Mám strach pred rodinou môjho priateľa

ewel27
9. apr 2012

Cawte babenky ,chcem sa s vami podeliť o moj ,,strach " alebo ani neviem ako to nazvať.☹..Vlastne neviem ani ako začať..Mám strach ked sa musim stretnuť s praitelovou rodinou :( sa mi ruky roztrasu a začnem sa hned podcenovať že oni su viav než ja..☹ uplne som nesvoja..ale toto všetko trva asi tak 10-15 minut a potom sa uz uvolnim a odreagujem...ale toto je za každym ked sa s tretnem s jeho rodinou.Napriklad stryko,brat,jeho bratova žena..a tak...Neviem čo to je.☹ mám strach tam kecať..som takato sama?.či sme viacere?..🙂) budem vdačna za vaše odpovede a nazory...Neviete čo to može byť??či tomu mám niečo pripisovať...?..alebo si na nich časom zviknem podotykam pozname sa uz 5 rokou..🙂

dada1212
9. apr 2012

@ewel27 a z čoho to vyplýva? mala si nejakú zlú skúsenosť s rodinou priateľa v predošlom vzťahu?
mávaš takéto pocity aj inokedy, napríklad ak máš stretnutie s ľudmi čo nepoznáš? lebo môže to byť aj taká miernejšia sociálna fóbia.
a na tú by bolo najlepšie naučiť sa veriť si, získať sebavedomie, chodiť na rôzne akcie kde spoznáš aj iných ľudí, naučíš sa komunikovať nie iba s ludmi, ktorých dôverne poznáš a tak sa takýchto neprijemných pocitov môžeš zbaviť navždy.

ewel27
autor
9. apr 2012

@dada1212 dakujem za odpoved,Dada zaujimave je na tom mojom prebleme to že nie pri každom to mám ,nepriklad ked sa mám stretnuť s jednou svagrinou je super,lebo je srandovná da sa snou dobre kecať,ale zas ked sa mám stretnut s druhou svagrinou tak neviem povedat skoro nič.☹ alebo len pri stretnuti sa mi ruky roztrasu,,,stale sa bojim ze sa strapnim a podobne.Je to hnusny pocit.☹ale ako pišem po 10-15 minutach je to už normalka..Kecam snimu super..Len to stretnutie mám asi tak zafigurovaní v hôlave ze sa musim bat alebo ja uz neorzumiem...len ten prvy dojem prvych 15 minut su hnusnych.,..a stale sa bojim že nato pridu že zistia ze sa mi trasu ruky že sa na mne potom budu smiat...☹ a tak sa roztrasem este viac..:(..myslis že socialna fobia?..Hned ked sa sniekym pohadam ,tak si už namyslam že ma ten dotyčny ide zbiť 🙂 Lebo zostanem straštne agresivna na neho hoc mi povedal len nejaku blbost..☹
Ja sa chcem tochto pocitu zbavit ale nechcem psychiatra,ani psychologa..na tak velky problem to nevidim..Lebo niekedy mam tolko energie a sebavedomia..a zas inokedy žiadne..ja mám asi problem verit sama sebe, a asi mám moc nizske sebavedomie..:((

dada1212
9. apr 2012

@ewel27 môže to byť tá sociálna fóbia, respektíve sklon k nej, na psychiatra to určte nie je, len treba pracovať na sebavedomí a stýkať sa aj s cudzími a bude to len lepšie.
myslím, že k tomu má sklon veľa ľudí, len najhoršie je čo človek môže urobiť je, že sa človek začne vyhýbať situáciám, ktoré mu robia trochu problém, lebo potom to naozaj časom môže prerásť až k tomu, že sa bude báť ísť aj na ulicu.
treba si veriť, chodiť do spoločnosti a všetko bude fajn. 🙂

happy8051
9. apr 2012

@ewel27 ako psychologicka to vidim na socialnu fobiu. ak sa chces zbavit obmedzeni, ktore ti sposobuje, obrat sa na psychologa

polyana
9. apr 2012

Ja som podobný typ ako ty, som vydatá 6 rokov, ale ked mám isť k rodine môjho manžela- tak mám podobné problémy ako ty. Už dopredu riešim, o čom sa budeme rozprávať- lebo akosi s nimi neviem nájsť spoločné témy. Snažím sa týmto navštevám vyhýbať- ale kvôli deťom tam občas aj tak musím isť- predsa len je to jeho rodina, babka,dedko. Ale ked tak rozmýšlam, tak tieto pocity neistoty mám vždy aj ked sa mám zoznámiť s nejakými novými ludmi, hlavne manželovi kolegovia z práce a pod. Stále si myslím, že ma budú posudzovať,hodnotiť a tak. A ja som dosť tichý človek-teda pri cudzích ludoch.Bojím sa ,že poviem nejakú hlúposť- tak sa velmi do debát nezapájam. A všetká ta nervozita mi spôsobuje problém s potením. Už si fakt neviem s ním rady. Akonáhle znervozniem-tak moje potné žlazy spustia ako..... A je to fakt hrozne mať takýto problém,lebo určite si viete predstaviť- ako to vyzerá na šatách nepekne ,ked sa urobia mapy od potu. ☹

ewel27
autor
9. apr 2012

@polyana je to o niečo lepšie ked viem že niesom sama 🙂 ale ja sa na psychologa necitim...A prestne to pocitujem aj ja pri manzelovich kolegoch a znamich ,aj ja sa bojim že ma budu posudzovat a hodnotit..Ja praveze niesom tichý človek som dakedy až moc agresivná..a dakedy aj na svokru ta vyletim že si potom poviem že to som prehnala..:( ..ale ked si predstavim že sa mám stretnuť s jeho strykom tam ma ide poraziť a v sobotu ma to čaka..:(( sa bojim že sa roztrasiem jak hovado a budu sa mi smiať...Polyana a odkial si???A ktomu poteniu ja som to vyriešila tak že som si v lekarni kupila Diclor a je super stoji okolo 7 eur...ale fakt pomaha sa nepotiš a je v hodný pod pazuchy na ruky a tak.. 🙂) a nezvykneš sa pri zoznamovani roztiast teda iba ruky..:?.. 🙂) Ach hrozné toto 🙂 Hadam nás to prejde..🙂

ewel27
autor
9. apr 2012

@happy8051 DAkujem čitala som o socialnej fobie dosť a ja si nemyslim že ju mám,lebo ja sa nebojim vyjsť na ulicu,alebo v obchode niečo si vypytať alebo kecať s cudzimi..🙂 toto sa my stava len pri priatelovej rodine,asi chcme byť pre nich dokonala..:( a bojims a že ma budu hodnotit zle...:( Ale ako tak rozmyšlam tak teraz sa mame stahovať preč a ked si zmyslim nato že budem musieť malemu vybavovať školku sama a v cudzom meste kde nikoho poznat nebudem mam strach..☹ ako psychologička si mysliš že to je zle?.Dakujem🙂)

ewel27
autor
9. apr 2012

@dada1212 Dakujem pekne,asi to tak aj urobim,že sa budem stretavať viac s ludmi a viac sa zapajať do tém..🙂)

polyana
9. apr 2012

@ewel27 ja som z východu slovenska. Co sa týka tých rúk, tak s tým problém nemám. U mna je to fakt len o tej vnútornej nernozite a v momente cítim ako mi pot steká po tele a srdce mi tlčie ako zvon. Hrôza, des. ale skúsim pozrieť na to, čo si tam spomínala- lebo už som skúšala všetko možné ale nič nepomáha. Ale ked mi niekto poradí niečo nové-tak za výskúšanie nič nedám. 🙂 Aj ja stále dúfam, že ma to prejde, ale neviem neviem, Tahá sa to so mnou už roky a neviem to odbúrať. Ale nádej zomiera posledná- no nie? 😉 😉

kveta
9. apr 2012

@ewel27 No, dobre.. predstav si najhorsi scenar.. rodinka zisti, ze sa Ti trasu ruky a smeju sa na tom.. No a co? ak su tak blbi, ze sa vysmievaju z trasucich ruk, tak hadam na ich nazoroch az tak nezalezi.. ci ano? ;)

ewel27
autor
9. apr 2012

@kveta Nie blbi niesu!! Len sa bojim že budme vyzerať trapne že sa bojim nadviazať kontakt..a že mam strach.. ☹

veverina
9. apr 2012

@ewel27 Ahoj nie si sama,ja si neviem vysvetlit ze sa pri niekom citim sebavedoma a pri niekom mam zas problem aj nieco povedat..proste som taka,ak mi niekto nesedi,neviem s nim komunikovat,kym napriklad cloveka nepoznam,velmi malo rozpravam..ale nie zas pri kazdom to mam,akoby niektori ludia zo seba vyzarovali nadradenost,povysenost,alebo si drzali odstup a to ja vycitim a vtedy sa stiahnem a minimalne rozpravam 🙂 beriem to,ze som proste taka a hotovo,nejak sa preto netrapim.Takze zalezi od toho s kym sa stretnem,pri niekom sa mi zda,ze mam obrovske sebavedomie a pri niekom by som sa zas najradsej niekde schovala 🙂 A pri tom som vzdy pracovala s ludmi a to mi prave pomahalo 🙂

ewel27
autor
9. apr 2012

@veverina Ja mám prestne toto isté,že pri niekom mám sebavedomie vysoke a pri niekom žiadne.:( ...Asi viac budem musieť komunikovať..🙂 a ked maš niečo vybaviť tak vieš?? nemaš strach??lebo ja budem musieť vybaviť malemu školku a to uplne v cudzo meste.:( a bojim sa že nebudem vedieť vybaviť nič..🙂

viera27
10. apr 2012

@ewel27 tak presne toto mam aj ja. Pamatam si, ze na materskej som sa pomaly bala vypytat si chlieb v obchode. Doteraz mam s niektorymi ludmi problem komunikovat, havne ked mam pred nimi obrovsky respekt. Teraz uz manzelovi mojej kamosky som sa skoro dva roky nevedela pozriet ani do oci, strasnu srandu z toho mali 😀 . Ono to chce len zvyk. A mne velmi pomohla hlavne komunikacia takto "nanezivo" na roznych internetovych forach. Naucila som sa prezentovat svoj nazor, diskutovat a komunikovat s ludmi bez strachu a pocitu trapnosti.

ewel27
autor
10. apr 2012

@viera27 Vierka ako dlho si to mala?..a aj tebe sa začali tiasť ruky?..už len ked si vošla na navštevu a mala sa privitať?...A po akom čase ťa to prešlo ?..ako mám postupovať aby som sa toho zbavila bez odbornej pomocky...?...Lebo ja sa na psychologa a ani psychiatra necitim..🙂a ako si sa naučila prezentovať svoj nazor?..a diskutovať bez strachu a pocitu trapnosti??Poradmi prosim ťa..🙂) lebo toto je na prd takteto niečo mať 🙂) Dakujeeeeeem 🙂)

rainbow0508
10. apr 2012

Moja, to je asi normalne...ja to tiez zazivam...manzel ma rodinu, pri ktorej sa necitim ok...mozno preto, ze my sme taka obycajna priemerna rodina a oni su zazobanci daleko za vodou...a aj ked (ako oni tvrdia) nevidia medzi nami rozdiel, v ich spravani sa to casto prejavuje...a podaktori to nevahaju vyjadrit aj slovne...a tiez sa nedokazem pri nich uvolnit...co uz...zrejme si veci a skutocnosti, ktore clovek bude niest so sebou vzdy a nepodari sa mu s nimi nijak vyrovnat, vyhrat nad nimi...sama neviem

ewel27
autor
27. apr 2012

@rainbow0508 Ahoj prepač že tak neskoro ☹( aj tebe sa roztrasu ruky a mas pocit ze nevies povedat ani slovo ?..a bojis sa ze sa strapniš?...ale ja toto mam len pri jeho strykovi...☹ a uz mi to fakt niči aj život aj zdravie..:( stale ma boli hlava uz ked viem ze pride,tak aj tyzden pred tym ma zacne. ☹.. neviem čo to je asi si to už namyslam...ako to risis ty ?..ako sa v ich spolocnosti spravas?...Ďakujem 🙂)papa

katka90
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milena123
1. máj 2012

ahoj katka90 tak to mame take iste ja tiez uplne nenavidim moju svokru.velakrat som jej odpustila ale pred 5 mesiacmi som si povedale ze viac ju nechcem vidiet a zatial je to tak.ale tiez neviem ako dalej predsa je to mama mojho priatela 😝