavit - dnes mozes robit cokolvek od zumby, cez bedminton az po skakanie na fitlopte ci trampoline. Schudnes a zaroven stretnes novych ludi...a kazdy novy konicek cloveka rozvija.
Chces byt mudrejsia - chod na nejaky kurz - jazykovy, umelecky ci strojopis.

Rob co chces. Ale nedrz nazive vztah ktory je davno pase len preto ze si zbabela a nechces byt sama. Preco? Lebo je lepsie byt sama ako v zlom vztahu. Zvys svoje sebavedomie a vlastnu sebauctu a hned sa bude lahsie rozist.

amanda0405
28. jan 2015
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@gabicenka
no milá moja, tak škrípe vám to už teraz čo myslíš, čo bude potom?....škaredé hádky, nadávky..na tom chceš stavať nejakých vzťah?....si mladá, máš celý život pred sebou a určite stretneš niekoho,kto si ťa bude vážiť a správať sa k tebe inak....ak si pribrala, treba niečo so sebou robiť....menej jesť, viac cvičiť..to predsa nie je dôvod, aby som s niekým ostala, lebo som pribrala a bojím sa že si nikoho nenájdem... 😖
a prečo sa nemôžeš vrátiť domov?....kde si bývala predtým ako ste išli do podnájmu?...ak by si išla domov, vaši ťa určite nepošlú spred dverí preč....
tvoje riadky akoby písala štyridsiatnička po dvadsaťročnom manželstve uvažujúca nad rozvodom...a nie mladá baba, ktorá má všetko pekné ešte len pred sebou....hlavu hore a začni si vážiť samu seba....

gabicenka
autor
28. jan 2015

@mala_hobitka Takéto zmeny planujem urobiť už veľmi dlho, ale nejako som sa nevedela odhodlať doteraz ..

mala_hobitka
28. jan 2015

@gabicenka Odhodlas sa a zvladnes to 🙂

werka_t
28. jan 2015

@gabicenka no takto: ked som mala 21 rozisla som sa so svojou velkou laskou, na to som od smutku pribrala 20kg. Ked som mala 23, stretla som mojho manzela (vtedy len kamarat), o 5 rokov na to sme sa dali dokopy a o dalsie dva svadba. A teraz mam dve deti a o 22kg menej. Mas more casu, co ma prist, pride 😉

gabicenka
autor
28. jan 2015

@mala_hobitka ďakujem, hádam áno, zatiaľ tomu nechám voľný priebeh, začnem sa venovať sebe a pomaly sa pripravovať na to že mu to oznámim

moni244
28. jan 2015

@gabicenka pozri sa, ukonci to, kym nemate deti, potom to bude zlozitejsie a v kazdom meste sa najdu podnajmy, kde sa prenajimaju len izby, aj ja som tak zacinala 4 ludia v 3 izbovom byte, kazdy svoju izbu a spolocna kuchyna a kupelka a zachod, na zaciatok staci a potom sa uvidi

gabicenka
autor
28. jan 2015

@moni244 tiež som nad tým premýšľala, len si celkom neviem predstaviť takto fungovať, ale to je asi len sila zvyku, nebudem mať zrejme inu možnosť ..

moni244
28. jan 2015

@gabicenka nemas kamaratku, ktora tiez zhana podnajom? alebo chce zmenit?

gabicenka
autor
28. jan 2015

@moni244 bohužial, nemam žiadnu ale žiadnu kamaratku, asi aj "vďaka" tomu vzťahu som o všetky prišla a teraz sme si uplne cudzie.. nemam isť ani s kym na kavu

moni244
28. jan 2015

@gabicenka no tak rozhod siete po byvalych spoluziakoch, kamaratkach, obnov stare vztahy

gabicenka
autor
28. jan 2015

ďakujem baby za vaše názory a povzbudzujúce slova, som tu nová a takuto odozvu som nečakala 🙂 akurát som si ustlala na gauči lebo ani nemám chuť si vedľa dotyčného ľahnuť :-/ od zajtra viac sebavedomia a venovanie sa svojmu zovňajšku 🙂

danula.ch
28. jan 2015

@gabicenka aj ja som mala jeden taky takmer 7 rocny vztah. prerusila som kontakt so vsetkymi kamoskami, mala som uz iba jeho kamosov. urobila som to z vlastnej blbosti a po rozchode to nebolo prijemne, ale casom sa niektore vztahy obnovili, pribudli nove a hlavne ten pocit oslobodenia ducha, to stalo za to vsetko 😉 . az po rozchode som si uvedomila, aky malicky obmedzeny svet som mala, ked som s nim chodila, aj ked vtedy som to tak nevnimala. takze sa neboj, mozno budes naozaj chvilu sama, ale nebude to trvat dlho

blahowoman
28. jan 2015

@gabicenka po svadbe a ani prichodom dietata na svet sa ZIADNY CHLAP NEZMENI!!!!!!!! To ti Z Miliona zien povie 999 999 bude to este horsie. Lebo prichodom dietata si kazdy vztah prechadza skuskou! Akou? Dieta nespi,mamicka je unavena,cela ubolena z porodu,z nosenia ju krize bolia na smrt. Tu prichadza chlap. A ak jej ten nie je napomocny v tych tazkych chvilach,tak to je koniec! Nebud naivna! Ak je teraz taky,tak taky aj ostane. ver mi!

mysicka36
29. jan 2015

Prečo baby od 15-tich majú partnerov? Potom sa na jedného upne, priberie jak prasa a nevie či si niekoho v 22rokoch nájde? Ja viem že som to hnusne napísala a je mi to čudné. Preboha žena ty si mala spoznávať viac aby si vedela aký partner ti vyhovuje a aký nie. Tento ti evidentne nevyhovuje, ale ste zpohodlneli a žijete zo zotrvačnosti. Priberáte si spolu a je vám takto asi fajn. Nechceš sa vrátiť k rodičom, tak žiješ tak ako žiješ. Ty si musíš uvedomiť čo chceš. Máte spoločné zážitky? Výlety, lyžovačky. Dovolenky s partiou, alebo len tak ísť na nejakú výkendovú chatu? Toto ludí zbližuje a nestáva sa z toho stereotip robota, telka hádka alebo sex a spať....